Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mireille 31 paź 2012, 22:21
Nie. Podejrzewają psychozę :( Jeśli mają rację, to jest już moja druga...
F21

przez Psychotropka`89 31 paź 2012, 22:27
Psychozę związaną z wymiotami, tak? A pierwsza czego dotyczy, jeśli mogę zapytać?
Strasznie Ci współczuję... :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez eheehea 31 paź 2012, 22:39
natalia_ napisał(a):Witajcie,
Drugie są już poważniejsze i wiążą się z tym, że niedobrze mi w żołądku i w jelitach i wtedy czuję, że mogę zwymiotować, bo treść lata w górę i w dół..Macie coś podobnego?

Dokładnie. Od kilku godzin męcze się z takim. Z nerwow (mam nadzieje, bo wczoraj mialam niezle powody do tego) doszla mi do tego biegunka ----> od razu, stoperan, smecta ...
Ludzie powiedzcie mi, ze to nie jelitowka... Za kilka dni czeka mnie rozmowa o pracę w powaznej firmie. Jeśli mam tak sie czuc, to ja dziekuje...

Ps. Mam juz dosc. Wolalabym chyba umrzec niz miec tak do konca zycia...
Własnie teraz, boli mnie zoladek, mdli jak cholera zaraz chybe umre... Na dodatek siedze u babci, nie czuje się tutaj komfortowo jak w domu - to kolejny powod do stresu.

Przepraszam za moja skladnie zdan i pisanie niezbyt logicznie, ale w trakcie ataku nie mysle i pisze co mi przyjdzie na mysl byleby się wyzalic, komukolwiek byleby mnie zrozumial.

Ps. part 2.
Ja P*****le ta fobia z nerwica niszczy mi zycie. Dzis halloween. Jestem paskudnie rodzinna osoba i chcialam go spedzic tak jak powinno sie spedzic halloween. Upiec muffinki, wykroic dynie, pomalowac sie, porobic smieszne zdjecia z chlopakiem, wyglupiac sie jak dzieci. A TU TAKI CH*J. Chyba nie muszę mowic czemu.
Przyszly dzis dziewczynki dzis (13-14 lat) z 'psikusem' albo cukierkiem eh... rozpllakałam się. Dlaczego one mogą byc tak szczęsliwe, a ja od rana w pidzamie, placze, mysle tylko o jednym. Przypomnialo mi sie jak ja jeszcze dwa lata temu bylam przeszczęsliwą osobą, mialam pasję, pracę, znajomych...
Ostatnio edytowano 31 paź 2012, 22:50 przez eheehea, łącznie edytowano 1 raz
* Lubię koty. Nie można nimi rządzić. **

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mireille 31 paź 2012, 22:44
Psychozę związaną z wymiotami, tak? A pierwsza czego dotyczy, jeśli mogę zapytać?
Strasznie Ci współczuję... :(

Nic związanego z emetofobią.
Nie chcę tego dokładnie opisywać. W bardzo dużym skrócie, wierzyłam w wielki spisek, chodziłam za matką i wmawiałam jej, że słyszy moje myśli itp.

Własnie teraz, boli mnie zoladek, mdli jak cholera zaraz chybe umre... Na dodatek siedze u babci, nie czuje się tutaj komfortowo jak w domu - to kolejny powod do stresu.

Spokojnie. Ile razy już się tak czułaś?
Ostatnio edytowano 31 paź 2012, 22:46 przez Mireille, łącznie edytowano 1 raz
F21

przez Psychotropka`89 31 paź 2012, 22:46
eheehea . Spokojnie... Będzie dobrze. Jeśli mogę coś doradzić, to kup sobie Nifuroksazyd. Skuteczny na jelitówki, grypy, zatrucia, biegunki, itd. Tylko alkoholu do niego nie polecam, bo może dojść do masakry w stylu jeszcze większych torsji <jest o tym w ulotce zresztą>.

-- 31 paź 2012, 21:49 --

Mireille , rozumiem. Wybacz, myślałam, że przyczyną jest emetofobia...
Nie wiem jak Cię wesprzeć nawet... co powiedzieć... Trzymaj się jakoś. Może pobyt w szpitalu pomoże. Trzeba się tej nadziei trzymać. :-|
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez eheehea 31 paź 2012, 22:52
Mireille napisał(a):
Spokojnie. Ile razy już się tak czułaś?

z 10, 20.
Dopisalam do postu wyzej, co wlasnie czuję... nie daje rady juz z sobą. A wizyte u lekarza mam dopiero za 2 tyg. Na prawde, nie daje rady...

Psychotropka`89 - zaraz napiszę mamie, bo pracuje w aptece, zeby mi to wziela!

przez Psychotropka`89 31 paź 2012, 22:58
Jak Cię męczą nudności, to weź też aviomarin. Uspokoi Cię, a z autopsji wiem, że na noc ataki są nasilone i jest ciężko. Wytrzymaj... Wiem, że jest ciężko. Sama przez to przechodzę... Jak my wszystkie w tym wątku. :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez eheehea 31 paź 2012, 23:01
Najpierw muszę odczekac od smecty 2h, zeby avio zadziałał. W glowie mam tylko mysl 'czy jeść kolację czy nie?" bo cholernie mnie kusi, ale boje sie panicznie...
Najgorsze jest to ze jak wezmę aviomarin to pojdę spac, a jestem przestawiona obecnie na 'tryb nocny' spię od 5 rano do 14... i jak zasnę po nim to popieprzy mi sie wszystko i obudzę sie w nocy, umrę ze strachu, ze obudziły mnie mdlości i dostanę ataku.

przez Psychotropka`89 31 paź 2012, 23:06
eheehea na spokojnie... A powiedz co się dokładnie dzieje? Masz temperaturę? Masz mdłości? Jeśli masz apetyt to... dobry objaw. Uwierz mi, gdy ma się jelitówkę, to na samą myśl o jedzeniu pędzi się do klopa. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez natalia_ 31 paź 2012, 23:10
Psychotropka`89 napisał(a):Jeśli masz apetyt to... dobry objaw. Uwierz mi, gdy ma się jelitówkę, to na samą myśl o jedzeniu pędzi się do klopa. ;)

Dokładnie :)

eheehea, a Ty nie bierzesz żadnych leków na te lęki? Dasz radę, oddychaj głęboko i zajmij się czymś nie związanym z wymiotami, nawet na forum nie właź! :) Ja na Twoim miejscu nie jadłabym, bo po jedzeniu miałabym jeszcze większą wkrętę ;)

przez Mireille 31 paź 2012, 23:17
Jeśli tak bardzo się boisz to poczekaj trochę z kolacją. Chyba, że od wielu godzin nic nie jadłaś.
Spróbuj zająć się czymś, poczytaj jakąś książkę.
Uwierz mi, gdy ma się jelitówkę, to na samą myśl o jedzeniu pędzi się do klopa

To prawda. Kiedy mnie dopadło, to nawet przez chwilę nie pomyślałam o kolacji. Jeśli masz ochotę na jedzenie to na jelitówkę mi to nie wygląda ;)
Nie wiem jak Cię wesprzeć nawet... co powiedzieć... Trzymaj się jakoś. Może pobyt w szpitalu pomoże. Trzeba się tej nadziei trzymać. :-|

Nie ma tragedii, poprzednio było dużo gorzej. Na razie zwiększyli mi dawkę leku. Jakaś poprawa jest, ale boją się o mnie.
F21

przez Psychotropka`89 31 paź 2012, 23:24
natalia_ ma dużo racji. Jak zjesz w trakcie takiej paniki, to zaraz się będziesz zastanawiać czy nie zaszkodzi, itd. Lepiej chyba odpuścić w takim wypadku. I chyba faktycznie lepiej tu nie zaglądać jak jest źle. Ja podczas ataków nawet o tym wątku nie myślę, bo wiem, że jeszcze większej trzęsawki dostanę. Obejrzyj coś w tv, albo film, może okno otwórz, spróbuj coś poczytać.
Mireille będę trzymać mocno kciuki, żeby było lepiej, coraz lepiej...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez eheehea 31 paź 2012, 23:52
Głód wygrał. Zezarłam zapiekankę. Chyba mi lepiej... Powiedzialam sobie, trudno, najwyzej sie wyrzygam, nie bede mi ta pieprzpna fobia niszczyc zycia. No i te nastawienie chyba podzialalo, dalej mi ciezko na zoladku ale jakos atak powoli mi przechodzi. Tzn. dalej oczywiscie czekam, kiedy bedzie 'ten' moment i polecę do kibla,ale jest o wiele lepiej, dziekuje Wam.:)

P.S. Zajełam się wlasnie dalszym szukaniem pracy i jakos zapomnialam - to zamiast czytania ksiązki, bo tu u babci nic nie mam :):)

+ powiem Wam, ze muzyka cholernie mnie uspokaja, wiec czasami w trakcie ataku jak sobie puszczę jakis ulubiony utwór to na jego czas pomaga:)

przez Mireille 01 lis 2012, 00:11
Dobrze, że zjadłaś ;)
Ja przed wakacjami z nerwów prawie nic nie jadłam i mogę powiedzieć, że czasem lepiej się zmusić. W końcu z głodu też można się naprawdę źle poczuć.

+ powiem Wam, ze muzyka cholernie mnie uspokaja, wiec czasami w trakcie ataku jak sobie puszczę jakis ulubiony utwór to na jego czas pomaga:)

Ja muzyki nie słuchałam, żeby mi się potem źle nie kojarzyła :P
F21

Sortuj wg