Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kosunia91 15 kwi 2013, 13:49
jak się macie ??? ja neistety od wczoraj mam jakies problemy z zołądkiem, oczywiscie od razu załączyl sie lęk i ledwo zyje ogólnie... gotuje siemie lniane bo ponoc barzo ddobre na zołądek jest ..:(
Dobrze jest nienawidzić samego siebie, ale tylko od czasu do czasu.

przez Mireille 16 kwi 2013, 21:48
Ten dzień był koszmarny... Panikowałam od samego rana. Czułam się tak źle, że na społeczność w ogóle nie poszłam. Zostałam w świetlicy i walczyłam z żołądkiem. W pewnym momencie już myślałam, że nie dam rady, ale jakoś przetrzymałam najgorsze. Po prawie 3 godzinach poczułam się trochę lepiej, ale spokój nie trwał długo. Nic nie jadłam, więc w połowie lekcji dopadły mnie okropne nudności... Na przerwie spróbowałam zjeść małą bułkę, ale oczywiście nie zdążyłam. Na szczęście nauczyciel pozwolił mi dokończyć, kiedy wyjaśniłam sprawę. Męczyłam się całą lekcję, ale dałam radę. Pomogło na godzinę, następna fala mdłości dopadła mnie w czasie terapii. Nie mogłam jeść, ani pić, więc to była masakra, uratował mnie miętowy cukierek. Dobrze, że po terapii mogłam wrócić do domu, bo dłużej bym tam nie wytrzymała... :?
F21

przez Ghoust 19 kwi 2013, 22:03
kosunia91 napisał(a):jak się macie ??? ja neistety od wczoraj mam jakies problemy z zołądkiem, oczywiscie od razu załączyl sie lęk i ledwo zyje ogólnie... gotuje siemie lniane bo ponoc barzo ddobre na zołądek jest ..:(

Taa... Jak ja wypiłem siemie lniane to od razu miałem odruch wymiotny, gdy spróbowałem. Na wymioty dobre są leki przeciwhistaminowe. Cieszę się, że nie tylko ja jestem z tym problemem. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 19 kwi 2013, 23:47
Z tym siemieniem jest tak, że gdybym w razie nudności wypiła tego glucika, to zapewne zrobiłoby mi się gorzej. Ta konsystencja sprawiała mi na początku problem ale później zaczęłam je słodzić łyżeczką cukru i nawet mi smakuje. Piję je od kilku miesięcy, rano, przed śniadaniem i na serio są rezultaty. Wcześniej miałam okropne problemy z zaparciami, bólami brzucha, miewałam biegunki <typowe, dla nas-nerwicowców>. Len mielony idealnie mi to wyregulował, ale wiadomo, nie od razu, a i do jego smaku/konsystencji musiałam się przyzwyczaić. ;)
Polecam Wam ten specyfik. Wcale nie jest taki obrzydliwy jak się wydaje na 1. rzut oka. Kwestia nastawienia. :P

Mnie na mdłości pomagał aviomarin, hydroksyzyna, a ostatnio metoclopramidum.

Ogólnie chyba ciut lepiej ze mną po tych nowo dobranych lekach ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, zwłaszcza, że nadal mam dziwne schizy. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez znerwicowana92 21 kwi 2013, 16:23
Przejrzałam kilka waszych postów. W większości z nich czułam się jakbym czytała o sobie. Od kilkunastu lat choruję na tą chorobę. Teraz ta fobia mi się przerzuciła na sprawy religijne. Nie myślę w ogóle o wymiotowaniu, ale o tym, czy dobrze się wyspowiadałam. Wracając jednak do emetofobii-przez tą wredną chorobę miałam problemy w chodzeniu do szkoły. Pamiętam ile razy się zwalniałam lub nie szłam na lekcje, bo wydawało mi się, że na pewno zaraz zwymiotuję. Psychiatra przepisywała mi leki, ale nie powiedziałam jej, ze boję się wymiotować, tylko że boję się działań niepożądanych, a chyba nie muszę mówić, że każdy lek może wywołać dolegliwości żołądkowe. Trochę(całkowicie niestety nie) pomogło mi przełamywanie się, odwrócenie uwagi i moje hobby. Poza tym wymyślałam sobie znajomych, którzy mają problem i... wymiotują, a ja im pomagam. To trochę pomogło mi oswoić się z fobią.

przez pomarancza44 01 maja 2013, 19:18
Witajcie, ja dzisiaj mam jakieś durne myśli związane z anoreksją. Mam jakiś lęk że mogę na nią zachorować, że kiedyś stanie sie tak że specjalnie zwymiotuje bo będę miała wyrzuty sumienia że za dużo zjadłam. A tak naprawdę jestem chuda ale dobrze ważę, w sam raz, dzisiaj co jakiś czas sprawdzałam swój brzuch bo chciałam sprawdzić co o nim myslę czy będę myśleć że jestem za gruba, ale na szczęście cały czas myślę tak jak jest naprawd, że jestem szczupła. A te lęki mam dziś dlatego, że znów mam jakiś kłopot z żołądkiem że boje sie ze zwymiotuje i jakoś tak nie wiem czy jestem głodna. To pojawia się u mnie co jakiś czas, chyba z nerwów. Do tego mam dzisiaj jakiś depresyjny nastrój i mały apetyt. Co robić? :( Czy w nerwicy natręctw istnieje też coś takiego jak lęk przed anoreksją??

przez Psychotropka`89 01 maja 2013, 20:53
pomarancza44, witaj.

Moim zdaniem za dużo myślisz i się za bardzo nakręcasz. Póki nie widzisz swego ciała w charakterystyczny dla anorektyczki sposób <jestem za gruba.itd.>, dopóki Twoja waga mieści się w granicach normy, nie odchudzasz się, nie masz obsesji na punkcie kalorii, to nie masz się za bardzo czym martwić.

Ja też mam problemy gastryczne, kłopoty z niską wagą, ciągłe lęki, boję się jeść, ograniczam to co jem, żeby było "lekko". Ale nie ze względu na kalorie, tylko na "strawność" danego posiłku. Popadłam w paranoję ale cóż... czekam na konsultację psychiatryczną. Mimo tych wszystkich jazd nie uważam, żebym miała anoreksję <chociaż wielu ludzi mi to wmawiało>. Mam zaburzenia odżywiana spowodowane fobią ale nie anoreksję. Wyluzuj...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez pomarancza44 01 maja 2013, 22:02
Psychotropka`89 napisał(a):pomarancza44, witaj.

Moim zdaniem za dużo myślisz i się za bardzo nakręcasz. Póki nie widzisz swego ciała w charakterystyczny dla anorektyczki sposób <jestem za gruba.itd.>, dopóki Twoja waga mieści się w granicach normy, nie odchudzasz się, nie masz obsesji na punkcie kalorii, to nie masz się za bardzo czym martwić.

Ja też mam problemy gastryczne, kłopoty z niską wagą, ciągłe lęki, boję się jeść, ograniczam to co jem, żeby było "lekko". Ale nie ze względu na kalorie, tylko na "strawność" danego posiłku. Popadłam w paranoję ale cóż... czekam na konsultację psychiatryczną. Mimo tych wszystkich jazd nie uważam, żebym miała anoreksję <chociaż wielu ludzi mi to wmawiało>. Mam zaburzenia odżywiana spowodowane fobią ale nie anoreksję. Wyluzuj...

dziękuję :) Prawde mówiąc to zawsze wkurzają mnie dziewczyny które narzekają na swoją wagę że są grube, a tak naprawdę są chude. Ja zawsze byłam za chuda aż w końcu teraz ważę tak jak powinnam (obliczałam swoje BMI). Tylko dzisiaj mnie jakoś napadło to, że co by było gdybym popadła w anoreksję, a zaczęłam się nad tym dziś zastanawiać bo znów mam problemy z żołądkiem, nie mam dzisiaj apetytu i ostatnio udało mi się pokonać pewne natrętne myśli więc na dzisiaj nerwica wylosowała sobie taką myśl. Tak to tłumaczę. Dzięki za odpowiedź :)

przez Psychotropka`89 01 maja 2013, 22:20
pomarancza44, nie ma za co. Zawsze do usług. :smile:

Nie przejmuj się tak bardzo tymi myślami. Ja mam myśli okropne czasem <nowotwór, refluks, wrzody, pasożyty, itd.> ale nauczyłam się trochę do nich dystansować. Musimy nad tym panować, bo zwariujemy i popadniemy w coraz to nowe fobie.

Gratuluję idealnej wagi. :great: Ja niestety nadal mam niedowagę ale trudno. Cudów nie zdziałam, a jak będę się nakręcać i ważyć 2 razy dziennie, to znów dostanę biegunki i 2 kilo nad którymi będę pracować pójdą w kibel...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Ghoust 03 maja 2013, 20:28
Wiecie co, przy moich obserwacjach "nowotwór, refluks, wrzody, pasożyty" dla mnie to pestka. Dla mnie najgorszą przypadłością są wymioty.Choroby nie można wyśmiać, gdy zwymiotujesz wśród rówieśników mogą Cię wyśmiać, jak już nieraz byłem tego świadkiem. Od tej chwili wymioty to dla mnie udręka.

przez Mireille 03 maja 2013, 21:18
Wczoraj przetrwałam cały dzień jeżdżenia z rodziną po mieście i ani razu nie wzięłam hydroksyzyny. Trochę panikowałam, ale dałam radę. Nawet zjadłam zapiekankę i frytki :smile:
F21

przez Ghoust 03 maja 2013, 22:14
Jak jeżdżiłaś a nie masz choroby lokomocyjnej nie mogłaś wymiotować.
A tak poza tym przez to oswajasz się z życiem i właśnie o to chodzi.
Ja też oswajam się z życiem, ale ten lęk powraca po każdym spożytym posiłku i nawet wiedząc, że nie będę wymiotować to nie mogę przestać myśleć o wymiotowaniu.
Ostatnio przez te dni wszystko zaczęło się zaczynać na noc. Jem normalnie, ale później mam wyrzuty, że zjadłem. Boje się że to co zjadłem może skutkować wyrzutem pokarmu.

przez Psychotropka`89 03 maja 2013, 22:58
Mireille, tak się właśnie martwiłam co u Ciebie, bo tak milczałaś... A tu widzę, że świetnie sobie radzisz! :D BRAWO!!! :brawo:

Ghoust, mam podobny problem, tylko, że u mnie nie występuje poczucie winy, tylko lęk "pewnie mi zaszkodzi" i gul w gardle, już podczas jedzenia. Obrzydza mi to posiłki skutecznie. Dodatkowo, gdy jem zupy <nie wiem czemu tak mi się uwaliło w głowie>, to wyobrażam sobie jakby wyglądały wymiociny z takiej zupy i... pojedzone... :hide:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Ghoust 04 maja 2013, 22:37
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie najgorszym ciosem i bólem jest właśnie wymiotowanie. Dla mnie żaden ból głowy, nadgarstka, etc. nie będzie na równi z rzyganiem....

Sortuj wg