Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez HARY899 04 kwi 2016, 09:03
Miałem badany błędnik, rezonans głowy i odcinka szyjnego, tetnice szyjne , test Holtera, próbę tezyczkowa, eeg, badania krwi i wszystkie wyniki książkowe. Przestałem brać ten lek bo czułem się po nim taki zobojetnialy. A wgl nic nie było mi lepiej ale pewnie nie zdążył się rozkręcić jeszcze?

przez grazka640@wp.pl 11 kwi 2016, 16:49
Witam. 7 lat temu stwierdzono u mnie nerwicę histeryczną. Mam różne objawy które towarzyszą mi do dzisiaj niektóre złagodniały ale jest jeden który się nasila a mianowicie chodzi mi o pulsacyjne dzwonienie w głowie (tak jak przepływająca krew) Czy ktoś miał lub jeszcze ma też to samo? Już nie wiem co mam z tym robić, czuję że słabnę psychiczne a nawet nie mam z kim o tym porozmawiać. Mój mąż to tylko potrafi mi powiedzieć że mam się wziąć w garść a to mi wcale nie pomaga a wręcz przeciwnie.

przez HARY899 12 kwi 2016, 22:43
Kto nigdy tego nie doświadczył na swojej skórze nigdy Nas nie zrozumie... Ja nie miałem takiego objawu, za to codziennie od rana do wieczora jestem taki jakby oszołomiony i coś jakby zawroty głowy. Bliscy w domu też wiele razy mi mówili że symuluje i mam wziąć się w garść. To takie frustrujące... !!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez grazka640@wp.pl 15 kwi 2016, 22:44
Czasami myślę sobie że przecież nic mi nie jest bo to wszystko to są objawy nerwicy ale często myślę że nie jest to tak całkiem do końca i że prędzej czy później jakieś choróbsko mi wykryją.

przez grazka640@wp.pl 15 kwi 2016, 22:51
Tak, to prawda. Kto tego nie doświadczył ten nie jest w stanie Nas zrozumieć i pomóc. Choroba psychiczna to najgorsze co może być. I w dodatku trzeba samemu z nią walczyć bo często jest wstyd się do niej przyznać ponieważ społeczeństwo postrzega Nas jak "wariatów" To przykre

przez zeeed 05 maja 2016, 11:00
HARY899 zbadaj sobie witaminę b12, jeżeli masz zaburzenia równowagi (a nie klasyczne zawroty głowy), problemy z czuciem głębokim, ćmę umysłowa, albo coś ze wzrokiem, to to może być niedobór,jeżeli to będzie to i porypiesz sprawę bo to przecież jakaś tam witamina, to pewnego dnia obudzisz się w totalnej dupie,problem jest taki,że niektórych zaburzeń neurologicznych spowodowanych brakiem nie da się cofnąć albo cofają się bardzo powoli.
I nie daj się zwieść jak Ci wyjdzie w dolnej granicy normy albo coś koło 300, to ciągle może powodować takie objawy.

przez magni 02 lip 2016, 21:28
Cześć, zajrzałam do Was, bo zastanawiam się, czy nerwica mnie zwodzi, czy coś poważniejszego dzieje się z moją głową lub inną istotną częścią mnie :D. Od trzech tygodni prawie ciągiem (z drobnymi przerwami, raz zdarzyły się nawet dwa dni prawie bez objawów) mam coś, co nazwałabym stanem oszołomienia – jakby lekkiego rauszu, ale bliskie też jest lekkim zawrotom głowy. W sumie podobnie czują się ludzie, którzy są totalnie niewyspani lub po długim biegu. Nie mam zaburzeń równowagi, żadnego osłabienia organizmu, tylko takie właśnie dziwne, inne postrzeganie świata. Jak tak czytam to forum, to się zastanawiam, czy to może być jakaś forma derealizacji, czy jednak bardziej zawroty. Opowiadam lekarzom o tym moim objawie, a oni rozkładają ręce, chyba nie bardzo rozumiejąc, o co mi chodzi. Jako zawodowy nerwicowiec ;) miałam nadzieję, że neurolog da mi skierowanie na rezonans lub tomografię głowy, ale nic takiego się nie stało. W rtg wyszły mi problemy z kręgosłupem w odcinku szyjnym, w wywiadzie mam nerwicę lękową i neurolog zamiast na TK, wysłała mnie na instruktaż do rehabilitantów i zaleciła rozpoczęcie terapii psychotropem zaleconym przez psychiatrę (który usłyszał tę samą historię) i jeśli po 2-3 tygodniach nic się nie poprawi, to kazała włączyć Nootropil. I oczywiście wrócić, jakby się coś pogorszyło.

Dajcie znać, jak to jest z tą derealizacją – czy ona może występować w takiej lekkiej formie i bez innych nasilonych objawów lękowych? Jedyne, co mi się obecnie pojawia oprócz wspomnianego oszołomienia, to pojedyncze epizody związane z układem pokarmowym. Czuję się dobrze, a tu takie coś...

No i ciekawa jestem, co o tym sądzicie. Czy to może być kręgosłup? Dziwne, że tak nagle by się od kręgosłupa coś takiego stało, skoro nawet nie narzekam na bóle w tym odcinku. Miał ktoś tego typu historie ciągiem? Jak się tego pozbyć?

przez Mili89 02 lip 2016, 21:37
magni, moze to byc derealizacja, ale czy sprawdzalas poziom ferrytyny ? moze masz niedobor zelaza...
zawsze warto sprawdzic ferrytyne, magnez , potas, tarczyce...

ja za to mam zawroty glowy juz ponad rok - dzis miala rezonans magnetyczny glowy zeby sprawdzic co tam sie dzieje, no ale na wyniki musze poczekac ok 3 tyg..
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez beltmann 03 lip 2016, 20:48
Cześć.

Niestety od października walczę z męczącym mnie uciskiem czoła i głowy. Miałem neuralgie potyliczną, na początku myślano, że to pozostałości po neuralgii, przeszedłem wszystkie badania i wszystko ok. Ostatecznie niedawno stwierdzono u mnie na 100% nerwicę. Bóle naprawdę są nieprzyjemne i uprzykrzają życie. Ucisk raz twardy, raz miękki, przede wszystkim lewa strona czoła, ucha aż po lewą stronę głowy. Byłem u psychiatry. Przepisano mi Parogen 20mg 1 tabletka oraz Mitragen 30 mg 1 tabletka. Czy ktoś z Was miał podobne dolegliwości, podobny zestaw leków ? Coś pomogło ?

Pozdrawiam :)

przez aga85 07 lip 2016, 16:18
Witajcie. Ja też mam zawroty głowy. We wrześniu będzie już dwa lata. Z przerwami podczas leczenie wenlą (Alventa). Musiałam odstawić, bo zaszłam w ciążę. Obecnie objawy mi powróciły. derealizacja, zaburzenia widzenia, drętwienia skóry na głowie, zawroty głowy, przeciążenia, uciski. Zanim lekarze doszli że to nerwica trwało to pół roku. Dodatkowo znaleźli mi lamblię, która utrudniała wchłanianie witamin i wywoływała mi napady tężyczkowe. Wyrównanie elektrolitów nie przyniosło zamierzonych efektów, więc dorzucono mi fluo (Seronil) po którym było jeszcze gorzej. Następnie zamieniono mi lek na wenlę, która zadziałała świetnie.
Czekam jeszcze na rezonans głowy, który ma być 16 września. 5 września mam wizytę u psychiatry i wtedy wracam do Alventy. Mam nadzieję, że pomoże jak poprzednio.
Pozdrawiam i nie dajcie się objawom!

przez cameeelie 28 lip 2016, 20:42
Cześć, jestem tutaj nowa. Od 2012 roku cierpie na zespół lęku napadowego i bóle głowy pochodzenia psychogennego. W 2013r mialam tk głowy, badanie dna oka i podstawowe badania czyli krew, mocz wszystko było w porządku. Od maja 2013 roku biore asentre 1 dziennie, a od listopada 2014 roku uczęszczam na psychoterapie. Bardzo mi to pomogło, bo odkąd chodzę na terapie nie miałam ataków paniki ani innych objawów somatycznych, niestety do czasu. Ostatnio miałam dużo stresu, koniec technikum, matura, praca i dodam jeszcze, że od zawsze jestem wrażliwa i wszystkim się martwię. 3 lipca dostałam ataku paniki (tradycyjnie w nocy) i od tamtej pory jest źle, znowu zaczęłam sobie wmawiać, że z moją głową jest coś nie tak, że mam guza, tętniaka czy inne tego typu rzeczy. Czuje ból, ucisk, mrowienie i takie jakby pieczenie i wypełnienie w głowie. Ból i ucisk są tylko po prawej stronie. Nie mogę normalnie funkcjonować, bo mam do tego wszystkiego przyśpieszone bicie serca, drętwienie całego ciała, dreszcze, uderzenia zimna i gorąca, ucisk w klatce piersiowej i zaburzenia równowagi, wydaje mi sie, ze podczas chodzenia sie przewróce. Ostatnio bylam u lekarza i powiedziala, ze nic mi nie jest i przepisala mi afobam, dwa razy dziennie po pół tabletki, ale nie widze poprawy. Strasznie sie boje, że juz zawsze tak będzie i jestem jednocześnie wściekła, że nawet w trakcie psychoterapii te wszystkie dolegliwości emocjonalne i somatyczne wróciły. Dodam jeszcze, że to wszystko się tak zaczęło, pierwszy napad paniki, a potem ból i zawroty głowy, uczucie 'wlewania' i oczywiście katastroficzne myśli. Nie wiem co robić naprawdę. Chciałabym z kimś pogadać, miał ktoś podobne objawy?

przez Mili89 28 lip 2016, 21:00
cameeelie, pojdz do psychiatry i zacznij ponownie psychoterapie. Nie bierz tak czesto abofamu to lek dorazny ! To jest benzo. Inna jego nazwa to xanax. Mozna to brac ale sporadycznie i krotko.
Jesli chodzi o leki to powinna jak juz zapisac jakis srri ktory bierze sie codziennie
Nie martw sie. Ja tez mam takie objawy przez co dorobilam sie agorafobii. Zamierzam tez wybrac sie na psychoterapie

przez cameeelie 28 lip 2016, 21:21
Mili89 napisał(a):cameeelie, pojdz do psychiatry i zacznij ponownie psychoterapie. Nie bierz tak czesto abofamu to lek dorazny ! To jest benzo. Inna jego nazwa to xanax. Mozna to brac ale sporadycznie i krotko.
Jesli chodzi o leki to powinna jak juz zapisac jakis srri ktory bierze sie codziennie
Nie martw sie. Ja tez mam takie objawy przez co dorobilam sie agorafobii. Zamierzam tez wybrac sie na psychoterapie

Do psychiatry mam termin 19 sierpnia i niestety musze czekac, rozważam jeszcze pójście do neurologa, tak dla pewności, ale to już prywatnie, bo terminy na nfz są kosmiczne. A jezeli chodzi o psychoterapie, to moja pani psycholog miala urlop, ale wraca i w srode mam wizyte. Dziwnie to zabrzmi, ale 'ciesze sie' ze jest ktos z takimi objawami, ze nie jestem sama, bo zaczynałam już świrować i myśleć nie wiadomo co

przez Mili89 28 lip 2016, 22:19
cameeelie, wiem co czujesz, bo gdy tylko pojawily sie te objawy u mnie to balam sie panicznie. Uspokoilo mnie, ze jest (niestety) eiele osob z takim problemem. Ja na rezonans czekalam miesiac w uk na fundusz i niedawno mialam wyniki, ze wszystko jest ok. A objawy mam 1.5 roku . jak chcesz byc spokojniejsza to pewnie pojdz :)

Sortuj wg