Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez freya 05 lut 2013, 22:21
Dziewczyny ja też miałam wiecznie "kwas w gębie". Brałam przez 3 miesiące Contoloc oraz leki na uchyłkowatość jelita i pomogło. Teraz sporadycznie pali mnie zgaga jak zjem coś niezdrowego i wtedy ratuję się migdałami.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Psychotropka`89 05 lut 2013, 23:54
freya, mam uczulenie na orzechy/migdały. :P

Ja już chcę zwariować z bólu żołądka. Nie wiem już co robić. Fatalna sprawa... :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez pisanka 05 lut 2013, 23:57
a ja ostatnio (kiedyś też tak już miałam) mam coś takiego, że przed wyjściem z domu ciągle chce mi się siku. potrafię sikać 4-5 razy w ciągu 10 minut przed wyjściem, a jak w końcu uda mi się wyjść to chce mi się tak strasznie, że po maksymalnie godzinie boli mnie brzuch i muszę iść gdzieś się załatwić :/ ktoś zna to coś? (nie mam zapalenia pęcherza, bakterii itp)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andaluzja123 06 lut 2013, 00:07
Psychotropka`89, a więc lekarz zalecił mi polprazol w dawce 20mg na czczo i jeżeli mocno dolega to i jedną tabletkę na noc. Zaznaczał aby brać lek tylko przyczynowo!!! Mówił, także aby eliminować potrawy, które właśnie wywołują uczucie dyskomfortu w żołądku i kwas w buzi. Kategorycznie zakazał Coli, wina, ogórów kiszonych, potrawy smażone i słodycze w miarę możliwości.

przez Mireille 06 lut 2013, 01:11
a ja ostatnio (kiedyś też tak już miałam) mam coś takiego, że przed wyjściem z domu ciągle chce mi się siku. potrafię sikać 4-5 razy w ciągu 10 minut przed wyjściem, a jak w końcu uda mi się wyjść to chce mi się tak strasznie, że po maksymalnie godzinie boli mnie brzuch i muszę iść gdzieś się załatwić :/ ktoś zna to coś? (nie mam zapalenia pęcherza, bakterii itp)

Zdarza mi się coś podobnego od czasu do czasu.

---------------
Miałam atak na terapii grupowej, więc przy okazji trochę o tej fobii opowiedziałam. Przyznam, że byłam pozytywnie zaskoczona. Wysłuchali mnie, nikogo to nie rozbawiło, chyba nawet próbowali mnie zrozumieć. To trochę poprawiło mi nastrój :smile:

Teraz odbija mi się obiadem i czuję "ten" smak w ustach. Znowu wpadam w panikę :roll:
Na dodatek skończyły mi się imbirowe pastylki z lokomotiv :(
F21

przez freya 06 lut 2013, 01:18
Mireille, też łykam te pastylki. :D
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Mireille 06 lut 2013, 01:25
One są najlepsze, często ratują mi życie :P
Jak szybko ci się kończą? Mi bardzo szybko.
F21

przez freya 06 lut 2013, 01:37
Mireille, teraz w czasie sesji zjadłam już 2 opakowania, gdyż nie mogę brać aviomarinu, bo mnie usypia. Oprócz tego nie wyobrażam sobie życia bez kropli żołądkowych. Na silne ataki psychiatra kazała mi brać hydroksyzynę.

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Mireille 06 lut 2013, 01:45
Też biorę hydroksyzynę.

2? W jakim czasie?
F21

przez freya 06 lut 2013, 01:55
Mireille, dwa opakowania po 8 sztuk, bo cały tamten tydzień męczyły mnie mdłości.

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Mireille 06 lut 2013, 02:01
U mnie to dwa opakowania po 6 pastylek znikają w dwa dni. Muszę to trochę ograniczyć, bo przekraczam zalecaną dzienną dawkę o 2.

Rozumiem, że ty masz takie do łykania. Ja kupuję pastylki do ssania.
F21

przez freya 06 lut 2013, 02:08
Mireille, to u mnie 2 opakowania na tydzień, ale tych do łykania.

Musisz przystopować z ich braniem, imbir w nadmiarze źle wpływa na żołądek. A próbowałaś dipherganu?

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Mireille 06 lut 2013, 02:47
Wiem, próbuję :( Niestety tylko to uspokaja mnie prawie zawsze, więc jest ciężko. Próbuję przestawić się na zwykłą herbatę, która też zazwyczaj pomaga.

Nie, nie próbowałam. Muszę najpierw zapytać psychiatrę, przy tylu lekach muszę uważać. Na przykład Aviomarinu brać nie mogę :roll:
F21

przez mgielka86 06 lut 2013, 11:34
Zastanawiam się czy środki, które zażywałam na agorafobię pomagają w walce z emetofobią. Niedługo mam wizytę u lekarza i nie wiem co mu powiedziec. Z jednej strony chce być zdrowa, ale z drugiej przeraża mnie łykanie masy tabletek. Da się w ogóle pozbyć tej emetofobii, czy sprawa wygląda podobnie do agory - czyli, że jakiś czas jest spokój a potem wraca z większą siłą?
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

Sortuj wg