Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

bóle głowy

przez czarny 22 sty 2008, 22:36
Cześć wam, chiałbym zapytać czy mieliście bądź macie przewlekłe bóle głowy,napieciowe czy migrenowe.Jak sobie z tym radzicie, a najwazniejsze czy poradziliście sobie ztym i jak???

Ja miewam bóle głowy od kilku lat,czuje bardzo silny ucisk, nietylko głowy,uszu,szyji,mam sztywny kark.

Bardzo mnie ciekawi czy ktoś sobie ztym poradził i co najwazniejsze jak.
Pozdro!

przez Mafju88 23 sty 2008, 02:17
Witam :) ja poszedlem do neurologa i nie wiem czy Ty tez tak niemusisz zrobic :) poprostu moze to nie sprawa psychiki tylko jakies fizyczne objawy :) nie boj sie to nic strasznego naprawde wyleczysz i masz spokoj :) ps. ja kiedys myslalem ze mam guza mozgu bo ucisk itd... trafilem na tomografie glowy i nic :D okazalo sie ze cos neurologicznego :P zawsze tak sie okazuje ;) pozdrawiam :)
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez rolingstone 23 sty 2008, 12:00
Najpierw trzeba wykluczyć sprawy cielesne. Potem warto zająć się psychiką. Na napięciowe bóle głowy dobre są antydepresanty. Jeśli jest też u Ciebie lęk, to jest to nerwicowe.
Nerwicę można pokonać :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez moniczka_toruń 24 sty 2008, 22:36
... a jaka jest różnica między "napięciowym" bólem głowy a "normalnym"?...
:oops:

przez moniczka_toruń 25 sty 2008, 21:57
VTEC napisał(a):
moniczka_toruń napisał(a):Polecam krzesło obrotowe ;-)))) Na bank zadziała :))))

nie liczy się ... zresztą wole zawroty z zaskoczenia :mrgreen:

No tak, nie ma jak adrenalina ;)

A jak tam Zahn - błyska Ci ostatnio? Mi nie :) Ino szumi ale to pewnie dlatego, że sesja się zaczęła :)

przez Zahn 27 sty 2008, 18:03
moniczka_toruń napisał(a):A jak tam Zahn - błyska Ci ostatnio? Mi nie :) Ino szumi ale to pewnie dlatego, że sesja się zaczęła :)

Z błyskami to rzadka sprawa... i nie przeszkadza w życiu, gorzej z szumami... one są mi wierne i niestety mam przez to problemy z zaśnięciem. O szumach powiedziałem lekarzowi... przepisał mi Vestibo... nie pomaga, ale grzecznie biorę i popijam wodą. Lek biorę drugi tydzień.
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez moniczka_toruń 27 sty 2008, 19:17
Zahn napisał(a):Z błyskami to rzadka sprawa... i nie przeszkadza w życiu, gorzej z szumami... one są mi wierne i niestety mam przez to problemy z zaśnięciem. O szumach powiedziałem lekarzowi... przepisał mi Vestibo... nie pomaga, ale grzecznie biorę i popijam wodą. Lek biorę drugi tydzień.

O, a co Ci w ogóle lekarz powiedział, że co to te szumy mogą być?

przez Zahn 27 sty 2008, 20:12
Niewiele... psychiatra był mało rozmowny... zbierał dane i mało się wypowiadał, a ja zbyt przejęty byłem, by szczegółowo wypytać. Dowiedzialem sie jednak, że może mieć to związek z samą nerwicą, na którą choruje... i ma to coś wspólnego z ciśnieniem usznym... czy to prawda? Nie wiem... musiałbym zrobić porządne badania.

przez moniczka_toruń 27 sty 2008, 20:51
Wiesz co, to może mieć związek z uszami. Ja od jakiegoś czasu chodzę regularnie do laryngologa, bo w jedym uchu non-stop kolor coś mi "buczy", "piszczy" i inne sobie takie nie miłe dźwięki. I jak dostaję antybiotyk jest Ok, przestaję piszczy znowu i właśnie te szumy się pojawiają. Przyczym jak się zdenerwuję czymś to ten dźwięk się zdecydowanie nasila.
Aczkolwiek to jest coś innego niż to co mam przed snem, bo wtedy poprostu w całej głowie mam szum :)

Ostatnio napisałam do Ciebie właśnie na forum, że to od przemęczenia pewnie, bo miałam kilka dni wolnego i było super. Ale dopiero teraz zakapowałam, że te kilka dni to właśnie było L4 z powodu ucha i antybiotyki na to brałam wtedy.

A co do związku z nerwicą to mi się wydaje, że pewnie też swoje 3 grosze w tym względzie ma, bo o taką dobroduszność nie podejrzewam jej, że mogłaby odpuścić temat ;)

przez 1507 27 sty 2008, 22:26
szumy i piski w uszach mogą być przyczyną niedotlenienia mózgu, co do błysków, i szumów razem wziętych może a nie musi być to jeden z objawów padaczki , ale tu trzeba zrobić badania eeg i tomograf, chory na nerwice człowiek u lekarzy jest szufladkowany i wszystkie objawy chorobowe przypisuje mu sie jako objawy nerwicy, radzę iść do neurologa nie chwalić się że ma się nerwicę i ze leczycie się u psychiatry, poprosic o skierowanie na badania by wykluczyć początki jakiś zaburzeń nie koniecznie psychicznych, ludzie chorujący na nerwicę czy depresję mogą mieć mikro uszkodzenia mózgu które zaszły podczas porodu, a wychodzą po latach jako jakieś tam objawy które przypisuje się nerwicy. Ja od swojej pani doktor dostałem skierowanie na eeg głowy by wykluczyć jakiekolwiek mikrozmiany no i zobaczyć jaki jest rozkład fal mózgowych co przy leczeniu nerwicy i depresji napewno ma znaczenie, no i oczywiście tomograf by zobaczyć czy nic w głowie nie rośnie, guzy tętniaki, zmiany naczyniowe itd, jak tu wszytkmo macie wporządku no to , pozostaje leczenie takie jakie macie do tej pory plus terapia lub czekac na cud , albo szukać niekonwencjonalnych metod które mogą ulżyć nam w cierpieniu

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:33 pm ]
dodam jeszcze że ludzie mający nerwice a biorący leki przciwdepresyjne nie mając objawów depresji mogą mieć sensacje w postaci takich objawów o jaki piszecie, skutki leczenia nerwic lekami przeciwdepresyjnymi są tak naprawde nieprzewidywalne, jednym pomogą a inni będą latami szukac cudownego lekarstwa i przeżywać męki, nie zdając sobie sprawy że jedyne lekarstwo tkwi w nich samych, ja swoje samopoczucie do tej pory uzależniałem od leków , ale zacząłem sie zastanawiac nad tym czy ta droga jest tak naprawde właściwa, także szukajcie pomocy u fachowców, i pamietajcie państwowo się lecząc zbyt dużych postępów w leczeniu nie poczynicie, żeby się dobrze zdjagnozować i nie oszaleć po drodze należy wydać kilkanaście stówek.
1507

przez Zahn 28 sty 2008, 20:36
moniczka_toruń U mnie nerwica to już weteranką jest... a szumy uszne (właściwie szumy w głowie) mam od niedawna... więc trudno mi uwierzyć, że to kolejny objaw nerwicy. Skoro jednak psychiatra powiedział, że to możliwe, a nie mam żadnych stanów zapalnych ucha, to czemu mam mu nie wierzyć ? ;) Gorzej, że prochy nie pomagają. Błyski to raczej wina przesiadywania przed kompem... tak to sobie tłumaczę.

1507 napisał(a):chory na nerwice człowiek u lekarzy jest szufladkowany

Zdaje sobie z tego sprawę... Dlatego zanim zdiagnozowano u mnie nerwice szukałem przyczyn moich stanów gdzie indziej. Pech, albo szczęście chciało, że nerwica zbiegła się z ugryzieniem mnie przez kleszcza, więc trafiłem do szpitala z podejrzeniem boreliozy. Badań zrobili mi sporo i okazało się, że to nie jest borelioza, a z czasem wyszło na to, że to nerwica

przez moniczka_toruń 28 sty 2008, 21:19
Zahn napisał(a): nie mam żadnych stanów zapalnych ucha, to czemu mam mu nie wierzyć ? ;)

Zahn a ja nie mam zapalenia ucha, tylko coś z drożnością trąbki słuchowej ;) , powód tego nieznany, może to być np. alergia, niewyleczona jakaś wcześniejsza infekcja ucha.
Gdy np. próbuję zatkać nos i dmuchnać powietrze (tak jak w samolocie, żeby się radarki odetkały) to właśnie to ucho "chore" mi się nie odtyka. Ale czy tak czy owak, to mi w nim buczy ciagle.
I poza tym fakt jest taki, że gdy kładę głowę do poduszki to poprostu szum ogarnia mi całą głowę...

Ja oczywiście zbladłam jak 1507 napisał o padaczce... O mamo, teraz to mi się niefajnie zrobiło :( Przestaję czytać wątki na forum...

przez cleo27 28 sty 2008, 21:32
Szumy i piski w uchu to często wynik niskiego poziomu potasu czasem tez niskiego żelaza!!!!!!!!.....często tez jest to poprostu niskie cisnienie!!!!
Co do tej trabki w uchu to ja miałam kiedys taki problem,ze jak swędziało mnie ucho to się na maksa i na siłę drapałam palcem takim zgietym w to ucho i kiedyś od takiego drapania ono sie zatkało i słuchajcie miałam tak ze 3 tyg,muslałam,ze oszaleje z tym uchem poszłam do laryngologa ona zagląda i mówi,ze nic nie widzi ,ale dmuchała mi przez nos tą gruszką ,ale to nic nie pomogło,słyszałam w tym uchu szumy,trzaski,piski....ło matko to był horror i sie okazało pózniej ze skleiła mi się trabka eustachiasza,kazał mi lekarka własnie zatykac noc i dmuchac na siłe no i po kilku dniach mi to pomogło w końcu,ale do dzisiaj czasami mam w tym uchu jakies dziwne odgłosy....acha....nie wiem czemu ,ale kazała mi brac jeszcze wapno i witc bo powoedziała,ze to wazne dla tej trąbki :D :D :D
oj....pózniej coś napiszę!

przez Zahn 28 sty 2008, 22:12
Teraz mi trudno ocenić, co jest przyczyną szumów. Gdy pozbędę się nerwicy, a piski w głowie zostaną zacznę biegać po laryngologach i innych neurologach. A teraz… moim zdaniem, nie mam takiej możliwość... głupio mi tak przykładowo zatajać przed laryngologiem, że mam nerwice, a gdy powiem prawdę, nie potraktuje mnie poważnie z wiadomych powodów.

moniczka_toruń napisał(a):Przestaję czytać wątki na forum

Mnie też to czasami przeraża... zastanawiam się czasami, kiedy czyjeś objawy zagnieżdżą się u mnie w głowie ;) Czasami lepiej nie czytać.. ale skąd wiedzieć, czego nie czytać?

Sortuj wg