Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

przez marcjanna 18 wrz 2009, 22:16
Zaliczyłam dodatkowe badania=ths i ob, wszystko pięknie w normie. W czwartek dostanę wyniki testu na boreliozę (ponoć daje podobne objawy). Byłam u rodzinnego, pani psycholog i psychiatry, wszystkie trzy (jakby się zmówiły) jednogłośnie stwierdziły ewidentną nerwicę lękową, od tej ostatniej mam Xanax 0,25 co wieczór i magne b6 do uzupełniania braków.

Chiara-skronie też mnie bolą, dzisiaj od skroni rozległ się w ból okolice połowy twrzy, była czerwona i czułam, jakby skóra była hmmm...obciągnięta? Lekko straciłam czucie. I kości szczęki też bolały. Cały czas tę prawą połowę twarzy jakby mniej czuję. Tylko dziwne mrowienie. Już sobie znalazłam sto chorób.
Najbardziej jednak martwią mnie drżenia i "mrówki"-dłoni, stóp. Plus ten ból głowy na pół twarzy. I prawa ręka wydaje mi się jakby mniej czuła na dotyk i słabsza niż prawa, choć ściskając obie dłonie siła jest ta sama.
We wtorek neurolog, wmawiam już sobie nowotwór, stwardnienie, Jezu...Jestem pewna, że to nie tylko nerwica, że to na pewno coś jeszcze.
Wariuję, a przeze mnie wariuje rodzina.

Po Xanaxie wczoraj wyciszły się objawy somatyczne, ale nie zmrużyłam oka, przez ostatnie 36 godzin spałam może ze 2, więc wyglądam jak ścierka (i tak też się czuję) :)

Nie cierpię wkręcać sobie wszystkich chorób naraz...:(Najgorsze, że nie wiem, gdzie kończy się nerwica, a zaczyna dolegliwość oganizmu. =(

przez agaska 18 wrz 2009, 22:46
Najgorsze, że nie wiem, gdzie kończy się nerwica, a zaczyna dolegliwość oganizmu.

Nigdzie. Nerwica to choroba powstala w glowie, a objawy fizyczne to wytwor chorej tym okesie wyobrazni. Mi lekarz kiedys powiedzial, ze mam strasznie niskie cisnienie i jak wrocilam do domu to sobie to tak wkrecilam, ze prawie mdlalam... Nasluchalam sie o wylewach, tetniakach i zatorach i mialam ich objawy. Dlaczego tak jest? Nie wiem. To po prostu nerwica...
Be the change you want to see in the world

przez metka 19 wrz 2009, 07:15
ja mam niestety poza nerwica zly wynik EEG... i nie wiem co było pierwsze, ale raczej ta nasza wspólna forumowa choroba... :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cleo31 19 wrz 2009, 09:02
Marcjanno.....te drętwienia i mrowienia dłoni,stóp mogą byc wynikiem braku wit b12 lub krzywego kręgosłupa.U mnie akurat to był brak wit b12.
Wiem,ze niektorzy maja teakie objawy przy braku wapnia!!!

przez marcjanna 19 wrz 2009, 11:29
Może to brak b12, ale...Mnie od dwóch dni dodatkowo boli prawa strona głowy, twarzy i mam uczucie ciśnienia w prawym uchu, plus ta osłabiona prawa ręka... Boże, ciągle płaczę, że to coś poważnego... :( Neurolog dopiero we wotrek, nie wytrzymam.
Wiem, że mam skrzywienie kręgosłupa, jedna noga chyba nieznacznie krótsza od drugiej, kiedyś coś takiego w dzieństwie moim rodzicom mówiono. Nie wiem, czy to ma jakikolwiek wpływ...Niby wstępne badania wyszły ok, ale przecież one nie pokazują wszystkiego...=(

przez Chiara 19 wrz 2009, 13:14
Ciśnienie w uchu?
Ja mam prawie stale zatkane uszy i uczucie ciśnienia w głowie.
Czytam tutaj, że wiele osób bierze Xanax, czy wy nie boicie się uzależnienia? Jak to jest?
Mam te tabletki w domu i chociaż stale źle się czuję, nie mogę normalnie funkcjonować, kiedyś zrobiłam z siebie głupią w pracy jak dostałam ataku paniki - boję się brać leki. Zastanawiam się teraz, czy nie przesadzam.
Jak ten Xanax na was działa? czy po nim przechodzą dolegliwości związane z nerwicą? odetkają się uszy i minie to wrażenie ciśnienia w głowie?

przez agusiaww 19 wrz 2009, 13:54
Ja tez mam strasznie niskie cisnienie 80/50 to od tego moga byc zawroty głowy i sa, poza tym jestem strasznie senna.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agaska 19 wrz 2009, 13:57
Ja mam na wszelki wypadek Zomiren, ale nie bralam go jeszcze. Boje sie, ze tkim lekiem to ja moge sobie tylko dokopac.
Be the change you want to see in the world

przez marcjanna 19 wrz 2009, 19:04
Chiara -> Pierwsza noc po Xanaxie była taka, że przeszło mi to uczucie ciągłego niepokoju i lęku, natomiast oka i tak nie zmrużyłam. Jestem po drugiej nocy i zasnęłam jak bobas, ani razu nie obudziłam się w nocy (Boże, chyba od kilku miesięcy). Dziś cały czas boli czuję uciskanie głowy z tyłu z prawej strony, ból promieniuje do szczęki, ucha, skroni... =( To też może być objaw nerwicy?

przez Chiara 19 wrz 2009, 19:51
Marcjanno - no to ja mam takie same objawy, ból głowy z tyłu, tylko mnie boli cała potylica, ból szczęk, policzki mnie pieką chociaż nie jestem czerwona na twarzy, ucisk w głowie - właśnie w potylicy, okropny ból za uszami. No, w ogóle wszystkie moje objawy zwiazane sa z głową.
Czy bierzesz Xanax w dzień? czy lekarz dał Ci go tylko na noc? ja nie mam problemów ze snem. W nocy tylko drętwieją mi uszy.

przez marcjanna 19 wrz 2009, 20:29
Chiara - ja biore Xanax tylko na noc bo miewam duze problemy z zasnieciem i budzeniem w nocy.
Czy ta glowa uciska Cie tylko po jednej stronie? Bo mnie cisnie w prawej i promieniuje na cala twarz. Zastanawiam sie czy nerwica moze dac az tak silne objawy... :( Boje sie. Mam miekkie nogi jak z waty i te straszne mysli.
Zastanawiam sie, czy z wrecz idealnymi wynikami morfologii, ob, tarczycy i ekg mozliwa jest jakas powazna choroba ktorej tak bardzo sie boje :(

przez Chiara 19 wrz 2009, 22:11
Marcjanno, ja mam ucisk idący od potylicy do szczęki, uszu i policzków. Do tego pieczenie. Ja też zastanawiam się czy to jakaś choroba, tylko że te bóle, szczególnie za uszami mam od 3 lat, więc gdyby to była choroba....... sama wiesz.
Nie mam problemów z zaśnięciem, za to mam kiepską jakość dnia, jak można normalnie funkcjonować kiedy stale czujesz ucisk w głowie i ból kości czaszki?

przez marcjanna 19 wrz 2009, 22:47
Chiaro - doskonale Cię rozumiem... Mnie niemal codziennie męczyły zawroty, ale wyniki podstawowych badan wciaz mialam w normie, wiec lekarz rodzinny rozkladal rece. Ostatnio zauwazyl tylko, ze z wizyty na wizyte jestem w gorszym stanie psychicznym i on u mnie widzi nerwice lekowa a nie zadnego guza mozgu ani nic. Mi psychiatra przepisała Xanax właśnie na noc, bo mam ze spaniem problemy ogromne (wtedy nasila się panika, bo czuje, ze wszyscy spia, nikt mi nie pomoze itd.), ale zanim jej o tym powiedzialam, chciala przepisac mi Xanax dzialajacy doraznie na dzien. Ja w tej chwili mam o przedluzonym czasie dzialnia, wiec uwalnia sie powoli i przez cala noc mam spokoj. Jednak dzis przez te glowe mam najczarniejsze mysli... Czekam jak na zbawienie na wtorek i neurologa...

przez olka8724 20 wrz 2009, 10:12
Hm..ja z kolei z moja nerwica, ktora wmawiaja mi juz wszyscy borykam sie od miesiaca, troszke nawet ponad, zaczela sie nagle, choc zawsze mialam sklonnosci do niej. Zaczelo sie ze odsluchalam gdzies w wiadomosciach o guzach piersi, zaczelam czytac fora, szukac objawow, zaraz placze, nerwy, strach. To bylo okropne. Od tamtego czasu uzaleznilam ie od szukania u siebie wszelakich objawow;/ Najgprzej boje sie guza mozgu (mimo iz glowa mnie wogole nie boli, nie mam zawrotów) za to mam takie jakby nerwobóle nad lewa skronia, raz mnie troszke kluja a raz nie;/ dziwne to, ale zaraz doszukuje sie najgorszego. Kazde jakies uklucie glowy, czy co, wiaze sie z moimi nerwami.3 miesiace temu badania krwi i TSH w normie. Najgorszy stan jaki mnie jednak ogarnia, to stan, ktorego wrecz nie umiem opisac;/ Jak jestem czyms zajeta, jestem z pzyjaciolmi, kiedy nie mysle jestem wrecz osoba zywa, energiczna, smieje sie, jest fajnie. Ale czasem miewam tak jakby scisk w uszach, czy to w glowie, skroniach i okolicy nosa. Nie wiem skad sie to bierze;/ Czasem boje sie gdzies wyjsc np do jakis ogromnych sklepow, gdzie sa ogromne przestrzenie, bo dziwnie sie czuje. Otstanio bylam z chlopakiem w manufakturze w lodzi, bylo ok dopoki nie weszlam do srodka, zaczelam zastanawiac sie nad kazdym swoim ruchem, czy ide prosto, czy nie mam zawchwian, czy nie zemdleje, zaraz zaczyna mi szybciej bic serce, ten ucisk, tak jakby cisnienie w glowie nie wiem;/ dziwne uczucie, i ustaje dopiero jak sie jakos upokoje;/ zastanawiam sie nad tomografia, ale czy lekarz wezmie mnie na tomografie jak nie mam jakis konkretnych objawow??

Sortuj wg