Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 21 maja 2013, 22:37
icrew, leczysz się?
Obrazek
Główny Moderator

przez icrew 22 maja 2013, 07:15
Tak mialem wizyte u psychiatry i biore na razie 37.5mg Venlectine, a za 4 dni bede bral 75mg.
Dzis biore 4 dzien. Na razie czuje sie zle, caly czas mam jakies pobolewanie zoladka, mdlosci, zawroty glowy.
Scisk w glowie sie jeszcze bardziej nasilil. Od tego od ostatniego ataku lęku (4 dni temu) mam bol kregoslupa w odcinku szyjnym i ledzwiowym.
Takie goraco i szczypanie dziwne, uczucie klucia.
Nie wiem czemu to sie pojawilo i czy dalej te bakterie, ktore leczylem nie maja na to wplywu... choc leczylem ILADS przez rok...

przez Aga_25 29 sie 2013, 14:58
Witam!
Mam pytanie odnośnie tych ucisków w głowie.
Czy prowadzicie normalne życie tzn. macie rodziny, dziewczyny czy chłopaków którzy was wspierają czy żyjecie z tym zupełnie sami?
Ostatnio edytowano 29 sie 2013, 18:30 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto dubel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mifune85 02 wrz 2013, 22:23
Ostatnio nie mam "kasku" na głowie ale mam silny nacisk na oczy. Mam tak zmęczone oczy, że bez przerwy mam ochotę spać pomimo tego że sypiam dobrze.

przez pimpek82 04 wrz 2013, 17:52
czy przy nerwicy normalne są zawroty głowy nazwijmy je "po kilku kieliszkach" występujące codziennie lub z przerwami,do południa póki się nie rozkręcę lub czymś nie zajmę?dziwnie mrowienia w głowie? do tego przeszkadza mi np. patrzenie na pewnie kolory,czy np.patrzenie w lusterko powiększające,jakoś mi to przeszkadza.a jak jestem w dużym sklepie mam ochotę uciekać,przeraża mnie to co stoi na półach,jakieś kolory wyostrzone.ostatnio jak weszłam do stoiska pod namiotem stojącym na ulicy biegnącej pod małym kątem,tak mną telepnęło jak bym dostała w głowę,jak by coś mnie ciągnęło w dół.dziwne uczucie.
jakiekolwiek odpowiedzi mile widziane :D

przez lamont 17 gru 2013, 20:31
Witam, ja od roku mam takie objawy które się przeplatają między sobą a utrzymuje się codziennie ból i ściśnięcie głowy, lewa strona od oka - skroń i policzek piecze, jakies dziwne widzenie w lewym oku - czesto mroczki, ciemno przed oczami, uczucie spuchniecia twarzy, bol zebow (z przodu pod nosem - jakby ciasno siedzialy), bole karku - wysztywnienie, oslabienie ale nie organizmu tylko tak jakby glowa przez to scisniecie gorzej funkcjonuje, piszczy mi w uszach. Byłem kilka razy z tego powodu na izbie przyjec ale nic nie stwierdzili. Przeleżałem w szpitalu 3 dni - mialem rezonans glowy, tomograf glowy, wkłucie w celu pobrania płynu mózgowo-rdzeniowego (płyn idealny), wszystkie badania ok.
Jak sie troszke zrobie glodny to mnie zaczyna zesłabiac że czuje sie jeszcze gorzej.
Ciężko jest rano przed pracą bo ledwo cos moge zjesc bo mnie mdli, jem na sile, boli mnie szyja z przodu.
Dodatkowo kilka razy raziły mnie jasne kolory w sklepie.

Jakie macie doswiadczenia z tymi objawami, czy takie cos mogą powodowac narzady wewnetrzne, przykladowo wrzody czy cos z jelitami, bo w przeszlosci mialem problemy z ukladem pokarmowym tzn bolalo mnie pod mostkiem (gastroskopia i polprazol i po tym nic mnie nie bolalo) ale żeby od tego były takie dolegliwości?

Korzystając z pomocy lekarzy spotkałem sie z takim podejściem że ja mowie co mi dolega a lekarze piszą receptę i nikt nie dochodzi do przyczyn tylko reaguje na to co widzi.

Macie na te doleglowosci jakies sposoby?
Mam cala szafke lekow przeciwbolowych wszelakiej masci i nic nie daje ulgi tylko tłumi a jedynie co mnie trzyma przy codziennej egzystencji to moja wola walki z tym i nie poddawanie sie.

Pozdrawiam

Napięciowe bóle głowy

przez mkl 30 gru 2013, 00:42
edit:
pomyliłem topic ;)
mkl

Napięciowe bóle głowy

przez SmutnyLysy 30 gru 2013, 17:23
Moje znajome też mają podobne migreny, które są powiązane właśnie z "kobiecymi" sprawami - i ponoć nawet w genach to odziedziczyły i nie da się nic zrobić ;/ współczuje - posiadacz okazjonalnych migren.

przez ania125 10 sty 2014, 19:11
Witajcie prawdopodobnie choruję na nerwicę lękową.brałam różne leki i tak sobie pomagały a po niektórych było jeszcze gorzej.teraz generalnie jestem bez żadnych leków nie mam napadów paniki niby wszystko jest okej poza jedną okropną dolegliwością... :why: problem z głową :lol:

Mianowicie czyję się cały czas tak jak bym była pijana, gorzej widzę mam dyskomfort w odcinku szyjnym kręgosłupa, lekkie drżenie w głowie a jak idę spać to mam silne uciski.czy to są charakterystyczne objawy nerwicy lękowej??

przez pimpek82 10 sty 2014, 19:18
hej ania125,ja z tym się mecze od marca,też już nie wiem co robić

przez ania125 10 sty 2014, 19:38
kurcze od dziś jestem na tym forum i tak do tej pory to na 100% do tej nerwicy nie byłam przekonana ale teraz już wiem na pewno, że to jest tak właśnie.troszkę się tu nie mogę odnaleźć każdy coś gdzieś a konkretnie jak z tego wyjść... to już tak zostanie :cry:

-- 10 sty 2014, 19:47 --

pimpek82, jeśli coś Ci pomoże daj znać koniecznie.Zkręciłam się na tym forum każdy coś to piszę nie mogę się w żadne konkrety wczytać :time:

przez monar84 26 sty 2014, 20:52
Witam,
jestem tu pierwszy raz.
Przeczytałam kilka Waszych wypowiedzi. Jesli mogłabym opiszę moje dolwgliwości, bo już sama nie wiem co mam o tym myslęc.
W kwietniu 2013 zaczęłam pracę w sądzie. Jest to strasznie nerwowa praca, pełno stresu, nerwów, napięcia.
We wrześniu przeziębiłam się i od tego czasu do teraz mam strasznie dziwne objawy:
- ból głowy w okolicach czoła i oczu
- niewyraźny obraz, ucisk nad brwiami
- ból karku.
Byłam u 2 okulistów, (ze wzrokiem niby ok) i u laryngologa (bo myslalam, ze to zatoki). = wszystko jest OK....
teraz czekam na wizyte u neurologa :(
jestem juz starsznie zmęczona tym stanem.

mifune85 - pisałas, ze masz silny nacisk na oczy. - ja też tak czuję, jakby ktoś mi uciskał w środu na gałki, niewyrażny obraz, a siedze 8 godzin przez kompem w pracy i to jest masakra!
Czy to może być nerwica? Dodam, ze starsznie wszystko przezywam, każdą zle zrobioną rzecz. Od dziecka sie wszytskim przejmowałam...
Nie wiem już gdzie iśc i co robic...:(

przez malone89 28 sty 2014, 00:47
Witam. U mnie problemy związane z głową zaczęły się jakieś pół roku temu( na nerwicę choruję od ok 1 roku). Początkowo były to zawroty, uczucie, jakbym siedziała w zepsutej windzie która to raz jedzie w górę a raz w dół, przedziwne, nigdy takiego nie doswiadczyłam a ze nie mialam pojęcia iz nerwica moze dawac takie objawy(i ze w ogole jest cos takiego rowniez), bałam się strasznie, nie moglam skupic sie na pracy, nie potrafiłam nikomu(nawet najblizszym) wytłuaczyć,ze cos sie dzieje i ze nie umiem tego wytłumaczyc ale bardzo się boję. Po jakimś czasie te objawy minęły, z czego byłam bardzo zadowolona bo były naprawdę nieznośne, lecz oczywiscie pojawiły się inne. Te związane z głową to głównie ucisk, uczucie jakby ktoś sciskał mi mózg własną pięscią, uderzenia gorąca dajace efekt jakby w srodku mojej głowy ktos rozlał ciepły napój, mrowienie, pieczenie wędrujące po całej czaszce i najgorsze, czego się najbardziej boję, w momencie gdy próbuję zasnąć i wpadam w stan "tuż przed" następuje dziwne uczucie którego nie umiem opisac. Czasem gdy spadamy nagle w dół, bądz zbyt gwałtownie i z wzmożoną prędkością skręcamy w jakims kierunku(np. jadąc samochodem) czujemy pewnego rodzaju dreszcz. Ten sam dreszcz(albo podobny,zbliżony) odczuwam ja zapadając w sen(próbując zapaśc), tzn. gdy "odpływam" on nagle się pojawia, idąc mniej wiecej od kręgosłupa a konczy się "eksplozja" w głowie. Zazwyczaj nie mogę spać, nie pamiętam,kiedy ostatnio zasnęlam jak czlowiek,jaz nawet zapomniałam jak to jest, ale wlasnie gdy probuje to ten dziwny spazm męczy mnie po 5-6 razy, dopiero będąc totalnie wykonczona fizycznie i psychicznie,bezwiednie zasypiam(zwykle nad ranem) i budzę się rownie zmeczona. To jeden z wiekszych koszmarów z jakim się zmagam ostatnimi miesiacami, chorujac na te k*rwę nerwicę.

przez Gabriel74 28 sty 2014, 04:31
A ja lubię te spazmy ,dawno ich nie miałem. Ja myślę że to zle emocje tak wychodzą ze mnie.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Sortuj wg