hormony....

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

hormony....

przez krysiunia 20 paź 2008, 09:00
hej,,,, niewiem czy jest tu taki temat o hormonach ,,,,,własnie dzisaj jade do mojej lekarz chciałam jej sie zapytac jakie mam sobie zrobic badania hormonalne ktore moga objawy byc zwiazane z nerwica....poniewaz zauwazyłam ze w roznych dniach czuje sie raz gorzej raz lepiej i mam straszne uderzenia goraca zwłasszcze przed miesiaczka ,,,moze ktoras z was robił sobie badania hormonalne ????? :mrgreen:
krysiunia

Re: hormony....

przez gabriel 20 paź 2008, 09:11
Ja będę robił bo podejrzewam, że u mnie tutaj właśnie jest pies pogrzebany. Miałem już problemy z tarczycą za młodu więc może tym razem uda mi się pójść krok dalej w walce z psychicznymi dolegliwościami.

przez bee84 20 paź 2008, 09:39
Z moja tarczycą jest ponoć wszystko ok ...
A jeśli chodzi o tzw. płciowe hormony ... to ja na 100% mam z nimi problem ... nie mam problemów przed miesiączką .... bo ja nigdy nie wiem kiedy ją będe miała :mrgreen: ... tylko, że badania tego typu są drogie i skomplikowane .... lekarz chyba nie daje na to skierowania ... tylko od razu dowala jakieś hormony (np. tabsy antykon.) ... przynajmniej w moim przypadku tak było
A czy to ma związek z nerwicą to nie wiem ...... pewnie ma ...

---- EDIT ----

... tabletki antykoncepcyjne wszystko regulują .... ale najgorsze jest to, że moga nasilić depresje ... wiec lipa :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cynosia27 20 paź 2008, 10:39
badania hormonalne wcale nie są drogie prywatnie estriadol robi sie w 3dc a progesteron w 21 dc , na tarczyce około 40 zl , a uderzenia gorąca przed miesiaczką to normalka poniewaz, druga faza cyklu to podniesiona temperatura ciala poprzez progesteron, ja tez tak mam, moje samopoczucie podczas calego cyklu jest rózne , nie biore tabsów anty , wiec w zaleznosci jak sie hormony ułożą , ja np. teraz mam II faze cyklu i czuje jakiegos muła w głowie :? a poprzedni cykl mialam rewelacyjny, samopoczucie świetne!! :D a teraz mnie cycki bolą ze stanika nie moge załozyc :!: :D
Pierwszy krok ku pokonaniu jakiejkolwiek trudności to jej akceptacja. "Czego nie da się pokonać trzeba przetrwać".

przez krysiunia 20 paź 2008, 12:36
dzieki za odpowiedzi,,,,zrobie sobie jakies podstawowe mysle ze lekarz mi podpowie jaki ,,,pojde prywatnie,,,,pozdrawiam wszystkich :P
krysiunia

przez cynosia27 20 paź 2008, 16:18
Krusiuniaaa pytalas lekarza czy fazy cyklu maja wplyw na nerwice?? :?:
Pierwszy krok ku pokonaniu jakiejkolwiek trudności to jej akceptacja. "Czego nie da się pokonać trzeba przetrwać".

przez bee84 20 paź 2008, 20:00
Cynosiu ... ale ja nie wiem kiedy mam 3 i 21 dzień cyklu ... bo mój cykl trwa minimum 35 dni ... no i czasem krwawię przed cyklem i po ... więc to chyba nie będzie takie proste .... stąd nie wiadomo co ze mną zrobić ...

---- EDIT ----

w ogóle to jest jakaś masakra .... każdy lekarz mówi inaczej .... już się pogodziłam z myślą, że może nie będę mogła mieć dzieci ..... chociaż nie wiem czy to od tego zależy ...

przez cixi81 21 paź 2008, 12:10
bee84
wejdz na 28dni.pl poczytaj moze dowiesz sie czegos nowego .... bo faktycznie u Ciebie trudno cokolwiek wyznaczyc. Ale wydaje mi sie ,że jak dostaniesz @ to na 3 dzien mozesz spokojnie zbadac poziom estriadolu , a plamienie w środku cyklu to są zwiazane z zaburzeniami hormonalnymi.... idz do gina , bo moze sie to źle skończyć ... :? :?

przez bee84 22 paź 2008, 09:50
źle skończyć :cry: .... co mas na mysli???

przez cixi81 23 paź 2008, 00:23
moga to byc cysty , torbiele na jajnikach .... itp. z tym nie ma żartów ! albo co s z tarczyca , zbadaj poziom hormonów! moze prolaktyna za wysoka badz niska! ja nie wiem, ale cos sie dzieje skoro tak jest ..

---- EDIT ----

aha pisalas ze z tarczyca okey, czyli moze to byc co w/w

---- EDIT ----

aha za nim zaczyna sie tabsy brac anty, to trzeba zrobic badania podstawowe ...a ty mówisz ze nie robiłas .. jakas dziwna gina byla,, ale niektorzy tak robia na odwal :!:

przez cleo27 23 paź 2008, 08:27
te plamienia w srodku cyklu to zapewne niski progesteron,robi sie go 7 dni po przypuszczalnej owulacji
oj....pózniej coś napiszę!

przez wiola_jaw 20 gru 2008, 16:02
Ludzie, ja mam PCO nie wiem czy kojarzycie co to jest ale tez takie kurestwo, policystyczne jajniki, także muszę brać cały czas hormony, podejrzewam, że moja nerwica może mieć z tym jakiś związek a jeśli nie to to napewno nie ułatwia mi psychiatrycznego leczenia, Słyszałam, że to może być związane z tarczycą właśnie, a babcia i mama miały problemy z tarczycą więc w styczniu zamierzam sie przejśc do endokrynologa i jakieś badania porobić, zobaczymy jak to będzie...
Pozdrawiam!

przez krysiunia 20 gru 2008, 16:20
hej wam wszystkim :P zapomniłam o tym temacie !!! a juz dawno robiłam te badania i jest wsztsko ok :P robiłam sobie 3 hormony w sumie podsawowe estrogen,progesteron i prolaktyne i wyniki wzorcowe....takze nie szukam juz dalej wzystko co mozliwe zrobiłam jestem fizycznie zdrowa jak byk ....niesety NERWICA nic wieceej,,,,, :x
krysiunia

hormony....

przez wacekk 07 kwi 2012, 11:25
oksytocyna

http://www.verolabs.com, dodatkowo można nabyć z goldpharma

testował ktoś? szukałem naturalnych sposobów na jej podniesienie i zalecają:
-viagre
-karnozyne
-lit
-cholesterol
-seks, masaż, dotyk
-nalewki z agapantus africanus i clivia miniata
-inozytol
-niebieski cohos
-mdma
-stymulacja d2(agoniści) i 5-ht1a (buspiron)
-baclofen, gbl

oksytocyna działa w ten sposób, że obniża aktywność jądra migdałowatego, odpowiedzialnego między innymi za strach. Butelka oksytocyny to trzydzieści dolarów, jednak ma bardzo krótki czas półtrwania, rozpyla sie ja w nozdrzach, ma zastosowanie dorażne, jest uzywana w leczeniu autyzmu, a nawet modelowaniu cech osobowośći jak introwersja
Ostatnio edytowano 07 kwi 2012, 12:04 przez *Monika*, łącznie edytowano 3 razy
Powód: przeniesiono z działu Leki

Sortuj wg