Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Moniczka 28 mar 2008, 16:04
Od około pół roku trapi mnie pewna dziwna dolegliwość: napadowo
(nie da się przewidzieć czasu i chwili) drętwieje mi tylko prawa strona
twarzy, do tego czuję ścisk skroni i całej głowy po tej stronie-raz
mniejszy raz większy, jest to uczucie bardzo nieprzyjemne ponieważ
dodatkowo czerowne i piekące robi mi się ucho, co napędza lęk i
niepokój. Mam też obolałą szyję po tej stronie (podczas tego napadu).
Przy tym odczuwam ból ucha, niemiły, kłujący. Nie odczuwam mdłości ani
bólu oczu.
Odwiedziłam już w tej sprawie dwoch neurologów, stomatologa oraz
laryngologa który stwierdził tylko "otalgię" czyli ból ucha nie
pochodzenia organicznego. Zrobiono mi tomograf oraz badanie
neurologiczne i laryngologiczne łącznie z audiografem i nic podejrzanego
nie wyszło.
Dolegliwość jednak się powtarza, czasem jest tak silna że boję się
wylewu, guza albo czegoś tym podobnego.
Proszę o informację, czy według opisu może być to coś poważnego?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź kochani.
Moniczka

przez Cantona 30 kwi 2008, 11:40
lampka1 napisał(a):Mam pytanie.... Czy to normalne, że przy bardzo wolnym ruszaniu głową, np przy przekładaniu na poduszce głowy powoli z lewa na prawą trochę strzyka? ... :oops: :( Taki specyficzny dźwięk w głowie... ? Takie jakby chrupnięcie? Nie potrafię opisać... Co to może być...?

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum. Ponaglam powyższe pytanie. Otóż mam ten sam problem i także nie wiem co to oznacza...Psychiatra zdiagnozował u mnie zaburzenia lękowe, ale nie jestem pewien czy te chrupnięcia są spowodowane właśnie nerwicą.
Byłem u neurologa jednak po badaniu neurologicznych stwierdził, że ZMIAN NEUROLOGICZNYCH nie stwierdza.
Iwecie o co chodzi w tym chrupnięciu przy przesuwaniu głową???

przez HUUBA73 30 kwi 2008, 13:16
Witam
Piszę pierwszy raz ,ale mam nadzieję że komuś pomogę.Choruję na nerwicę 13 lat.Przeszłam już chyba wszystkie fazy tej choroby.Chcę napisać wszystkim niepewnym i załamanym,że w trudnych momentach stanowczo trzeba sobie powiedzieć OD TEGO SIę NIE UMIERA ,TERAZ JEST źLE ALE BęDZIE DOBRZE! Mój lekarz powiedział mi że nerwica manifestuje się poprzez nasze najgorsze lęki i atakuje tak jest rzeczywiście u mnie teraz to wiem,boisz się zawału boli cię serce,boisz się że masz guza mózgu wzmagają się zawroty głowy itp Pytajcie a pomogę,ważna jest świadomość że ktoś jest kto was zrozumie i doradzi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Cantona 30 kwi 2008, 14:51
Cantona napisał(a):
lampka1 napisał(a):Mam pytanie.... Czy to normalne, że przy bardzo wolnym ruszaniu głową, np przy przekładaniu na poduszce głowy powoli z lewa na prawą trochę strzyka? ... :oops: :( Taki specyficzny dźwięk w głowie... ? Takie jakby chrupnięcie? Nie potrafię opisać... Co to może być...?

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum. Ponaglam powyższe pytanie. Otóż mam ten sam problem i także nie wiem co to oznacza...Psychiatra zdiagnozował u mnie zaburzenia lękowe, ale nie jestem pewien czy te chrupnięcia są spowodowane właśnie nerwicą.
Byłem u neurologa jednak po badaniu neurologicznych stwierdził, że ZMIAN NEUROLOGICZNYCH nie stwierdza.

HUUBA73 a więc jako osoba doświadczona w zaburzenia lękowych na własnym ciele ( a może raczej głowie) może zmagałaś się też z problemem tych chrupnięć w głowie. Odkryłem je już pare miesięcy temu a wraz z nimi ucisk w głowie oraz zawroty głowy.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:58 am ]

Będę wdzięczny za odpowiedź!!! To jest typowe dla zaburzeń lękowych???

przez HUUBA73 01 maja 2008, 12:56
Jeśli byłeś u lekarza i wyniki wyszły dobrze to wygląda u ciebie najprawdopodobniej tak,coś ci chrupnęło jak to nazywasz ,zaniepokoiło cię to i zacząłeś wyczekiwać więc zaczęło się pojawiać coraz częściej teraz masz to pewnie cały czas to jest siła sugestii napewno o tym słyszałeś,strach potęguje twoje odczucie chrupania i koło się zamyka.Co może ci pomóc?zacznij się z tym oswajać jeśli przy tym nie masz dotkliwych bólów głowy powtarzaj sobie to ja wmówiłem sobie chrupnięcia i potraktuj to jak rankę na dłoni która boli ,ale się zagoi jednym słowem ignoruj,a zapewniam że po pewnym czasie to ustanie,a ty nie zauważysz kiedy,bo tak to się odbywa i nie będziesz w stanie powiedzieć kiedy to się stało.Jeszcze może jedna rada kiedy chrupie zacznij zajmować się czymś co lubisz,ja czytam książki to odwraca uwagę

przez katie124 06 maja 2008, 12:01
Czy ktoś z was miał przy tej nerwicy jakieś takie uciski jednej strony głowy??? I wogle a propo tych nieszczęsnych zawrotów, których sie tak boje, wziełam teraz lek, który mi lekarz laryngolog na nie zapisał, ale nadal mnie chwilami tak zarzuca na jedną stronę i się "otrząsam" jakby mi zimno było, ma ktoś tak?

przez Cantona 06 maja 2008, 15:27
HUUBA73 napisał(a):Jeśli byłeś u lekarza i wyniki wyszły dobrze to wygląda u ciebie najprawdopodobniej tak,coś ci chrupnęło jak to nazywasz ,zaniepokoiło cię to i zacząłeś wyczekiwać więc zaczęło się pojawiać coraz częściej teraz masz to pewnie cały czas to jest siła sugestii napewno o tym słyszałeś,strach potęguje twoje odczucie chrupania i koło się zamyka.Co może ci pomóc?zacznij się z tym oswajać jeśli przy tym nie masz dotkliwych bólów głowy powtarzaj sobie to ja wmówiłem sobie chrupnięcia i potraktuj to jak rankę na dłoni która boli ,ale się zagoi jednym słowem ignoruj,a zapewniam że po pewnym czasie to ustanie,a ty nie zauważysz kiedy,bo tak to się odbywa i nie będziesz w stanie powiedzieć kiedy to się stało.Jeszcze może jedna rada kiedy chrupie zacznij zajmować się czymś co lubisz,ja czytam książki to odwraca uwagę

Całkowicie źle mnie zrozumiałaś. To chrupnięcie występuje cały czas i wtedy i tylko wtedy kiedy poruszam głową w dodatku ucisk głowy występuje w miejscu w którym właśnie jest to chrupnięcie. To tak jakby coś przesuwało wewnątrz głowy kiedy poruszam głową (w lewo czy w prawo). Czyli nie wmówiłem sobie tego. Co prawda może być to nerwica a to chrupnięcie to coś całkiem normalnego, bowiem niekiedy odczuwam też ucisk serca.

Re: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

przez BIOBIO 16 maja 2008, 16:07
Witam jestem nowa, ale mam do was pytanie, od 7 dni mam dziwne szczelanie w uchu jak by szelest, bardzo mnie to meczy czy ktos wie co to moze byc, tez mi sie wydaje jak bym miala wode w uchu ale sie nigdzie nie kopalam na zadnym basenie, bardzo sie boje co mi jest, to jest lewe ucho, prosze napiszcie co to moze byc.POZDRAWIAM

przez adam_s 12 cze 2008, 23:17
Mam pytanko, od paru dni męczą mnie takie jakby "błyski" w głowie, nie wiem jak to określić. Jakby taki prąd mi w głowie przeszedł :P . Strasznie mi to dokucza od paru dni i już nie wiem co to może być. Wkręcam sobie póki co padaczkę ale może wystąpiło to od odstawienia zoloftu. Miał ktoś takie coś?
GG: 5988000

przez lercm 15 cze 2008, 15:36
adam_s, ostatnio dosyć często mam takie coś. W poniedziałek pierwszy raz mi się zdarzyło. Siedziałem w pracy skołowany z uczuciem silnego ucisku w głowie i nagle *trach* - taki przelewający się przez tylną część głowy prąd. Przestraszyłem się tak, że zrobiło mi się słabo, serce oczywiście natychmiast dostało najwyższych obrotów - musiałem trochę pochodzić po firmie żeby się chociaż trochę uspokoić.

Od tego czasu cały czas z moją głową dzieje się coś nie tak - co chwile boli, przez cały dzień mam to cholerne uczucie ucisku... jakby mi ktoś założył za mały hełm na głowę, do tego zawroty głowy ciągłe no i czasami te przepływy prądu, o których piszesz. Ot, jedne z wielu objawów, które wszyscy doskonale znamy... tyle, że sił już czasem brak :(

przez adam_s 15 cze 2008, 16:09
No już mam tego dosyć, nie daje mi to spokoju. Glowa też mnie często boli w ostatnich dniach.. A te błyski normalnie doprowadzają mnie niekiedy do ataku paniki :? Nienormalne to jest! Jutro mam psychiatrę może będzie wiedziała coś więcej, ale podejrzewam że wyśle mnie na EEG, a termin mam.. w listopadzie! Polska służba zdrowia jest chora, chyba będzie trzeba iść prywatnie a skąd na to wszystko kasę brać? :?
Pozdrawiam
GG: 5988000

Napięciowy ból głowy

przez mermaid 16 cze 2008, 13:36
Witajcie Kochani,
Od ponad 4 miesięcy cierpię na napięciowy ból głowy. Odbiera mi on radość i chęć do życia. Byłam u lekarza neurologa - wszystko w porządku, prześwietlenie kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędzwiowym - w normie.
Budzę się już rano z tym bólem i tak aż do wieczora. Czasami są dni, że ból jest mniejszy, ale nie ustępuje on całkowicie. Na nerwicę cierpię już ponad 5 lat. Miałam okresy poprawy i odstawienia leków. Obecnie znowu biorę zoloft po ciężkich przeżyciach w marcu. Jak wyjść z tego błędnego koła?
Pozdrawiam Was serdecznie :-).

Re: Napięciowy ból głowy

przez Polanka 16 cze 2008, 18:38
Witaj!

Ten ból głowy bierze się z napięcia wewnętrznego czy jest to może ból głowy niekoniecznie związany z nerwicą? Ja też odczuwam taki ból jedynie w momenciu stresu i napadów lęków, jednak czasami boli mnie głowa np po ciężkim dniu, ale nie ze względu na stres. Może powinnaś sobie zrobić badania mózgu? Było takie jedno ale zapomniałam jak się nazywa kosztuje w granicach 150 zł jak tylko sobie przypomnę to napiszę. Pozdrawiam

Re: Napięciowy ból głowy

przez mermaid 16 cze 2008, 19:58
Witaj Polanka,
Byłabym Ci wdzięczna za nazwę tego badania.
Te bóle głowy zaczęły się w styczniu, po odstawieniu Lexotanu. Czytałam o tym dobrodziejstwie na forum.
Dodam również, że mam siedzący tryb pracy i zaniedbałam sie ruchowo przez te bóle. Ostatnio jak pojechałam na rower, to po powrocie bolała mnie potylica i szyja. jak sie położyłam na podłodze to mi się trochę kręciło w głowie. Potem przeszło. Pozdrawiam Cię serdecznie ;-).

Sortuj wg