Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Madzialenka 01 sie 2012, 21:04
Oby było tak jak mówisz. Jak długo już to masz?

przez krystian2222 01 sie 2012, 21:24
Równo 6 tyg i 1 dzień, a czemu pytasz ? Myślisz ze długość objawów może mieć znaczenie czy to jest derealizacja czy ten rodzaj nerwicy co wydaje się mi i bvb25 ?

przez Madzialenka 02 sie 2012, 09:12
Nie wiem czy długość ma jakieś znaczenie, ale jest to możliwe. Mozg przecież nie może cały czas trwać w takim zawieszeniu i musi w końcu się odblokować. Mi leci z tym 5 tydzień.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krystian2222 02 sie 2012, 09:57
Teraz chociaż trochę się podbudowałem, też uważam, ze to w koncu puści (niedługo już ) no chyba, że się ćpało latami to raczej ciężko żeby to naprawić. Ale w naszych przypadkach gdzie jest to wywołane po prostu za dużą ilością nerwów, stresu, przemęczenia i złego odzywiania się jest możliwe wyleczenie i w to w miare szybkim czasie. U mnie już 7 tydzień leci, a ponad 5 tygodni lecze się CItalem, nie wiem czy to nie jest najlepszy moment żeby zmienić lek na PAROGEN, z tego co czytałem to on właśnie na nerwice na stresy pourazowe bardziej.. więc chyba warto spróbować..

przez bvb25 02 sie 2012, 09:57
Moim zdaniem to nie jest derealizacja tylko nerwica neurasteniczna. Nasze zamroczenie/otępienie można zakwalifikować, spowolnienie procesów poznawczych czyli taka nadwrażliwość na wysyłane bodźce wzrokowe. Jakby to była derealizacja to byśmy ją mieli co najwyżej dość delikatną(fajnie brzmi), a ja nie słyszałem żeby ktoś tak miał. Poza tym reszta objawów idealnie pasuje pod nerwice neurasteniczną ale uważam, że niema co tu polemizować bo wiem, że jest to nerwica, a każdą nerwice się tak samo leczy. Dużo spokoju, relaksu, witamin, magnezu, opcjonalnie antydepresant i psychoterapia:)

Madzialenka opisz dokładniej swoje odrealnienie tzn. jak mocno, kiedy masz najsiliniejsze/najsłabsze objawy itp.

U mnie w niedziele pyknie 3 miesiąc ale Ja przez 1 miesiąc praktycznie się cofałem w leczeniu bo latałem spanikowany co mi jest itp. ,cały czas pracuje(stresujaca i nerwowa praca) i do tego nie zażywam żadnego antydepresanta, a moja psycholog jest od 2 tyg na urlopie i najblizsze spotkanie z nią mam dopiero 14 sierpnia ale do końca sierpnia mam zlecenia potem jak to skończe odcinam się od wszystkiego i skupiam się tylko na Sobie. pozdro
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 02 sie 2012, 10:08
No właśnie Madzialenka, ma tak jakby takie same objawy jak my. ALbo bardzo podobne . Ciężko do tego dojść, by musieli nas podłączyć do komputera i wtedy sprawdzić czy nasza trójka tak samo wszystko odbiera, tzn tak samo ale inaczej niż inni co odbierają normalnie.
A i Madzialenka, udało się z tego już wyjść wcześniej. Mam takie pytanie jak to jst czy po prostu z dnia na dzień się budzisz i tego nie ma czy po prostu zauważasz, że jednego dnia nie masz bólu głowy, następnego jakby trochę lepiej, następnego jakby jeszcze lepiej a np po tygodniu tego nie masz i nawet nie zauważasz kiedy puściło ?

przez Madzialenka 02 sie 2012, 11:41
U mnie zawsze wygląda to tak, że najpierw są prześwity normalności a później w pewnym momencie po prostu stwierdzam, że już się czuję normalnie, realistycznie. Ciężko mi to dokładnie sprecyzować, ale u mnie tak to właśnie wygląda. Najdłużej trzymało mnie za pierwszym razem(4 miesiące) ale wtedy nie brałam jeszcze leków.

przez krystian2222 02 sie 2012, 12:41
Mam wrażenie , że od wtorku mi się trochę poprawia, ale sam nie wiem.. Już zapomniałem chyba jak to jest normalnie widzieć, albo serio w końcu mam efekt ogromnych zmian jakies zrobiłem w swoim życiu plus lek, albo się powoli przyzwyczajam .. :<

przez Madzialenka 02 sie 2012, 12:56
No to super! Widocznie lek zaczyna działać!

przez bvb25 02 sie 2012, 15:43
U mnie jakby dzisiaj troche lepiej ale sie juz przyzwyczaiłem, że są lepsze dni, a po nich są te gorsze więc sie nie podniecam, ale zauważyłem, że moge juz grac w gry bo wcześniej sie zbyt stresowałem i nie miałem cierpliwości, a teraz sobie naparzam 3 dzień w tropico 4 i dzieki temu mniej mysle o tym;)

-- 02 sie 2012, 16:30 --

Krystian poczekaj z ta zmiana leku, naprawde potrzeba czasu
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 02 sie 2012, 18:11
Dzisiaj zaliczyłem drugiego endokrynologa i powiedział, że przy moich dolegliwościach trzeba leczyć TSH ! Ale muszę jutro zrobić badanie krwi (ZNOWU !! :( ) Czy moge brac ten hormon w ogóle na niedoczynność tarczycy, jak będe mógł brać to mam brać miesiąc i czekać ne efekt (pierwsze zmiany powinny być po ok. 2 tyg) A jak po miesiącu nic się nie ruszy to zobaczymy co dalej. A i
endokrynolog powiedziała, że mogę mieć zarówno i nerwice jak i niedoczynność..

-- 02 sie 2012, 18:13 --

Tylko, że ten lek co mi dała ta pierwsza psychiatra to taki z tych lżejszych bardziej bo tak lekarze robią z kobietami , z ludzmi młodymi i ztymi co dopiero zaczynają brać leki z grupy SSRI, ten co mi teraz przepisali to mocniejszy jest i bardziej na nerwice i stresy pourazowe. A i co najważniejsze nie jest to tak że pierw muszę CItal odstawiać żeby brać ten drugi lek ale jest to kontynuacja

przez bvb25 02 sie 2012, 18:32
wydaję mi się, że masz i nerwicę i nadczynność. Wiadomo, że skoro masz nadczynnosc to trzeba ja leczyć w końcu co innego miał powiedzieć.

polecam:

http://moja-nerwica.republika.pl/

-- 02 sie 2012, 22:21 --

Ja bym nie zmieniał leku tylko cierpliwie bym czekał zwróć tez uwagę na to, że im mocniejszy tym bardziej ryje banie, mi psychiatra powiedział, że też mi delikatny da żebym jakos żył

Doraźnie xanax

przez krystian2222 02 sie 2012, 22:33
Na razie jeszcze czekam, ale z dnia na dzień jestem coraz bliżej zmiany. to jest opis tego nowego :

- Leczenie depresji, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, zaburzenia lękowego z napadami lęku z agorafobią lub bez niej (agorafobia - lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni, wyjściem z domu, wejściem do sklepu, tłumem, miejscami publicznymi, samotnym podróżowaniem), fobii społecznej, zaburzenia lękowego uogólnionego, zaburzenia stresowego pourazowego.

a tu tego co biore
-Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych nawracających.

-- 02 sie 2012, 22:44 --

głównie mi chodzi o ten `stres pourazowy ` miałem to podczas jarania, jak rozmawiałem z panią psycholog to powiedziała, że to mi nic w mózgu nie uszkodziło jednak pojawił się opóźniony efekt stresu pourazowego, jak np ludzie ktorzy przeżyli wypadek samochodowy w pierwszym dniu albo nawet tygodniu nic im nie jest a potem całkiem psycha pada. Tak samo mój organizm odbrał reakcje na jaranie. Do tego doszło fizyczne wyczerpanei organizmu z wypłukaniem witamin

przez bvb25 03 sie 2012, 12:44
a ja sobie dzisiaj poczytałem o moim leku tianesalu i większosc opini była taka, że szybko zaczyna działać. Chyba po tym urlopie zacznę go zażywać bo juz jestem za bardzo wymęczony tym wszystkim...

-- 03 sie 2012, 12:44 --

Zobacz Krystian niby mamy to samo ale lekarze nam co innego przepisali ile to zależy od człowieka...

Doraźnie xanax

Sortuj wg