Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mijabi0 21 lut 2013, 14:17
Psychotropka`89 przechodziłam przez to samo co Ty. Wyobrazałam sobie siebie jedynie w szpitalu. Brałam leki o podobnym dzialaniu co Ty bierzesz ale nic nie daly a pogorszyly sprawe i to bardzo. Poza tym ciekawe sa skutki uboczne tych lekow ktore wystepuja raczej bez wyjatku u kazdego. Np depresja czy lęki... uha. No a brzuch mnie bolal tak strasznie mocno kazdego dnia i tak mnie mdlilo i wszystko i milion innych objawow, ale to sa tez objawy emetofobii. A sraka tez moz byc od lekow. I tez objawem emetofobii lub kazdej innej fobii, czy nerwicy, czy depresji. ja zrobilam gastroskopie i wszystko bylo ok i od tamtej pory postanowilam przestac z tym! koniec z lekami i uzalaniem sie. a to ze w swoim zyciu nic nie robisz poza gniciem w domu to jest wynikiem wymowki, bo pewnie boisz sie jakby to bylo miec te objawy w pracy. to nie powod by nic nie robic, to dziecinna wymowka. chyba ze okaze sie ze jestes chora to dadza ci leki i wyzdrowiejesz. chyba warto mimo wszystko wziac sie w garsc? chyba tak sie mowi, ze najwazniejsze to wiara. kazdy moze sie smiac ! w kazdej sytuacji. boli Cie brzuch to juz masz wymowke zeby plakac? daj spokoj.

tyle tego chrza.nienia o dupie maryny a Ty i tak swoje. a co?? najgorzej masz ze wszystkich na swiecie moze coo? moze dzieci w afryce cierpia mniej?
nawet ludzie chorujacy na nowotwor pokazuja twarz. nie masz tak zle a beczysz nad tym jakby sie swiat zawalil. i siedzisz tu uzalasz sie i nigdy sie nie wyleczysz.
zrob podstawowe badania. gastroskopie. niech to oceni jakis specjalista. powie w czym rzecz. jesli problemu nie ma to po prostu zapomnij o sprawie.

przez Psychotropka`89 21 lut 2013, 14:34
mijabi0, dziękuję bardzo za wyrażenie swojej opinii.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 21 lut 2013, 15:18
tyle tego chrza.nienia o dupie maryny a Ty i tak swoje. a co?? najgorzej masz ze wszystkich na swiecie moze coo? moze dzieci w afryce cierpia mniej?
nawet ludzie chorujacy na nowotwor pokazuja twarz. nie masz tak zle a beczysz nad tym jakby sie swiat zawalil. i siedzisz tu uzalasz sie i nigdy sie nie wyleczysz.

:blabla:
Jak ja nienawidzę takiego gadania... "Dzieci w Afryce mają gorzej". To prawda, ale co to za argument? Przy ich problemach prawie wszystkie inne są małe. Nie oznacza to jednak, że problemy innych ludzi nie mogą być poważne i oni tylko się nad sobą użalają :? Czy np. moja koleżanka która niedawno straciła mamę i tatę, nie może być załamana, bo wiele dzieci w Afryce nie ma rodziców, jedzenia i dachu nad głową?
Ja wiem, że nawet w samym Gdańsku mogłabym znaleźć wiele osób które mają gorzej niż ja, ale nie zamierzam się tak pocieszać, bo moje życie też nie jest łatwe i problemów mi nie brakuje. Poza tym zawsze można znaleźć kogoś kto jest w gorszej sytuacji nawet chorując na nowotwór :roll:

Nie pisz też, że ona się tu nad sobą użala. Jeśli chce się wygadać to ma do tego prawo, od tego właśnie jest to forum.

Zgadzam się z tym, że Psychotropka`89 powinna się przełamać, bo to jedyne rozwiązanie. Jednak ja zaczęłabym od terapii, a za resztę zabrałabym się później i robiłabym to stopniowo.
F21

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 21 lut 2013, 15:56
Mireille, dziękuję Ci, że się za mną wstawiłaś. Ja nie miałam ochoty na utarczki słowne. Każdy ma swoje zdanie zwłaszcza jak mu du...pa odżyje i żyje jakiś czas bez ataków i lęków. Też miałam takie podejście, gdy się dobrze czułam i fobia była zaleczona. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez mijabi0 21 lut 2013, 17:28
Nie chodziło mi o to żeby pokazać jak niewielki jest problem ale o podejscie do niego. Dzieci z Afryki mają najpiękniejszy uśmiech na świecie. Każdy ma prawo do uśmiechu, nie tylko Ci którym się najbardziej powodzi.
Duuupa mi odżyła. Czy ja wiem... wczorajszego dnia cały czas było mi niedobrze ale mimo to mogę żyć i nie narzekać.

przez Zabela 21 lut 2013, 18:06
mijabi0 fantastycznie, że potrafisz sobie tak świetnie radzić z własnym lękiem. Ale czy zawsze tak było? Czy naprawdę przez cały czas walki z fobią potrafiłaś mieć takie optymistyczne podejście i dystans, bo ja z twoich wcześniejszych postów wnioskuję, że nie. Wydaje mi się, że sytuacja Psychotropki`89 zaszła już tak daleko, że ona na tym etapie bez wsparcia, i specjalistycznej pomocy nie potrafi po prostu "wziąć się w garść" i nie sądzę żeby czuła się dobrze z tym, że siedzi w domu, ale na tym etapie nie jest w stanie tego zmienić.

Psychotropka`89 Doskonale Cię rozumiem! Ja przesiedziałam w domu połowę pierwszej klasy liceum. Codzienne bóle brzucha, aż do omdlenia , biegunki, mdłości. Brałam ten sam zestaw leków co ty - nie pomagał. Wszystkie badania wychodziły dobrze, łącznie z gastroskopią. Mdlałam z bólu brzucha będąc fizycznie zdrową. Nie miałam siły na nic. Mama zaprowadziła mnie siłą do psychoterapeuty, bo ja byłam przekonana, że już mi nic nie pomoże. Psychoterapia i branie przez pół roku velafaksyny pomogło. Nie powiem, żeby ból zniknął, ale jest rzadszy, lżejszy, a ja lepiej go toleruje tak jak i mdłości. I mam siłę wyjść z domu, pracować, przygotowywać się do wymarzonych studiów. Mam wzloty i upadki, ale walczę, choć przed podjęciem leczenia myślałam, że ból brzucha i mdłości zniszczą mi życie zamykając mnie w czterech ścianach domu.
Pamiętaj proszę, że wszystko jest przejściowe nawet takie bóle są tylko kwestią czasu/ choć wiem, że teraz to pewnie brzmi dla ciebie absurdalnie /.
Proszę Cię nie poddawaj się i walcz o siebie na tyle na ile jesteś w stanie w danej chwili, ale próbuj. Trzymam mocno za Ciebie kciuki :-*.
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

przez mijabi0 21 lut 2013, 18:19
A no... faktycznie. Kiedyś miałam jakąś depresje z tego powodu. Dzięki, że mnie upomniałaś Zabela.
Przepraszam wszystkich.

przez freya 21 lut 2013, 20:19
Męczą mnie mdłości. Nie daję rady z tym paskudnym lękiem. :(
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez mijabi0 21 lut 2013, 21:48
Polecam http://emetophobiarecovery.com/
może komuś się przyda :)

przez Zabela 26 lut 2013, 02:24
Hej! Czy brak wieści od was to dobra wiadomość? ;-)
Ja miałam trudny weekend. :( Skurcze brzucha, ogromne mdłości, biegunka :-(
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

przez Psychotropka`89 26 lut 2013, 10:06
Zabela, u mnie troszkę lepiej <odpukać>. Lekkie histerie i bóle brzucha się zdarzają ale trwają chwilę. Rozluźniam mięśnie brzucha, staram się nastawiać pozytywnie, oddychać... Jem na noc, nie myśle o tym, że coś mi może być <a raczej staram się tak myśleć> :smile: . Zobaczymy co będzie dalej.

Mam nadzieję,że już się lepiej czujesz. :-| Był jakiś powód, że tak się źle czułaś?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 26 lut 2013, 18:31
U mnie beznadziejnie. Rano było mi tak niedobrze, że uciekłam ze społeczności :-| Dawno nie miałam aż takiego ataku.
Na dodatek musiałam radzić sobie bez hydroksyzyny... Kiedy poszłam po lek usłyszałam, że pani doktor jest zajęta i mam poczekać na oddziale, a oni zadzwonią. Minęły 2 godziny, a telefon milczał. W tym czasie jakoś zwalczyłam mdłości, ale lęk był okropny :?
Najlepsze było to co usłyszałam później od genialnego dyrektora. Ja tego człowieka kiedyś uduszę. "Widać to ty nie dopilnowałaś"... :x A co ja niby miałam zrobić? Gdybym tam wróciła, powiedzieliby mi to samo, zawsze tak robią... :roll:
F21

przez Psychotropka`89 26 lut 2013, 18:36
Mireille, oj współczuję... :(

Mam nadzieję, że już się lepiej czujesz? A co spowodowało ten atak paniki? Tak bez przyczyny się pojawił?

Ja dziś nie miałam czasu na ataki, bo byłam u
ginekolog. Brrrr, po cytologii do teraz mnie brzuch boli. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 26 lut 2013, 23:28
To pewnie dlatego, że miałam na dzisiaj termin zakładania aparatu.

Muszę się pochwalić, że się udało :great: Ortodonta jest cierpliwy, więc poszło bardzo dobrze :smile: Sama nie mogę w to uwierzyć :D
F21

Sortuj wg