Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez puniunia76 18 paź 2015, 17:16
pimpek82 napisał(a):Czy tych cholernych zawrotow i sciskow glowy da sie jakosc pozbyc?Chodze jak pijana albo skacowana.Jest dobrze pare tygodni i powtórka z rozrywki.Nie mam juz sily... :( :( :( :( :( :( :(

tez to mam to jest masakra z tymi zawrotami

przez lukasz_kra 22 paź 2015, 18:34
puniunia76 napisał(a):
pimpek82 napisał(a):Czy tych cholernych zawrotow i sciskow glowy da sie jakosc pozbyc?Chodze jak pijana albo skacowana.Jest dobrze pare tygodni i powtórka z rozrywki.Nie mam juz sily... :( :( :( :( :( :( :(

tez to mam to jest masakra z tymi zawrotami

Niestety, ja potwierdzam powyzsze w 100%. Teraz mam od chyba trzech dni zawroty glowy a mialem juz prawie miesiac spokoju. Noce mam spokojne, zwykle poznym wieczorem wszystko odpuszcza.

przez Alexandra 22 paź 2015, 19:13
Miałam 3 dni spokoju, myślałam ze Fluoksetyna (większa dawka) zaczęła działać. Dzisiaj znowu chodzę jak pijana, mam miękką głowę i płaczę z bezsilności. W pracy łapią mnie przez to lęki i nie mam siły pracować. Boję się, że to zawroty to coś poważnego, nie nerwica :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bmwfan 22 paź 2015, 22:18
Mam uciski w głowie, od czasu do czasu biorę lorafen 2,5 mg i przechodzi, docelowo biorę na to escitalopram 20 mg, nie mam typowych zaburzeń lękowych, tylko bardziej somatyczne

przez zeeed 08 mar 2016, 11:08
Cześć, nowy jestem, ale ze starą nerwicą, czytam temat i chyba większość (nie wszyscy oczywiście) z was źle określa te "zawroty" , to nie są zawroty tylko zaburzenia równowagi które kompletnie nie mają nic wspólnego z błędnikiem,z moich obserwacji, po ataku paniki które są prawie zawsze przy tym cholerstwie nie wolno się zasiedzieć, najgorsze co można zrobić to położyć się w łóżku z laptopem i czytać o przeróżnych chorobach, trzeba się zdiagnozować u lekarzy, a w chwili oczekiwania(długo to trwa na nfz) , starć się ruszać, wychodzić poza dom, rower dobrze robi ,spacery po nierównej powierzchni,miękka trawa, jakieś górki kamieniste, polne drogi,byle nie po betonie, nie wiem dlaczego ale to nasila objawy,jakaś taka terepawka oczna się robi,dobrze też ćwiczyć aparat równowagi (są specjalne ćwiczenia habituacyjne), jeżeli człowiek się położy to organizm nie ma szans na naprawę uszkodzonego mechanizmu równowagi, a to naturalna zdolność,trzeba dać mu tylko szanse .

przez platek rozy 08 mar 2016, 13:14
zeeed, ale za rownowage odpowiada blednik , sam sobie przeczysz w tym poscie.
Z nerwicy moze dojsc np do niedotlenienia blednika i stad moga byc zawroty glowy... Sama to mialam i uwierz diagnozowalam sie u laryngologa , neurologa , psychiatry ... Tyle ze mialam takie zawroty wtedy ze nie moglam chodzic , do tego wymioty.
Zawroty w nerwicy glownie sa z napiecia .ma sie niestety takie odczucia jakby ziemia uciekala , do tego falowanie obrazu , i czuje sie czlowiek jakby chodzil po kolyszacym sie statku . Zeby ich nie bylo potrzebny jest spokoj i to dluzszy . W stresach znow wracaja.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Ana_88 08 mar 2016, 14:03
tez tak mialam jakies 2 miesiace temu.
Akurat w pracy mi się tak stało.
Wogole tego nie polaczylam ze sprawami "nerwow" i "psychiki"
Zwolnilam się i poszlam na pogotowie na izbe przyjec bo akurat mialam blisko. Caly dzien sie wysiedzialam, zrobili mi mnostwo badan, nawet tomograf i wszystko wyszlo ok.
Jeszcze na drugi dzien troche mialam te zawroty a pozniej przeszlo samo. Ciekawe to jest bo nie spodziewalabym sie ze nerwica moze akurat takie objawy wywolywac, w tym czasie w sumie to nie przypominam sobie nawet, zebym jakos bardziej sie czyms stresowala niz zwykle

przez zeeed 08 mar 2016, 14:53
Są zawroty pochodzenia błędnikowego (układowe), z opisu Ty je masz, czyli klasyczne wirowanie i zawroty nieukładowe, objawy to niestabilna sylwetka, poczucie ,że jest się jak na bani alkoholowej, zaburzenia równowagi,niepewność chodu, jak tak czytam to większość zdecydowana ma zaburzenia pozaukładowe, rzadko ktoś pisze ,ze jak wstaje to mu świat wiruje, tak dla porównaniu testów,przy zaburzeniu błędnika przy zamkniętych oczach i marszu w miejscu będziesz zakręcać w jedną stronę,przy pozaukładowych kąt odchylenia nie będzie duży,,stanie w miejscu z zamkniętymi oczami, błędnik-lecisz na jedną stronę, bezpokładowiec będzie się kiwał przeważnie w przód i tył.
To nie jest tak,ze ucho tylko odpowiada za równowag,e,jeszcze jest wzrok i receptory czucia głębokiego, te wszystkie informacje przerabia móżdżek.
Niedotleniony błędnik to chyba jakaś pomyłka, może być niedotleniony mózg.

W ogóle zastanawiam się czy ktoś pracuje z was fizycznie i ma takie objawy, czy większość to siedzący tryb życia i komputer 8 i więcej godzin dziennie, tak jak u mnie niestety.

przez platek rozy 09 mar 2016, 20:35
zeeed, mialam testy na blednik i w nerwicy mam zawroty z napiecia wlasnie i takie sa plus nakrecanie sie tym ze je mam bo jakos w pracy o nich nie mysle i czuje sie lepiej. Sprobuj sie nakrecaC ze Ci niedobrze to Ci zaraz niedobrze bedzie.Tak samo z zawrotami od nerwicy .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez zeeed 10 mar 2016, 15:42
Spoko,właśnie pare dni temu wkręciłem sobie, że mi noga drętwieje, znam ten mechanizm ;)

przez zeeed 14 mar 2016, 17:46
Ci wszyscy z zaburzeniami równowagi (opisy; jak kac, po alkoholu, obraz nie nadąża za za głową,trzęsący się obraz, mrowienie w kończynach, totalne zmęczenie, oszołomienie),maja najprawdopodobniej neurologiczne objawy niedoboru witaminy B12,trzeba reagować szybko .

przez paula0999 16 mar 2016, 01:02
Hey! Ja mecze sie z zawrotami juz prawie 7 lat. Jestem zalamana nie wiem co robic mialam juz chyba wszystkie mozliwe badania lekarz podejrzewa nerwice i kto wie moze to byc to... Najgorszy jest strach pojawiajacy sie kiedy mam gdzies jechac np na weekend w tedy dopada mnie lek co bd jak sie zle poczuje itp nie umiem sobie z tym poradzic czuje ze po malu wariuje nie mam wsparcia od bliskich uwazaja ze klamie i symuluje czasem faktycznie zastanawiam sie czy ja sobie to wmawiam ale to jest takie realistyczne. Czuje ze wykanczam sie psychicznie mam 23 lata a tu takie cos moze ktos mi doradzi jak sobie z tym radzic bo ja nie wiem co robic czuje ze sie wypalam :/ :)

przez HARY899 04 kwi 2016, 00:16
Witam wszystkich!!! Ja na nerwice choruje ok 5 lat. Od dwóch lat chodzę do psychologa. Napady lęku mam naprawdę bardzo rzadko. W sumie nie pamiętam kiedy miałem ostatnio. Najbardziej dokucza mi objaw tych niby zwrotów głowy. Mam je praktycznie od samego początku tzn od ok 5 lat, od rana do wieczora. Psychiatra przepisał mi Spamilan 5 mg na dobę ale po 2 tyg odstawilem lek. Macie może jakieś sposoby żeby pozbyć się tych cholernych objawów??? A może ktoś brał ten lek i mu pomógł? Może warto by było dać drugą szansę temu lekowi? POMOCY!!!

przez Mili89 04 kwi 2016, 03:32
Ja tez mam zawroty glowy szczegolnie poza domem.. W sklepach masakra. Biore od roku paroksetyne i sa efekty. Moze nie do konca zniknely.objawy ale napewno sie zmniejszyly. Czemu przerwales leczenie? Moze odwiedz jeszcze raz lekarza niech przepisze Ci jakoes ssri.
A blednik miałeś badany i kregoslup?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Sortuj wg