przebudzenie i chwilowy zanik pamieci

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przebudzenie i chwilowy zanik pamieci

przez ewa125 15 lis 2008, 17:36
znowu mi sie to przydazylo!!! polozylam sie na chwile do lozka a po przebudzeniu przez jakas minute nie pamietalam kim jest moj chlopak i wogole bylam oszolomiona. w myslach mi krazyl obejrzany film i jakby nie moglam go odroznic od rzeczywistosci. potem przeszlo,ale mi przysporzylo jak zwykle niezlego stracha! mieliscie cos takiego kiedys? mi sie to juz kilka razy zdarzylo ... :(

Re: przebudzenie i chwilowy zanik pamieci

przez bee84 15 lis 2008, 17:46
Ja mam tak czasem, że jak wstaje ...to nie wiem z której strony powinna zejść z łóżka ... kompletnie pieprzą mi się kierunki .... i jak porządnie rąbnę w ścianę to od razu mi przechodzi ;)

przez ewa125 15 lis 2008, 19:40
to z kierunkami tez mam. kiedys sie obudzilam, szukalam swiatla a sie okazalo ze spie dogory nogami. ale to to nic, najgorsze te zaniki pamieci... nie wiem czy ma to cos wspolnego ale im wiecej mam nerwow tym czesciej mi sie to zdarza. czasem tez po alko..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Victorek 15 lis 2008, 19:52
Tak Ewa125 W ogóle widzę ze mamy wiele wspólnych objawów :smile: co mnie czasem bardzo pociesza :D bo sama wiesz jak to jest :smile: Te zaniki to koszmarna sprawa, nie powiem zebym miał to często, ale parę razy już tak i zawsze na drugi dzień boję się wręcz położyć spać bo mam lęk przed tym stanem nocnym. Czuję wtedy tak że nagle się budzę i tak jakbym miał zresetowany mózg, kompletnie nie pamiętam nawet jak się nazywam i usiłuję sobie na siłę przypomnieć datę swoich urodzin, patrzę na pokój i nie mogę sobie nic przypomnieć jakbym tylko miał oczy i widział, trwa to chwilę czasem nawet dłuższą ale jednak coś obrzydliwego
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez .Tomek 15 lis 2008, 20:30
Nie przejmował bym się za bardzo zważając na to że to po przebudzeniu ;) zdarza się nawet czasami bez snu. Bywa że robię jakąś pracę nagle się wyłączam na kilka sekund a po włączeniu próbuję sobie przypomnieć co ja tu robię, co robiłem czasami nawet kim jestem xD a myśli krążą wszędzie tylko nie da się skupić na tym czego chce się dowiedzieć xD nie przejmował bym się za bardzo. Widocznie tak bywa :mrgreen:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez ewa125 16 lis 2008, 12:27
wlasnie ja tez wtedy na sile sie staram przypomniec sobie, patrze na zdjecia i przypominam sobie kim jest moj chlopak... na szczescie tego ranka juz tego nie bylo ..

przez carlos 29 lis 2008, 17:08
A ja dziś wstałem i po głowie chodziła mi z nikąd muzyka którą usłyszałem bodaj.. Chyba wczoraj lub przedwczoraj. Później myślałem o jakichś pająkach itd, że w Polsce nie ma pająków dużych , widziałem akwarium z pająkami , które są sprowadzane do Polski. Nie wiem sam czy to był sen na jawie czy serio miałem taki niekontrolowany tok myśli , ale teraz jak o tym myślę o to mnie to strasznie przeraża...Przeraża mnie też to że nie pamiętam czy to sen czy realia. Ogólnie jestem dziś tak spięty i wystraszony, że czuje się jakbym był w filmie.. Siedzenie przed telewizorem samemu w domu budzi we mnie strach ( aż to toalety mnie pogoniło.. ). Nie wiem czy ja jestem normalny ale totalnie mnie to sparaliżowało + wnioski z tego zdarzenia typu ( Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, jestem chory umysłowo, spędzę resztę życia ze świadomością cierpienia w szpitalu). Budzi to chęć ucieszki ale dokąd? Do Boga poprzez śmierć? :( Ja totalnie zapomniałem po co się na ziemi żyje i to mnie boli, to mnie przeraża.. ja nie wiem czy kiedyś jeszcze będę "normalny".

przez Victorek 29 lis 2008, 20:15
Carlos jeżeli ty spędzisz resztę życia w szpitalu dla umysłowo chorych to będe razem z tobą tam siedział, to co piszesz mam bardzo często, czasem coś mi się śni a ja nie wiem później czy to był sen czy to się zdarzyło czy w ogóle ja teraz żyję, a do tego często odkąd tylko otwieram oczy to mam wrażenie właśnie filmu a bardziej doświadcza mnie coś takiego że to co widzę wygląda jak z obrazu jakiegoś, trudno to opisać. Też bardzo często mam chęć ucieczki a lęk mam stały, wręcz wszystko budzi we mnie strach, co prawda nie jest tak cały czas ale jednak jest, mniejsze większe jest.
Z tym że mimo to co na początku napisałem myślę że nie trafimy do szpitala a nawet jeżeli to na oddział nerwic a nie czegoś gorszego.
Nie jesteś chory psychicznie carlos.

przez carlos 30 lis 2008, 03:04
Dzięki za słowa otuchy:) najgorsze że świadomość zdrowia wcale nie przegania strachu :(

przez scrat 30 lis 2008, 20:18
Normalne, wstajemy rano i dopiero zaczynamy się budzić... Ja jak wstanę też jestem nieźle zmulony i mało co kojarzę.
Przyjaciel forum

przez Victorek 30 lis 2008, 23:23
No nie do końca scrat to jest tak, bo jak normalnie się budzę to też jestem zamulony, ale jak tak nienormalnie to spanikowany i trudno to określić nawet co się wtedy czuje, ale zupełny brak pamięci wszystkiego, jakby ktoś reseta walnął

przez scrat 30 lis 2008, 23:55
Może to z powodu tego że coś dziwnego się śniło?
Przyjaciel forum

przez Patka24 02 sty 2009, 18:44
Hej Chcę wam przedstawić mój problem. Otóż ostatnio mam dziwne zaniki pamięci.. czasami poprostu nie wiem jak ma na imię mój dobry przyjaciel, jak wyglądają niektóre zwierzęta co ważniejsze sytuacji które działy się zaledwie 5 min temu oraz innych ważnych dla mnie rozmów czy też wydarzeń. Pytam nawet o to czy moja kuzynka wyszła już za mąż, a przecież byłam na jej weselu. Kiedyś miałam przypadek że koleżanka powiedziała mi opowiedziała mi ten sam żart 2 razy i za drugim razem twierdziłam ze nigdy przedtem go nie słyszałam. Muszę jeszcze dodać że co kilka dni boli mnie głowa, ale jest to przeszywający ból w okolicy potylicy trwa około 4 sekund, ale czasami jest tak silny że nie słyszę gdy ktoś do mnie mówi i nie widzę dokładnie obrazu :-/ Dodam że mam 16 lat nie pije, ani nie palę. Co sądzicie na ten temat? Bo mnie zaczyna ostro niepokoić. Pozdrawiam :*

przez eee 02 sty 2009, 18:59
Mam bardzo podobny problem, często po przebudzeniu trace zupełnie orientację, często także zdarza mi się nie odróżniać snu od rzeczywistości. A kiedy uświadomię sobie, że tak na prawde to był sen ( a raczej inni mi uświadomią ) to jestem w szoku. Często też mam coś takiego jak ,,zresetowanie pamięci" po śnie jak i w trakcie robienia czegoś. W ogóle czasem nie odczuwam ciągłości czasu, troszkę to męczące...
Wierzę w zwątpienie
wolna od nałogu wiary.

Pod nieobecność życia
śmiertelnie się waham.
E. Lipska
eee

Sortuj wg