Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kacha89 06 wrz 2014, 22:19
Psychotropka`89 Powiem Ci że wizja grypy żołądkowej mnie przeraża, a tu jesień, zima oj będę schizować będę. Ja póki co jadę na ziółkach (nie wiem czy czytałaś w moich wcześniejszych postach) jeśli one nie pomogą to pójdę do psychiatry po leki ,ale mam nadzieje ,że ziółka starczą. Masz pogorszenie bez benzo ale dajesz rade to jest najważniejsze:)
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez mggabijp 07 wrz 2014, 19:05
Kurcze, zjadłam znów coś po raz pierwszy - grzyby kanie - i teraz siedzę i myślę :(
...I close my eyes, I tell myself to breathe
and be calm.
Be calm.
I know you feel like you are breaking down.
Oh I know that it gets so hard sometimes.
Be calm...

https://www.youtube.com/watch?v=v4UOPPZVR8E

przez pisanka 08 wrz 2014, 16:41
Było dobrze, ale dopadła mnie tydzień temu migrena i migrenowe wymioty.. i się zaczyna :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mggabijp 08 wrz 2014, 17:04
Mnie zemdliło po arbuzie dzisiaj... Fatalnie się czuję, a mam do roboty na noc. Ciekawe jak to będzie.

Czasami, kiedy dobrze się czuję, myślę, jakie to dziwne i głupie bać się wymiotowania... To przecież naturalne, to tak jakby bać się ogólnie korzystania z toalety...
and be calm.
Be calm.
Be calm...

przez Arasha 08 wrz 2014, 17:20
mggabijp, po arbuzie, Słońce, powinno szybko minąć, to praktycznie sama kolorowa woda z minerałami :D Jak przeżyłaś grzybki, to i tym razem dasz radę. Trzymam kciuki za nockę :D
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez mggabijp 08 wrz 2014, 23:43
No ale on był lekko przejrzały i takie mam wrażenie że dalej mi na żołądku leży. Chociaż wiem, że to nerwy spowodowane nocną pracą, która zdarza mi się pierwszy raz w życiu...
and be calm.
Be calm.
Be calm...

przez Arasha 09 wrz 2014, 00:06
mggabijp W nocy jest ciemno - nikt nie widzi :P A tak poważnie - będziesz z kimś na tej nocce ? Kiedy wychodzisz ? Trzymaj się :D
Jutro napiszę do Ciebie więcej na PW.

A na żołądek najlepsze kropelki miętowe ( tylko mocno rozcieńczone ) :D
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez mggabijp 09 wrz 2014, 18:58
Przeżyłam :D Niee, głównym powodem dla którego źle się czułam, był mój umysł :D Żołądek dawno zapomniał o arbuzie, ale mózg dalej o nim rozpamiętywał :D

Jak poszłam do pracy, zajęłam się robotą, zaraz mi przeszło :D Cholernie męczące, ale nie było źle :D
and be calm.
Be calm.
Be calm...

przez Kacha89 09 wrz 2014, 20:24
mggabijp: Bardzo się cieszę że dałaś rade:) a powiedzmi gdzie pracujesz, jeśli można spytać oczywiście :)
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez rudaa1988 10 wrz 2014, 14:37
Ja mam dziś załamanie :( Syn się rozchorował, na wszystkie leki reaguje odruchami wymiotnymi, jestem z nim sama i już musiałam nabrać leków uspakajających bo ciągle boję się, że będzie zwracał, eh :( Taka czuję się bezsilna, że hej :(

-- 10 wrz 2014, 15:20 --

Dziewczyny, jadę dziś do lekarza rodzinnego z synem, który może mieć zapalenie gardła (któremu mogą towarzyszyć wymioty ;( ) Przy okazji chciałabym sobie coś przepisać, bo zwykłe tabletki uspakajające bez recepty nie działają. Co możecie mi poradzić dobrego, ale też coś co nie do końca otumania?

przez Kacha89 11 wrz 2014, 07:25
rudaa1988: ja jestem na ziółkach nic innego nie biorę , więc nie jestem w stanie Ci pomóc. A u psychiatry byłaś?

przez Adriene 11 wrz 2014, 18:09
Cześć wszystkim! Kurcze, szmat czasu mnie tu nie było.. Mam nadzieję ,że ktoś jeszcze pamięta ,że pisałam kiedyś . :3 mam mały dylemat, 1,5 roku temu pisałam ,że póki co leków nie zażywałam.. Teraz żałuję ,że właśnie tego nie zrobiłam. Mój stan znacznie się pogorszył. Ostatnio byłam u psychiatry i przepisał Parogen, czy zażywał ktoś? ze względu na emetofobię panicznie , chodź to mało powiedziane, boję się mdłości i wymiotów jako skutków ubocznych. Pomóżcie dziewczyny!

przez Arasha 11 wrz 2014, 18:53
Witaj Adriene,

ja Ciebie nie kojarzę, bo dołączyłam do forum pół roku temu, ale problem mam od zawsze :roll:

Adriene napisał(a):Cześć wszystkim! Kurcze, szmat czasu mnie tu nie było.. Mam nadzieję ,że ktoś jeszcze pamięta ,że pisałam kiedyś . :3 mam mały dylemat, 1,5 roku temu pisałam ,że póki co leków nie zażywałam.. Teraz żałuję ,że właśnie tego nie zrobiłam. Mój stan znacznie się pogorszył. Ostatnio byłam u psychiatry i przepisał Parogen, czy zażywał ktoś? ze względu na emetofobię panicznie , chodź to mało powiedziane, boję się mdłości i wymiotów jako skutków ubocznych. Pomóżcie dziewczyny!

Z tego właśnie powodu nie leczę się praktycznie ( poza braniem mirty na sen ), bo wystarczy, że wzięłam 1, 2 tabletki i od razu wkręcałam sobie uboki. Nie umiem się przełamać i dlatego nie mogę też wyleczyć depresji, a życie przelatuje mi między palcami od 10 lat :silence: Pozdrawiam :D

PS Wystarczy wejść na wątek o paro i człowiekowi zaraz się odechciewa tego brać. A przecież wcale nie jest powiedziane, że by nie pomogło :bezradny:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Adriene 11 wrz 2014, 19:11
Arasha , a to faktycznie. Ostatnio byłam tutaj chyba coś około 1,5 roku temu ,ale miło Cię poznać! :)

Ja właśnie nigdy nie miałam i nie mam problemów ze snem. Zawsze traktowałam noc jako chwilowe odetchnięcie od problemu, więc padałam i dopiero po przebudzeniu zaczynałam na nowo myśleć. Boję się w związku z tym bezsenności, która może mnie nawiedzić po Paro + te nudności. To chyba byłoby najgorsze możliwe połączenie. Dlatego tak się waham... z drugiej strony utkwiłam w martwym punkcie, bo bez leków też czuję się tragicznie, ale przynajmniej mam świadomość ,że ich nie biorę. No nie wiem co poradzić.. Istny koszmar :?

Sortuj wg