Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Zabela 27 gru 2012, 23:59
Mireille napisał(a): jakiś czas znowu będzie trzeba tłumaczyć mi, że nikt nie słyszy moich myśli, nie monitoruje tego co robię w komputerze itp. :roll:

Rozumiem Mireille, każdy ma coś co go "podgryza", ale chyba nie możemy sobie odpuszczać, bo miłość może być wspaniała i szkoda byłoby rezygnować :). Myślę, że mimo wszystko warto spróbować.
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

przez sylka880 28 gru 2012, 09:36
Dobra dziewczyny podajcie jakieś sposoby żeby się uspokoić ja mam jeden głupi ale mi pomaga , czasami wieczorem jak mam atak . To otwieram okno (oczywiscie na chwile) troche zawsze zmarzne i klade sie spac nie wiem , czemu ale wtedy latwiej zasypiam , i jakos zapominam o tym ze mi niedobrze przez to ze jest mi zimno. No i oczywiscie nie ruszam się nigdzie bez cukierkow mietowych .

przez Adriene 28 gru 2012, 11:09
sylka880, ja zawsze parzę melisę bądź jakąś inną mieszankę ziół, nawet jak jest mi bardzo niedobrze to kładę się, ale biorę poduszkę ,żeby nie leżeć na całkiem płaskim, głęboko oddycham, od czasu do czasu piję herbatę i przede wszystkim wmawiam sobie ,że nie ma sie czego bać, że zaraz przejdzie, staram sie odwrócić myśli, puszczam jakiś film a nóż może akurat sie zamyślę i zacznę oglądać. :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andaluzja123 28 gru 2012, 11:59
Witajcie dziewczynki stare i te nowe:)) Mi święta minęły w miarę dobrze... I wiecie co zauważyłam u siebie? Że nie boję się tak bardzo wymiotów nad którymi miałabym kontrole np. gdybym sama miała je sprowokować lub nawet po pijaku, doszłam do wniosku, że najbardziej przerażają mnie te spowodowane grypą żołądkową, które nie są jednorazowe i nie wiadomo kiedy zaatakują, mogą trzymać nawet kilka dni... Co do gastroskopii? TO miałam ją robioną jeszcze przed tym, nim odkryłam ową fobię. Miałam już jakieś lęki ale nie dało się tego nazwać i powiem wam, że przeżyłam ją i nie było tak źle. Odruch wymiotny jest owszem ale tylko on ponieważ nic nie macie w żołądku totalnie nic nie wydalicie a wiecie co wam będzie. Jeżeli chodzi o nosową to miałam taką propozycje ale za długo bym musiała czekać a nie wiadomo co mi było...

Keji, nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę, że masz to za sobą!! Obojętnie czy pamiętasz to dokładnie czy nie zrobiłaś to!! I moim zdaniem jest to jakieś światełko!! Sama zobacz zwymiotowałaś i żyjesz nic takiego złego się nie stało!!

A zauważcie, że większość emetofobiczek to laski... ehhh biedne jesteśmy :(

przez Mireille 28 gru 2012, 15:32
Keji, nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę, że masz to za sobą!! Obojętnie czy pamiętasz to dokładnie czy nie zrobiłaś to!! I moim zdaniem jest to jakieś światełko!! Sama zobacz zwymiotowałaś i żyjesz nic takiego złego się nie stało!!

Według mnie to nie pomaga... Teoretycznie ja grypę żołądkową też przeżyłam. Zwymiotowałam kilkanaście razy i niby nic się nie stało, ale od tamtej pory boję się jeszcze bardziej :roll: Zdarzyło mi się też kilka lat wcześniej, wtedy na szczęście tylko raz. To też nic nie dało.

--------------
Ja jak już pisałam, w czasie ataku zajmuję się wszystkim na raz albo jedną rzeczą która wymaga precyzji. Częściej działa drugi sposób.
F21

przez Adriene 28 gru 2012, 16:40
Moim zdaniem też nie. U mnie ostatnie wymiotowanie zaostrzyło wręcz fobie i chociaż było to wieki temu to boję się jeszcze bardziej niż wtedy. :roll:

przez sylka880 28 gru 2012, 18:34
U mnie też zaostrzyło . Może przez pierwszy tydzień było lepiej bo stwierdziłam , że to jednak nic takiego ...Ale potem bylo coraz gorzej..

przez Zabela 29 gru 2012, 15:57
Z tego co pamiętam to ja też przez parę dni po miałam poczucie, że to niemiłe, ale da się przeżyć. Potem zaczęły się jazdy, bo jeszcze dokładnie pamiętałam to uczucie z przed wymiotów i bardzo realnie mi się wydawało, że znów jak w banku mam rzyganie. Po jakimś czasie to się unormowało i już tak nie panikowałam. Nie wiem, może gdybym zwymiotowała w trakcie brania leków to odniosłoby to "terapeutyczny" skutek, bo leki pomogłyby mi to bardziej zracjonalizować...

Jak się miewacie? Ja całkiem, całkiem. Choć trochę panikuję przed sylwestrem :roll:
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

przez Mireille 29 gru 2012, 17:17
Ja się sylwestra nie boję, przy takich dawkach leków pić nie będę. Poza tym nigdzie się nie wybieram, zamierzam zostać w domu i zamówić pizzę :P
F21

przez freya 29 gru 2012, 21:27
Przechodzę właśnie grypę żołądkową. Na szczęście już od wczoraj nie wymiotuję, ale nadal mam mdłości. W zeszłym roku również to przechodziłam i od tego czasu lęki przybrały na sile. :( Myślę, że moje zaburzenia odżywianie są silnie związane z tą fobią. Czy ktoś może ma podobny problem?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez andaluzja123 29 gru 2012, 21:34
freya, ile razy wymiotowałaś? jak to zniosłaś?? dużo paniki się nabawiłaś czy nie było tak źle??

Jeżeli chodzi o zaburzenia odżywiania to może być różnie, możesz mieć problem związany z fobią owszem możesz bać się jeść, że będziesz wymiotować itd. Ale najlepiej jak byś porozmawiała z gastroenterologiem i jeżeli on wykluczy to masz prawie jasność, że to fobia....

przez Mireille 29 gru 2012, 21:56
Ja mam problem z jedzeniem przez tą fobię. Zdarza się, że przez cały dzień z trudem zjadam jedną bułkę.
F21

przez freya 29 gru 2012, 22:03
andaluzja123, nabawiłam się dużo paniki przy wymiotach, grypę żołądkową przechodzę zawsze tragicznie. Rok temu przy jelitówie zemdlałam i trafiłam na pogotowie z wycieńczenia. W dzieciństwie chorowałam na acetonemię i bardzo dużo wymiotowałam, także od zawsze mam lęk przed wymiotowaniem. Teraz już nawet nie piję alkoholu na imprezach z obawy przez wymiotami. Byłam w tym roku na gastroskopii i mam stwierdzony refluks oraz problemy z jelitami. Dodatkowo dochodzą do tego problemy z anoreksją, cały czas wydaje mi się ze jestem gruba pomimo, że ważę 48 kg. Już sama nie wiem co jest pierwotną przyczyną moich zaburzeń nerwicowych. :(

-- 29 gru 2012, 22:23 --

Mireille, a miałaś kiedyś również problem z odchudzaniem?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Mireille 29 gru 2012, 23:26
W jakim sensie?
F21

Sortuj wg