Nerwica a alkohol

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a alkohol

przez maala 03 sie 2014, 10:47
Witam Was serdecznie, to jest mój pierwszy post na tym forum.
Przeczytałam caaaały ten wątek, zajęło mi to kilka dni z przerwami ale skończyłam.
Teraz wiem co mi dolega, teraz wiem skąd wzięły się straszne, trwające 2-3 kace, wszystko to zrzucałam na wiek ;) "starość nie radość", ale okazuje się że to nerwica.
Mieszkam za granicą, tak do końca nikt mnie nie diagnowzował, sama to zrobiłam i poszłam do lekarza po citalopram.
Koleżanka z PL powiedziała że powinnam dostac coś uspokajającego ale jesli lekarz mi nic nie zaproponował to chyba nie potrzebuję.
Alkohol działał na mnie wysmienicie. Ostatnio piłam codziennie, przez ostatnie dwa tygodnie.

W trakcie czytania tego wątku kupiłam opakowanie hydroksyzyny (pisaliście na ten temat), kupiłam przez internet.
Wczoraj doszła przesyłka i miałam pierwszy dzień bez alkoholu.
Po prostu nie potrzebowałam :)
Czuję sie świetnie.
We wtorek mam wizyte u lekarza, zapytam go o receptę na hyzdroksyzynę.

Bardzo mi pomógł ten wątek, teraz lecę do pracy ale na pewno będę stałym bywalcem na tym forum :)

Jak działa alkohol na ludzi z nerwicą?

przez SzatanskaArcypelina 01 sty 2015, 04:28
Jak działa alkohol na ludzi z nerwicą? Pytam ponieważ miałam dzisiaj na imprezie sylwestrowej drgawki podobne do padaczki. Czy to możliwe że alkohol spożywany przez ludzi z nerwicą może wywoływać takie stany? Nawet jak się napiłam nie miałam dobrego humoru, dalej czułam się jak w depresji, czułam się jak śmieć, nie miałam poczucia własnej wartości, uważałam że jestem niewiarygodnie brzydka nie mogłam patrzeć wręcz w lustro, a przecież alkohol wpływa na postrzeganie siebie. Mówi się że po alkoholu wydaje się ładniejszym, jest się wyluzowanym i wesołym, znieczula. A ja tego nie poczułam czy teraz mogę jednoznacznie stwierdzić że mam zaburzenia emocjonalne? Kieruje także jedno pytanie dla ludzi ze stwierdzoną nerwicą lękową: Jak działa na was alkohol i jakie stany i sytuacje związane właśnie z tym mieliście?

przez szrama 01 sty 2015, 05:08
Nie wiem co mam stwierdzone bo u psychiatry lata temu byłem, ale uważam, że wszelkie nerwice posiadam, czyli natrętne czynności, myśli i te sprawy. Depresje, lęki nocom. Jeśli uważasz, że masz depresję to bardzo ostrożnie postępuj z alkoholem bo u mnie skończyło się niewesoło chodź nie miałem takiego zamiaru, po prostu stało się. Pamiętaj, że nie każdy ci dobrze życzy. Moje odczucia są podobne do twoich po spożyciu alkoholu, jedynie moja świadomość, że wszystko będzie dobrze i wszystko się polepszy, wszystkiemu podołam ulegają poprawie. Życzę Ci wszystkiego najlepszego w nowym roku moja rodaczko. Mam nadzieję, że jako tako to brzmi, jutro się okaże.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SzatanskaArcypelina 01 sty 2015, 05:29
Wzajemnie życzę szczęśliwego nowego roku i przede wszystkim zdrowego, rozwiałeś moje wątpliwości co do choroby bo ciągle mi się wydaje i wszyscy mi mówią że ja tylko to sobie wmawiam. Mam nadzieje że dla wszystkich z tego forum rok będzie udany w końcu wszyscy wpadliśmy w niezłe bagno z którego nie możemy się wydostać. :)

przez szrama 01 sty 2015, 05:32
No skoro tak uważasz, mogę jeszcze poszerzyć swoją wypowiedź o to, że w grupie osób potrafię się rozweselić i dobrze bawić jeśli dobrze się w niej czuję, ale świadomość mojej sytuacji wciąż jest w głowie nawet jak wypiję, z tym, że poprawia mi nastrój nowa świadomość tego, że wszystko przecież naprawię. Nie rozwiałem twoich wątpliwości bo nie piszę do końca na trzeźwo, idź do lekarza jeśli potrzebujesz pomocy i wsparcia. Ja potrzebuję, dawno powinienem być tam, ale wiem co jest moją potrzebą i problemem i lekarz mi nic nie zrobi, a zresztą dobra tam.

przez slow_down 01 sty 2015, 09:36
U mnie alkohol nasila nerwicę. Nawet niewielka ilość powoduje, że nagle wracają napady lęku, duszności itp. Do tego na jeden dzień leki przestają działać.
Wiadomo, że nie u każdego zachodzi taka reakcja. Niemniej jednak dla ludzi z nerwicami odradzam korzystanie z wszelkich używek. No, może prócz fajek ;) One akurat są ok pod tym względem.
U wielu zdrowych ludzi np. marihuana wywoływała derealizację/depersonalizację. I niech ktoś mi powie, że zioło jest całkowicie bezpieczne.
slow_down

przez SzatanskaArcypelina 01 sty 2015, 15:24
slow_down napisał(a):U mnie alkohol nasila nerwicę. Nawet niewielka ilość powoduje, że nagle wracają napady lęku, duszności itp. Do tego na jeden dzień leki przestają działać.
Wiadomo, że nie u każdego zachodzi taka reakcja. Niemniej jednak dla ludzi z nerwicami odradzam korzystanie z wszelkich używek. No, może prócz fajek ;) One akurat są ok pod tym względem.
U wielu zdrowych ludzi np. marihuana wywoływała derealizację/depersonalizację. I niech ktoś mi powie, że zioło jest całkowicie bezpieczne.

Dlaczego uważasz że fajki są ok? Mimo że często działają uspokajającą lecz ja tam czasem mam po nich lęki.

przez Druid 01 sty 2015, 21:28
slow_down napisał(a):U wielu zdrowych ludzi np. marihuana wywoływała derealizację/depersonalizację. I niech ktoś mi powie, że zioło jest całkowicie bezpieczne.
Batonik powrotny nie pomoże? Masz na myśli d/d bezpośrednio po zapaleniu?

-- 02 sty 2015, 17:15 --

"CBD Skunk Haze ma 5% THC i 5% CBD w związku z czym spełnia oczekiwania wszystkich użytkowników rekreacyjnych, daje bardzo komfortowy, miękki i łagodny haj bez stanów niepokoju czy paranoi."
:yeah:
Druid

przez Andrew7826893 02 sty 2015, 21:01
Ja jak mam uciski itp i sie nawale to sie czuje jak dawniej. Po prostu super. Za to na kacu potrafie miec taki atak nerwicy ze poezja

przez LadyMarmolade 02 sty 2015, 21:06
ja się czuję lepiej, ale tylko na początku. chwilowo niczego się ne boję, chwilowo wszystkich lubię. później wszystko zaczyna się od nowa i do tego dochodzi płacz
Lgnę do ludzi, ale im nie otwieram.

mam 19 lat i całe życie za sobą.

przez on23 04 sty 2015, 18:26
Ja dobrze toleruje alkohol. Potrafie nie myslec o chorobie i brak jej skutkow wczasie pojenia sie alkoholem, gorzej jest na drugi dzien jak poscza procenty chodze rozdrazniony smutny duzo mysle oraz placze
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Jasmina88 06 sty 2015, 22:28
Alkohol - może powodować ataki paniki, a to głównie dlatego, że pod wpływem - czasami krew nam szybciej krąży, mglisto się robi, kręci w głowie - słowem niektóre objawy nerwicowe - który my zamaist powiązać po porstu z faktem picia - powiązujemy z nerwicą.
stukot w mojej głowie

Objawy nerwicy na kacu

przez mikemike 22 sty 2015, 12:41
Hej. Mam bardzo istotny problem. Podczas kaca nie jestem w stanie funkcjonować. Mam najsilniejsze zawroty głowy, nierówny rytm serca, mdłości, zimne poty i wrażenie, ze zaraz umrę (bardziej irracjonalne niż podczas zwykłego ataku). Objawy pojawiają się nawet po 4 piwach. Kiedyś (nadal podczas nerwicy) mój kac wyglądał inaczej. Po prostu byłem zmęczony. Ktoś tez ma tak? To jeszcze nerwica? Nie będę rezygnował zupełnie z alkoholu gdyż wiąże się to ze spontanicznym zachowaniem, które mi zalecono, jakkolwiek dziwnie to brzmi.

Objawy nerwicy na kacu

przez Jasmina88 22 sty 2015, 23:20
Zrezygnuj z alkoholu, bo udowodnione jest, że samo picie (a niekoniecznie kac) może wywołać atak.
A spontaniczny to może bądź w innych obszarach życia niż picie :great:
stukot w mojej głowie

Sortuj wg