Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez asia24 27 lis 2007, 14:39
U mnie w tej chwili największym problemem jest narastające napięcie w całym ciele.
Zaczyna się od nóg w których napinają się wszystkie mięśnie i idzie aż do głowy. Do tego dochodzi spłycony oddech no i problemy z utrzymaniem równowagi....
Wcześniej to przechodziło chociaż na jakiś czas a teraz jest cały dzień.....
Jak chodzę to na prostych nogach tak jakbym chodziła w jadącym autobusie i bała się że się wywrócę.
Czy wy macie też właśnie takie wrażenie ciągłego napięcia i aż mrowienia w nogach?
Ostatnio mam jakiś brzydki kaszel rano (palę sporo papierosów) i podejrzewam że może to od tego te całe osłabienie i problemy z płytkim oddechem bo jakoś nie chce mi się wierzyć ze to wszystko z nerwicy chociaż część na pewno tak bo już kiedyś tak miałam. Jutro wybiorę się do lekarza i zobaczymy.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:47 pm ]
Czy wy też macie wrażenie że wszystko sprzysięgło się przeciwko wam?
Parze na ludzi i zazdroszczę im że mogą bez obaw wejść do sklepu, że mogą chodzić po mieście i nie myśleć o tym że robi im się słabo, że za chwilę zemdleją , że nogi odmawiają mi posłuszeństwa.....dla nich spacer po mieście czy wyjście do znajomych to normalna sprawa a dla mnie katorga......
Mam tego dość :(
Ciągle mi coś dolega jak dzisiaj nie drętwiała mi skóra na głowie to znowu cały dzień czułam się jakbym całą noc nie spała albo była strasznie chora po prostu straszne zmęczenie i bóle mięśni....
Znajomi zaprosili mnie do siebie ale nie wiedzą że w tej chwili zwykłe wyjście do sklepu jest męczarnią.
Przez kilka lat siedziałam w domu nie zawsze chodziło o nerwice po prostu jestem domatorką.
Przez dwa lata mąż mnie zdradzał o czym dowiedziałam się nie dawno i to chyba był powód powrotu mojej nerwicy z mocnymi objawami somatycznymi.
Od kilku tygodni nie mogę normalnie funkcjonować bo nie wiem co przyniesie kolejny dzień czy znowu nerwica mnie dopadnie (a jak dopada to cały dzień) czy będzie w miarę znośnie...
Jak wy sobie radzicie z każdym dniem bo ja nie nawidzę leków bo wtedy czuję się jeszcze bardziej chora....
Czy można w nerwicy być zmęczona cały dzień jakby się było niewiadomo jak chora, cała się trzęsę i kołyszę czy to naprawdę nerwica bo już nie wiem co robić.....
Przepraszam że tak chaotycznie piszę ale nie mogę się skupić.

przez Moniczka 30 lis 2007, 09:40
Kochani, blagam pomozcie mi-te zawroy mnie wykoncza, stale "plywam" i mam zamazany wzrok.Naczytalm sie juz setki artykulow i strasznych rzeczy na ten temat.Jak ja mam sprawdzic,czy to nerwica?badania ktore ze wzgledu na nerwice przeszlam nie sa juz do powtorzenia bo bym zbankrutowala,ale z drugiej strony nie mialam np.czegos takiego jak badanie przeplywu w tetnicach czy rezonans szyi-mialam rezonans glowy,mam wiec swoja przerazajaca "furtke"...Co mi jest,jak okreslicz czy to nerwicowe i nie panikowac... :cry:
Moniczka

przez Kaja007 30 lis 2007, 16:09
Ostatnio znowu powróciły bóle głowy i zawroty. Dziś w szkole kilka razy myślałam że zemdleje. Pół roku miałam spokój od tych dolegliwości, ale teraz znowu wróciło. Mam wrażenie, że nawet są to silniejsze objawy. Boję się co będzie dalej, bo nie chcę przechodzić przez to raz jeszcze!
"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart
A czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart
I zapominać chcę tak często jak się da
Że nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez IceMan 30 lis 2007, 16:13
Kaja007 miejmy nadzieję że to tylko chwilowe...
Przyjaciel forum

przez Kaja007 30 lis 2007, 16:49
IceMan napisał(a):Kaja007 miejmy nadzieję że to tylko chwilowe...

Tez mam taką nadzieje, teraz ratuję się lekami ale jak się skończą moje tabletki to będzie porażka :?

przez IceMan 30 lis 2007, 17:01
A czy tym razem to nie jest spowodowane przemęczeniem?
Przyjaciel forum

przez Kaja007 01 gru 2007, 00:23
IceMan napisał(a):A czy tym razem to nie jest spowodowane przemęczeniem?

Ale w niewielkim stopniu, miałam ostatnio kilka nieprzyjemnych zdarzeń, kłopotów i teraz tak reaguję :!:

przez IceMan 01 gru 2007, 00:44
Może to wszystko minie...
Przyjaciel forum

przez Kaja007 01 gru 2007, 14:14
IceMan napisał(a):Może to wszystko minie...

Chciałabym, naprawdę chciałabym żeby to minęło i nie wracało do mnie. Chciałabym mniej się tym wszystkim przejmować, mieć mniejsze ambicje, ale nie potrafię tego w sobie zmienić :?

przez IceMan 01 gru 2007, 14:25
Ambicja w sumie jest zaletą. Tylko najlepiej ją połączyć ze świadomością że nie zawsze musi się coś udać i że nie wszystko musi być dopracowane idealnie i dopięte na ostatni guzik. W sumie znam to i wiem że trudno sobie z tym poradzić. Ogólnie chciałbym na studiach żeby wszystko było idealnie, zawsze gotowy, nauczony, aktywny... nie da się. Przynajmniej to nie na moje siły.
Przyjaciel forum

przez Kaja007 01 gru 2007, 16:41
Moja ambicja często przeradza się w chorą ambicję i wtedy niszczy mnie od wewnętrz. Nie trudno się domyślić że później występują u mnie różne, dziwne objawy jak nieuzasadnione bóle czy zawroty głowy. Tylko jak sobie z tym poradzić :?: :-|

przez Moniczka 02 gru 2007, 11:10
Moi drodzy,pomozcie mi na tez zawroty-mam juz je caly czas,jak siedze,leze,chodze-po czym poznac ze to nerwica?Ja zaczynam sie wychodzic z domu by sie nie wywalic,w kosciele nie moge ustac,mam przy tym wrazenie spowolnienia ruchow, zacinania rak i nog i szyi.Czuje,ze plyne nawet jak leze,ciagle musze podkladac pod glowe jakas poduszke albo trzymac mocno reke :cry:
Moniczka

przez Kaja007 03 gru 2007, 13:28
Okropnie mi się dzień zaczął, jak tylko otworzyłam oczy poczułam przerażający ból głowy. Minęło kilka godzin i nadal czuję ten ból i zawroty głowy. Wszystko wokół mnie wiruje :roll: tragedia, dodatkowo przytłacza mnie myśl że mam sporo nauki :cry:

przez Moniczka 03 gru 2007, 13:39
Ty chociaz wstalas z tego lozka,ja mialam takie zawroty ze generalnie az trudno mi uwierzyc,ze to od nerwicy.jezeli ona potrafi generowac tak realne objawy to klaniam sie jej na kolanach. Po pracy ide do psychiatry,trudno,niech dalej mnie z tego wyciaga a jak to ja juz nie wiem,bo na razie zadne leki,prosby ani grozby na moj organizm nie dzialaja :cry:
Moniczka

Sortuj wg