Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez freya 30 gru 2012, 11:22
Mireille, odchudzałaś się pomimo, że byłaś bardzo chuda i dalej nie jadłaś. Próbuję znaleźć sedno moich problemów. Lęk przed wymiotowaniem mam na pewno, ale nie wiem czy jest on także sprawcą problemów z anoreksją.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez andaluzja123 30 gru 2012, 12:32
Nie sądze skoro mówisz, że ważysz 48 kg i uważasz siebie za zbyt grubą osobę. To wydaje mi się, że to się ma nijak to emetofobii... Czy Ty gdzieś się leczysz z tym problemem??

przez freya 30 gru 2012, 15:33
andaluzja123, dopiero w grudniu zdecydowałam się na leczenie, nie jestem jeszcze ostatecznie zdiagnozowana. Zastanawiam się czy anoreksja i emetofobia mogą razem współwystępować i na siebie oddziaływać.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mireille 30 gru 2012, 17:20
Nie jadłam mniej po to żeby schudnąć, ale bardzo się cieszyłam, że ważę coraz mniej. W sierpniu ważyłam 42 kg przy wzroście 1,54m i chciałam zgubić jeszcze trochę, ale jak mogłam normalnie jeść to jadłam, bo głód wywoływał więcej ataków paniki. Przez kilka tygodni miałam ok. 8 okropnych ataków dziennie oraz kilka słabszych, trwających do 20 minut, więc ważniejsze dla mnie było poradzenie sobie z nimi. Nadal bardzo chciałabym schudnąć i mam nadzieję, że w szpitalu mi się udało (przed pójściem tam ważyłam 45), ale na razie nie mogę tego sprawdzić. Jednak anoreksją bym tego nie nazwała.

Jakieś powiązanie może być, ale uważam, że emetofobia nie jest przyczyną anoreksji.
F21

przez freya 30 gru 2012, 19:33
Mireille, dziękuję za odpowiedź. ;) Moja najniższa waga to 45 kg przy 173 cm. Teraz staram się przytyć z powodu presji rodziny i podjętego leczenia. Tylko, że oprócz chęci schudnięcia występują u mnie również częste mdłości i obawa przed wymiotami. Zgadzam się z Tobą, że na pewno emetofobia nie jest przyczyną anoreksji, ale może być z nią w jakiś sposób powiązana.

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Mireille 30 gru 2012, 20:22
Mnie ostatnio oprócz mdłości dręczy okropny ucisk w gardle :-| Kojarzy mi się z odruchami, więc kiedy mnie łapie wpadam w okropną panikę i pogarszam sprawę :roll: W nocy ten ucisk był tak silny, że nawet nie mogłam się napić i z trudem oddychałam. Wiem, że od tego nie zwymiotuję, ale tak się bałam, że o 4 obudziłam mamę żeby mnie uspokoiła. Muszę pogadać z psychiatrą kiedy wrócę na oddział dzienny. Do tej pory traktowała tę fobię poważnie, ale tym razem chyba mnie wyśmieje :lol:

Jak wyglądał u ciebie początek anoreksji? Ta chęć schudnięcia już zaczyna mnie martwić :?
F21

przez freya 30 gru 2012, 23:34
U mnie wszystko zaczęło się właśnie od kłopotów żołądkowych. Postanowiłam po kolei odrzucać produkty, które wywoływały u mnie nudności, ból brzucha, aż już bardzo niewiele jadłam. Byłam zadowolona, że chudnę i sukcesywnie chciałam chudnąc dalej. W końcu dobiłam do krytycznego bmi 15 i rodzice zauważyli, że coś dzieje się ze mną niedobrego. Na razie podjęłam leczenie i nie zostałam jeszcze całkowicie zdiagnozowana. Sama uważam, że nie mam klasycznej anoreksji, ale może innej zaburzenie z tego spektrum. Biorę leki uspokajające i antydepresyjnie poprawiające apetyt, staram się lepiej odżywiać, gdyby nie ta paskudna grypa pewnie ważyłam bym około 50 kg.

A Ty na co się obecnie leczysz?

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Keji 30 gru 2012, 23:52
Trzymajcie za mnie jutro kciuki, jadę 200 km, w tym część osobówką, będąc na pierwszych dniach Zoloftu (niedobrze mi jak diabli!) ;)
Keji

przez Mireille 30 gru 2012, 23:56
A Ty na co się obecnie leczysz?

Oprócz ataków paniki mam zespół Aspergera i psychozy.

będąc na pierwszych dniach Zoloftu (niedobrze mi jak diabli!)

A jednak? :( Ja miałam mdłości kiedy zaaczynałam go brać, ale nie wiem czy to była wina leku czy ciągłej paniki

Trzymam kciuki.
F21

przez andaluzja123 31 gru 2012, 00:54
Keji, może już wcześniej pisałaś, ale nie pamiętam więc nie bądź zła za pytanie: Czy to Twój pierwszy raz z lekami? czy zoloft jest zamiennikiem??

przez freya 31 gru 2012, 11:26
Mireille, to trzymam za Ciebie kciuki. Musimy zacząć więcej jeść.

U mnie znowu mdłości, nie wiem czy dam radę wypić kieliszek szampana...

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Pawel2013 01 sty 2013, 18:59
Hej, to mój wielki powrót :). Wiecie co mi pomogło ??

Hydroksyzyna :). Świetny lek.Częściowo przeciwlękowy, także usuwa objawy paniki a w moim przypadku spowodował jeszcze, że np. mogłem zacząć normalnie jeść w "trudnym okresie".

przez andaluzja123 02 sty 2013, 22:42
Pawel2013, i co całkowicie minęło? a miałeś również natrętne myśli z tym związane??

przez Psychotropka`89 02 sty 2013, 22:53
Hydroksyzyne brałam, jak dla mnie za słaba.

A dajcie już spokój z tą grypą żołądkową... Wciąż o niej słyszę od znajomych, już szału chcę dostać. :silence: Co mi bulgnie w brzuchu, to już myśl "oh, to na bank to... zaczyna się..." :why:

A co do powiązania anoreksji z emetofobią, to mój lekarz 1. kontaktu, u którego byłam niedawno powiedział, że mam symptomy anoreksji. Ale jest to troszkę nietypowe w moim wypadku, bo wiem ze źle wyglądam... W niektórych partiach nadal uważam, że jestem za gruba ale na swoją gębę wychudzoną już patrzeć nie mogę. :?
Po prostu eliminuję coraz więcej jedzonka z racji, że "może zaszkodzić", czyt. spowodować torsje. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg