Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

przez kozlatko 02 mar 2009, 17:54
Kaska22 myśle że trzeba być dobrej myśli bóle głowy to raczej nie zawsze guz, tetniak czy inne choroby moga być przyczyną migreny, nerwicy, depreji i innych tym bardziej że zrobiłaś TK i wyszło ok tak więc myśle że MRI też wyjdzie ok a mówisz że bóle głowy masz od paru lat to jak by miało coś być powarzniejszego to dawno by dało o sobie znać, a jak już coś by miało wyjść czego ci nie życze oczywiście tfu, tfu to lepiej żeby predzej wyszło i zaczniesz to leczyć niż miało by sie rozwinąć a ty tylko będziesz się zamartwiać nie potrzebnie także zrób sobie to MRI i zobaczysz że wszystko będzie ok, będziesz spokojniejsza :)

pozdrawiam cię serdecznie
Remember yesterday and thing about tomorrow.

przez iwka73 02 mar 2009, 18:03
Kaska22 ja miałam tylko tomografie i jesli wyszła Ci dobrze to daj sobie spokój.Jeslli lekarz by zauwazyl cos niepokojacego to by ci dał skierowanie na rezonans.

...tez miałam potworne bóle głowy , uciski , objawy porazenia , dretwiała mi jedna czesc twarzy , omdlenia na ulicy itp.

...to " tylko " nerwica , nikt kto tego nie przeżył nie zrozumie.
Jak juz uwierzysz w to ze te objawy to nerwica a nie zaden rak , tetniak itp. to wierz mi przejdzie ....aha no i jeszcze jesli nie dajesz rady sama to koniecznie psychoterapia.
Ja jestem po dwóch juz i wiem ze bez nich by mnie juz nie było....po prostu nie istniałabym...

Widzę że jeszcze Dorcia ma podobnie.
Pozdrawiam cieplutko obie dziewczyny.:)
iwka73

przez Kaska22 02 mar 2009, 18:10
W przypływie strachu zapisałam się na rezonans,właśnie skończyłam rozmawiać z Panią na recepcji,teraz żałuję i strasznie się boje
Kaska22

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kozlatko 02 mar 2009, 18:30
Kaska22 nie ma się czego bać zobaczysz wszystko będzie w jak najlepszym porządku, a ty odzyskasz spokój wewnętrzny i nie bedziesz sobie głowy zawracać że to guz, rak czy tetniak, trzymam kciuki za ciebie ;)

przez iwka73 02 mar 2009, 18:41
kaska22 , jak ma ci to pomóc to idź, rozumiem to :)Byłam na tym etapie co ty to wiem co czujesz - tak jak pisze kozlatko - ozdyskasz troche spokoju.

Jednak teraz juz moge ci powiedziec ze masz nerwice, i ze nie masz zadnej powaznej choroby.

Pozdrawiam cieplutko:)
iwka73

przez Katarzynka35 02 mar 2009, 19:02
Witajcie!
Ból głowy nie jest objawem guza czy tętniaka.... właśnie o to chodzi, że te najgorsze choroby nie dają wcale takich objawów... dlatego jesli macie bóle glowy czy zawroty itp. to nie sstresujcie się - to zapewne od nerwicy... też to wszytsko przerabiałam... czytałam forum o najgorszym guzie mózgu -glejaku, bbo byłam przekonana, ze go mam... one daja inne objawy - tracisz pamięć na 10 minut, tracisz wzrok na pół godziny, tracisz orientacje w terenie, idziesz i się przewracasz... ale nie tak, że czujesz, że Ci sie kręci w głowie, tylko idziesz i padasz...masz paraliż jednej strony ciała przez godzinę czy kilka godzin... nie możesz ruszac ręka czy nogą, zmienia Ci się charakter, smaki zapachy się zmieniają itp.
KOźlątko, Ty też przerabiaaś malformację Arnolda Chiarego? Bo jak przeczytałam na ich forum objawy tej choroby to 99% mi pasowało do moich... dr psychiatra powiedział jednak, że jesli mam nerwicę w 100% i wszlkie "glowowe" dolegliwości są z tym związane... no i miał rację bo skoro mialabym inną chorobę to antydepresant egectin by mi nie pomógł, a tak zyje i mam się dobrze... na szczęśćie:)

pozdrawiam zawrotowców, trzymajcie się!!!
Katarzynka35
PS> a ja przez wiele miesięcy myślalam, że tylko ja mam - miałam takie paskudne objawy i myślałam juz o najgorszych chorobach...

przez kozlatko 02 mar 2009, 19:25
Katarzynka35 napisał(a):KOźlątko, Ty też przerabiaaś malformację Arnolda Chiarego? Bo jak przeczytałam na ich forum objawy tej choroby to 99% mi pasowało do moich... dr psychiatra powiedział jednak, że jesli mam nerwicę w 100% i wszlkie "glowowe" dolegliwości są z tym związane... no i miał rację bo skoro mialabym inną chorobę to antydepresant egectin by mi nie pomógł, a tak zyje i mam się dobrze... na szczęśćie:)

Katarzynka35 tak przerabiałem ten temat z melformacja Arnolda Chiarego i do mnie też 99% objawów z ich forum pasowało i głównie dla tego też zdecydowałem sie na MRI ponieważ mój neurolog powiedział że nie ma innej możliości zdiagnozowania tej choroby na szczeście/nieszczęście nic nie wyszło, a u ciebie skoro po efactinie czujesz poprawe to nic innego jak nerwica/depresja to nie może być, ja też już teraz wiem że moje problemy mają raczej 100% podłorze psychiczne choć leki które obecnie biore słabo mi pomagają ale teraz mam nowy velefax a to podobny lek do efactinu i mam nadzieje że wreście coś pomoże.

przez Katarzynka35 02 mar 2009, 20:00
KOżlątko!
No proszę a ja myślałam, że to tylko ja taka nawiedzona byłam i szukałam na forum Malformacji A-Ch... szukałam czegoś w necie na temat zawrotów głowy, czegoś co może dr pominęli i napotkałam to forum i naprawdę 99% objawów mi się zgadzało... tylko, że w miar e szybko się uspokoiłam, bo wówczas już byłam po rezonansie, ktory wyszedł ok... szukałam dalej, mimo, że dr neurolodzy mi mówili, ze to nerwicowe, ale nie dałam wiary... no ale ostattecznie dałam się przekonać udałam się do psychiatry i ten stwierdził, że jak nic lęki... znaczy nerwica lękowa, depresja nie... no i zapisał ów efecton - to to samo co velafax, ktory masz tylko efectin jest niestety droższy...
Nie wiem jaka jest Twoja reakcja, ale u mnie poprawa była już po kilku dniach, po 7 dniach lykania zawroty, wszelkie zaqburzenia równowagi, bóle glowy minęły, drętwienia, napięcia skóry, ciśneinei i uciski w glowie i uszach oraz wrażenie, ze mózg mi się zagotuje albo wypłynie przez uszy minęły...
Życzę Ci tego samego, niech Ci velafax pomoże!!!
pozdrowienia:)
Katarzynka35

przez kozlatko 02 mar 2009, 20:35
Katarzynka35, hehe ja też szalałem jak szukałem przyczyn moich zawrotów głowy zaburzeń równowagi bulów ucisków itp. i dokładnie tak jak też myślałem że lekarze coś momineli że coś zostało przeoczone i w tedy dostałem jakiś lęków niewiadomego pochodzenia i mój neurolog też stwierdził że to nerwica a że są lęki to lękowa i skierował do psychiatry i tak sie zaczęło a teraz to już wogule tyle że ja teraz wiem że moje problemy maja na 100% podłorze psychiczne także ja mam teraz jazdy ze względu na obfitość i dziwność moich objawów że to poczatek schizofreni:/a nie rak czy guz ah ale szkoda gadać zresztą:/ ale cieszę sie że tobie pomaga ten efactin i wychodzisz z tego bagna i czujesz sie lepiej, ja też mam wielką nadzieje że i u mnie wkońcu ta poprawa nadejdzie.

pozdrawiam:)

przez Kaska22 02 mar 2009, 21:02
Proszę Was wesprzyjcie mnie na duchu,umówiłam się na ten rezonans a teraz się boję że cos mi wyjdzie,czy jest jakaś szansa że będzie źle skoro głowa boli od 7 lat a tomografia i inne badania wskazują że jestem zdrowa.Boję się że w środę usłyszę wyrok
Kaska22

przez MARIAN1967 02 mar 2009, 21:19
Mam pytanie do Kaski22. Czy te bóle głowy występują o określonej porze dnia/np. tylko rano/ czy też różnie.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Katarzynka35 02 mar 2009, 21:24
Witaj Kaśka22, moja Imienniczko:)
NO coś Ty, co możesz mieć w glowie skoro boli Cię od 7 lat?
Naprawdę jeśli by było to coś bardzo poważnego, to wiesz... rozwija sie w ciagu kilku tygodni, mieisęcy, ale nie 7 lat!!! Poza tym mialabym inne objawy a nie bóle głowy....
Ja już jestem niemal weteranką jesli chodzi o bóle głowy... bolała mnie często już w podstawowce (kupę lat temu...), bolała w liceum, bolała na studiach... zwalałam a to na nieksie cisnienie, a to na niwyspanie, a to na zmeczenie.. a teraz jak patrz z perspektywy czasu myslę, że już dawno była nadwrazliwa i bojąca się wszytskiego i ze stresów mnie bolała.... dopadła tak naprawdę mocno rok temu i bolała non stop prawie miesiąc:( po tabletkach p -bólowych ból był do wytrzymania, ale nikt nie potrafił powiedzieć co mi jest, potem doszły zawroty i kupę innych objawów około "glowowych", myślałam, że dostanę wylewu, że mam SM, tetniaka, guza, zapalenie mózgu, chory błędnik i kupe innych rzeczy, miałam odpłatnie rezonans, ale uspokoił mnie tylko na kilka dni, bo zawroty były nadal a ja się stresowałam coraz bardziej... w końcu neurlodzy wysłali mnie do psychiatry, ten stwierdził, że długotrwały stres i obiecał, że po efectinie po tygodniu bedzie wyraźna poprawa... nie wierzyłam, ale tak się stało... więc już wierzę, że lęki, nerwica, stres może dawac naprawę wiele różnych, dziwnych objawów...
pozdrawiam cieplutko:)
Katarzynka35

[*EDIT*]

Witaj Kaśka22, moja Imienniczko:)
NO coś Ty, co możesz mieć w glowie skoro boli Cię od 7 lat?
Naprawdę jeśli by było to coś bardzo poważnego, to wiesz... rozwija sie w ciagu kilku tygodni, mieisęcy, ale nie 7 lat!!! Poza tym mialabym inne objawy a nie bóle głowy....
Ja już jestem niemal weteranką jesli chodzi o bóle głowy... bolała mnie często już w podstawowce (kupę lat temu...), bolała w liceum, bolała na studiach... zwalałam a to na nieksie cisnienie, a to na niwyspanie, a to na zmeczenie.. a teraz jak patrz z perspektywy czasu myslę, że już dawno była nadwrazliwa i bojąca się wszytskiego i ze stresów mnie bolała.... dopadła tak naprawdę mocno rok temu i bolała non stop prawie miesiąc:( po tabletkach p -bólowych ból był do wytrzymania, ale nikt nie potrafił powiedzieć co mi jest, potem doszły zawroty i kupę innych objawów około "glowowych", myślałam, że dostanę wylewu, że mam SM, tetniaka, guza, zapalenie mózgu, chory błędnik i kupe innych rzeczy, miałam odpłatnie rezonans, ale uspokoił mnie tylko na kilka dni, bo zawroty były nadal a ja się stresowałam coraz bardziej... w końcu neurlodzy wysłali mnie do psychiatry, ten stwierdził, że długotrwały stres i obiecał, że po efectinie po tygodniu bedzie wyraźna poprawa... nie wierzyłam, ale tak się stało... więc już wierzę, że lęki, nerwica, stres może dawac naprawę wiele różnych, dziwnych objawów...
pozdrawiam cieplutko:)
Katarzynka35

przez kozlatko 02 mar 2009, 21:28
Kaska22!
Głowa do góry nic nie wyjdzie nie ma sie czego bać skoro głowa cię boli tyle czasu i małaś TK i inne badania i wyszły ok to nie ma sie czego bać, może ty masz migrene poprostu skoro tak długo cię boli i nerwice mogą to też być napięciowe bóle głowy, zobaczysz zrobisz MRI i nic tam nie bedzie ja też miałem takie jadzy i nic nie wyszło, bedzie dobrze nie potrzebnie sie tak zamartwiasz naprawde.

przez Kaska22 02 mar 2009, 21:37
Po pierwsze dziękuję Wam że się zainteresowaliście moim problemem,zapewne wiecie jak to jest jak ma się świadomość że jest ktoś kto ma coś podobnego.
Moje bóle nie są zależne od niczego,pojawiają się wiele razy w ciagu dni i trwaja sekundę,kilka minut,godzinę,jak sie czymś zajmę to raczej mnie nie boli. Byłam u psychiatry który stwierdził bóle psychogenne,psycholog u którego zaczęlam się leczyć stwierdził nerwicę. Tomografię miała 3 lata temu, po 4 latach bóli, na początku było jeszcze gorzej niż teraz,tomografia uspokoiła mnie na chwilę,wiem że rezonans to już ostatecznośc dlatego się na niego zdecydowałam,mam nadzieję że będzie OK.
Kaska22

Sortuj wg