Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bvb25 26 lip 2012, 00:17
Odezwał się własnie do mnie ten kolega o którym wspominałem Tobie powiedział, że jak mu napisałem, że to tylko nerwica to zaraz zaczęło mu to przechodzić;)

-- 26 lip 2012, 10:50 --

Kurde dzisiaj się czuje fatalnie, chyba najgorzej od paru tygodni. Obudziłem się strasznie zamroczony ale do tego stopnia, że czuje się jakby to był sen jeszcze, i jeszcze te piski w uszach fucked... Chyba wezmę dzisiaj wolne bo naprawde nie ogarniam co jest co:/ W nocy budziłem się chyba z milion razy i mi sie śniły jakieś strasznie dziwne rzeczy co chwila jakis pier*****y komar latał mi po ciele i mnie wszystko swędziało, co się budziłem to chciałem go uwalić ale jak zapalałem światło to już go nie było. Myślę, że czuje się tak źle z kilku wzgledów:
- zły sen
- wczorajszy wysiłek fizyczny
- wczorajsze straszne zdenerwowanie tymi debliami co mi drogę zajechali
- poźne pójście spac(jakoś koło 2.00)
- straszna parówa i duchota na zewnątrz(jakieś 28 stopni)

Kurde teraz wiem, że każdy szczegół sie liczy w leczeniu
Jak na ironie losu akurat dzisiaj przyszła do mnie Mama i mówi, "powiedz mi wreszcie zrób mi ta przyjemnośc, że sie wreszcie lepiej czujesz..."
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 26 lip 2012, 11:48
Ja dzisiaj mam zaj.ebiście silny ból głowy. Wydaje mi się, że to chyba wina tej pogody ;///// Też dzisiaj masakra, a zaraz muszę się do lekarza ograniać.

A jak tam ten kolega, zdrowy już : ) ?

U mnie w domu jest są zabronione pytania `lepiej Ci chociaz troche ?` `puszcza cos?` ` jak sie czujesz?` nic innego mnie bardziej nie irytowało jak to .
Ale już im powiedziałem, żeby nie pytali , że jak będzie mi chcoiaz troche lepiej to bede krzyczał i skakał ze szczescia.

przez bvb25 26 lip 2012, 12:13
Kolega napisał, że u Niego już tylko lekkie odrealnienie reszta ok, tez jego Mama miała nerwice w jego wieku , troche sobie pogadalismy wczoraj i objawy praktycznie miał w 100% te same także to jest dla Nas naprawde dobra wiadomość. Kurde teraz tak sobie mysle, że te upały takie objawy dają to co będzie za 3 tyg jak polece za granice gdzie jest jeszcze cieplej:/
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krystian2222 26 lip 2012, 12:37
może już CI minie, przecież Ty się meczysz ode mnie ze 3-4 tyg dłużej już. Zauważyłem , że jeśli przez chwilę pomyślę , że jest lepiej, że jest nadzieja ze to sie skonczy to mi daje na drugi dzien tak popalic .. Ze od razu przestaje marzyc :)

przez Madzialenka 26 lip 2012, 12:37
bvb25 jak długo już masz te objawy?

przez bvb25 26 lip 2012, 12:45
Krystian dokładnie mam to samo ja to porównuje ten stan troche do alkoholu tzn, że sie ucisze, że niby mi przechodzi, że jest coraz lepiej dostaje nagle takiej euforii, a potem nagle w podwójnej sile uderza do mnie, ze mi sie wydawało i taki jakby kac po alkoholu, że za długo sie dobrze juz czułem- coś w tym stylu...
to jak wrócisz to od lekarza to zaraz daj znać co powiedział bo dzisiaj sobie posiedze w domu i niemam co robic;)

Madzialenka mam to jakoś 2miesiące, 2 tygodnie bo to się zaczęło jakos 13.05.2012 o 18.00 dzień po imprezie:]

Doraźnie xanax

przez krystian2222 26 lip 2012, 13:00
Jasne, od razu się odezwe, ja też dzień w domu, wieczorem się na rower zmusze.

SŁuchaj Michał, a Ty jakie badania dokładnie robiłeś, bo może coś przeoczyłm..

-- 26 lip 2012, 13:05 --

Taki mamy kraj, że musimy sami się leczyć, sami stawiać diagnozy i sami uzupełniać braki. Jeszcze jak ktoś ma pieniądze to chociaż jak jest powanie chory to może sobie zrobić badania i np szybko wykryć jak ma raka czy coś. A jak nie, to zdychaj, bo albo zdechniesz z głodu albo choroba Cie wykończy jak masz na lekarza 7 miesięcy czekać.. : ) A jeszcze lekarze w Polsce są mega zacofani i ograniczeni .. Na moje powinno się wprowadzić jakieś kary dla lekarzy za olanie sprawy i zapisane leków po jednej rozmowie , zamiast wysłać na badania które panstwo powinno finansować, a nie, że po kolei za wszystko trzeba samemu płacić, nawet głupie badanie krwi to u mnie już wydatek ponad 300 , a to tylko krew ;]

przez Madzialenka 26 lip 2012, 13:10
bvb25 a nie myślałeś, żeby brać na to jakiś lek na depresje?

przez bvb25 26 lip 2012, 13:42
Krystian: Ja robiłem rezonans magnetyczny, tomografie, eeg, morfologię, tsh, crp, alat,aspat,badania na kordynację ruchów i błędnik , jakies badania na wezły tetniczę w szyi(cos tam Pani neurolog w komputerze sprawdzała przykładając jakies urządzenie do szyi, i chyba to wszystko. Jak poszedłem sie zapisac na ten rezonans to Pani mi powiedziała, że jak na fundusz to 4 miesiące musze czekac, a jak prywatnie to jutro, 450zł poszło także od czasów komuny wiele sie nie zmieniło w polskiej medycynie. Myślę, że jezeli nic powaznego Ci lekarz nie powie to niema sensu robic więcej u Ciebie badań bo szkoda nerwów i pieniędzy.

Madzialenka powiem tak: psychiatra przepisałe mi lek Tianesal który sobie juz nawet kupiłem ale z kolei psycholog twierdzi, że nie jest ze mną az tak żle i jeżeli daję rade to żebym sobie odpuścił ten lek bo ma wiele skutków ubocznych, a takie dolegliwości to trzeba bardziej terapiami leczyć bo lek wyleczy Ci tylko czubek góry lodowej i chorba może szybko wrócić ale spoko poiwedziałem sobie, że jeżeli do końca sierpnia nie będzie jakies większej poprawy to zaczne go brac bo puki co mam lepsze i gorszę dni(jak dzisiaj) ale ogólnie jakos daje radę biorę dużo magnezu, potasu, vigoru, inozytolu, pije duzo melis i czasmi jak sie zdenerwuje biore relanium.

Doraźnie xanax

przez krystian2222 26 lip 2012, 16:11
Właśnie wróciłem od endokrynologa i powiedział, że na 90% był pewien, że będzie miał stałego pacjenta z niedoczynnością tarczycy, ale zobaczył wyniki i po za podwyższonym TSH idealnie. Plus jeszcze, że morfologia, ciśnienie, cukier itd świetnie . I powiedział, że jak koniecznie chce leczyc to tsh to nie ma sensu bo tarczyca jest zdrowa, a jak się leczy zdrową tarczyce to tylko może doprowadzić do depresji . Zatem tarczyce mogę odrzucić. Co ciekawe lekarz zapisał mi propanolof WZF, że ma mi to wyciszyć organizm i , że za 2-3 tyg powinna być jakaś poprawa. I że już miałem wiele przypadków, że lekarze leczyli zdrowych ludzi na deresje, nerwice i niewiadomo co jeszcze, a po roku brania tych psychotropów mieli tak zrytą głowę , że już ciężko było im w jakikolwiek sposób pomóc. A i, że czasami w takich przypadkach jak nasze wystraczy po prostu organizm wyciszyć , uspokoić i uzupełniać właśnie brakujące rzeczy typu np magnez czy żelazo. I że jest duża szansa, że w te wakacje jeszcze wsyztsko wróci do normy.

A co do rezonansu. Ja byłem umówiony w szpitalu też prywatnie na tomografie. Jednak szczęście w nieszczęściu , ze tego dnia miałem mega pogorszenie i nasilenie objawów, do tego stopnia , że było mi słabo i zwracałem. Ojciec mnie zawiózł do lekarza szybciej bo serio myśleli , że jakiś guz i że każda godzina się liczy. W szpitalu dostałęm jeszcze większego ataku i lekarz który widział w jakim jestem stanie kazał mnie położyć na wózek i przyjęli do szpitala normalnie z podejrzeniem stwardzenia rozsianego (nie wiem jak to sie dokladnie pisze, ale wiadomo o co chodzi) I zrobili mi rezonans z kontrastem za free. Jedyna rzecz która mi się udała

przez bvb25 26 lip 2012, 17:10
no ale w szpitalu to widzę, że podobne do mnie przechodziłeś niezłe jazdy:/
Z tą tarczyca to tez mi się wydawało, że raczej wszystko ok będzie.
Co do psychotropów to sam widzisz dlaczego za bardzo nie chcę tego brać...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 26 lip 2012, 18:56
Ja tam psychotropow nie neguje, bo sam wierze, że jeszcze w te wakacje mi pomogą (nadzieja matką głupich , ale cóż ;]) Plus odpoczynek, mneij stresu, może witaminy coś dadzą, a najlepszą beke będe miał jak ten lek od niego Propranolol mi pomoże za 2-3 tyg haha . Nie no to raczej niemożlwie, ale powiedział , że już tak miał, że pomogło, ale to by było zbyt piękne .

A psychotropy są dobre jezeli się dobrze trafi w chorobe a nie po 5 minutowej rozmowie zapisuje się lek który trzeba brać miesiącami ;/

przez pablo_019 26 lip 2012, 19:32
Witam

Jestem tu nowy. Miałem mnóstwo badań (morfologie, choroby tarczycy, borelioza, tomograf, rezonans, echo serca, EEG, sprawdzone tętnice szyjne i kręgowe i masę innych których nawet nie jestem wstanie wymienić). Wszystkie badania ok. Mam podobne objawy. Uciski w głowie, lekkie zawroty, osłabienie. Najgorsze są jednak objawy związane właśnie z głową i napięciem mięśniowym, takim sztywnieniem karku i szczęki, czasami też szyi. Niestety mam też zaburzenia widzenia pod postacią mroczków i piski w uszach. Martwią mnie te ostatnie objawy bo takie występują przy niedotlenieniu mózgu, chociaż rezonans głowy miałem i było czysto. Dodam jeszcze że oprócz nerwicy zdiagnozowano mi także tężyczkę utajoną-miałem próbę tężyczkową. Bierze się ta tężyczka utajona z niedoborów magnezu co jest podobno wynikiem stresu-tak twierdzą lekarze. Chciałem się zapytać czy takie zaburzenia wzroku i szumy uszne które bardzo mnie martwią, mogą mieć coś wspólnego z zaburzeniami emocjonalnymi ?

przez bvb25 27 lip 2012, 00:20
no raczej Stary, moim zdaniem masz typową nerwicę. Wszystkie badania ok, a masz uciski, bóle karku i inne typowe dolegliwości nerwicy. Idź do psychiatry lub do psychologa. Opisz dokładniej swoje problemy ze wzrokiem to Ci powiem czy dokładnie to samo mamy ale ogólnie nerwica ma mnóstwo dolegliwości jedni maja to inni co innego ale jak czytam twój post to jestem w 99% przekonany, że to nerwica. Opisz trochę swoje objawy, od kiedy to masz i troche swoję życie. Odrazu polecam podwójny magnez r/w, podwójny potas r/w, jakis zbiór witamin typu centrum/vigor raz dziennie. Reszte leków zapewne przepisze Ci psychiatra. Unikaj stresów, wycisz się porządnie, pij melise, unikaj wysiłku fizycznego, a samo w końcu przejdzie;)

Doraźnie xanax

Sortuj wg