Bezsenosc;((

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Bezsenosc;((

przez mika89 26 sty 2009, 13:39
Witam;)) Pisze do Was bo moze Wy mi cos poradzicie na moja nieszczesna bezsennosc:( od ponad 2 tyg mecze sie z bezsennoscia nie moge w ogole zasnac;/ mecze sie na lozku a jak zasne to na dwie godziny i sie przebudzam;/ w ogole nie moge normalnie funkcjonowac, kreci mi sie w glowie, ciagle jestem zmeczona wymyslam sobie do tego ze cos mi sie stanie;(( to tak bardzo meczy;(( zaczelam brac tabletki na noc na sen ale nic nie pomagaja;/ pomocy;((

Re: Bezsenosc;((

przez LSDisland 12 mar 2009, 11:45
Może za słabe te tabletki, a jakie bierzesz?
Wolny od leków?

przez linka 12 mar 2009, 12:09
Jeśłi zaczęłaś od tabletek to bardzo bardzo niedobrze, to już ostatie wyjście jake powinnaś zastosować.
Po pierwsze przeanalizuj skąd mogły pojawić się takie kłopoty ze snem, czy ostatnio przeżywałaś jakiś stres? jakieś napięcia?
Po drugie zacznij dbać o higienę snu, klasycznie, wyrzuć z sypialni tv i komputer, wietrz pokój, przed snem się nie objadaj, unikaj, kawy, herbaty i coli, idz na dłuugi spacer wieczorem, potem weź relaksującą kąpiel.
Pomyśł jakie masz rytułały przed snem i je powtarzaj.
Jeśłi czytanie cię usypia - poczytaj przed snem, postarajs ię posłuchac relaksującej muzyki, treningu autogenicznego, technik relaksujących.
Do łóżka kładź się spać wtedy gdy będziesz już śpiąca - bop takie przewracanie się z boku na bok niczemu nie służy.

Gdyby naprawdę to wszystko zawiodło polecam wizytę u psychiatry, i ostrożnie z tymi lekami - od nasenników można się uzależnić......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LucidMan 12 mar 2009, 13:57
Kto cierpi na bezsenność, a ściśle mówiąc, ma kłopoty z zasypianiem, temu trudno wyzbyć się swej świadomej kontroli i powierzyć siebie temu, co nieświadome.

Bezsenność powinna skłonić nas do zadania sobie następujących pytań:
1. Na ile jestem zależny od władzy, samokontroli, rozumu?
2. Czy potrafię się od wszystkiego oderwać?
3. Czy mam rozwiniętą umiejętność oddania się i praufności?
4. Czy martwię się ciemnymi stronami swojej duszy?
5. Jak duży jest mój lęk przed śmiercią - czy w dostatecznej mierze starałam/em się z nim uporać? (Dethlewson)

Pozdrawiam 8)
Lucid life

Sortuj wg