Lęk w środkach komunikacji

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Lęk w środkach komunikacji

przez bee84 01 paź 2008, 21:50
... nie wiem co sie z nami dzieje ... to przerażające po prostu NIE MÓC czegos robić ... czegoś co dla "normalnego" człowieka jest normą ....

... po prostu nie móc i koniec :cry: ...

U mnie problemy komunikacyjne to najgorsze co mnie spotkało bo moja praca opiera sie na podróżach :roll: ....... ale jeżdżę :!: ... postanowiłam, że to mój cel w życiu ... siedzę w pociągu (o ile uda mi sie wsiąść) i mówie sobie ... "K**WA - PRZECIEŻ JA UWIELBIAM JEŹDZIĆ POCIĄGAMI" ... czasem pomaga ;)

przez wróbelek Elemelek 01 paź 2008, 22:37
hmm... temacik jak dla mnie ;) pociąg - jeszcze chyba da się znieśc, zawsze można wyjśc na jakiś korytarz, uciec przed wzrokiem ludzi, ale autobus - m a s a k r a !! nie wiem jeszcze jak poradziłabym sobie z samolotem, ale... i tak w całym rankingu wygrywa samochód :D inaczej sobie tego nie wyobrażam ;)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez waleriana 01 paź 2008, 22:41
wróbelek Elemelek, zatem rozumiem,ze prowadzisz auto?lub masz kierowce? Z pociagiem masz totalna racje- tak samo to czuje. Gorzej gdy w pkp bywa tlok i musze stac na korytarzu wtedy czuje sie osaczona..ale dawno juz nie podrozowalam 'az tak'.

---- EDIT ----

p.s. No jesli czujecie sie MASAKRYCZNIE szczegolnie w autobusach--to odpowiedzcie mi prosze CO ZAZYWACIE by wyeliminowac taki napad lęku do minimum? lub zera...(co pewnie nie istnieje)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cadarxx 01 paź 2008, 22:51
W autobusie jak ktoś ma lęk, to przede wszystkim niech nie siada tyłem do kierunku jazdy. Ja nie mam takiej fobii, ale nie raz mnie wkurzało, jak się na mnie wówczas gapili ;) .

przez wróbelek Elemelek 01 paź 2008, 23:12
ech, dla mnie autobus to koszmar i to się nigdy nie zmieni ;> na szczęście mam prawo jazdy i narazie mam czym jeździć, więc jakoś daje rade, gorzej jak mam stać w korku ;> ale to już inna historia ;) a jutro czeka mnie podróż 100 km od domu i normalnie strasznie sie boje :(

jeśli chodzi o jakies leki, to ja popijam czasami hydroksyzyne... ona tak jakoś otumania troche, niby też się odczuwa lęk, ale tak jakoś mniej, nie dochodzi tak naprawdę do ciebie;) ale ogólnie mało komu hydroksyzyna pomaga, więc trzeba chyba iśc do lekarza i poprosić o radę i receptę ;)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez Gosiulka 02 paź 2008, 08:45
no tak ja też mam lęk do każdego środka lokomocji nie drażnią mnie spojrzenia innych ludzi tylko strach przed tym że jeśli nagle dostanę ataku to niby jak ja mam wyjść z autobusu czy pociągu i wrócić się szybko do domu jeśli on jedzie i pewnie kierowca nie będzie chciał się zatrzymać Kiedyś uwielbiałam jeżdzić wszystkim co się nadawało do jazdy Uwielbiałam patrzyć na widoki spoza szyb, liczyć drzewa,oglądać migoczące krzewy itd. a teraz pozostało mi tylko siedzieć w domu :cry:
Przyjaciel forum

przez Misiek 02 paź 2008, 10:53
Gosiulka, mam podobnie... też kiedyś lubiałem jeździć... a teraz strach właśnie taki podobny do Twojego...

przez patrycjak20 05 lis 2008, 22:45
ja tez boje sie jezdzic komunikacja, ale niestety na uczelnie inaczej nie dojade. moj autobus jest strasznie zawsze przepelniony. mam czesto takie wrazenie ze zaraz sie cos stanie, autobus sie przewrocii bedzie juz po mnie. tak samo mam wielki strach przed samolotem mama chce ze mna leciec do wielkiej brytani ale ja na sama mysl ze mialabym leciec samolotem robi mi sie slabo i dziwnie sie czuje tak jakby cale moje cialo zostalo oblane jakims roztworem ktory wzbudze we mnie lek. nawet jak topisze to czuje nie pokoj

przez Pstryk 05 lis 2008, 22:52
Takie lęki niestety trzeba łamać na chama :? Tzn. jeśli się boisz to mimo wszystko wsiąść... Doszłam do takiego momentu, że było mi już wszystko jedno, czy będzie wypadek, czy ja umrę na podłodze autobusu otoczona zbulwersowanymi ludźmi... to nie było już ważne bo jeśli to przeżyję to będzie lepiej. I jest. I przeżyłam. Jeszcze czeka mnie przeprawa z windą ale z tą może być dużo gorzej. patrycjak20, może powinnaś powiedzieć mamie o tym z czym masz problem. Do Anglii można także pojechać to raz, a być może mama okaże się na tyle wyrozumiała, że swoim wsparciem pomoże Ci wsiąść do samolotu i przetrwać lot ;)
Pstryk

przez patrycjak20 05 lis 2008, 23:08
tez juz o tym myslalam. ostatnimi czasy zauwarzylam ze ze mna dzieje sie cos dziwnego. w wakacje jechalismy autobusem do horwacji. cala dronie spalam mimo ze jechalismy w nocy. balm sie paniczmnei ze bedzie wypadek to bylo straszne co we mnie sie dzialo. czulam ze w srodku jesteksplozja ktora moze wybuchnac. na szczescie tak sie nie stalo. nie wiem co sie ze mna dzieje. ostanio jak zasypiam pod moja glowa nie moze byc nic wiszacego bo mam wrazenie ze w nocy cos na mnie spadnie.
nie wiem co mam robic. irytujamnie ludzie rzeczy. najchetniej bym sie siedziala w pokoju sama pod kocykiem i kom[pletnie nic nie robila. ale wiem ze wtedy moje mysli by mnie zabily...

przez Pstryk 05 lis 2008, 23:24
Tego rodzaju myśli nasuwa Ci nerwica - to nie są Twoje myśli więc przede wszystkim nie miej poczucia winy czy odmienności. To bardzo ważne, ponieważ jeśli jesteś świadoma tego faktu, łatwiej Ci opanować lęk. To, co się dzieje w Twojej głowie jest nierealne i niepotrzebne a są to mechanizmy nerwicy. Ona karmi się tym, że uwierzysz w realność tego co ci nasunie - zaczynasz się denerwować, serce Ci szybciej bije, ręce się pocą, ciężko Ci się oddycha... to są efekty tych mechanizmów. Trzeba z tym walczyć - można autosugestią ale i tak polecam specjalistę - on pokieruje fachowo Twoją terapią i ani się obejrzysz i będzie dobrze. A Twoja mama - czy wie :?:
Pstryk

przez patrycjak20 05 lis 2008, 23:34
wie tylo tyle ze boje sie wsiasc do samolotu ale nie wie o moich lekach. nie chce zeby na nowo to przechodzila. w mlodosci jak mialam 16 lat mialam depresje nerwiczno lekowa. balam okropnie sie smierci. przez pare miesiecy prawie w ogole nie spalam. moj sen byl od21-24/1w nocy i dopirro tak o 5-6zasypialam a wstawalam juz o 7 wiec to nie byl sen. balam sie spac, szkoly, ludzi. nie ufalam nikomu. trafilam do szpitala ale nie potrafilam z nimi rozmawiac, nie ufalam im. balam sie ze zostane wysmiana. a po drugie moja mama ma teraz inne zmartwienia. nie chce ja swoimi obarczac.
ale to nie zmienia faktu ze zlesie czuje...caly czas mam podly nastoj, mam wrazenie ze nic mi nie wychodzi i w ohole hest do dupy

przez eligojot 06 lis 2008, 01:46
Też miałem lęki przed autobusem i pociągiem - wszystko przeszło po efectinie 150mg.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez scrat 06 lis 2008, 03:11
Długo czekałeś na efekty od rozpoczęcia brania?
Przyjaciel forum

Sortuj wg