Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mireille 27 gru 2012, 02:21
Kiedy byłam w szpitalu to podczas epidemii jedna dziewczyna wspominała, że kiedyś zaatakowała ich tam jelitówka i cała sala leżała pod kroplówką... Myślałam, że ją za to uduszę :lol:
F21

przez Psychotropka`89 27 gru 2012, 02:23
Brrrrr... nawet mi nie mów... Bo już mnie fala nudności zalewa. :?

A powiedz mi, lepiej jest coś po tym pobycie w szpitalu? Pomogło to coś, czy niebardzo?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 27 gru 2012, 02:35
Na ataki nie pomogło. Nie radzę pchać się do szpitala z ich powodu. Lepiej walczyć z nimi w domu.

Pobyt tam był dziwny. Na skierowaniu było napisane "obserwacja w kierunku schizofrenii". Na miejscu usłyszałam, że skoro teraz mam mało objawów to nie będą mnie diagnozować wstecz i tylko kombinowali z lekami :-| Nic nie rozumiem.

Mam jakieś dziwne uczucie w przełyku, takie jakby łaskotanie. Już wpadłam w panikę :roll:
F21

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 27 gru 2012, 02:39
Mireille, spokojnie... Pomyśl sobie, że gdzieś tam, pod krakowem też jest taka jedna, która teraz czuje "łaskotanie" w żoładku i nakręca się jak potłuczona, że to grypa jelitowa.

Wiem, że to słaba pociecha ale... zawsze coś. Nie jesteś z tym sama.

A co do pobytu w szpitalu, to masz rację, patologia jakaś, a jeszcze te jazdy z rzygającymi współlokatorami, brrr... Podziwiam, że tak dzielnie to zniosłaś. :brawo:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 27 gru 2012, 03:11
Chodzi mi raczej o to, że tam tylko faszerują pacjentów lekami, a uspokajacze można brać też w domu. Poza tym szpital nie jest zbyt przyjemnym miejscem, wolę panikować w swoim pokoju. W szpitalu również nie ma nic do roboty, więc ciężej zapomnieć o mdłościach. W domu jest dość dużo możliwości, a tam w czasie ataku mogłam tylko poczytać albo pogadać z pielęgniarką, jeśli akurat była jakaś normalna. Niestety niektórych to lepiej nawet o godzinę nie pytać... Ciężko było.
F21

przez Psychotropka`89 27 gru 2012, 03:15
Mireille, ja zastanawiałam się nad szpitalem ale po tym co pisałaś wcześniej i teraz wiem, że tam miała bym jeszcze większe ataki. W domu mogę sobie wyjść na świeże powietrze, na balkon, włączyć tv, posiedzieć na kompie... W szpitalu bym chyba pierdolca dostała jeszcze większego. :shock:

A z lekami to święta racja... :roll:

Jak tam się czujesz? Lepiej coś?...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 27 gru 2012, 03:30
Lepiej :smile:

To prawda... Tam nawet telefon mi zabrali :?
Przez pomysłowość niektórych pacjentów prawie nic nie mogliśmy mieć (zabierali nawet dezodoranty w sprayu, bo kiedyś ktoś próbował się nimi naćpać... :shock: ) :bezradny: Jeśli nie miało się książki albo gazet można było tylko spać.
F21

przez Keji 27 gru 2012, 04:40
Oj tam oj tam. Pomyśl - wymiotowanie to jak sranie tylko z drugiej strony. Normalna czynność fizjologiczna.

Sranie możesz zazwyczaj wstrzymać i jakoś kontrolować. Zazwyczaj nie srasz niespodziewanie pod/za/przed siebie, brudząc wszystko dookoła i zwracając na siebie uwagę, a co za tym idzie; obrzydzenie, innych...
Keji

przez Psychotropka`89 27 gru 2012, 11:21
Mireille, to dobrze. :smile: Mi nasze pisanie pomogło, proszka walnęłam, "zagadkową noc" puściłam na polsacie,bo te suche zagadki albo inni wrozbici zawsze mnie usypiają i zasnęłam. ;)

Keji, daj spokój... ta osoba i tak tego nie zrozumie. Naszej fobii nikt nie zrozumie, prócz nas samych. Tak samo jak ja nie do końca zrozumiem osobę, która boi się myszy,czy klamek. Mogę się starać zrozumieć ale... :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Adriene 27 gru 2012, 12:17
Kochane, jak się dzisiaj czujecie ? wybaczcie ,że wczoraj tak uciekłam, ale zasnęłam przy kompie. Ostatnio czuję się jakbym nie spała przynajmniej tydzień i zasnę jak tylko się położę. :bezradny:

przez Psychotropka`89 27 gru 2012, 12:21
Adriene, to nic. :)
Ja lepiej się czuję, zjadłam śniadanko, Prazol sobie zażyłam <na własną rękę biorę :roll: >, teraz herbatkę na trawienie popijam i jest OK. A Ty? Jak tam? Dobrze wszystko? :smile:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Vian 27 gru 2012, 12:23
Naszej fobii nikt nie zrozumie, prócz nas samych. Tak samo jak ja nie do końca zrozumiem osobę, która boi się myszy,czy klamek.

Nie przesadzasz?
Ale zrozumie, że się boisz. Fobia to fobia, wszystko jedno czy ktoś się boi wysokości, czy wymiotów czy nie wiem - pieluszek.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Adriene 27 gru 2012, 12:29
Tak, ja czuję się bardzo dobrze, oprócz tego ,że dalej lekko pobolewa mnie głowa , ale to pewnie przez przeziębienie.
Dzisiaj przyjeżdża mój chłopak więc już o niczym innym nie myślę, hah :smile:

przez Psychotropka`89 27 gru 2012, 12:31
Adriene, szczęściara. Mój był wczoraj. :twisted:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg