Mam orzeczony stopien.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Mam orzeczony stopien.

przez aldara.35 02 lut 2009, 15:54
Jakis czas temu stanęlam na komisjE ,po kilku latach leczenia nerwicy ,agorafobii i napadow lękowych.Poniewaz prawie nie wylaze z domu i nie moge podjąc pracy.Dostalam stopien umiarkowany (2 grupa)i co sie okazuje? Ze nic mi sie nie nalezy!!!! Zanioslam decyzje do RUP i dowiedzialam sie jedynie tego, ze tylko moge podjąc spokojną i niestresujacą prace.Nie na wysokosci:)i tyle....No chyba ze jeszcze cos sie dowiem od swego lekarza :( Kurcze myslalam ze moze dostane jakies swiadczenia ,no bo 2 grupa to juz powazna sprawa .:(

Re: Mam orzeczony stopien.

przez Venus 02 lut 2009, 16:02
aldara.35 o rany, ja też się chciałam starać o grupę ze względu na trwałe uszkodzenie wzroku, ale nie mam szans przez zbyt mały staż pracy i wykształcenie. Zresztą jak widać, nie ma sensu. Cholera, to jest polityka! :( :(
Bla bla bla...

przez carlos 02 lut 2009, 16:14
Jeżeli dobrze zrozumiałem i chodzi o umiarkowany stopień niepełnosprawności, to według opinii ludzi , ten stopień nie umożliwia podjęcia normalnej pracy , a co za tym idzie, nie wyciąga się z tego jakichś wielkich profitów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aldara.35 02 lut 2009, 17:06
Oczywiście nie musze kierowac sie stopniem i orzeczenie schowac do szuflady i podjąc ,,normalnie,,prace.Ale myslalam ze stopien bedzie czyms pozytywnym a wychodzi na to ze nie pomoze a moze zaszkodzic:(

przez Sorrow 02 lut 2009, 17:30
aldara.35 napisał(a):spokojną i niestresujacą prace.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA :lol: !! Dobre :smile: .

aldara.35 napisał(a):Kurcze myslalam ze moze dostane jakies swiadczenia ,no bo 2 grupa to juz powazna sprawa .:(

No, nie. Na świadczenia nie ma co liczyć. Zadaniem tego państwa jest wykańczanie obywateli, nie wspomaganie ich. Chodzi o to, by zedrzeć jak najwięcej podatków a potem nic nikomu nie dać.

przez aldara.35 02 lut 2009, 19:30
W ogole sie zedziwilam ze dostalam ,,umiarkowany,,bo na nerwice rzadko nawt lekki daja.A tu widze ze nawet nie ma sensu stawac na Komisje

Mam orzeczony stopien.

przez kite 17 cze 2011, 15:11
odkopię. jak myślicie, opłaca się starać o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności? bardziej to przeszkadza czy pomaga w życiu? ja słyszałam że później można mieć z tego tytułu trudności bo papier będzie się ciągnął za nami do końca życia. ja powiem na swoim przykładzie. moja psycholog stwierdziła że powinnam starac się o umiarkowany i stawać na komisję o rentę. że po tym co przeszłam, coś mi się należy(?!) nie wiem, czy ona myślała o czymś na kształt odszkodowania za poniesione krzywdy fizyczne i psychiczne? nie czuję tego że muszę mieć rentę, jakoś sobie radzę. mam alimenty, dorabiam opiekując się dziećmi, myślę że takie papierek utrudniłby mi tego typu pracę. nie chcę być na rencie bo czuję że w ogóle przestanę się starać, walczyć jakoś o własny los, będzie kasa co miesiąc a ja będę siedzieć w domu ze szczurami. ale psycholog się upiera, zaczęli mnie wysyłać do ośrodka samopomocy( takie warsztaty dla niepełnosprawnych). tam też się nie odnajduję. ze mną są może 3 osoby 'logicznie myślące'.
czy myślicie że psycholog i opieka społeczna chce mnie zaszufladkować razem z innymi członkami warsztatów? wrzucić do worka 'niepełnosprawna' nawet jeśli staram się sobie radzić? nie wiem co myśleć..
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

Mam orzeczony stopien.

przez Margolka 17 cze 2011, 15:25
kite, ja myślę, że ze stopniem niepełnosprawności wbrew pozorom łatwiej znaleźć pracę. Rentę jak dostaniesz to będzie raczej niewielka. Przeglądam ogłoszenia i pracodawcy szukają albo studentów albo niepełnosprawnych, bo taki pracownik dla firmy to oszczędność w ubezpieczeniach ZUS-owskich.
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

Mam orzeczony stopien.

przez kite 17 cze 2011, 15:30
ale jak się dostanie taką pracę to za krajowe minimum

Mam orzeczony stopien.

przez Margolka 17 cze 2011, 15:45
kite, czasami lepsze minimum z ubezpieczeniem niż nic, zwłaszcza w dobie dużego bezrobocia. Zresztą ja bym nie tragizowała. Moja koleżanka akurat sprząta, ma orzeczony stopień niepełnosprawności i jest bardzo zadowolona, do tego dochodzą jeszcze różne drobne przywileje z tego tytułu. Ale oczywiście wybór nalezy do Ciebie, przeciez idąc bawić dzieci chyba nie ogłaszasz wszem i wobec, ze masz stopień niepełnosprawności, mozesz brac rentę i sobie dorabiać. Nie musisz siedzieć cały czas ze szczurami :smile:
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

Mam orzeczony stopien.

przez wiejskifilozof 20 cze 2011, 13:18
A co piecie na to,że ja jako chyba jedyny ze swego rocznika dostałem stopień wojskowy E .

Mam orzeczony stopien.

przez kite 20 cze 2011, 13:29
E czyli?

Mam orzeczony stopien.

przez uzytkownik 20 cze 2011, 13:47
Powód takiej polityki jest bardzo prosty - przy zaburzeniach psychicznych (często też udawanych ze względu na różne sytuacje), których liczba szybko rośnie byłoby ogromne pole do nadużyć. Także tracą naprawdę ci najbardziej dotknięci różnymi zaburzeniami, a nie ci "lekko szurnięci" albo ściemniacze, dla których to byłoby wybawienie - leżeć i dostawać kasę...

To nie są uszkodzenia biologiczne (typu złamany kręgosłup, uszkodzenia wzroku, itd.), które można by w łatwy sposób zdiagnozować - więc się ogranicza w ten sposób nadużycia...

-- 20 cze 2011, 13:49 --

kite napisał(a):ale jak się dostanie taką pracę to za krajowe minimum

Dlatego jeśli coś potrafisz i wiesz, że jest więcej warte niż minimalna, a nie tylko narzekasz, to załóż własny biznes i się sprzedaj z wiedzą i umiejętnościami.
uzytkownik

Mam orzeczony stopien.

przez kite 20 cze 2011, 13:51
nie narzekam bosz :roll: nie wiem, więc pytam. po to jest forum aby rozwiewać swoje wątpliwości i radzić się innych co nie? nie mierz mnie swoją miarą..

Sortuj wg