Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Zabela 10 lut 2013, 22:18
Drogie moje, widzę, że u was całkiem spokojniutko :smile: . Ja tymczasem w piątek lecę za granicę i trochę się zaczynam nakręcać. Chyba pomogła mi w tym historia P Pisanki, bo zaczęłam sobie wyobrażać, że to ja wymiotuję co parę godzin kilak razy w ciągu 20 minut i to jeszcze w obcym miejscu :why: . Głupia ja. Racjonalizacja, racjonalizacja i jeszcze raz racjonalizacja, potrzebna od zaraz.
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

przez pisanka 10 lut 2013, 22:25
przepraszam :(

przez Zabela 10 lut 2013, 23:20
pisanka ja nie mówiłam tego żeby wpędzać w poczucie winy albo coś. To jest tylko kwestia mojej / naszej nerwicy, bo nikt "normalny"nie zareagował tak jak ja :roll: . Mam nadzieję, że Twój ukochany czuje się już lepiej.
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mireille 10 lut 2013, 23:39
Dokąd lecisz?
Moja wyobraźnia też zadziałała, ale jakoś ją odcięłam. Przeklęta fobia :-|

Mam dzisiaj gorszy dzień. W nocy męczyły mnie mdłości, ale sama na nie zapracowałam. Nie potrzebnie po północy rzuciłam się na jedzenie :roll: Teraz w ogóle nie mam apetytu i trochę się boję :(

Mam nadzieję, że Twój ukochany czuje się już lepiej.

Właśnie, jak on się czuje?
F21

przez pisanka 11 lut 2013, 09:04
już dobrze. przeszło mu, ale ma podrażniony żołądek, ale myślę, że już wyzdrowieje. dzięki wielkie :oops:

przez mijabi0 11 lut 2013, 10:49
jesli mogę cos jeszcze doradzic to - nie bierzcie leków przeciwwymiotnych. to nie pomoze, to tylko wzmocni strach.

przez Mireille 11 lut 2013, 13:26
Wzmocni strach? Na jakiej zasadzie?
F21

przez mijabi0 11 lut 2013, 16:45
a chcesz sie uwolnic od leku wybierając droge na skroty? bierzesz te tabletki teraz to kiedy masz zamiar przestac? unikajac kontaktu z lekiem wlasnie go potęgujesz. dzis boisz sie ze zwymiotujesz a jutro zaczniesz sie bac ze tabletki moga nie zadzialac.

przez ann_bijoch 11 lut 2013, 18:49
Zabela, ja przed pierwszym lotem bałam się panicznie, bo na filmach widziałam, że niektórzy mdłosci w czasie lotu mieli

po wszystkim mogę spokojnie powiedzieć, że nie ma się czego bać :) sam lot jest przyjemnym i ciekawym przeżyciem ;) i sama chętnie znów bym poleciała, pamiętam, że pierwszy lot minął mi błyskawicznie no jak z 5 minut normalnie ;d ciagle foty pstrykałam chmur za oknem ;d

(terapia zaczyna chyba dawać efekty) :)

przez mgielka86 12 lut 2013, 12:58
Mireille napisał(a):
Teraz jest spokój ale boję się jeść ciężkostrawnych posiłków a już najbardziej irytuje mnie fakt, że nawet piwa wypić nie mogę bo sobie ubzdurałam, ze po nim będzie mi niedobrze i będe wymiotować

Chyba każda z nas ma to samo :( Ja boję się jeść mięso, (nawet patrzeć na nie nie mogę) bo kiedyś po szynce miałam odruch wymiotny :roll:

Powtórzę pytanie. Bierzesz teraz jakieś leki?

Teraz nic nie biorę. Wyciszam się po wenli

Brakuje mi czasów, kiedy jadłam wszystko, piłam wszystko i nie zastanawiałam się nad konsekwencjami. Jak mi bylo niedobrze to wymiotowałam i po sprawie. Nie lubiłam tego. Wiadomo - nikt nie lubi. Nie wiem tylko kiedy i dlaczego wszystko się zmieniło
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez MartaKo 18 lut 2013, 00:55
Hej, dziewczyny, cieszę się, że jakoś sobie radzicie :D
Mnie dzisiaj natomiast dopadła ostra biegunka i trochę się zaniepokoiłam :shock:
Próbuję się uporac z dokuczliwymi myślami i zasnąc...ale wiecie, że to nie jest takie proste...Ale no nic, walczę dalej...Chyba muszę ;)

przez Mireille 18 lut 2013, 01:06
U mnie dłuższy czas był spokój, ale od wczoraj miałam już 3 silne ataki :? Z depresją też gorzej... Nie wiem dlaczego :(

Teraz też panikuję :hide:

-- 19 lut 2013, 00:00 --

Muszę się pochwalić :smile: Udało mi się zrobić ten wycisk :mrgreen: Odruch jakoś powstrzymałam, chociaż było blisko :great:

Ortodonta powiedział, że mam naciskać palcem dołek pod nosem, to podobno pomaga. Chyba zadziałało :smile:
F21

przez freya 19 lut 2013, 21:38
Mireille, gratulacje! :D

Ostatnio stwierdziłam, że żaden terapeuta nie traktuje poważnie mojego lęku przed wymiotowaniem...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Psychotropka`89 19 lut 2013, 21:50
Mireille, gratuluję! Wiedziałam, że będzie dobrze i wytrzymasz <sama miałam takie wyciski :P >. :smile:

freya, znam ten ból i też mam takie zdanie. Wszyscy są mądrzy i Ci powiedzą "rzygnij, to ci ulży". Albo, że ludzie gorsze zmartwienia mają. Zajeb... pocieszenie. :?

Mnie nadal boli żołądek Biorę leki, za ponad tydzień mam iść na kontrolę ale lekarz powiedział wprost, że kończą mu się pomysły co to może być i jeśli się nadal nie poprawi, to czeka mnie gastroskopia. Extra! :why: A lepiej wcale nie jest. Oszaleję do reszty jak tak dalej pójdzie. Dzień w dzień z utęsknieniem czekam na noc, na ten czas gdy zażywam proszek, odpływam, śnię, nic mnie nie boli, nie myślę... Dzień to jedno, wielkie szambo. :silence:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg