TERAPIA grupowa

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

TERAPIA grupowa

przez *Monika* 26 maja 2012, 12:03
sens, :great:
Obrazek
Główny Moderator

TERAPIA grupowa

przez sens 26 maja 2012, 23:28
dzieki Monika zobaczmy co z tego wyniknie
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

TERAPIA grupowa

przez *Monika* 26 maja 2012, 23:33
sens, pisz o tym, ja zawsze czytam co u Ciebie, jakie postępy, samopoczucie.
:D
No i trzymam kciuki oczywiście!
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TERAPIA grupowa

przez sens 27 maja 2012, 23:30
dzieki monika\
nie ma co czytac o takich porazkach
ja juz stracilam nadzieje ze bedzie lepiej
a jeszcze niedawno mialam normalne zycie
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

TERAPIA grupowa

przez *Monika* 27 maja 2012, 23:39
sens, No a teraz nie masz?
Myślałam, że jest tylko lepiej!
Obrazek
Główny Moderator

TERAPIA grupowa

przez sens 12 cze 2012, 23:33
Monika
właśnie minał rok od kiedy powinnam nie zyć
niby jest ..... super... lepiej... dno.. jakoś.... beznadziejnie...

chciałabym żeby mnie tu nie było
to moja mała rocznica ktróje chyba niekt nie rozumie

boję się bo zmieniło sie duzo a ja nie czuję sie lepiej
czy 1 dzień dobry może zrónoważyć 2 dni depresji?
moim zdaniem w moim przypadku niestety nie
a depresji mam nadmiar

racjonalna kalulacja mi mowi
to co K***** jeszcze robisz na tym swiecie?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

TERAPIA grupowa

przez picalm 13 sie 2012, 19:51
Czy może chodził ktoś z Was na intensywną terapię grupową w której spotkania odbywają się od pon. do pt i trwają około 6 godzin (8.00-14.00)? Jak to wygląda? Co robi się przez te 6 godzin? Psycholog zaproponował mi coś takiego, ale ja nie wiem jak bym się tam odnalazł. Nie wiem czy dobrze wpłynęłoby na mnie takie długie i częste przebywanie z innymi. Może pomogłoby oswoić się bardziej z ludźmi i poczuć się bezpieczniej. Ma ktoś doświadczenia z taką terapią?

TERAPIA grupowa

przez Pestka88 14 sie 2012, 20:26
Ja mam i z calego serca polecam. Poznasz ludzi z podobnymi problemami po czasie zobaczysz ze mozesz im zaufac. Umnie byly rozne zajecia w cigu tych kilku godzin np. muzykoterapia, psychorysunek, terapia grupowa, zajecia fizyczne :) jest bardzo ciekawie, mozna sie wele dowiedziec o sobie. Nauczyc sie sluchac innych i moze zabrzmi to egoistycznie ale tez zobaczysz ze nie tylko Ty masz zle bo inni mieli gorsze przezycia.
Polecam :D

TERAPIA grupowa

przez slow motion 14 sie 2012, 20:34
picalm, ja byłam w ośrodku leczenia nerwic i zab osob i spędziłam tam 5 tyg. Moje obawy były podobne do Twoich. Również bałam się, że nie odnajdę się w tym miejscu, ale moja terapia dobiegła końca, a ja tęsknie za tamtym miejscem i ludźmi.
zajęcia miałam takie jak Pestka88, .

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

TERAPIA grupowa

przez Pestka88 14 sie 2012, 20:50
Nie ma tez co sie stresowac ze nie otwierasz sie od razu chociaz im szybciej tym lepiej bo to Ty bedzisz tracil czas. Nikt nie ocenia tez na takiej terapi, uczysz sie nazywac swoje emocje. Po terapi latwiej jest komunikowac sie z ludzmi, latwiej rozumiec i sluchac innych i przede wszystkim dbac o siebie. Ja tez mam tak jak Slow motion ze tesknie teraz za tymi ludzmi a z niektorymi mam staly kontakt

TERAPIA grupowa

przez katarzyna111 23 sie 2012, 10:48
Ja byłam na terapii grupowej w klinice, ale nie widziałąm poprawy. I powiem Wam szczerze, że z grupy, a właściwie z grup, w których byłam ( bo byłam na trzech takich grupach ) tylko jedna osoba była zadowolona. Nie jestem zwolenniczką takich terapii, bo może się zraziłam, ale wiem też to z opinii innych osób..działa, działa, ale tylko na moment.
Wolę terapie indywidualne, gdy jestem sam na sam z terapeutą. Dla mnie to o wiele lepsze, rzecz w tym, żeby tylko znaleźć dobrego terapeutę...
Grupa daje dużo, ale w terapii indywidualnej terapeuta zajmuje się wyłącznie problemami tego jednego pacjenta i, według mnie, to jest o wiele bardziej skuteczniejsze.
Zresztą przekonałąm się na sobie samej. Dziesięć lat z nerwicą lękową, duszności, bóle, uczucie, jakbym miała zemdleć, drżenie rąk i całego ciała...liczne terapie, metody poznawczo-behawioralne, techniki, które mi proponowano, leki, grupowe terapie, indywidualne również...aż się załamałam. Bo jak nie można się załamać, jak nic nie pomaga i wciąż te same lęki. Przed niczym konkretnym, ot tak, po prostu...
Ale ważne, żeby się nie poddawać, żeby próbować, żeby uwierzyć...
Kiedyś jakaś kobieta cytowała na tym albo na innym portalu jakiś wpis kogoś, kto był na terapii u pana psychologa Dariusza Rudasia. Jestem wdzięczna tej osobie. Bardzo wdzięczna i chociaż podpisała się chyba tylko jakimś nickiem, więc jest anonimowa, to jej bardzo dziękuję.
Tak, to prawda. Dariusz Rudaś jest NIESAMOWITY. Wiuem, że może to wydawać się dziwne, ale po jednym spotkaniu poczułam już różnicę i to on był bardziej sceptyczny do tej mojej radości niż nawet ja sama. Przychodziłąm więc do niego i warto było. Można, nawet po latach, tak jak u mnie, trafić wreszcie na takiego terapeutę, że Wam pomoże. I chociaż przyjeżdzałam do niego po 100km w jedną stronę, bo ja nie mieszkam w Krakowie, a on chyba wyłącznie tam przyjmuje, to było warto. Inni mogą się od niego uczyć! I powinni! Nikt tak bardzo mi nie pomógł jak On.
Życie jest piękne!!!

TERAPIA grupowa

przez Dżejmson 27 lip 2013, 20:56
Odkopuję stary temat ale chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z Was uczęszcza na terapię grupową i jak oceniacie jej rezultaty. Dostałem propozycję od lekarza, żeby skorzystać z takiej terapii, ale odstrasza mnie fakt, że terapia jest w szpitalu, a moja mieścina mała i zaraz się rozejdzie "o, to ten co do psychiatryka chodzi" :P
Dżejmson

TERAPIA grupowa

przez sens 30 lip 2013, 17:30
katarzyna111 a gdzie p. Rudaś przyjmuje - gdzieś na NFZ?

ja byłam na oddziale dziennym na Dunajewskiego w Krakowie w zeszłym roku
dla mnie tylko to była przechowalnia - nic nie pomogło
ale było tylko 1 godzinna dziennie grupowej

teraz mam skierowanie na Kopernika - tam ma być intensywnie
ale się zastanawiam czy warto
może pójdę na próbe...

była ktoś na P na Kopernika?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

TERAPIA grupowa

przez fozzie 30 lip 2013, 17:34
Dżejm, przez trzy miesiące chodziłem na terapię grupową na oddziale dziennym. Uważam, ze warto było. Trzeba tylko trochę ludziom zaufać i się otworzyć. Oczywiście wszystko zależy od tego jak mocno i na co jest się chorym.

Sortuj wg