Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

przez Crist 17 paź 2009, 23:25
Na wstępie jako nowo zarejestrowany chciałbym się przywitać ze wszystkimi. Podobnie jak wy prawdopodobnie cierpię na nerwicę choć nie jest ona zdiagnozowana. Co do dolegliwości jakie tu zostały opisane są mi dobrze znane i zaczęły się półtorej roku temu gdy pracowałem dorywczo w Niemczech (wielki stres się z tym wiązał) a od jakiś trzech miesięcy mam dziwne uczucie w głowie kiedy na przykład jestem u fryzjera i obcina mi włosy maszynką za uszami w kierunku potylicy wtedy czuję takie jakby ściskanie w tym miejscu w głowie i jakby mnie ściągało w prawą stronę (w zależności która strona jest strzyżona) ale nie tylko bo jak opieram się o fotel bądź ścianę bokiem głowy jest podobnie ale nie zawsze wręcz sporadycznie. Prócz tego oczywiście są podstawowe objawy czyli: kołotanie, kłucia serca, zawroty w głowie, napady lęku, ciągła obawa że umrę albo zachoruję (jak już nie choruję) mrowienie kończyn czasem twarzy, lęk przed utratą wzroku, anomalie wzrokowe różnej maści itd. Mam już tego powyżej dziurek w nosie męczę się z tym i działa to jak Perpetuum mobile gdyż sam się nakręcam dawkując sobie gigantyczne porcje stresu po przez wymyślanie chorób. Także przechodziły przez moja głową czarne wizję mej przyszłości lecz staram się w miarę to kontrolować bo inaczej zwariuje jak już nie zwariowałem. Z perspektywy normalnego człowieka znaczy zdrowego psychicznie wypadam jak umysłowo chory... Motywuję się już od dłuższego czasu aby udać się z tym do lekarza ale sądzę że mnie nie zrozumie i uzna za jakby to ująć osobę potrzebującą opieki psychiatrycznej co napawa mnie lękami.
Sił daje mi jedynie fakt iż nie jestem sam :) lecz nie wiem czy z tego faktu być szczęśliwym bądź załamanym :(

Pozdrawiam serdecznie
Crist

przez 1507 17 paź 2009, 23:42
Crist, z tego co piszesz ty jesteś osobą potzrebującą pomocy psychiatrycznej-psychologicznej, do psychiatry i psychologa skierowaniea nie trzeba więc lekarza pierwszego kontaktu sobie daruj, sam sobie nie pomożesz a jedynie to możesz doprowadzić się do napadów paniki będź zaburzeń depresyjnych. Masz zaburzenia lękowe im dłużej zwlekasz tym bardzie się w to wkręcisz i trudniej będzie ci wyjść z tego gdy wpadniesz w regularną nerwicę
1507

przez tomolek7 20 paź 2009, 11:14
Mam to samo ale czy ktoś wie jak to leczyć ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 20 paź 2009, 11:29
ostatnio na ulotce no-spy wyczytalam ,ze jest tez na napieciowe bole glowy. nie wiem czy dziala bo nie probowalam, a u mnie te bole skonczyly sie jak zaczelam sie lepiej czuc.

przez metka 20 paź 2009, 16:59
neurolog powiedział mi że wyleczę to lekami od psychiatry. odkąd w ogóle zaczęłam je łykać, jest niewielka (tylko niewielka) poprawa. żaden lek nie pomógł mi na uczucie "jakby mi coś chodziło" bądź "rozpływało się" po głowie. cierpnie mi skóra, coś "łaskocze" w okolicach skroni... gdzieś przeczytałam że to może być niedobór magnezu też...

przez Crist 30 paź 2009, 17:40
Hej to znowu ja, byłem u lekarza pierwszego kontaktu i oczywiście tak jak się spodziewałem olał moje dolegliwości więc umówiłem się na spotkanie z psychiatrą tylko że będę musiał poczekać z 2 tygodnie. Ostatnio doszły mi nowe objawy, a mianowicie szum w uszach jakby wiatr targał liśćmi drzew (szzzzz) przy wstawaniu tylko rano gdy się budzę oraz zauważyłem że ten ucisk w głowie w części ciemieniowej potęguję się w czasie wysiłku nie wiem czy to tez wina nerwicy ? Co do szumów próbuje sobie to tłumaczyć że jest to alergia i zwężenie trąbki Eustachiusza ale pojawiło się znikąd 3 dni temu więc nie daje mi to spokoju. Nerwica jest gorsza niż jakakolwiek inna choroba bo sami sobie robimy kuku. Nie zbadane są możliwości naszej psychiki.

przez bliksa 30 paź 2009, 21:13
Crist, dokladnie, masz racje. co do tych szumów to tez je mam i z tego co wiem, to wiele osób stąd takze. pewnie nerwiczka.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Kapitan Zbik 04 lis 2009, 21:52
A ja mam dziwne zawroty głowy. Zdarzają mi się w różnych sytuacjach niekoniecznie stresowych. Zdarzyło mi się w samochodzie gdy chciałem zmienić stację radiową, zdarza mi się przed komputerem, na meczu, nawet w nocy gdy usypiałem poczułem je i gdy otworzyłem oczy była masakra aż mnie na wymioty zbierało, raz miałem je przez pół dnia... Zazwyczaj każde z nich są identyczne - nagłe uderzenie jakby od tyłu głowy w oczy i dziwne "zakręcenie", czasem zbiera mi się na wymioty, czasem nie. Zauważyłem też, że wyraźnie widzę np. litery czy jakieś szczegóły, a wszystko w jakiś dziwny sposób nienaturalnie się kołysze, ponoć od razu przy tym uderzeniu zawrotów robię się blady jak ściana. Robiłem sobie echo serca, tomograf głowy, rtg szyi, eeg... W każdym coś tam wychodzi, ale w każdym lekarz twierdzi że takie wyniki nie odpowiadają za te zawroty. Sam już nie wiem... Walczyłem/walczę z nerwicą lękową i wszystko idzie w jak najlepszym porządku, bo napadów lęku już nie mam, potrafię być samodzielny, ale te zawroty tą samodzielność mi wykluczają...

przez malooka1 06 lis 2009, 23:42
Proszę pomóżcie mi!!mAM ATAKI LęKU JAK MUSZE ODEBRAC DZIECKO ZE SZKOłY,STAC W KOLEJCE I W WIELU INNYCH SYTAUACJACH! NIE PORADZE SOBIE SAMA!! POMOCY!!

przez 1507 06 lis 2009, 23:50
malooka1 napisał(a):Proszę pomóżcie mi!!mAM ATAKI LęKU JAK MUSZE ODEBRAC DZIECKO ZE SZKOłY,STAC W KOLEJCE I W WIELU INNYCH SYTAUACJACH! NIE PORADZE SOBIE SAMA!! POMOCY!!

a jak mamy ci pomóc, przez internet? Jak ci napisze że to tylko nerwica jak w wiekszości ludzie piszą to ci pomoże? Czy może jak pójdziesz do lekarza i da ci coś na napady paniki będzie lepszym rozwiązaniem?
1507

przez Madzialenka 23 lut 2010, 16:26
Witam! Po prawie roku od mojej nerwicy objawy znów wróciły a najgorsze są zawroty i uczucie ciężkiej głowy.Od kwietnia brałam Rexetin,który bardzo mi pomógl,ale postanowilam sama sobie go odstawić i nie wiem czy moje złe samopoczucie to wynik odstawienia czy dzieje sie coś zlego i powinnam powtórzyc badania sprzed roku? Pozdrawiam!

przez blanka27 05 mar 2010, 13:04
Witam też mam zawroty głowy,miałam tomografie wyszła dobrze, mam tylko kręgozmyk.Chociaż jestem pewna że nie on jest przyczyną moich zawrotów.Od 3 lat zmagam się z nerwicą najpierw miałam żołądka a teraz lękowa.No i częste bóle i zawroty głowy. Obecnie stosuje tylko zioła.pozdrawiam

przez beatka09081987 05 mar 2010, 15:29
witam, czy drętwienie głowy musi być tylko objawem nerwicy?? drętwieje mi cała głowa, aż słabo mi się robi, jakby nogi mi miękną czasem, do tego mam taki ćmiący ból,mam tak od grudnia, najpierw był niedobór żelaza,robiłam tomografie jest wszystko ok, pozatym nie mam żadnych lęków, śpię i funkcjonuje normalnie, a to towarzyszy mi codziennie. Trafiłam chyba na jakiegoś nieciekawego neurologa,bo dał mi tylko antydepresyjne leki, a ja wiem że depresji nie mam, jestem po porodzie 5 miesiecy.... może to coś po anemii? a może znacie jakiegoś dobrego neurologa w woj mazowieckim?? ja wiem że to jest jakaś pierdoła, ale mi strasznie dokucza....

przez sazz68 07 mar 2010, 12:47
jak większosc tutaj ja tez mam bole glowy, pulsujące lub uściskające. Taki uscisk moze trwac u mnie cały dzien. Czytajac te wszystkie posty jestem pewien, ze te bole spowodowane są nerwicą.

Niech mi tylko ktos powie czy są jakies sposoby, leki bez recepty na ten bol glowy czy mam sie udac do psychiatry.

dzieki za pomoc
sazz68

Sortuj wg