uczucie smutku/ tesknoty

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

uczucie smutku/ tesknoty

przez ewa125 27 wrz 2008, 11:50
co jakis czas mam takie krotkie, zazwyczaj kilkusekundowe uczucia maksymalnego smutku. podobne uczucie do tesknoty, czulam sie tak jak bylam na kolonii 1wszego dnia i tesknilam strasznie za mama. to uczucie jest bardzo silne, potem przechodzi. tez tak macie?

Re: uczucie smutku/ tesknoty

przez Misiek 27 wrz 2008, 14:09
Ja tak czasem też mam... :smile: Takie chwilowe to jest...

przez cixi81 27 wrz 2008, 22:20
u mnie jest podobnie, z tym ze mam takie chwile załamania, ze juz nie dam rady -poddaje sie, ale za 15 min przechodzi ufff, naszczescie :!: bo człowiek moze sobie nieźle popsuc plan :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alexandra 28 wrz 2008, 08:08
oo tak, na kolonii pierwszy raz to byl koszmar tak tesknilam.....
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez ewa125 28 wrz 2008, 11:24
tylko ze ja za nikim nie tesknie , to uczucie jest takie "sztuczne" bo ani za nikim nie tesknie ani nie jest mi w tym momencie smutno z zadnego powodu ale nachodzi mnie takie uczucie

przez bee84 28 wrz 2008, 18:45
nom .... to tak jakby tęsknota za nie wiadomo czym ... za czymś czego nie ma ... jakby za lepszym światem ...

przez Amy Lee 28 wrz 2008, 19:18
ewa125 napisał(a):tylko ze ja za nikim nie tesknie , to uczucie jest takie "sztuczne" bo ani za nikim nie tesknie ani nie jest mi w tym momencie smutno z zadnego powodu ale nachodzi mnie takie uczucie

Ano. Taka fala smutku bez powodu :(

Jak ktoś Harry'ego Pottera czytał to powiem jedno - dementor :twisted:
Amy Lee

przez arturk 28 wrz 2008, 19:22
a nie macie przy tym takiego uczucia jakbyście tęsknili za poprzednim życiem? Tzn za czymś czego niema bo tak się wydaje, ale gdzieś w głębi wydaje mi się, że to moje poprzednie życie, takie wspaniałe czyste,cudowne,kozackie, byłem piękny bogaty i światowy, odrzucam myśli o kilku żywotach, ponieważ jestm głęboko wierzący, ale mam takie uczucia, ale to już od daaawna, nawet z okresu ataków nerwicy. Pozatym podczas tego typu ataku dokładnie tak bym to określił "smutek, tęsknota, strach" - smucę się, że życie nie jest takie jak sobie wyobrażałem dopóki go nie poznałem, tęsknie za dzieciństwem i beztroską, a boję się życia i śmierci. Ogólnie to uczucie nie jest mi obce, ale zaznacze, że jest jednym z przyjemniejszych etapów tej kur.y ;D

przez bee84 28 wrz 2008, 22:23
... świetnie to ująłeś ;) ... ja mam wkręt, że w XVIII wieku byłam facetem ... na dodatek indiańskim wojownikiem ... od maleńkości tak mi sie wydaję ... czuję jakoś dziwną bliskość z Indianami ... bez żadnej przyczyny ..
hmmm ..... nawet tak na prawdę nic o Nich nie wiem ...
... a w czasie wojny byłam więźniem w obozie koncentracyjnym ... stąd moje obrzydzenie do leżących na ziemi włosów, moje klaustrofobie, strach przed śmiercią itp ...

przez biedronka 29 wrz 2008, 01:26
A myślałam, że tylko ja tak mam :? To uczucie smutku, tęsknoty, aż cos ściska i ryczec się chce jest mi doskonale znane.

przez gabriel 29 wrz 2008, 08:26
Też to znam, okropny wyciskacz łez. Ja tęsknię za idealną przyjaźnią, która przecież nie istnieje.

przez Pstryk 29 wrz 2008, 11:33
Amy Lee napisał(a):Jak ktoś Harry'ego Pottera czytał to powiem jedno - dementor :twisted:

O tak - wysysacz dusz - dobre.

ewa125, myślę, że TO to jakieś wołanie podświadomości. Coś chce Ci zakomunikować. To przykre, że nie tęsknisz za nikim - być może o to chodzi, o blokowanie tego uczucia.
Pstryk

przez ewa125 29 wrz 2008, 13:48
ale to nie jest prawdziwa tesknota, to takie jakby totalne wyczerpanie sil psychicznych na chwile, czuje sie slaba, chora i strasznie mi smutno ale nie jest to taki normalny smutek tylko milion razy silniejszy. kilka sekund i przechodzi. pamietam ze jeszcze przed nerwica mialam cos takiego. nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale mialo to miejsce najczesciej na basenie (na studiach)

przez bee84 29 wrz 2008, 18:44
Ja myślę, że to nie zmęczenie, ani smutek, ani tęsknota .... tylko odczucie tej całej beznadziei, która nas otacza .... jakby przypływ ogromnej nadludzkiej nad-świadomości ...

---- EDIT ----

mnie to od zawsze dopada w momentach kiedy robię coś czego nie chce robić ...
albo w momentach kiedy robię coś barrrdzo pasjonującego ... i nagle uświadamiam sobie .... 'ale po co to wszystko??????' :roll:

Sortuj wg