Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tralalala 16 gru 2007, 13:19
Witam. Od sierpnia miałam co jakiś czas zawroty gowy z zaburzeniami widzenia , powtórzyło mi się to trzy razy. Od trzeciego razu mam zawroty głowy az do teraz (to około tydzień) , jak ruszam głowa to zawroty się nasilają , boli mnie przy tym głowa i czasem strasznie mi pulsuje. Nie mam pojęcia czy to nerwica, ale jestem bardzo nerwową osobą i miałam już wiele bóli z powodu nerwicy (bóle żołądka, nudności, trudności w oddychaniu) , byłam juz chyba u wszystkich możliwych lekarzy - neurologa, okulisty, laryngologa, ginekologa... Nie mam pojęcia co ze sobą zrobić, momentami mam wrazenie, ze po prostu umrę albo zwariuję .
Jak byłam mała brałam xanax, potem pramolan, ale nie biorę tych leków od roku,b o miałam nadzieję, że już jest ze mną wszystko w porządku . I teraz już nie wiem co robić.

OKROPNY SZUM W GłOWIE

przez Mahadevi 20 gru 2007, 23:31
Ludzie pomóżcie!

Wydaje mi się że mój problem raczej ma podłoże neurologiczne, ale chciałabym zapytać czy moze u kogoś z was występowały podobne objawy.

Od 4 dni mam szum w głowie. Jak szybiej się obrócę mam poczucie "odrealnienia" i zwolnienie obrazu przed oczami oraz wyjątkowo wkurzający szum. To jest szum podobny do szumu morskich fal lub wiatru. Szum pojawia się nawet gdy szybiej przewracam oczami. Gdy pojawia się ten szum to wszystko widze w zwolnionym tempie i nie dochodzi do mnie zbyt wiele informacji ze świata zewnętrznego.
Dodam, że nie wiąże się to z jakimikolwiek nerwamic zy stresm, jestem na dzień dzisiejszy spokonna i nie mam większych zmartwień czy nawet więcej pracy. Jestem na dłuższycm urlopie i odpoczywam sobie w domu.

Nadmienie, że jakieś 8 dni temu odstawiłam lek zoloft, moze to jest przyczyną.
Przeżył ktoś coś podobnego??
Pomocy
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

szum i "błyski" w głowie czy ktoś tego doświadczył

przez Mahadevi 20 gru 2007, 23:49
Ludzie pomóżcie!

Wydaje mi się że mój problem raczej ma podłoże neurologiczne, ale chciałabym zapytać czy moze u kogoś z was występowały podobne objawy.

Od 4 dni mam szum w głowie. Jak szybiej się obrócę mam poczucie "odrealnienia" i zwolnienie obrazu przed oczami oraz wyjątkowo wkurzający szum. To jest szum podobny do szumu morskich fal lub wiatru. Szum pojawia się nawet gdy szybiej przewracam oczami.
Szumowi towarzyszą jakgyby "kilkukrotne błyski" jakbym była w jakimś disco klubie. Gdy pojawia się ten szum to wszystko widze w zwolnionym tempie i nie dochodzi do mnie zbyt wiele informacji ze świata zewnętrznego.
Dodam, że nie wiąże się to z jakimikolwiek nerwamic zy stresm, jestem na dzień dzisiejszy spokonna i nie mam większych zmartwień czy nawet więcej pracy. Jestem na dłuższycm urlopie i odpoczywam sobie w domu.

Nadmienie, że jakieś 8 dni temu odstawiłam lek zoloft, moze to jest przyczyną.
Przeżył ktoś coś podobnego??
Pomocy
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scrat 21 gru 2007, 01:35
Odstawiłaś zoloft po konsultacji z lekarzem i pod jego kontrolą, czy nagle?
Przyjaciel forum

przez Zahn 21 gru 2007, 12:06
Tak... ja mam tak czasami, ale raczej o mniejszym "zabarwieniu". Błyski, a raczej chwilowe przejaśnienia trwają nie dłużej niż sekundę i pojawiają się zazwyczaj w ciemności, np. tuż przed snem. Podobnie, jak u Ciebie nie jest to związane ze stresem, czy niepokojem. Tak samo jest z szumem lub wyciem w głowie, też występuje, gdy kładę się spać. Lub, gdy się budzę. Pozostałem objawy... spowolnienie świata, dekoncentracja to już objaw związany z samą nerwicą, a więc ze wzmożonym ruchem na ulicy... hałasem, czy gwarem, ale też nie zawsze.... gdyż np. idąc przez las... sam, zrelaksowany... tu ptaszek, tam kwiatuszek... i niby sytuacja spokojna, ja rozluźniony, a tu zawroty i dziwne wrażenie przesunięcia rzeczywistości... czasami, gdy wracam z takiego spaceru jestem bardziej zdezorientowany, niż gdybym przeżył sytuacje, która wzbudza objawy nerwicy... gdzie sens, gdzie logika :D
Ps. nie biorę i nie brałem leków
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez Mahadevi 21 gru 2007, 13:21
scrat napisał(a):Odstawiłaś zoloft po konsultacji z lekarzem i pod jego kontrolą, czy nagle?

Hejka,
No właśnie nagle, skończyły mi się leki, a nie miałam czasu i kasy żeby iść po kolejne wiec stwierdziłam, że to dobra okazja zeby odstawić, zwłaszcza że uznałam, że już czuję się dobrze...

Myślisz że to jestprzyczyną?

Pozdrawiam
Marilyn Manson

przez linka 21 gru 2007, 13:51
No w sumie, to może być przyczyna, bo jedną z głównych zasad "nerwicowców" jest NIGDY nie odstawiać leków bez konsultacji z lekarzem.............
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez scrat 21 gru 2007, 17:52
Mahadevi napisał(a):Hejka,
No właśnie nagle, skończyły mi się leki, a nie miałam czasu i kasy żeby iść po kolejne wiec stwierdziłam, że to dobra okazja zeby odstawić, zwłaszcza że uznałam, że już czuję się dobrze...

Myślisz że to jestprzyczyną?

Raczej tak. Z tego co widzę to lek SSRI, ich nie można odstawiać z dnia na dzień. Delikatnie zmniejsza się dawki w odpowiednim tempie, inaczej mózg zwariuje i mogą być takie objawy jak u ciebie. Idź do apteki po zoloft, pobierz go trochę, powinno ustąpić, a następnym razem spróbuj odstawić po konsultacji z lekarzem i pod jego kontrolą.
Przyjaciel forum

przez monika21 22 gru 2007, 00:06
Witam! powiedzcie mi co to moze byc kreci mi sie w glowie czesto,czuje ciezko glowe jak chodze to tak jakbym miala sie przewrocic ciagle mi to dokucza:( czy to jest nerwica?...

przez moniczka_toruń 24 gru 2007, 16:57
[quote="Zahn"]Tak... ja mam tak czasami, ale raczej o mniejszym "zabarwieniu". Błyski, a raczej chwilowe przejaśnienia trwają nie dłużej niż sekundę i pojawiają się zazwyczaj w ciemności, np. tuż przed snem. Podobnie, jak u Ciebie nie jest to związane ze stresem, czy niepokojem. Tak samo jest z szumem lub wyciem w głowie, też występuje, gdy kładę się spać. Lub, gdy się budzę. "

hej Zahn, ja również mam takie objawy jak Ty, leków nie biorę żadnych - byłeś może z tym u jakiegoś lekarza? Pytałeś co to? Te błyski, szum w głowie?
Ja ostatnio myślałam wieczorkiem, że jakiś sms przyszedł i tel. mi się zaświecił - otwieram oczy a tu głęboka ciemna noc, zadnego smsa nie ma. Też się zastanawiam co to może być...?
Choć bardziej obstawiam to, że zbyt wiele godzin przed komputerem spędzam - ale cóż, tak praca.

przez Zahn 24 gru 2007, 18:42
Nie byłem z tym u lekarza... zakładam, że też mam to od siedzenia przed monitorem. Komputer to dla mnie praca i relaks ;) Czasami również reaguje tak jak Ty, czyli te błyski odnoszę do rzeczywistości... burza idzie? Zdarza się też, że źle interpretuje dźwięki... więc wydaje mi się, że ktoś do mnie dzwoni, lub dostaje sms... a tu nic :D
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez Moniczka 28 gru 2007, 13:30
Nerwica meczy mnie nieustannie a jej (jak przypuszczam jej) strasznym objawem sa zawroty i dziwne rzeczy z glowa; ciagle mam w niej uciski, bole a zawroty bywaja tak silne i nimile ze az robi mi sie niedobrze i nie moge usiedziec, nie wspomne o oslabieniach, ciezkich nogach itd. W nocy budze sie z bolem i balonem w glowie, pojawia sie panika ze to udar i tak codziennie. Mialam dwa lata tmu rezonans ale z innej przyczyny niz te zawroty i uciski-czy cos moglo sie zmienic od tej pory? Dzisiaj ide na tomograf, moj lęk jest tak wielki, ze musze zaplacic by sie uspokoic. Boje sie,ze mam tetniaka lub wylew, prawie jestem tego pewna-jak z tym zyc? :cry:
Moniczka

przez cleo27 28 gru 2007, 13:53
jestem pewna,ze wszystko masz w głowie ok i tylko kase wywalisz,ale jeżeli cie to uspokoi to rób....
Z zadnym udarem ani wylewem nie bedziesz siedziec przy kompie i pisac postów. wogóle to nie na tomograf powinnas isc i kase tracic tylko do laryngologa bo te twoje zawroty głowy ,bole moga byc od niedotlenienia mózgu,mózdzku bądz błędnika .Kup sobie w aptece bilobil i bierz to. Idz jeszcze raz to ortopedy,przeswietl ten kregosłup bo mimo tego,ze lekarz cie badal to mozesz miec ucisk w kregosłupie szyjnym i wtedy sa takie jazdy z głową i niedotlenienia mózgu ,które daja takie objawy. Moja mam matakie jazdy juz 15 lat i jak zaczyna brac bilobil i cavinton na dotlenienie głkowy to jej to mija. Powiem Ci jeszcze ,ze naswietlanie tomografem wcale nie jest zdrowe a ty nic nie masz w głowie i jak bedziesz robioc sobie często tomograf albo rezonans to w koncu nabędziesz czegoś. Szkoda mi Cię Moniczko bo sama tez kiedys sie tak nakręcałam i bardzo chciałabym Ci pomóc i dlatego mówie ci,ze wszelkie guzy i tetniaki daja naprawde inne objawy.
oj....pózniej coś napiszę!

piski w głowie (szumy uszne)

przez daniel_chicago 28 gru 2007, 15:55
ma ktoś coś takiego? ja mam od ok 7 lat 24 na dobę i są efektem palenia marihuany. Poza tym mam nerwice lękową i depresje.

Sortuj wg