Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Little Red Fox 04 kwi 2013, 10:45
Psychotropka`89, też nienawidzę tego momentu :roll: wydaje mi się, że problem ten męczy mnie od dziecka, pamiętam jak wtedy bałam się położyć spać, bo może się TO zdarzyć, a co jeśli zadławię się we śnie? Jako dziecko uczulona byłam na gluten, więc o strucie i różne skutki uboczne nie było trudno, a wiadomo że w tym wieku nie miałam świadomości co mi szkodzi, a co nie.
Mnie mdłości i myśli o tym, że mogę zwymiotować w miejscu publicznym zdarzają się sporadycznie, jednak wystarczy, że ktoś przy mnie wspomni o gorszym samopoczuciu to już zaczynam panikować :hide:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez kosunia91 04 kwi 2013, 13:10
a mnie właśnie teraz wzięło.. leżałam na łozku i nagle poczułam, że mi ' podchodzi ' do garrdła.. wiec od razu wstałam, lek na uspokojenie. kropelki... pije wode gazowana cały czas zeby mi było lzej, ale juz czuje jak mi gorąco w srodku... jak byłam w toalecie to sobie pomyslałam czy brac miske ale stwierdziłam ze najwyzej bede zwracac do kosza na smieci u mnie w pokoju.. co za mysli :( jakie to jest okropne, jak ja sie boje :((
Dobrze jest nienawidzić samego siebie, ale tylko od czasu do czasu.

przez Psychotropka`89 04 kwi 2013, 13:20
kosunia91, spokojnie... Włącz tv, otwórz okno, oddychaj głeboko, popijaj wodę pomalutku... Na pewno wszystko się tak w żołądku ułoży. Mnie świeże powietrze bardzo pomaga i dodatkowo "bezpieczna pozycja", tzn. siadam na łóżku, mocno przylegając plecami do ściany <żeby być jak najbardziej pionowo>, nóżki podkulam i oddycham głęboko starając się oglądać tv. Chwilę się przemęcze i robi się lepiej. Pozycja leżąca u mnie pogarsza panikę. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kosunia91 04 kwi 2013, 13:30
no ja tez nie lubie lezec w takich momentach... ojej jak nienawidze tego stanu :( otworzyłam okno powietrze tez mi bardzo pomaga... są momenty ze jakos mysle racjonalnie i nawet mowie do rodziców ze musze sama to przezwyciężyc i jakos dac rade, że nie ma sie czego bac, ale jak tylko do mnie to przychodzi to logiczne myslenie znika...

przez Psychotropka`89 04 kwi 2013, 13:35
kosunia91, wiem, wiem... Też tak mam... :-| Ale to minie i przejdzie, to są tylko i wyłącznie nerwy, Twoja głowa. Powinnaś spróbować odwrócić myśli od tego. Może to obrzydliwe co powiem ale mnie też pomaga... wybekanie. :oops: Czuję wtedy ulgę, odpowietrzenie i zazwyczaj czuję wtedy, że odbija mi się pusto, niczym, czyli nic mi nie zaszkodziło, czyli nie będę zwracać, czyli mogę być spokojna. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez kosunia91 04 kwi 2013, 13:39
dlatego pije wode gazowaną hehe :) gorzej jak mi sie pozniej od niej przelewa, bo mam wizje ze w żołądku ' pływają ' moje wymiociny i tak bulgoczą , które za jakiś czas zwróce :( o jaa, az sama niedowierzam czasem jak to wszystko czytam, ale tak jest :(

przez Zabela 05 kwi 2013, 22:47
Witajcie!

Długo mnie tu nie było. W międzyczasie bywało różne chyba z przewagą na lepiej.
Leciałam samolotem było fantastycznie! Choć w drodze powrotnej trochę świrowałam, ale na szczęście udało mi się zdusić atak w zarodku. Miałam też jedną sytuację, z której jestem dumna. Byłam na imprezie, nagle mojej koleżance zrobiło się niedobrze, wymiotowała :why:. I muszę wam powiedzieć, że co prawda nie przy samym wymiotowaniu jej nie byłam w stanie towarzyszyć, ALE byłam bardzo spokojna, nie miałam ataku, nie brzydziłam się koleżanki/ wiem że to idiotyczne, ale tak miałam z wymiotującymi :oops: /, nie miałam poczucia, że zaraz ja zwymiotuje, nie miałam ochoty uciec. Stwierdziłam ze spokojem, że za dużo wypiła, że to normalne, każdemu się może zdarzyć.
W ogóle zauważyłam, że bardziej boję się wymiotów w miejscu publicznym, kompromitacji, tego, że nad sobą nie panuję. Gdy jestem poza domem to najmniejszy skurcz, burczenie brzucha, czy nawet niesmak wprowadza mnie w panikę. W domu zdecydowanie łatwiej mi nad tym zapanować, zracjonalizować.
I jeszcze szczerze chciałabym wam polecić jogę!
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

przez Mireille 06 kwi 2013, 00:32
Wczoraj wieczorem znowu miałam małe kłopoty żołądkowe i przez pół nocy bałam się, że to grypa żołądkowa. Uspokoiłam się po 3 :roll:

Zabela, gratuluję :great:

Mi jakiś czas temu udało się nie uciec od koleżanki która dzień wcześniej wymiotowała z niewyjaśnionych przyczyn :smile:
F21

przez Zabela 06 kwi 2013, 14:17
Mireille, ważne, że mimo wszystko jakoś dajesz radę, nie poddajesz się.

Trzymam za Ciebie kciuki w trakcie zmiany leków! Wcale nie jest pewne, że będziesz mieć mdłości.

C. Bukowski.

przez Ghoust 06 kwi 2013, 22:03
Tak jak Zabela napisała, lęk zmniejsza się a nawet odchodzi gdy człowiek, który czegoś się boi (w tym wypadku wymiotów) widzi to na własne oczy i nie jest w stanie "uciec" od tego.
Tylko ta fobia w moim przypadku objawia się wieczorem...

A poza tym ja mam sprawdzony sposób na radzenie sobie z tą przypadłością niekiedy jest to pomocne, zawsze korzystam z tego sposobu.

Czas trawienia wszystkich posiłków w zależności od jedzenia to 30 minut - 5 godzin maksymalnie. Jeżeli poczuję że żołądek mam pełny odkładam jedzenie i nie jem do czasu aż nie poczuje się lepiej. Tylko w nocy najbardziej się boje wymiotowania...

przez Zabela 12 kwi 2013, 18:32
Jak się macie?

Ja jestem przed okresem, więc niestety kiepsko. :roll:

C. Bukowski.

przez Psychotropka`89 12 kwi 2013, 18:42
Cześć Zabela, mi się okres właśnie kończy ale w 1. dniu była tragedia. Ból i mega atak paniki. Mama się wystraszyła i zadzwoniła do znajomego lekarza. Wczoraj poprzepisywał mi leki, masę leków. Nie wiem jak to przyjmę ale powiedział, że muszę mu zaufać i je brać. Ale tego jest tak dużo... :why:
Rano-Prazol, Multivitaminum hec Forte i Pramolan, po południu hudroxyzinum, a na spanie Sanval. Doraźnie jak by coś się z żołądkiem działo, to Famogast mogę zażyć. Gastroskopia stwierdził, że nie jest potrzebna. A jak ja zobaczyłam tą ilość leków, ulotek i działań ubocznych, to od razu poczułam się "lepiej" i mam ochotę wyrzucić te laki za okno. :hide:

Zna któraś z Was te leki?

Wytrzymaj jakoś kochana... we wtorek przeżywałam prawdziwy koszmar i dopiero dziś puścił mi ból brzucha. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Saraid 12 kwi 2013, 19:03
Zabela, dasz radę nawet nie mogę czytać tego wątku od paru miesiecy koszmar
żyć się odechciewa :bezradny: Psychotropka`89, hudroxyzinum,pramolan przerabiałam niby coś ale prawie nic nie pomogło z resztą na mnie prawie nic nie działa .Trzymajcie się jakoś dziewczyny.
Saraid

przez Zabela 13 kwi 2013, 13:10
Dzięki za wsparcie. Jakoś się trzymam.

Psychotropka`89, Myślę, że lekarz przepisał Ci rozsądnie te leki. Brałam pramolan i hydroxizinum. To są stosunkowo słabe leki, więc na pewno Cię nie zamulą, a mogą pomóc. Co do tych żołądkowych to też je brałam famogast jest troszkę silniejszy niż prazol. Oba mi naprawdę pomogły, nie wywołując żadnych skutków ubocznych.
Rozumiem Cię z nakręcaniem się ulotką bo sama przeszłam przez taką fazę, ale odpuściłam, bo ulotka to głównie ubezpieczanie się producenta. Nawet witamina C ma szaloną ulotkę.
Spróbuj zaufać lekarzowi i wziąć te leki przecież jeśli cokolwiek będzie nie tak możesz je w każdej chwili odstawić. Będzie dobrze!

C. Bukowski.

Sortuj wg