Nerwica a alkohol

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a alkohol

przez jaaa 20 cze 2008, 20:35
no piles stanowczo za duzo

ja pije max dwa drinki na imprezach albo jedno piwo

symbolicznie ty piles jakbys zuplenie leków nie bral

a brale sjakies regularnie?

przez luka1976 23 cze 2008, 10:01
Tak jak pisałem, leki brałem tylko doraźnie kiedy mnie brało lub juz wzięło. Wtedy starałem się nie pić, ale zdarzyło mi się w ciągu roku zażyć z rana hydroksyzynę lub zomiren (1 tabl.) a wieczorem wypić piwo czy dwa.
"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć."
Pozwól mi żyć...
Luka

przez Black 24 cze 2008, 18:38
Ja lubie wypic piwko, ale 2 piwa to zamalo. Wtedy mam najwieksze doly i wszystko wyglada jeszcze gorzej. 100 razy gorzej. Strasznie jestem smutna, nie raz zamykam sie i placze, ale najczesciej jednak sama nie pije. Dlatego jak juz pije, to tak, zeby nie wiedziec co sie dzieje i nie myslec o roznych rzeczach

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a alkohol

przez wiex 11 lip 2008, 12:12
Witam jestem nowy więc jeżeli pojawił się już temat podobny do mojego to z góry przepraszam:) Mam pytanie.. Przeżyło się już mnóstwo imprez i dni po imprezach czyli "KAC" Zawsze było wszystko w porządku i kaca przechodziłem w miare łagodnie choć nerwice mam już kilka lat ... Ostatnio zauważyłem że kac jest okropny i wszystkie objawy kaca przeżywam 10 razy gorzej niż kiedyś ...... duszności,zawroty głowy,okropne bicie serca,drętwienie twarzy itd kiedyś tego nie miałem ...... boje się że umrę na kacu .... Kiedyś to tylko bolała głowa,suszyło,pokręciło się w głowie ale wszystko dość szybko mijało ..... teraz po prostu boję się pić większe ilości alkoholu na imprezach i ogólnie boję się imprez bo nie chcę przeżywać kaca ..... czy mieliście juz tak że pojawił się nowy etap nerwicy czyli okropne przeżywanie kaca ?

przez damaged 11 lip 2008, 20:24
Mam dokładnie to samo. Kac urasta do monstrualnych rozmiarów. Tętno przyśpiesz do 120 a nawet więcej. Zawroty głowy, drętwienie kończyn. Zacząłem połykać aspargin (potas+magnez) trochę łagodzi objawy. Nadal jednak są dni gdy po większej imprezie zastanawiam się czy dzwonić po pogotowie :(

przez kitty341 11 lip 2008, 21:11
dolaczam sie. mam to samo na kacu.. najgorzej bylo w dzien po sylwestrze.. myslalam ze umre :shock:
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez kubaIX 23 wrz 2008, 14:22
Wyglada na to że i ze mną jest podobnie.. Pare miesięcy temu wyladowałem w karetce z podejrzeniem najgorszego zawał itd. - Po całej nocy i kolejnym dniu picia. W szpitalu oczywiscie badania wykazały, że wszystko było w porządku. Nie wiedziałem wtedy czy to jest dobry czy zły znak bo ja przecież tam "schodzę" na tym łóżku ich.. Pamietam że w rezulatacie trafiłem do domu. Przespalem się i obudziłem się z tym samym. Duszności, nie równe bicie serca, ogólny stan niepokoju, drżenie dłoni, skurcze mięśni. Poleciałem z tym w to samo miejsce (szpital nie daleko). Dyzurny lekarz uspakaja - "Po alkoholu tak jest zawsze" - zaczyna tłumaczyć jak wiele witamin mi ten alkohol wypłukał i że tzw. "kac" ma się prawo trzymać nawet 48 godzin. Pomyślałem wtedy, że pewnie ma racje, mimo że przecież abstynentem nie jestem, a takie objawy mam pierwszy raz. Mam 24 lata i od tamtego momentu powiedziałem sobie że się już nigdy nei napije.. Niestety, człowiek jest głupi, a już na pewno ja. Ponieważ zapomniałem jakie to fatalne uczucie a dodatkowo wydawało mi się że takie coś już mi sie nie powtórzy, znowu sie napiłem. Piłem od piatku wieczór do niedzieli nad ranem. Głównie wódkę. W między czasie przespalem się ok 5H. Mamy wtorek a ja cały czas bije się z myślami czy nie dzwonić po karetkę bo nawet z domu boję sie sam już wyjść. Z ciekawości przejrzałem zawartość netu i niestety, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że owsze, chory to ja jestem ale psychicznie. Mam tylko nadzieje, że jutro obudze się normalny. Niestety miałem taka nadzieję również wczoraj :/ Może to głupie ale myślalem juz nawet jak sie bezboleśnie "załatwić" bo naprawde dłużej juz tego nie zniosę..

przez gabriel 23 wrz 2008, 14:42
Nie jesteś głupi człowieku, chcesz tylko zagłuszyć depresję. Co do lęków i ataków to popij sobie tydzień jak nieraz ja. Będziesz miał takie psychozy, że te twoje ataczki to mleko z miodem. Przy depresji i nerwicy nie radzę się pakować w alkohol bo jest nieciekaiwe. Uwierzcie.

przez kubaIX 23 wrz 2008, 14:50
Najlepsze jest to że nacodzień nie mam żadnych ataków. Czasem wydaje mi się że mi wali serce albo że nie moge oddychać. Tylko że to jest moment i mi przechodzi! A tu schodzę już nie przerwanie 2 dni. Nawet nie umiem zdania sklecić i w sumie mam to teraz gdzieś :] (emotikony to pic na wode - tak żeby post lepiej wyglądał )

przez ewa125 23 wrz 2008, 17:45
no ale nie trzeba sie az tak upijac. na mnie alkohol dziala uspokajajaco jak wypije 1 lub 2 piwa, w weekend czasami pol wina. natomiast kiedys wlasnie po sylwestrze tez juz myslalam ze zejde, mialam jeszcze glupia leciec samolotem w ten dzien ale nie polecialam bo po prostu nie moglam sie ruszyc. staram sie teraz zawsze nie przeginac

przez Misiek 23 wrz 2008, 17:51
Ja nie pije już dwa miesiące... :D Ale przeddem alkohol wyciszał, uspokajał... tylko że kac to był zawsze jakiś bardziej masakryczny niż dla innych...

przez kubaIX 23 wrz 2008, 18:48
ewa123 napisała: "mialam jeszcze glupia leciec samolotem"

Przyznam się, że faktycznie lecąc w tym roku (lot trwał 4 godziny) przeżyłem koszmar. Co prawda przed lotem nie piłem, nie byłem też na kacu ale miałem ciągle powtarzające się uczucie gorąca i i braku tlenu. Powoli zaczyna mi się wszystko wyjaśniać. Pamietam że jeszcze 4 lata temu na lot źle nie reagowałem ale w tym roku było fatalnie. I faktycznie lot w stanie tzw. "kaca" jest nie możliwy. Obawiam się że lądowanie odbyłoby się dłuuużo wcześniej.. Odstawiam alko, jednoznacznie.

przez Misiek 23 wrz 2008, 20:38
kubaIX napisał(a):Odstawiam alko, jednoznacznie.

Dobra decyzja... Ja to zrobiłem 2 miesiące temu i nie żałuję... jedyne co to wszyscy się dziwnie na mnie patrzą jak mówie że nie piję... jakbym był chory na coś... no ale cóż to jest Polska :smile:

przez KACHA 23 wrz 2008, 23:45
Ja dzięki sobie i tego co zrozumiałam, czyli tego też, że lęki brały się przez alkohol i jak teraz patrze na męża, który pije prawie bez przerwy, odstawiłam alkohol. Piłam w sumie bez przerwy przez trzy lata wciągnął mnie mój mąż w to.
Ale poszłam w tym roku na terapie w wakacje, przestałam pić i jest mi dużo lepiej z tym, że mogę żyć na trzeźwo nie popadając na dno a byłam na normalnej terapii nie na AA.
Bardzo żadko pozwalam sobie na piwo raz na jakiś bardzo odległy czas ale jedno lub dwa piwa tak by się nie upić. Naprawdę można żyć bez tego !

Sortuj wg