Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mggabijp 04 lut 2015, 18:55
oj dawno mnie tu nie bylo...

z nerwicy przeszlam na gleboka depresje. nic mi sie nie chce. rezygnuje ze studiow. mam dosc wszystkiego.

lek przed wymiotowaniem jest nadal. a raczej zamienil sie w wieczne nudnosci. nadal nie tyje, wciaz 48 kg i mniej. nie ma dnia zebym nie plakala. nie chce mi sie zyc. najchetniej polozylabym sie w lozku i tak lezala do konca zycia.

przepraszam ze tak ni stad ni zowad sie wtracilam, ale tak tylko... daje o sobie znac... jakby sie kto martwil, albo chociaz ciekawil...
...I close my eyes, I tell myself to breathe
and be calm.
Be calm.
I know you feel like you are breaking down.
Oh I know that it gets so hard sometimes.
Be calm...

https://www.youtube.com/watch?v=v4UOPPZVR8E

przez alu 04 lut 2015, 22:21
mggabijp, nie miałam okazji Cię wcześniej poznać - miło, że piszesz, szkoda, że w takich przykrych okolicznościach :( Ja ważę raptem kilogram więcej niż Ty, dziś cały dzień jestem o pół kromce chleba. Lubię czuć głód bo wtedy wiem, że nie będę rzygać. Lekarzom tego nie mówię bo wiadomo, zaraz będzie, że to anoreksja. :pirate:
alu

przez mggabijp 04 lut 2015, 23:26
alu, witaj. Cóż, dawno tu nie zaglądałam, miałam dość kiepski czas, a dzisiaj już po prostu musiałam sie wyżalić. Niemniej ciągle mam to samo. Z tym, że ja mam ta, że jak jestem głodna, to jest mi niedobrze z głodu. Jakoś tak... jak mam pusty żołądek, jakoś tak mi się odbija i jest okropnie.
Najgorzej mam, jak w filmie np zaczynają rzygać. Wyobrażam sobie wtedy jak to jest (dziwne - rzygałam ostatni raz jakieś 7-8 lat temu, ale nadal doskonale pamiętam to okropne uczucie, pamiętam wszystko - smak, czucie w gardle, to co się dzieje tuż po... podrażnione gardło, wszystko... jakbym to robiła wczoraj...) i się zaczyna...
and be calm.
Be calm.
Be calm...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kacha89 05 lut 2015, 09:11
mggabijp: Mam tak samo ja ostatnio wymiotowałam jakies też 6-7 lat temu a wszystko dokładnie pamiętam każde uczucie dosłownie wszystko.Ja sobie wyobrażam to zawsze jak mi jest niedobrze to samo przychodzi i nie umie się tego pozbyć. Trzymaj się :*

Dziewczyny, mam pytanko czy jest ktoś z Was ze śląska dokładnie Rybnik i okolice i ma namiary na jakiegoś dobrego psychoterapeute?
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez zmęczona_wszystkim 05 lut 2015, 14:29
alu napisał(a):[ dziś cały dzień jestem o pół kromce chleba. Lubię czuć głód bo wtedy wiem, że nie będę rzygać. Lekarzom tego nie mówię bo wiadomo, zaraz będzie, że to anoreksja. :pirate:

Tylko że to błędne koło. Żyjąc na pół kromce chleba bynajmniej nie zapobiegniesz mdłościom i wymiotom. Pamiętam z czasów największych ataków, że najgorsze momenty przychodziły wtedy, kiedy właśnie nic nie zjadłam, np. przed podróżą, wyjściem gdzieś. Owszem, byłam wtedy niby pewna, że nic mi nie będzie, ale często czułam się potem tak fatalnie, a mdłości nic nie ustępowały. I paradoksalnie, własnie w trakcie nasilenia emetofobii wymiotowałam właśnie wtedy, kiedy zjadłam bardzo mało.
I przy takiej racji żywnościowej żołądek się skurczy i przyzwyczai do tak małych ilości, że po zjedzeniu większej porcji faktycznie może być naprawdę niedobrze. Trochę czasu mi zajęło przywracanie żołądka do poprzednich możliwości i nie miało to już wiele wspólnego z emetofobią.

przez marwil 05 lut 2015, 15:11
Czy takie sceny mogą na Was negatywnie działać?
(ostrzegam - na filmie są wymioty).

Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez mggabijp 05 lut 2015, 15:25
marwil, widziałam ten film ,widziałam tą scenę. Znaczy mój chlopak zasłaniał mi wtedy oczy, zawsze tak robi przy takich scenach. Bardzo mnie to rusza, ponieważ przy takiej scenie zaczyna się moje myślenie, a w moim przypadku to bardzo niedobrze.
and be calm.
Be calm.
Be calm...

przez alu 05 lut 2015, 15:33
wrzucanie filmiku z rzyganiem w wątku o rzygofobii to chyba średni pomysł, no nie?
alu

przez marwil 05 lut 2015, 15:39
Dlatego ostrzegłem, jakie treści zawiera, a odpowiedź uzyskałem.
Mnie np. filmy o depresji np. Dzień świra bawią, a przeszedłem wiele długich i ciężkich.
Ciekaw byłem, jak to bywa przy innych przypadłościach.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Xandra 05 lut 2015, 15:49
A mnie rozbawił :)
Może to dzięki antydepresantom, a może dzięki świadomości, że to komedia i sztuczne rzygi ;)
fata viam invenient

przez marwil 05 lut 2015, 15:54
Może więc warto pokusić się o linka do pełnej sceny, która dalej rozwija się raźniej i zrobić ankietę?
Śmieszy i pomaga, czy brzydzi i szkodzi? ;)

przez mggabijp 05 lut 2015, 16:03
Czy ja wiem, nie wszyscy chcą się w to bawić. Ja np na samą myśl o tej scenie dostaję mdłości. Tak samo było w przypadku sceny z ''jane Austen's Mafia'', parodii filmów mafijnych, gdzie wszyscy na pogrzebie, widząc jedzącego pomarańczę poparzonego na twarzy gościa puszczają wielobarwne pawie. Łącznie z końmi.
and be calm.
Be calm.
Be calm...

przez alu 05 lut 2015, 21:37
marwil, osobiście ja średnio reaguje na rzyganie na ekranie. Kiedyś mnie przerażało, teraz jakoś nie, o dziwo :)

mggabijp, Kacha89, ja nie rzygałam 16 lat (daj Boże kolejne 16!), a z ostatniego incydentu mam dobre wspomnienia - jakkolwiek to brzmi. Ulga i poczucie, że wreszcie poczułam się lepiej. Tym bardziej moja fobia jest trudna do zrozumienia :(

zmęczona_wszystkim, wiem, że głód potęguje mdłości, ale ja mam tak, że do pewnego momentu czuje przyjemne uczucie burczenia w brzuchu i jem wtedy z największą przyjemnością, bo wiem, że jestem zdrowa. Uwielbiam rano czekać ze śniadaniem, aż poczuje się całkowicie głodna. Nie głodzę się, choć dawniej mi się niestety zdarzało. Teraz wiem, że to błędne koło i jem choćby z rozsądku, ale nadal głód to dla mnie lepsze uczucie niż orgazm ;)
alu

przez marwil 05 lut 2015, 22:28
Wiem, że to nikogo nie pocieszy, ale ja rzygam prawie codziennie. Rano piję kawę na czczo, spalając do niej ze trzy fajki. Później myję zęby. Myjąc z zewnątrz z zaciśniętymi zębami jest ok, lecz gdy dochodzi do trzonowców i języka, wstrząsają mną torsje. Język jest gwoździem do trumny. Szczotkowany mści się spawem kawowym w umywalkę w 3/4 przypadków. Dlatego leki zażywam dopiero po porannej toalecie.
Również przez mój sokoli węch, nieraz zdarza mi się prawie zwymiotować.
Najgorszy jest odór śmietnika, nie mogę także zmywać naczyń. Tu nie raz padały pawie.
Po pijaku nie rzygam, ale kac jest już niebezpieczny.
Gdybym miał ten lęk przed wymiotowaniem, pewnie bym już zszedł.
To przykre, że taka prozaiczna sprawa może być źrôdłem lęku i cierpienia.
Trzymajcie się.

Zapraszam również do ChADowego zaścianka.

Sortuj wg