Nie ma czegoś takiego jak nerwica,hipochondria itp.!!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nie ma czegoś takiego jak nerwica,hipochondria itp.!!!

przez Kaska22 04 paź 2008, 16:20
Właśnie dowiedziałam się o tym od pewnej dziewczyny z całkiem innego forum. Opisałam jej swoją historię, którą tutaj też wkleiłam no i po kilkudniowej korespodnecji z tą dziewczyną dowiedziałam się właśnie tego co w temacie.
Jak się na to zapatrujecie? Mnie to trochę przeraziło i jestem w kropce
Kaska22

Re: Nie ma czegoś takiego jak nerwica,hipochondria itp.!!!

przez Misiek 04 paź 2008, 16:23
Jak niema czegoś takiego... to co nam wszystkim jest :?: :!:

przez pecek 04 paź 2008, 16:25
Misiek napisał(a):Jak niema czegoś takiego... to co nam wszystkim jest :?: :!:

Nic:)
Co tak kukosz jak rekin do łódki ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kaska22 04 paź 2008, 16:40
No właśnie, ta osoba twierdzi, że skoro kogoś coś boli to znaczy, że ma jakaś chorobę i trzeba szukać do skutku. Nerwice itp. to tylko zbywanie pacjentów.
Napisała do Was bo nie wiem co myśleć, trochę mnie ona przeraziła. Ciekawa byłam co Wy o tym myslicie.
Ta dziewczyna wydaje się być niegłupią, oczytaną kobietą, a gada takie rzeczy. No i co tu robic?
Kaska22

przez Misiek 04 paź 2008, 16:44
A nerwica to nie jest choroba... ??

przez aldara.35 04 paź 2008, 16:51
Nie choroba -tylko zaburzenie :)

przez danuta2543 04 paź 2008, 16:51
czy ta osoba która ci pisała była chora na nerwice chyba nie a ona ci nie pomorze bo tacy ludzie nie rozumieją nas

przez Kaska22 04 paź 2008, 16:57
Misiek spokojnie, ja nie napisałam tego po to aby kogoś zdenerwować, tylko zaciekawiło mnie to i chciałam się tym podzielić z osobami, które przeżywają coś podobnego jak ja.
A te lasce która twierdzi, że czegoś takiego jak nerwica nie mam chodzi o to, że gdy ktoś ma objawy różnych chorób, wyczuwa że coś go boli tzn., że boli bo jest chory w sensie fizycznym (od razu wyjaśniam- wiem że nerwica to nie jest choroba psychiczna). Tzn jeśli boli Cię żołądek to nie masz nerwicy tylko wrzody albo inne cholerstwo, a jeśli badania jednak nie wskazują na wrzody to trzeba szukać dalej i dalej a na pewno coś się znajdzie (to tak dla przykładu)

---- EDIT ----

danuta2543---> ta osoba cierpi na migrenę, nie ma nerwicy choć twierdzi że probowano jej to wmówić, ale szukała no i znalazła. Wiem, że ona mi nie pomoże,wręcz przeciwnie, wzbudziła we mnie jeszcze więcej lęków. Mam iść wreszcie do psychiatry po wielu latach i boję się że nawet on mi nie pomoże bo sobie zakoduję w głowie jest słowa
Kaska22

przez bee84 04 paź 2008, 19:03
... tylko, że gdyby jej teorie były prawdziwe ... to ja bym miała żołądek do leczenia ... mózg do leczenia .... przełyk do leczenia ... serce do leczenia ... oczy do leczenia ... płuca do leczenia ... i ogólnie wszystko do leczenia
... a najlepiej od razu do usunięcia ;)

przez ewa125 04 paź 2008, 20:19
moze to i prawda jezeli ktos ma same bole np. brzucha bez innych objawow, ale jezeli ktos ma leki, derealizacje, ciagle napiecie to sam nawet czuje ze to cos "psychicznego"

przez linka 04 paź 2008, 20:32
Ponoć prawda jest taka, ze 90% nerwic bierze się z jakichś tam niedoborów witamin/składników odżywczych......są też choroby które dają bardzo podobne objawy jak nerwica czyli borelioza, ogólnie wszelakiego rodzaju problemy z chormonami, problemy z tarczycą, pasożyty przewodu pokarmowego itd, ale jak napisała ewa125...czasem to chyba poprostu czuć...poza tym zaczym się zdiagnozuje nerwice to zwykle robi isę komplet badań.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez aldara.35 04 paź 2008, 22:55
No oczywiscie ze bardzo czesto sami wiemy ze to nie zadna fizyczna dolegliwosc.Jesli siedze w domu i jest ok a wyjde na chwile do ludzi i ,,cuda,,mi sie dzieją to trudno myslec ze w danej chwili mam jakies tam niedobory ,ktore cudownie mijają jak wracam do domu:)

---- EDIT ----

No oczywiscie ze bardzo czesto sami wiemy ze to nie zadna fizyczna dolegliwosc.Jesli siedze w domu i jest ok a wyjde na chwile do ludzi i ,,cuda,,mi sie dzieją to trudno myslec ze w danej chwili mam jakies tam niedobory ,ktore cudownie mijają jak wracam do domu:)

przez wróbelek Elemelek 05 paź 2008, 09:49
aldara.35, tutaj chodzi chyba o to jak organizm zachowuje się w sytuacji stresowej.. jak siedziesz w domu nie masz stresu;)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez Misiek 05 paź 2008, 11:20
wróbelek Elemelek, ja siedząc w domu mam mniejszy stres, ale jednag go mam.. :(

Sortuj wg