Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

przez Katarzynka35 08 lut 2009, 21:42
Ech kochane, te wszytskie objawy to nerwica:(
I zawroty głowy i kołysania i falowania i usuwanie ziemi czy dywanu spod nóg, uciski w glowie, ciśnienie w głowie, sciąganie skóry na twarzy, drętwienia twarzy, rak, uczucie pełnej glowy, chaosu, oszolomienia w glowie, takiego ciśnienia i wrażenie, jakby neurony chaotycznie biegały, przez co wrażenie jakby czlowiek był obok .... zero koncentracji, wzrok za mgłą, drżenie obrazu, niemozność skoncentrowania uwagi na jednym przedmiocie, miałam to wszytsko miałam jeszcze straszne bóle glowy i uczucie, ze moje nogi nie utrzymają korpusu, bo jest za cięzki, a nogi jak z waty...takie uczucie "miękkich" nóg, ktore jakoś mi sie plątały...miałam też takie jakby chaotyczne ruchu, a to sie potknęłam, a to coś przewróciłam, a to mi cos wypadło z rąk...no i lęki, lęki co się ze mną dzieje, co mi jest...
a to wszytsko okazało się nerwicą... wstrętna choroba!!!

pozdrawiam zawrotowców, trzymajcie się cieplutko!
i pamiętajcie, że nie tylko Wy macie takie objawy...więc nie jesteście odosobnionym przypadkiem nie wiadomo jak tajemniczej choroby...

przez cytrynkaaa88 09 lut 2009, 18:37
Katarzynka35 napisał(a):i pamiętajcie, że nie tylko Wy macie takie objawy...więc nie jesteście odosobnionym przypadkiem nie wiadomo jak tajemniczej choroby...

nie jest może tajemnicza, czy wyjątkowa ta choroba. ale sprowadza nas do tego, żeby odkryć tajemnicę swoich emocji, które z kolei powodują takie, a nie inne objawy... eh...
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez anulkaz30 11 lut 2009, 20:55
Macie rację ta choroba jest paskudna:o(
Najbardziej nie lubie gdy nie pobrafię się skoncentrować.
ktoś do mnie coś mówi a ja się koncentruje na tym,że mam nerwice.
Wogóle ostatnio jakoś tak dziwnie się czuje.
Lęki minęły za to mam kilka razy na dzień brak koncentracji i tak jakbym była gdzieś ale spała.
Ruchy spowolnione i jak szybciej rusze głowa mam wrażenie jakbym miała za chwile stracić równowagę:o(
POZDRAWIAM!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Venus 11 lut 2009, 21:08
anulkaz30 napisał(a):Macie rację ta choroba jest paskudna:o(
Najbardziej nie lubie gdy nie pobrafię się skoncentrować.
ktoś do mnie coś mówi a ja się koncentruje na tym,że mam nerwice.
Wogóle ostatnio jakoś tak dziwnie się czuje.
Lęki minęły za to mam kilka razy na dzień brak koncentracji i tak jakbym była gdzieś ale spała.
Ruchy spowolnione i jak szybciej rusze głowa mam wrażenie jakbym miała za chwile stracić równowagę:o(
POZDRAWIAM!

Ja mam to samo...najgorsze jest to, że nic nie moge zrobić bo ciągle myślę o tych objawach i sama je przez to sobie napędzam... :? okropność :x
Bla bla bla...

przez Duffy 11 lut 2009, 21:24
Witam...
jestem cztery miesiące po porodzie, ciąża nie była dla mnie łatwa, do tego doszły kłopoty z pracą i mężem, tak naprawde to był jeden wielki 9 miesięczny stres. Po porodzie okazało się że mam jakieś komplikacje z raną koszmar do tego dalsze kłopoty z mężem. Teraz już jest niby dobrze ale miesiąc gdzieś po porodzie zauważyłam u siebie coś co miałam chodząc do podstawówki. Zauważyłam takie objawy po duzym stresie, gdy jestem bardzo zmęczona lub niewyspana, zaczyna się od łagodnego chaosu w głowie który narasta, tak jakbym stała posrodku ruchliwej ulicy samochody jeżdzą nienaturalnie szybko a ja mam wrażenie że zwalniam ruchy, po jakiś 2 minutach zaczynam się bać i zaczyna mi strasznie walić serce, do tego dochodzą zawroty głowy i czasem białe mroczki przed oczami. Ostatnio (po stosunku) o mało nie zemdlałam z tego powodu. Żyje w ciągłym stresie to fakt, cały czas się boję o córke, męża z któryjm juz żyje dobrze. Przed ciąża praktycznie nie bałam się niczego a teraz odczuwam jakby ciągły lęk. Czy to może być nerwica, boję się że jestem na coś chora...

przez Venus 11 lut 2009, 21:30
Duffy bardzo możliwe, że to nerwica...piszesz też, że dolegliwości miałaś po stosunku nawet...niestety u mnie seks też odszedł w zapomnienie bo ja w takich sytuacjach też miałam dolegliwości nerwicowe. Teraz po prostu boję się zbliżeń. :( :(
Bla bla bla...

przez Duffy 11 lut 2009, 21:52
szczerze mówiąc mam 4 miesięczną córeczke i boje się czasem znią sama zostawac w domu, chociaz dolegliwosci nie mam często, raczej po wiekszym stresie np po kłótni z mężem, ale i tak sie boje...i to mnie wkurza... :evil:

przez Venus 11 lut 2009, 21:55
Duffy napisał(a):szczerze mówiąc mam 4 miesięczną córeczke i boje się czasem znią sama zostawac w domu, chociaz dolegliwosci nie mam często, raczej po wiekszym stresie np po kłótni z mężem, ale i tak sie boje...i to mnie wkurza... :evil:

Duffy wiem co czujesz, ja od 5 miesięcy nie wychodzę nigdzie sama, boję się sama zostać w domu...a te lęki to wskazywałyby u ciebie na nerwicę... :?
Bla bla bla...

przez anulkaz30 11 lut 2009, 22:55
Widzę dziewczymy, ze mamy ten sam problem.
Ja nawet boje się stać sama na przystanku.
Bo zaczyna się od niepokoju.
Potem zawroty głowy. Następnie nogi jak z waty. Po czym odpływam, tzn. niby jestem ale czuje sie tak jakbym niczego nie czuła. Siedze a myślami i duchem jestem obok. Do tego ten mętny wzrok.
Ale gdy przestaje się nad tym skupiać mija.
Ale jak tu nie myśleć o tym:o)

[*EDIT*]

Witaj!
Ja też sie tak czułam w zeszłym roku.
Na samym początku przestałam wychdzić z domu.
Teraz wiem, że to był błąd bo tylko pogłębił moje lęki.
Kupiłam sobie uspokajające tabletki i validol.
zaczęłam metodą małych kroczków wychodzić z domu.
Najpierw blisko potem dalej.
Jednak zawsze w czyimś towarzystwie - tak dla bezpieczeństwa:o)
Teraz jest lepiej jednak nadal mam lęki. Czasem myśle że nigdy to nie minie ale JEST LEPIEJ:o)
Jednak mam pytanie zdarza wam się jak i mi, że siedzicie sobie a macie wrażenie jakby to był sen - tak jakby nie koncentrujecie się na niczym nic do was nie dociera. Bo ja tak mam czasem.

przez Duffy 12 lut 2009, 23:22
myślę że wybiore się do specjalisty, bo juz dłuzej nie mam ochoty, czasem nad tym umiem zapanowac ale czasem jestem bezradna..

przez cytrynkaaa88 13 lut 2009, 12:23
Duffy napisał(a):myślę że wybiore się do specjalisty, bo juz dłuzej nie mam ochoty, czasem nad tym umiem zapanowac ale czasem jestem bezradna..

chyba właśnie dlatgo większość z nas, nerwicowców, powinna chodzić na psychoterapię. po to, żeby nauczyć się radzić sobie z atakami.
myslę, że to w czy sobie poradzimy w danym momencie z atakiem zalezy od tego, w jak dużym stresie byliśmy, albo czy to była zwykła sytuacja.

[*EDIT*]

anulkaz30 napisał(a):Jednak mam pytanie zdarza wam się jak i mi, że siedzicie sobie a macie wrażenie jakby to był sen - tak jakby nie koncentrujecie się na niczym nic do was nie dociera. Bo ja tak mam czasem.

anulkaz30, muszę przyznać, że tez mam takie "zajawki". dwa takie główne wyznaczniki tego stanu to własnie brak koncentracji na czymkolwiek i niedocieranie informacji. mama mówi cos do mnie, a ja jestem jakby gdzieś indziej. w moim odczuciu, to jest jedno z najgorszych objawów. może dlatego, że czuję sie jakby dusza i ciało nie stanowiły jedności. tak jakby mnie już fizycznie nie było...
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez Princessa 13 lut 2009, 18:40
Gdy patrzałam na film nagle dostałam zawrotów i bólu głowy, a do tego nudności.. Od razu zaczęłam się bać, że to już koniec. Zaczęły mi się ręce pocić i mrowienie rąk. Ból głowy i ucisk z glowy nadal trwają. To będzie już jakieś 2 godz. To wszystko może być od nerwicy??..Ja mam mętlik w głowie..
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

przez Venus 13 lut 2009, 19:31
Princessa może to być od nerwicy. Ja też już nie oglądam telewizji, nie słucham muzyki, nie czytam gazet, nawet wiadomości w necie nie czytam bo od razu mam ataki :(
Bla bla bla...

przez Princessa 13 lut 2009, 20:01
:((..Straszna choroba..Ja w dalszym ciągu źle się czuje. Chociaż było już lepiej.. Albo nie?...Mam dość..Nie chcę tego czuć..
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

Sortuj wg