Nerwica- związek z zespołem Barlowa

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica- związek z zespołem Barlowa

przez Bardzo_nerwowa_osoba 10 paź 2008, 23:51
Zakładam ten temat ponieważ irytuje mnie ignorancja i niewiedza polskich kardiologów. Dowiedziałam się że jestem chora na zespół Barlowa mając 14 lat, teraz mam 21. Zawsze byłam bardziej nerwowa od innych, miałam problemy z koncentracja i ze snem, nigdy nie wiedziałam czemu. Lekarze tylko kiwali głowami ze zrozumieniem, i odsyłali do psychiatrów i psychologów :shock:. Dopiero niedawno weszłam na pewną amerykańską stronę:

http://www.mitralvalveprolapse.com/

Okazuje się że zespołowi Barlowa często towarzyszy dysautonomia- zaburzenie funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego (nadaktywność układu wzbudzenia- współczulnego nad układem hamowania- przywspółczulnym).
Układ ten kontroluje ciśnienie krwi, puls,poziom cukru we krwi, reakcje źrenic na światło itd. Czego skutkiem jest nadmierne wydzielanie adrenaliny w stresujących sytuacjach a w konsekwencji

spocone, zimne ręce,bardzo szybkie bicie serca, braku tchu, drżenie itp

Zespół Barlowa jest dosyć częstą wadą serca. Dlatego poruszam ten temat. Może komuś się przyda ta garstka informacji :smile:
Pozdrawiam

Re: Nerwica- związek z zespołem Barlowa

przez aldara.35 11 paź 2008, 18:51
Ciekawe,ale napisz czy ten zespol Barlowa sie leczy?Jesli tak ,to czy leczenie podstawowej choroby nie wplywa na zlagodzenie tych objawow nerwicowych?

przez terka 13 paź 2008, 14:39
Też mnie bardzo ciekawi ten temat.Napisz coś więcej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 28 lis 2008, 09:47
Witam.

Dzięki za informację, u mnie ten zespół zdiagnozowano tuż po urodzeniu, natomiast kłopoty z psychiką zaczęły się stosunkowo niedawno, w zasadzie nic mi nie pomaga, może te dwie sprawy mają jakiś związek...

Pozdrawiam.
Feed your head
Feed your head

przez cleo27 29 lis 2008, 00:07
ja nie mam zespolu Barlowa a mam wlasnie to co opisalas z tym ukaldem wspolczulnym,jest to naprawde bardzo nieprzyjemne uczucie jak to wszystko sie juz uruchomi.
oj....pózniej coś napiszę!

Sortuj wg