Nerwica a alkohol

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Alkohol..? Pijecie..?

przez linka 23 paź 2008, 21:59
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Magdalenka81 23 paź 2008, 22:02
Nie wzielam alkocholu do ust od 6 miesiecy,mozna sie przyzwyczajic:)

przez julia999 23 paź 2008, 22:05
dziekuje za link

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek 23 paź 2008, 22:10
Magdalenka81 napisał(a):Nie wzielam alkocholu do ust od 6 miesiecy,mozna sie przyzwyczajic:)

Pewnie że można... na mnie tylko na imprezach patrzą jak na jakiegoś dziwnego jak mówię że nie piję... ale do tego też moza się przyzwyczaić... :smile:

przez Neko 23 paź 2008, 23:07
A ja tam piję normalnie... oczywiście z umiarem, ale zdarza mi się. Brałam kiedyś alprox (odpowiednik xanaxu) I tu problem jest większy, bo to są bardzo silne leki więc odradzam, chociażby dlatego że ja np. po lampce wina miałam mdłości jak po litrze wódki ;) i kac morderca plus natężone lęki.
Neko

przez Misiek 23 paź 2008, 23:11
Neko, bardzo mądrze.. :-|

przez Neko 23 paź 2008, 23:17
Hmm.. ja nie widzę przeciwskazań jeżeli chodzi o moje leki, owszem spożywanie alkoholu jest niewskazane ale nie zabronione, nie widzę więc przeszkód przed lampką czerwonego wina wieczorem, tym bardziej, że czuję się dobrze :) Wiadomo że nie pozwalam sobie na większe ilości...
Neko

przez rudzia 24 paź 2008, 01:11
Też to słyszałam u lekarza - w normalnych "jednorazowych" - nie przeszkadza:) Ale ja po prostu nie lubię smaku alkoholu (chyba że w połączeniu z czekoladą :D ), więc nie piję - teraz mam dobrą wymówkę - rośnie mi brzuch ;)

przez Misiek 24 paź 2008, 10:42
Alkohol ogólnie źle wpływa na nas nerwicowców...

przez inez3 24 paź 2008, 11:57
a ja powiem tam. na poczatku tak jak byly zalecenia na ulotce (biore asentre) nie tykalam alkoholu wogole. nie bylo dla mnie problemem powiedziec, ze nie pije. kiedys jednak zapytalam sie mojego psychiatry jak to jest z tym alkocholem i czy np. jedno piwo mozna wypic. powiedzial zeby zrobic tak, ze tego dnia kiedy sie cos pije nie brac dawki leku albo nawet i dzien wczesniej. no i ja wlasnie tak robilam, jezeli wypilam piwko czy cos nie bralam tego dnia leku (jeden dzien bez mojej dawki nie ma wiekszego wplywu, bo antydepresanty dlugo znajduja sie w organizmie). nie odczulam nic. pare razy zdarzalo mi sie tez napic sie tego piwka juz po wzieciu leku i tez zupelnie nic. fakt, nie mowie tutaj o wypiciu jakies ogromnej ilosci alkoholu, bo mogloby byc malo fajnie...

---- EDIT ----

a ja powiem tam. na poczatku tak jak byly zalecenia na ulotce (biore asentre) nie tykalam alkoholu wogole. nie bylo dla mnie problemem powiedziec, ze nie pije. kiedys jednak zapytalam sie mojego psychiatry jak to jest z tym alkoholem i czy np. jedno piwo mozna wypic. powiedzial zeby zrobic tak, ze tego dnia kiedy sie cos pije nie brac dawki leku albo nawet i dzien wczesniej. no i ja wlasnie tak robilam, jezeli wypilam piwko czy cos nie bralam tego dnia leku (jeden dzien bez mojej dawki nie ma wiekszego wplywu, bo antydepresanty dlugo znajduja sie w organizmie). nie odczulam nic. pare razy zdarzalo mi sie tez napic sie tego piwka juz po wzieciu leku i tez zupelnie nic. fakt, nie mowie tutaj o wypiciu jakies ogromnej ilosci alkoholu, bo mogloby byc malo fajnie...

przez mimi1982 24 paź 2008, 12:02
pijemy pijemy :lol:
mimi1982

przez Fenrir 24 paź 2008, 12:38
Misiek napisał(a):Alkohol ogólnie źle wpływa na nas nerwicowców...

Dlatego postanowilem byc z dala od alkoholu 8) Od 4 dni nie piłem nic z % a patrzac na ostanie moje 5 latek to sukces :mrgreen: bo zawsze wypijałem te 2-3 piwka do poduszki na sen ...Tyle tyko ze przez 2 pierwsze noce męczyłem sie do 4-5 rano bo nie mogłem zasnąć ... a jak juz zasnąłem miałem cholerne koszmary typu - dostaje krwotkoku ze wszystkich części ciała - wrzeszcze że jestem chory a nikt na mnie nie zwraca uwagi :roll:
Show must go on :>
8949583 gy gy :)

przez Misiek 24 paź 2008, 12:45
Ja już 94 dni bez %... a kiedyś to pare pivek co wieczór się wypijało... :smile:

przez Tharna 24 paź 2008, 13:01
Ja nie piję alkoholu już chyba z 5 lat ...
Czasami sporadycznie tylko spróbuje dobrego wina czy likieru, ale jak tylko zaszumi w głowie to odstawiam. Próbuję dla smaku, nie po to by się napić. Zrezygnowałam z picia bo miałam kiedyś duże lęki. Teraz już się przyzwyczaiłam, lęki pojawiają się bardzo rzadko... ale jakoś odzwyczaiłam się i nie chcę wracać do browarków i czystej :D
Obrazek

Sortuj wg