Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez krystian2222 24 lip 2012, 23:28
Ej, ale ja usyłszałem zdanie `ciesz się, ze w ogóle żyjesz ` albo `ciesz się, że nie masz zawały` prawie od każdego lekarza od psychiatry , rodzinnego, neurologa, psychologa, nawet od babki w aptece, hahaha . Cóż.. może i mają trochę racji, może nie, z tym, że żyjesz, ale z zawałem, bo faktycznie dużo mi nie brakowało. No ze mną na początku był dramat u psychiatry cały się trząsłem i byłem tak spanikowany tymi `zawrotami` że płakałem przy niej . Ale dała mi hydroksyzyne (2 tabletki i spałem ) . A teraz mam inną panią psychiatre, do której pójde w czwartek. Ona ma mega doświadczenie w nerwicach, ok 30 lat. Powiedziala, że ten `dopalacz ` nie ma żadnego znaczenia, że już dawno nic w mózgu nie mam i że mam się uspokoić.
No i właśnie jak była sugestia derealizacji to, że za dobrze wyglądam, że ona zdaje sobie sprawe że inaczej odbieram świat, ale po za częstym mruganiem i czasami widać jak przebieram oczami (najczesciej wtedy kiedy trace koncentracje i pochłania mnie ta derealizacja ) to wyglądam jak okaz zdrowia..
A plus moje bóle głowy o które pytała bardzo dokładnie powiedziała, że świadczą o zwykłej nerwicy wywołanej nadmiernym stresem i przemęczeniem organizmu..

przez bvb25 24 lip 2012, 23:40
kurde ja pamietam jak się zdołowałem jak wylądawałem w szpitalu na odziale neurologii(na izbie przyjęć nie chcieli mnie przyjac bo twierdzili, że jestem zdrowy, interwencja Ciotki która jest lekarzem dopiero zmieniła ich decyzje). Na odziale 80-90% to ludzie powyżej 60 lat sobie mysle, kurde co ja tutaj robie ale sobie życie spierdoliłem:(( masakra, byłem wściekły na siebie, cały dzień najchetniej bym spał, ze stresu praktycznie nic (poza spaniem) odprężającego nie mogłem robic tylko to dziwne postrzeganie świata, wtedy pamiętam, że od tego ciagłego nakrecania się miałem cos takiego jak wychodziłem z windy to miałem zawroty głowy góra dół jakbym szedł po falujacym statku ale na szczęście to przeszło. Byłem tez niedawno na łódce ze znajomym. Cały dzień pływaliśmy to wieczorem też czułem to falowanie w pokoju. Jednego wieczoru miałem takie dziwne mrowienie czubka głowy przez jakies 15 min jak zasypiałem, nigdy czegos podobnego nie miałem. Te akcje poza łodką miałem w 1 miesiącu jak byłem niesamowicie przerażony tym co sie stało wtedy jeszcze pamietam jak mi serce strasznie waliło(90-100uderzeń) no ale teraz jest lepiej, chyba głownie przez to, że czlowiek wie o co chodzi.
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 25 lip 2012, 15:23
Dzisiaj zajechałem na budowe i gadałem z takim panem , który mówi, że też ma coś bardzo podobnego od 8 lat. Ale mówi, że on się tym już w ogóle nie przejmuje teraz ma ok 55-60 lat, miał mega stresującą prace bo odpowiadał ze bezpieczeństwo jak ktoś przyjeżdzał na pomorze, np Papież, albo prezydent, (sprawdzał czy nie ma łdunków wybuchowych itd) Ale mniejsza o to, on mówi, że mu często się to pojawia po prostu w okresie silnych nerwów, stresu i zazwyczaj podczas lata, ale na jesień , jak pogoda się zmienia to mu to samo puszcza. I mówi, że czasami tak ma, że 2 lata spokój a czasami sie pojawi na 3 miesiace , ale w koncu samo puszcza i jest normlanie. My jesteśmy młodzi wiec to może trwać krócej plus jeszcze dodatkowo się leczymy , więc jest nadzieja ;d

-- 25 lip 2012, 15:26 --

a tak w ogóle to dzisiaj jest chyba najlepszy dzień w ciągu tych ostatnich 6 tyg. Tzn zero ucisków i bólu głowy, derealizacja chyba taka sama, aczkolwiek mniej mi utrudnia niż zawsze. CHyba się z nią oswoiłem i przyzwyczaiłem po prostu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beti31 25 lip 2012, 15:35
Witam jestem nowa na forum. Czytam to co napisaliście ja mam podobnie objawy duszności, bóle głowy, brzucha, stały ucisk w gardle , kołatanie serca itd. dużo by wymieniać diagnoza nerwica lękowa ( agorafobia ) brałam leki ale to tylko mnie otumania nic więcej chodzę na psychoterapie indywidualną mało pomaga mam dni że nie chce wychodzić z domu nawet nie chce się widywać z przyjaciółmi strasznie to utrudnia mi życie straram się czytać jakieś mądre książki może medytacja trzeba jakoś walczyć z ta chorobą.

przez bvb25 25 lip 2012, 15:40
Krystian - no to dobrze to słyszeć. U mnie dzisiaj jakoś gorzej tzn tradycyjnie od 11.00 zaczeło sie największe nasilenie, niewiem może pogada bo jest mega duszno i słychac burze w okolicy. Pojechałem po materiały do castoramy i musiałem jakies nietypowe śrubki wyszukać. Kurde myślałem , że zwariuję. Dużo ludzi, dużo kolorowych towarów do tego ja musiałem się porządnie skupić, żeby nie wracać tu znowu. Nie jest to fajne bo wtedy czułem wielkie otępienie, że jak cos do mnie znajomy mówił/opowiadał to w ogólne nie jarzyłem o czym mówi :blabla: , ba nawet miałem problemy żeby sie porządnie skupic na myślach co Ja chce powiedzieć no ale cóż wiem, że łatwo nie jest, wychodząc ze sklepu wziałem sobie relanium i zaraz wezme jeszcze ten inoztyol i jadę nad jezioro się wyluzowac trochę.

-- 25 lip 2012, 15:42 --

beti31, opisz konkretnie swoje objawy, od kiedy to masz, jak to sie zaczeło, opisz trochę swoję życie i napisz czym i jak sie leczysz
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 25 lip 2012, 17:12
ja nie wiem jak Ty Michał możesz wytrzymać w pracy na budowie w taką pogodę, podziwiam ;o ja dzisiaj zmusiłem się do spaceru i podjechaniu do apteki w celu kupienia sobie wody z dużą ilością magnezu.. Wiem, że to już troche przesada, ale jakoś daje mi wiare , że kiedy wszystko uzupełnie to może nie odpuści całkiem ale będe się lepiej czuł i otępienie będzie mi mnie dokuczało

przez bvb25 25 lip 2012, 22:19
nie no spoko robię remont w mieszkaniu więc luzik ale te białe ściany i jasna posadzka zajebiście mnie raziły dzisiaj:/
Byłem nad jeziorem i pomagałem zawieść łódke znajomego do serwisu, zmęczyłem się dosc mocno fizycznie co nasiliło dosc mocno moje objawy.
Jak jest u Ciebie Krystian jak się zmęczysz fizycznie tez tak masz, że Cie otępia bardziej?

Potem wieczorem pojechałem odebrać Matke od Ciotki i to był bardzo dobry pomysł bo Tą Ciotke bardzo lubię i wspólnie powspominaliśmy stare czasy itp. naprawdę fajnie się psychicznie poczułem prze te 2h niestety jak wracałem zajechała mi droge jakas idiotka która jak sie okazało jechała ze swoim chłopakiem plackiem który mnie na światłach nawyzywał i groził, ja i tak mu odpowiedziałem, bo sobie nie pozwole na takie traktowanie, rozjechaliśmy się ale bez sensownie mi ci puści ludzie podniesli ciśnienie, jak mi sie wcześniej dobrze zrobiło teraz siedze wk******y na ta całą sytułacją ku**a wiecznie coś...

Zauważyłem jeszcze ciekawą rzecz otóż zaczęła mi dzisiaj troszeczke drgac powieka od oka co jest objawem braku magnezu w organiżmie, a od ponad miesiąca zażywam codziennie podwójna dawke magnezu + w vigorze jest jego jakies 33% dziennego zapotrzebowania do tego pije wode mineralną gdzie tez jest magnez więc wychodzi w sumie jakieś 300% magnezu dziennego zapotrzebowania więc juz niewiem o co chodzi z ta powieką...?

-- 25 lip 2012, 22:39 --

napisałem Ci wiadomosć na gg jak bedziesz miał czas przeczytaj ją i mi odpisz

Doraźnie xanax

przez krystian2222 25 lip 2012, 23:08
Ja mam kategorycznie zabroniony silny wysiłek fizyczny ;p Więc sam nie wiem, wiem np, że jak jestem głodny i nie mogę zasnąc i jest np godzina 2 w nicy to jestem tak padnięty że mam w dupie moje otępienie jak taki padnięty jestem.

No , rozmowy dużo dają, ja jak się wkręce w rozmowe to przez chwile nawet zapominam o tym co mi jest. CHociaż chwila wolności : )

Ej, właśnie, mi też od wczoraj rana cały czas chodzi lewa powieka i to dośc konkretnie tak np co pół h chodzi parę razy. Nie mam pojęcia od czego. Potas i magnez mam w dawkach konkretnych, myśle, że mogło nam coś wypłukać, nie wiem może wapń, albo żelazo (mówie od razu ze sie nie znam, tylko takie przypuszczenia)

przez bvb25 25 lip 2012, 23:27
wapń(20%) i żelazo(91%) masz w vigorze, a pewnie go zażywasz regularnie. Dzisiaj to miałem bardziej tak, że w ciagu dnia miałem bardziej otępienie, a pod koniec po tym wysiłku fizycznym bardziej juz zamroczenie dziwne to ale staram sie tutaj wszystko dokumentować żeby nie zapomnieć;) Byłes na gg?

Doraźnie xanax

przez krystian2222 25 lip 2012, 23:38
Wiem, że jest w vigorze, ale może coś sobie wypłukaliśmy przez duże dawki magnezu. Bo serio powieka jest uciążliwa, aż oko boli. Najlepsze jest to, że tylko lewa. A prawa normalnie..

Ja jeszcze zauważyłem, że mimo iż spię przy uchylonych oknach to jestem cały spocony i pierwsza rzeczą którą rano robię to jak najszybsza kąpiel. Efekt uboczny Citalu, objaw nerwicy czy niedoczynność tarczycy .. ? :)

Wszedłem na chwilkę, on ma zupełnie to samo co my, może troche mniej nasilone

-- 25 lip 2012, 23:41 --

Po za tym ja właśnie kiedyś mogłem wytrzymać 2,3 doby bez snu albo spać 2h, w ogóle nie męczyły mnie tenmperatury typy nawet 35 stopni i więcej. A teraz masakra, jak ciepło to zaraz cały mokry się robie, jęzor na wierzchu, troche ciężej się oddycha. I w ogóle jakiś taki mega zmęczony cały dzień i bez sił na cokolwiek. A w nocy bezsenność... ;///////////

przez bvb25 25 lip 2012, 23:46
Ja sie wczesniej mocno grzełałem w nocy teraz chyba juz nie. U mnie też to była lewa powieka ale to bylo chwilowe, nie myślmy o tym bo zaraz nam będzie naparzała jak młot pneumatyczny albo wibrator;)
a jak z zasymianiem u Ciebie, ja praktycznie zasypiam jak niemowlak ale to jest chyba już podejscie psychiczne, że to jest jedyny relaks taki
a juz wiesz coś o tej tarczycy?

Doraźnie xanax

przez krystian2222 25 lip 2012, 23:59
Właśnie mam mega probelmy ze snem ostatnio, ale u mnie pewnie przez ten Cital ;/ moze ta potliwość też minie tak jak u Ciebie. Powtórzyłem badania krwi i znowu wyszło TSH większe tym razem ok. 6.000 a norma to 4.100 z tego co dobrze pamiętam, ale wszystkie inne badania te TT3, TT4, TF3, TF4 i te przeciwciała (nie wiem czy nie pomyliłem czegoś w nazwie) to ok, tylko to TSH ciągle za wysokie. Jutro przed 15 mam wizyte

przez bvb25 26 lip 2012, 00:07
to dawaj zaraz znac co Ci powie;)

Doraźnie xanax

przez krystian2222 26 lip 2012, 00:10
Jak to jeszcze trochę potrwa to idę do wróżki .. xd

Sortuj wg