Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

przez Misiek 03 wrz 2008, 11:54
Robiłem ponieważ wkręcałem sobie różne guzy, tętniaki itp. i chciałem iść do neurologa, ale mój psychiatra powiedział mi żebym zrobił EEG i jak coś wyjdzie nie tak to dopiero wtedy będziemy myśleć nad neurologiem... No i wypisał mi skierowanko i zrobiłem :smile: Ale wygląda na to że to tylko "napięciowy ból głowy" mi dokuczał.

przez nerwicówka 03 wrz 2008, 12:05
Hej

a czy w nerwicy,kazdy powinien zrobic sobie nadanie głowy??Czy tylko robia Ci,którym bóle dokuczaja codziennie i czy jak zazyjecie tabletke nie wiem apap ibuprom to pomaga na ból czy nie??
Ja mialam przez pewien okres czasu 2 tygodnie dzien w dzien bóle głowy,juz myslalam o najgorszym,w tym czasie znajoma zmarła na glejaka mózgu i mialam takie mysli,ze :-( ale po dwoch tygodniach minelo.Lekarka powiedziala mi,ze to od tego,ze cos tam mam z prawa zatoka,ale,ze jakby sie dluzej utrzymywało,to wtedy zrobiliby mi inne badanie głowy.
a czy podczas badania zatok,tylko zatoki mozna okresl;ic czy jak cos jest nie tak z głowa-nie w sensie psychicznym to tez??

przez namiestnik 03 wrz 2008, 12:08
Jak badasz zatoki tym magicznym urządzeniem termowizyjnym to wyjdzie poprostu tylko czy masz coś z zatokami. Bóle głowy od zatok potrafią być bardzo przykre i do tego jest się mało przytomnym i osłabionym.

PS. Glejak nie boli.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek 03 wrz 2008, 12:11
Badan zrobić nie zaszkodzi... aczkolwiek w nerwicy często występuje taki objaw jak "napięciowy ból głowy" spowidowany jak sama nazwa wskazuje napięciem :smile: Czy ibuprom, apap itp. pomaga to nie wiem bo bałem się zarzyć... :smile: Czy podczas badań zatok to nie wiem, ale np. EEG pokazuje takie rzeczy...

przez pepe1551 05 wrz 2008, 16:03
witam.mam takie pytanie niewam ucisk w glowie <znaczy od 4 dni mam je ciagle i nie przestaja> ucisk ten jest po lewej stronie glowy do tego dochodzi klucie w glowie <dosyc silne> klucie te jest po lewej gornej stronie,,, czyje tez tam czesto dziwnie "chrupanie,skyrzpienie,tak jak by cos tam pekalo co chwile" nieraz jest tak jak by hmm jak by napj gazowany nawet niewiem ja kto nazwac.przedtem mialem normalnie objawy nerwcy ale 4 dni temo doszlo i to i martwie sie zwlaszcza te klucie. i chcil by mwiedziec czy to od nerwicy czy ktos tak ma. czekam na szybka odp.

przez namiestnik 05 wrz 2008, 16:38
Ja naprawdę nie wiem. Na wszelki wypadek zawsze możesz pójść do lekarza by ocenił co to i czy należy z tym coś zrobić. A czy wcześniej czułeś/czułaś jakieś podobne objawy?

Wiesz trudno tak na odległość coś zdiagnozować. To może być nerwica, może być też cokolwiek innego.

przez pepe1551 05 wrz 2008, 16:49
hmmm.. te chrupanie ta ale nie tak czeste i mocne..klucie wlasnie mam od 4 dni ktorych nie mialem.

Rózne bole glowy!!!!!!!

przez pepe1551 09 wrz 2008, 23:11
A wiedz tak.chcial bym zebyscie mi napisali na czym polegaja wasze bole glowy np ucisk , kucie itd.poniewasz chcial bym je porownac do swoich ;/.poniewaz od kilku dni mam dziwne bole glowy ktore sa 24/7 bez przerwy , skrzypanie , kucie itd.doszly tez bol karku lub skurcze miesni.lekarze mowia mi ze to nerwca ;/ ale cos troche nie wieze. mam dopiero 15 lat i martwie sie o swoje zdrowie.a chcial bym jeszcze zebyscie napisali wszystkie dollegliwosci jakie macie od szyi w gore bardzo byl bym wdzieczny bo ja juz nie moge wytrzymac. nie dosc ze te bole i wszystko to na dodatek boje sie o sibie. i przepraszam za pisownie nie jestem orlem w szkole ;p

Re: Rózne bole glowy!!!!!!!

przez rolingstone 10 wrz 2008, 08:24
Bóle, o których piszesz, są wyraźnie nerwicowe. Tym bardziej, że to rozwiązanie podsuwają lekarze. Poza tym o bólach było już na forum. Poszukaj :)
Nerwicę można pokonać :)

przez A.M 10 wrz 2008, 12:20
pepe1551 napisał(a): mam dopiero 15 lat

to nieistotne... nerwica nie wybiera;) w moim przypadku zaczelo sie to jeszcze wczesniej ;)
A.M

przez pepe1551 10 wrz 2008, 16:44
a mam pytanko czy przy nerwicy jest bol kregoslupa , i problem z szyja tzn nie moge przekrecac glowy w lewy w prawo na dodatek jak wezme ja do tylu to robi mi sie dzwinie jak by wszysto polecialo do tylu niewiem nawet ja kto nazwac.i najzwaznijesz
mam taki ucisk na calej glowie jak by ktos mi nalozyl matalowa obroczke i sciskal ja ;/ to jest nagorsze i czy to normalne.

przez offtopic 10 wrz 2008, 18:15
pepe1551, tak ja mam bóle kręgosłupa własnie przy nasilonych objawach nerwicy.
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez Misiek 10 wrz 2008, 22:47
Ja także mam bóle głowy... ale na szczęście już ustepuja...

przez rolingstone 11 wrz 2008, 09:14
pepe1551 napisał(a):czy przy nerwicy jest bol kregoslupa , i problem z szyja tzn nie moge przekrecac glowy w lewy w prawo na dodatek jak wezme ja do tylu to robi mi sie dzwinie jak by wszysto polecialo do tylu niewiem nawet ja kto nazwac.i najzwaznijesz
mam taki ucisk na calej glowie jak by ktos mi nalozyl matalowa obroczke i sciskal ja ;/ to jest nagorsze i czy to normalne.

Różne są objawy nerwicy. Bardzo indywidualne, ale uczucie kasku, obręczy, która ściska głowę to podstawowy objaw zaburzeń nerwicowych. Jest to napięciowy ból głowy związany z lękiem. To, co niepoukładane w psychice "wydostaje się" na zewnątrz i objawia pod postacią bólu. Organizm informuje: coś u mnie nie tak, zwracam ci na to uwagę bolącą głową.
Bóle kręgosłupa, o których piszesz, też mogą mieć podłoże nerwicowe - jeśli lekarz wykluczy coś innego. Bywa tak, że chory na nerwicę nie może ruszyć ręką ani nogą - jakby ciało odmawiało posłuszeństwa. Taki paraliż.

---- EDIT ----

pepe1551 napisał(a):mam dziwne bole glowy ktore sa 24/7 bez przerwy , skrzypanie , kucie itd.doszly tez bol karku lub skurcze miesni.lekarze mowia mi ze to nerwca ;/ ale cos troche nie wieze.

Co to znaczy "trochę nie wierzę"? Nie wierzysz lekarzom? Hm...
Te skrzypania i kucia - też pewnie objawy nerwicy. Radzę zaufać lekarzom :) Czasem warto :)
Nerwicę można pokonać :)

Sortuj wg