Nerwica- związek z zespołem Barlowa

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica- związek z zespołem Barlowa

przez Bardzo_nerwowa_osoba 10 paź 2008, 23:51
Zakładam ten temat ponieważ irytuje mnie ignorancja i niewiedza polskich kardiologów. Dowiedziałam się że jestem chora na zespół Barlowa mając 14 lat, teraz mam 21. Zawsze byłam bardziej nerwowa od innych, miałam problemy z koncentracja i ze snem, nigdy nie wiedziałam czemu. Lekarze tylko kiwali głowami ze zrozumieniem, i odsyłali do psychiatrów i psychologów :shock:. Dopiero niedawno weszłam na pewną amerykańską stronę:

http://www.mitralvalveprolapse.com/

Okazuje się że zespołowi Barlowa często towarzyszy dysautonomia- zaburzenie funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego (nadaktywność układu wzbudzenia- współczulnego nad układem hamowania- przywspółczulnym).
Układ ten kontroluje ciśnienie krwi, puls,poziom cukru we krwi, reakcje źrenic na światło itd. Czego skutkiem jest nadmierne wydzielanie adrenaliny w stresujących sytuacjach a w konsekwencji

spocone, zimne ręce,bardzo szybkie bicie serca, braku tchu, drżenie itp

Zespół Barlowa jest dosyć częstą wadą serca. Dlatego poruszam ten temat. Może komuś się przyda ta garstka informacji :smile:
Pozdrawiam

Re: Nerwica- związek z zespołem Barlowa

przez aldara.35 11 paź 2008, 18:51
Ciekawe,ale napisz czy ten zespol Barlowa sie leczy?Jesli tak ,to czy leczenie podstawowej choroby nie wplywa na zlagodzenie tych objawow nerwicowych?

przez terka 13 paź 2008, 14:39
Też mnie bardzo ciekawi ten temat.Napisz coś więcej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 28 lis 2008, 09:47
Witam.

Dzięki za informację, u mnie ten zespół zdiagnozowano tuż po urodzeniu, natomiast kłopoty z psychiką zaczęły się stosunkowo niedawno, w zasadzie nic mi nie pomaga, może te dwie sprawy mają jakiś związek...

Pozdrawiam.
Feed your head
Feed your head

Poza tym uważam, że Ukrainę należy zniszczyć.

przez cleo27 29 lis 2008, 00:07
ja nie mam zespolu Barlowa a mam wlasnie to co opisalas z tym ukaldem wspolczulnym,jest to naprawde bardzo nieprzyjemne uczucie jak to wszystko sie juz uruchomi.
oj....pózniej coś napiszę!

Sortuj wg