Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez krystian2222 01 sie 2012, 09:54
no dzisiaj też wstałem z takim minimalnym bólem głowy, a zazwyczaj tak, że rano tak łeb bolał , że nic nie szło zrobić. Ogólnie nie chodzi o to zebys pływał cała godzine i się zmeczyl bo pewnie bedziesz mial takie objawy ze nie bedziesz w stanie samochodem do domu wrocic ;p Ja miałem o tyle fajnie, że na basenie byłem sam, zrobiłem sobie pare rundek, ale takich baaaardzo, baardzo powolnyc, dla relaksu. Później prysznic (ale taki z natryskiem, że 8 dysz po plecach daje) później jacuzzi i mówie Ci ze przez cała godzine w ogóle tego nie odczuwałem. A wieczorem nawet miałem ochote w końcu sam z siebie się spotkać z kumpela !

Faktycznie najgorsze co może być to leżenia cały dzień w domu , takie zamluanie, ogładanie tv, siedzenie przed netem, bo człowiek tak naprawde sie jeszze bardziej meczy takim czyms i objawy się nasilaja. Bo tu na chwile przysnie itd a potem jest jeszcze gorzej. Trzeba coś robić, ale coś najważniejsze wszystko powoooli i bez żadnych nerwów, nawet jak samochód prowadzisz, to też nie wariuj , nie spinaj si ena innych, bez nerwow, haha, przepusc jakas pania z dzieckiem. Jakos zmienia mnie ta choroba ;p

przez bvb25 01 sie 2012, 10:03
No dokładnie to jest to co Ci mówiłem, że wyjscie z domu pomaga ale tylko do fajnych miejsc. Ja lubie sie spotykac ze znajomymi, rozmawiać z nimi(najlepiej żebym dużo mówił) szkoda, że bliżej nie mieszkamy bo pewnie fajnie było by sie spotkac bo co jak co ale My mamy wspólne tematy;)

Ale z drugiej strony jak Ja pracuje i niestety wciaz mam stycznosc ze stresami to czasami lubie posiedziec w domu jak mam doła i zupełnie nic nie robić.
Wczoraj wieczorem mnie dopadł znowu dół to sobie wziałem relanium i wypiłem 2 melisy to mnie ścieło, że o 21.00 już spałem i się o 8:30 obudziłem ale nie żałuje bo chyba lepiej tego doła przespać

-- 01 sie 2012, 10:12 --

podobne dolegliwości:

http://commed.pl/nerwica-neurasteniczna ... 14672.html
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 01 sie 2012, 13:33
A nie możesz sobie darować pracy na 2 miesiące , albo miesiąc chociaż ? wykupić sobie karnet na jakieś basen (dobrze wyposażony) Ja dzisiaj o 16 znowu jadę się relaksować. Che tak codziennie przez 2 tyg na basen jeździć zobacze czy jakiś efekt będzie . Jak bedzie lepiej to będe jeździł dalej. W końcu mam czas tylko dla siebie, nic nie musze, robie co chce .

No szkoda, że tak daleko od siebie mieszkamy. Pewni już tu byłeś nie raz ale znalazłem to na wikipedii pod nagłówkiem LECZENIE

Odpoczynek, hydroterapia, środki wzmacniające, aby wzmocnić procesy pobudzenia - kofeina, a także preparaty na bazie żeń-szeni

-- 01 sie 2012, 13:33 --

środki wzmacniające to w naszym przypadku chyba witaminy, co ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bvb25 01 sie 2012, 13:58
Jak najbardziej witaminy, żadnej kofeiny, dzisiaj sobie znowu pojade na gokarty, a wieczorem pójde do znajomego;) Powiem Ci, że niedługo możliwe, że pojade do trójmiasta bo będę musiał odebrac patant na motorówkę to jakbym jechał to sie odezwę, może sie spotkamy;)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez mayarex 01 sie 2012, 14:04
A ja od 3 miesiecy czuje sie dzisiaj lepiej,pozostal tylko strach przed nawrotem.Chyba cholera jedna czyt.Nerwica odpuscila mi dzisiaj z okazji urodzin :mrgreen: Jw pisalam nie biore zadnych lekow wcinam tylko witaminy oraz magnez a i bralam tabl.ziolowe uspakajajace.Ucisk jeszcze jest ale w porownaniu do tego co bylo ta ,,pan pikus,,.Zastanawiam sie na jaki czas cholera odpuscila tak ja nazwalam jedna wielka cholera i tak o niej mowie :mrgreen: te 3 misiace byly koszmarem ,wycinek z mojego zycia i mojej rodziny bo na niej sie to tez odbijalo i odbija.
Nie wiem co mi pomoglo moje nastawienie na ,,cholere,,czy co :shock: codziennie wieczorem kapie sie ok 30 min w olejkach relaksacyjnych i slucham Ewy Foley -moze to to ...a moze wielka chec zycia normalnie i nie tracenia pieknych chwil z dziecmi i mezem .Nawet nie zauwazylam jak moj 4 letni synek przez te 3 miesiace wydoroslal.Non stop sie pyta jak sie czuje a jak odpowiadam ze zle to idzie do innych czlonkow rodziny i mowi tak ,, cicho cicho mama sie zle czuje ma byc cisza bo znowu pojedzie do szpitala ,, Uciekl mi strasznie ten czas i chyba to mnie podnioslo,ale boje sie ze wroci.Dzisiaj odwazylam sie wyjsc na spacer (zawsze autem wszedzie ) z najstarszym synem na dwor.Szlam i odrzucalam mysli o cholerze czasami gdzies mnie cos ucislo w glowie ale zaraz odrzucalam te mysli i jakos sie udalo wrocilismy ,zrobilismy zakupy i nie bylo tak zle :smile:
Jutro kolejna wizyta u psychologa zobaczymy co powie bo to dopiero drugie spotkanie gdyz psycholożka byla na urlopie :evil: i nie chciala jak to pwoiedziala zostawiac drzwi otwartych wiec wysluchala mnie tylko na pierwszej wizycie.
W końcu mam czas tylko dla siebie, nic nie musze, robie co chce .

I tu pozazdrościć ,ciesz sie kazda chwila.Ja nie mam chwili dla siebie wiec korzystaj ile mozesz ;)

przez bvb25 01 sie 2012, 17:08
mayarex,
Po pierwsze Wszystkiego Najlepszego z okazji Urodzin;)

Po drugie Gratulacje wygrywania walki z nerwicą, nie raz jest tak, że u nie których nerwica przechodzi z dnia na dzień może u Ciebie tak jest i Tobie tego życzę;)

Doraźnie xanax

przez krystian2222 01 sie 2012, 18:17
Również gratuluje, miło się czyta , że ktoś z tego gówna wychodzi. Michał, nam też się uda, zobacz , że średnio to właśnie ok 2-4 miesięcy. Ja u siebie też jakby widzę zmiany na plus od wczoraj. A właśnie wróciłem z basenu, jestem lekko zmęczony ale czuje że ciało takie zrelaksowane jak pół h dawałem sobie ładnie po plecach natryskami ;dd polecam !
Moze jutro umówie się na masaż relaksacyjny , życie krótkie, może gdyby nie ta chorob anigdy bym nie miał czasu z tego skorzystać bo ciągle tylko praca, praca i praca . .

A i co najważniejsze moim zdaniem nie mamy tej derealizacji i najgorsze chyba już za sobą (czyli ten szok co to może być i oczekowianie że to rak albo tętniak albo niewiadomo co jeszcze) to `tylko ` nerwica..

przez Madzialenka 01 sie 2012, 19:39
A mnie właśnie wczoraj lekarz powiedział, że otępienie, zamroczenie, uczucie bycia pijanym, widzenie jak przez szybę to właśnie jest derealizacja.

przez krystian2222 01 sie 2012, 19:53
No i teraz już sam nie wiem :< Bo już serio sią wkręciłem temat derealizacji, ale tam jest coś w stylu, że ludzie no nie wiem jak to nazwać, ale wydaje im się, że są we śnie, a ja i Michal to normalnie ogarniamy , wiemy, że to nie żaden sen, nie mamy żadnych lęków po prostu takie otępienie mózgu, jakby zwolnił obroty bo chciał się czymś obronić. Sam nie wiem co o tym myśleć, czy to derealizm czy bardziej nerwica neurasteniczna

przez Madzialenka 01 sie 2012, 20:05
Ja mam tak samo jak Wy i to jest derealizacja, ale w mniejszym natężeniu. Gdybyśmy tego nie ogarniali, to byłoby to już poważne zaburzenie.

przez bvb25 01 sie 2012, 20:07
Po naprawde głębszej analizie stwierdzam, że to nie jest derealizacja, moja psycholog jest tego samego zdania ale jutro o tym pogadamy bo jade zaraz do znajomego sie wyluzowac troche. Krystian spoko-loko;)

Doraźnie xanax

przez mayarex 01 sie 2012, 20:15
Michał, nam też się uda

Musi sie wam udac.Ja mialam pierwszy atak w listopadzie trwal ok 2 tygodni wtedy moj lekarz powiedzial ze mam zmienic tryb zycia szkoda ze go nie posluchalam.Niestety nie jest juz mim lekarzem sam dostal wylewu -biedny czlowiek .W maju dostałam drugi i trwa powiedzmy do dzisiaj ale dzisiaj moge powiedziec ze czuje sie w 98% dobrze.
3 majcie sie bedzie dobrze.

przez Madzialenka 01 sie 2012, 20:38
To według Ciebie co to jest bvb 25?

przez krystian2222 01 sie 2012, 20:47
Madzialenka, ja też po twojej sugestii myślałem, że to serio tak jakby derealizacja. Ale jak czytałem to ludzie mówią, że wydaje im się, że są w jakimś śnie, że to co widzą to jakiś sen, albo , że to się nie dzieje naprawde (to już takie dośc konkretne zaburzenia) W naszym przypadku to tak bardziej nerwica neurasteniczna. Chociaż , to co znalazłem na wikipedii :

nerwica neurasteniczna – poczucie zmęczenia nieadekwatne do sytuacji, spowolnienie procesów poznawczych

hiposteniczna – ogólne osłabienie bez podłoża organicznego
hipersteniczna rozdrażnienie, objawy somatyczne: bóle głowy (tzw. kask), derealizacja, lękliwość, hipersomnia

Faktycznie przez pare dni miałem ten taki kask w głowie, ale puścił dość szybko, bóle głowy też miałem dopiero tak od 2-3 dni są dużo słabsze. Więc nie wiem już sam, ja specjalistą żadnym nie jestem, ale mamy właśnie alno nerwice neurasteniczna (spowolnienei procesów poznawczych) Albo jakiś słabszy objaw derealizacji ..

Sortuj wg