Tężyczka a nerwica lękowa

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Becia90 24 lis 2012, 11:49
Witam was :) Przeczytałam wasze opinie na temat tężyczki i jestem troszke przerażona..

Wczoraj zemdlałam wysiadając z autobusu. Juz podczas jazdy zrobiło mi się nie dobrze, nastepnie bylo mi duszno, gorąco i czulam ze dzieje sie ze mna cos nie tak.. modlilam sie by dojechac i usiasc na przystanku..lecz zrobiłam 2 kroki i juz lezalam na chodniku. Cale szczescie znalezli sie ludzie ktorzy przeniesli mnie na laweczke i polozyli. mialam trudnosci z oddychaniem a potem zlapal mnie skurcz w dloniach, w syopach i co najgorsze na twarzy.. czulam ze nie wyraźnie zaczynam mowic a palce u rak mi sie wygiely, mialam zimne i nie czulam ich wogole. pogotowie przyjechalo, zawiezli mnie do szpitala.. wyniki w normnie. potas, wapn wszystko tak jak powinno. lekarze nie powiedzieli mi jaka byla przyczyna mojego zemdlenia. W nocy i dzisiaj caly czas mnie bola lydki.. mam problem z wstawaniem z łozka a w nocy pamietam ze mialam mrowienie w dloni.. eh to pierwszy raz..mam nadzieje ze to nic powaznego, bo nie chcialabym przechodzic przez to drugi raz :(

przez kamilwin 24 lis 2012, 12:38
Becia90 napisał(a):Witam was :) Przeczytałam wasze opinie na temat tężyczki i jestem troszke przerażona..

Wczoraj zemdlałam wysiadając z autobusu. Juz podczas jazdy zrobiło mi się nie dobrze, nastepnie bylo mi duszno, gorąco i czulam ze dzieje sie ze mna cos nie tak.. modlilam sie by dojechac i usiasc na przystanku..lecz zrobiłam 2 kroki i juz lezalam na chodniku. Cale szczescie znalezli sie ludzie ktorzy przeniesli mnie na laweczke i polozyli. mialam trudnosci z oddychaniem a potem zlapal mnie skurcz w dloniach, w syopach i co najgorsze na twarzy.. czulam ze nie wyraźnie zaczynam mowic a palce u rak mi sie wygiely, mialam zimne i nie czulam ich wogole. pogotowie przyjechalo, zawiezli mnie do szpitala.. wyniki w normnie. potas, wapn wszystko tak jak powinno. lekarze nie powiedzieli mi jaka byla przyczyna mojego zemdlenia. W nocy i dzisiaj caly czas mnie bola lydki.. mam problem z wstawaniem z łozka a w nocy pamietam ze mialam mrowienie w dloni.. eh to pierwszy raz..mam nadzieje ze to nic powaznego, bo nie chcialabym przechodzic przez to drugi raz :(

Pij więcej wody mineralnej, kup sobie suplement diety z magnezem, zacznij stosować jakieś techniki relaksacyjne i postaraj się nie bać kolejnego ataku, bo im bardziej będziesz się go bała, tym większe prawdopodobieństwo, że przyjdzie. Powiedz sobie, że skoro przeżyłaś jeden, to przeżyjesz i drugi - jesteś zdrowa, bo miałaś robione badania, więc nie masz się czego bać. Wtedy atak nie przyjdzie, bo nie będzie miał po co. I zaakceptuj te swoje symptomy - mrowienie dłoni, skurcze, itp. Jak je zaakceptujesz, to po pewnym czasie przestaniesz na nie zwracać uwagę i znikną.

Zdrówka życzę!
"Sztuka Zarządzania Strachem"

przez Becia90 24 lis 2012, 12:45
Jej dziekuje Ci bardzo :)) Podniosles mnie na duchu. Milo uslyszec takie slowa od obcej osoby !

Napewno zastosuje sie do tego co napisales! Wiecej relaksu mniej stresow :) Milego dnia :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 24 lis 2012, 19:57
isj, niestety u mnie byla/jest nerwica i depresja. Mialam to badanie. Natomiast moj lekarz neurolog twierdzil inaczej niz Ty, ze wlasnie w tezyczcce sie podaje rownolegle antydepresanty. Warto sie przebadac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez jakubo 24 lis 2012, 20:20
Kurcze, też mam chyba tężyczkę. Pierwszy raz pojawiło się w 2009 roku, gdy miałem uczucie, że zemdleję na imprezie sportowej. Na szczęście był tam lekarz i pogotowie wzięło mnie do szpitala, tam zastrzyk relanium i podłączyli mi kroplówke. Po tym zdarzeniu codziennie źle się czułem i byłem słaby, wtedy też dowiedziałem się, że to nerwica i tak się wszystko zaczęło... Kolejny atak uczucia zemdlenia i zdrętwienia całego ciała pojawił się na wakacjach w 2010, gdy się zatrułem obiadem, tak się zdenerwowałem tym, że ręce zaczęły mi drętwieć, później stopy i całe nogi i na końcu twarz. Znów przyjechało pogotowie i tym razem tylko zastrzyk relanium. I trzeci ostatni mój atak tężyczki był w sierpniu tego roku. Tutaj dziwna sytuacja, też na imprezie sportowej i pewna osoba zemdlała i to przeszło na mnie. Od razu zrobiło mi się nie dobrze i też zacząłem odczuwać, że zaraz zemdleje. Był lekarz na miejscu i tylko kazał mi się położyć i nogi wysoko. Mówiłem mu, że zaczynam cały drętwieć i on pierwszy mi powiedział, że to są objawy tężyczki. Każde poprzednie zdarzenie uważałem, że to tylko i wyłącznie zasługa nerwicy. W tej sytuacji, zacząłem kontrolować swój oddech i równo i spokojnie oddychać. Udało się opanować, drętwienie przeszło, ale kolejne dni źle się czułem. Byłem u lekarza rodzinnego i mi powiedział, że tężyczka pojawia się tylko u małych dzieci u dorosłych nigdy się nie spotkał... Teraz czytam i stwierdzam, że lekarz jest głupi :) Mam zamiar zrobić badania i zobaczymy co z tego wyjdzie.

przez Becia90 24 lis 2012, 20:23
Na badania owszem wybieram sie w tym tygodniu.. dziwi mnie to bo to tak nagle przyszlo, nigdy nie mialam problemów zdrowotnych, tez nie mam zadnych wiekszych stresow i problemow by odrazu mdleć :( czas pokaze.. teraz odpoczywam i staram sie nie przejmowac :)

przez finlandia 08 sty 2013, 14:46
witam jestem nowa ale borykam sie chyba z tym samym problemem co wy....od 2 lat moj san zdrowia bardzo sie pogorszyl,tak na prawde nie wiem co bylo przyczyna,przeszlam szreg badan,wielu lekarzy,nic nie wykryto,jedynie ostatnia wizyta u neurologa potwierdzila iz mam tezyczke prawdopodobnie utajna,mialam robiona probe tezyczkowa i wynik wysedl dodatni..teraz nie wiem co dalej z tym robic bo ciagle zle sie czuje i moj stan zdrowia sie nie poprawia...zastanawiam sie czy ta tezyczka moze damwac tak podle dolegliwosci trwajace juz dwa lata non stop,od rana do wieczora...czuje ciagle zmeczenie,sennosc,oslbienie,bole glowy i zachwiania rownowagi,uczucie jakby ktos ciagle sciskal moja glowe i ktos siedzial na moich oczach,czasem czuje mrowienia w rekach i palcach,wieczoraj z regoly jest lepiej choc nie zawsze,ale najgorzej jest z rana..nie wiem juz co mam z tym robic i gdzie szukac pomocy...

przez zubryk 09 sty 2013, 09:25
Na tężyczkę utajoną stosuje się m.in. terapię magnezem. Spróbuj. Ale nie jedną tabletkę dziennie. Posłużę się informacją z ulotki Slow Magu:

W stwierdzonym niedoborze magnezu dorośli: 6 tabl. dziennie (2 tabletki rano i 4 tabletki wieczorem) przez 3 tygodnie, następnie 3 tabletki dziennie wieczorem.

Chodzi tu o wersję bez witaminy B6.

Możesz też dorzucić wapń. Ale w odstępach minimum 2 godzinnych od przyjmowania magnezu.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

przez pinda 13 sty 2013, 18:02
Ja też borykam się z napadami tężyczkowymi. 2 dni temu znów dała o sobie znać, tężyczka jawna ofkors.
Moi lekarze twierdzą, że to ma podłoże nerwicowe.
burning down the house!

przez MALWINA279 30 kwi 2013, 13:43
Witam,jestem nowa na tym forum.
Chciałabym zasięgnąć waszej porady.

Gdzieś tak miesiąc wcześniej byłam zmęczona i senna.Wstałam z łóżka po przespanej nocy a czułam się tak jakbym całą noc imprezowała. Otóż moje objawy zaczęły się w czerwcu 2012 roku po infekcji krtani i przeziębienia.(zaczęłam się leczyć najpierw sama czyli różne tabletki na przeziębienie. piłam dużo czosnku z mlekiem i miodem.Gdy nie widziałam poprawy poszłam do lekarza po antybiotyk)

1 czerwca przeziębienie
8 czerwca ból ucha prawego
12 czerwca poszłam do lekarza po antybiotyk na przeziębienie i po skierowanie do laryngologa
14 czerwca wizyta u laryngologa,z uchem wszystko ok a boli,skierowanie na tomograf
15 czerwca ucho przestało boleć
19 czerwca mrowienie prawego policzka- uczucie ucisku na twarzy. I pojawienie się bólu po prawej stronie twarzy,ból ciągnie od ucha do kości policzkowej,trwa tak 30 minut.Ból pojawiał się codziennie tak przez dwa miesiące.
28 czerwca laryngolog, mrowienie lewego policzka
29 czerwca mrowienie i pieczenie dłoni i rąk
30 czerwca pojechałam do szpitala,lekarz stwierdził że to od nie odleżanego przeziębienia

2 lipiec wizyta u neurologa,zapisał mi tabletki na nerwy i stwierdził że za dużo przeżywam,że za bardzo się denerwuję tym wszystkim
5 lipca poszłam do rodzinnego,stwierdził że to od kręgosłupa.Chodziłam na masaże 2 miesiące codziennie.Nie było poprawy.
11 lipca poczułam ucisk w lewym oku,z taką delikatną obłoczkom wokół niego. Ten ból trzymał mnie tak z 2 tygodnie.
13 lipca prześwietlenie zatok -wszystko ok
22-25 lipca byłam w szpitalu.Badali mnie w kierunku SM.Miałam wykonany rezonans głowy wyszedł czysty. Badanie żył głównych też ok.Prześwietlenie klatki piersiowej ok. Po tych badaniach wypuścili mnie do domu.Na karcie z wypisem napisali abym poszła do psychiatry.Tak najlepiej potraktować człowieka.

20 sierpnia zaczęły się różne drżenia ciała,rąk,nóg.Zaczęły się też szumy w głowie i dzwonienie w uszach.

11 września ból głowy i zawroty,trwało to parę dni
19 września wizyta w rehasport u ortopedy,nic mi mądrego nie powiedział ponieważ nie miałam rezonansu kręgosłupa.

5 listopad zaczęły mi drętwieć kończyny,nie tylko podczas snu w dzień też

od 15-22 listopada byłam w innym szpitalu,zrobiono mi punkcje,potencjały wzrokowe,test western blot na boleriozę,rezonans kręgosłupa szyjnego i klatki piersiowej.Wszystkie wyniki wyszły ok.

Na dzień dzisiejszy mam cały czas ten ucisk na twarzy,czasami mnie ona też mrowi i piecze-dzień w dzień to czuję ,czasami bardziej czasami mniej.

Cały czas mam też szumy w głowie i dzwonienie w uchu.

Drży mi ciało,podczas stresu się to nasila jeśli chodzi o ręce.

Czasami pojawiają się fascykulacje, napady gorąca z niewiadomych przyczyn,parzenie kolan,ból kończyn,parestezje,taki dziwny ucisk głowy

I moje pytanie brzmi:
czy moje objawy są spowodowane tym że wapń zjonizowany mam poniżej normy?
Czy to oznacza że mam tężyczkę?

przez beatadrz 02 maja 2013, 14:34
Hej, dodam dla tych co robili badania krwi, że mi też wyszły w normie z wyjątkiem wit D, która to właśnie jest niezbędna przy przyswajani magnezu i może odpowiadać za jego słabe przyswajanie. Aby faktycznie sprawdzić czy posiadacie tężyczkę utajnioną należy wykonać EMG na tężyczkę, nieprzyjemne ale konieczne.
Poza tym jak wyczytałam są dwie tężyczki: utajniona, którą wykazuje właśnie EMG i ta jest magnezowa, oraz jawna, która jak rozumiem jest wapniowa.
Przy czym nie wystarczy łykanie magnezu, bo zwykłe tabletki mają bardzo niską skuteczność, rozsądniej jest kupić naturalne witaminy np. calvity lub chelated z Solgaru (a i tak łykamy je wręcz garściami tj. 6 dziennie) a przede wszystkim zadbać o dietę. Prócz tego witamina B6 oraz Wit D3. Jak dotąd do takich wniosków doszłam.
Poza tym przyznaję, cholerstwo jest straszne, miałam się już dobrze i liczyłam, że wrócę do pracy (po 2,5 mieś chorobowym) a tu nawrót i tym razem nie tylko strona fizyczna ale i psychiczna poleciała na łeb i szyję.
Upiłabym się, ale nie mogę :( Alkohol jest zabójczy w tym wypadku.

przez MALWINA279 02 maja 2013, 16:53
gdzie mozna wykonać próbę na tężyczkę?

przez Mightman 03 maja 2013, 10:44
U neurologa

przez beatadrz 04 maja 2013, 12:19
Jaki neurolog robi takie testy? Nie sądzę. poszukaj punktów EMG w centrach zdrowia, przychodniach i przy badaniu powiedz ,że to na tężyczkę. Skierowanie od neurologa może się przydać, ale prywatnie bez tego też zrobią ok 150zł. We wrocławiu np, Promyk słońca robi to badanie. Tężyczkę jawną to nie wiem jak się wykrywa. ciągle się douczam w tym temacie.

Sortuj wg