Alkohol (wybaczcie nowy temat)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Alkohol (wybaczcie nowy temat)

przez harma 27 lut 2009, 18:40
Witam, bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Czy jeśli przyjmuję Seronil 20 mg oraz dwa razy po 0,25 mg xanaxu (rano, w poludnie) i w razie lęku wieczorem atarax 10 mg (od jednej do dwóch tabletek), to czy mogę spokojnie wypić piwo bezalkoholowe? Typu karmi... Mam straszną ochotę, a jestem 'nową' i od niedawna leczoną nerwicą... Proszę o odpowiedź... Nie chce dzwonić z tym pytaniem do mojego psychiatry ;)

Re: Alkohol (wybaczcie nowy temat)

przez ALEKS*OLO 27 lut 2009, 19:17
Przy lekach psychotropowych w zadnym wypadku NIE WOLNO pic alkoholu pod żadną postacia ...
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez harma 27 lut 2009, 19:45
Dziękuję za odpowiedź... Liczyłam na pewnego rodzaju odpowiedź przyzwalającą... ale jak nie wolno, to nie wolno! Zależy mi na tym by żyć normalnie. Tylko... ta moja miłość do wina... teraz chociaż namiastkę chciałam, ale zdrowie ważniejsze :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ALEKS*OLO 27 lut 2009, 20:24
heh posluchaj no oficjalnie nie wolno zreszta ja podzielam to , ale lampka wina (ale jedna) nie zaszkodzi , nawet szklaneczka takiego piwa bezalkoholowego tez nie zaszkodzi , ale widze ze bierzesz az 3 leki , takze musisz sie obserwowac czy nie bedzie sie cos dzialo :)
ale mysle ze nie powinno co najwyzej juz po jednej lampce Ci zaszumi mocniej w glowie ;)
pzdr
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez spinoza1988 27 lut 2009, 20:56
rozna reakcja w zaleznosci od czlowieka. ja bym radzil sobie darowac, pewnie od 1 karmi nie umrzesz, ale czy to konieczne aby je wypic? :)

przez carlos 27 lut 2009, 22:08
Hoho czyżby trafił się nam prawdziwy koneser :> ?:P Na ulotkach od swoich leków masz pewnie napisane, że podczas leczenia danym środkiem nie powinno się spożywać alkoholu, bo preparat wzmaga jego działanie, bodajże. Przeżyjesz. Leków jeść wiecznie nie będziesz, czyli napijesz się jeszcze nie raz. Musisz tylko trochę poczekać.

Pozdrawiam.

przez Roman Tyczny 28 lut 2009, 03:07
Z tego co mi wiadomo przy lekach typu XANAX nie wolno pic alkoholu, jesli chodzi o leki z grupy SSRI to inna historia :-)Ja jak bralem paxil w ilosci 75mg to potrafilem wypic wiecej niz kiedykolwiek w zyciu(nie zebym sie chwali czy tez namawial)Jednak stanowczo odradzam picia alkoholu w duzych ilosciach.A jak juz bedziecie probowac alkoholu, to zaczynajcie w malych ilosciach,Ja jak pierwszy raz pilem podczas brania leku(SSRI)a bylo to juz pol roku po jego zazywaniu, to po jednym piwie wyszedlem z klubu na czworaka i probowalem przestawiac drzewa pod domem :smile: więc uważajcie zwlaszcza na poczatku i poczekajcie conajmnije z 3 miesiace az organizm sie do leku przyzwyczaji.Drugą regółe jaką mialem to byla taka ze; w dzien w ktory pilem nigdy nie bralem tabletki(pomijalem jeden dzien)Mozecie sie domyslec ze na drugi dzien umieralem(kac+brak leku), ale w ten sposob sie czulem bezpieczniej pijac .Pozdrawiam
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

przez harma 28 lut 2009, 10:44
Nie mam wprawy, ot co. Leki biorę od ledwo 2 tyg. I wiecie co? Działają! Niepotrzebnie broniłam się od pójścia do lekarza od czerwca zeszłego roku, aż w końcu prawie na czworaka się tam doczłapałam. Nie taki psychiatra straszny jak go malują :D Haha :)

przez Rani 28 lut 2009, 11:20
Ale przecież pytanie było o piwo BEZALKOHOLOWE. Myślę, że można. Ja piję kefir, a on zawiera do 0,5% alkoholu i żyję.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez LucidMan 28 lut 2009, 12:14
Ja piję kefir, a on zawiera do 0,5% alkoholu i żyję.

:shock:
Interesujące :D
Na kefirze powinien być napis: nigdy nie jeżdżę po alkoholu :D
Lucid life

przez cytrynkaaa88 28 lut 2009, 13:10
Rani napisał(a):Ale przecież pytanie było o piwo BEZALKOHOLOWE. Myślę, że można. Ja piję kefir, a on zawiera do 0,5% alkoholu i żyję.

czyżby jakiś dobrze zfermentowany kefirek? :P

piwo bezalkoholowe ma chyba jednak mniej % niż piwo "damskie" pt. karmi, redds itp. mimo wszystko karmi ma jakieś %, bo to piwo. jednak bezalkoholowe mają tylko jego smak.

mimo to lepiej się powstrzymać.
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez Rani 28 lut 2009, 13:47
Kefir powstaje na drodze fermentacji i dlatego zawiera do 1,5% alkoholu.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

Sortuj wg