Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez krystian2222 24 lip 2012, 17:48
i dużo osób mówi, że jedynym wyjściem jest psychoterapia, a ja akurat w nią nie wierze + jest zdecydowanie za droga..

przez Madzialenka 24 lip 2012, 18:37
bvb25 masz racje, przecież nikt nie ma tego non stop.Ludzie mają to od 10,14 lat ale z okresami remisji czyli świetnego samopoczucia.

przez krystian2222 24 lip 2012, 18:52
czyli nie jest tak, że to trwa 14 lat 24/24 ? Np trwa 2-3 miesiące i puszcza ? A ja myslałem ze już tak cale życie będe ; o hahha

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Madzialenka 24 lip 2012, 18:56
U mnie tak właśnie jest jakiś czas i puszcza.

przez krystian2222 24 lip 2012, 18:58
a co do psychoterapii to hm, uważam, że to musi puścić przy pomocy leków i witamin , które sobie wypłukaliśmy albo po prostu mieliśmy złą dietę. A psychoterapia jest potrzebna żeby po raz kolejny nie wpaść w to bagno co mamy teraz, żeby zmienić nasze myślenie i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, np ze stresem albo z uczuciami

przez bvb25 24 lip 2012, 20:16
Parę miesięcy nie dłużej, zwróć też na to uwagę, że dużo ludzi sobie olało leczenie z różnych swoich względów np. finansowych, braku czasu albo możliwości. My zaczęliśmy od razu się leczyć, ja już 3 dnia byłem u neurologa i od razu zacząłem zażywać różne leki+witaminy do tego jesteśmy młodzi to tez mamy chyba troche większe zdolności regeneracyjne więc wydaję mi się, że miesiąc góra dwa ale najlepiej się czasowo nie nastawiać tylko cierpliwie czekać i nie mysleć o tym;).

Wiemy juz tez jak sie leczyć, a to jest bardzo ważne. Ja uważam, że jest to pierwszy etap leczenia, 2 etap to nie dopuścic juz nigdy do takiej sytułacji, przynajmniej ja już wyciągnąłem z tego wnioski i wiem, że mój organizm nie wytrzyma 5-dniowych stresów i ciagłych weekendowych melanży. Trzeba zacząć bardziej dbać o swoje zdrowie.
Ty odpuscisz pewnie sobie te kawy tigery(albo chociaż mocno ograniczysz, do tego rzuciłes juz palenie) i będziesz starał się unikac stresów więc w sumie powinno nam to na dobre wyjsć;). Ja musze sie też wyprowadzic wreszcie od starych bo z ojcem sie wiecznie kłóce bo cos wiecznie odemnie chce i robi długi na mieście na moje nazwisko (mamy wspólne 2 firmy) czym sie strasznie przejmuję bo zawszę mi zależy żeby ludzie mieli o mnie dobre zdanie, a on to niszczy od paru lat:/

Co do psychoterapii to sie z Toba nie zgodze bo uważam, że każdy bez względu na stan zdrowia powinien chociaz raz na jakis czas zajrzeć do psychologa. Dlatego naprawdę polecam Ci takie wizyta, ja sie czuje tam świetnie bo to jest jedyne miejsce gdzie moge sie bezpiecznie wyżalić na każdy nurtujacy mnie temat i dostac jakąs porządna poradę. Tak mi sie dobrze siedzi u Psychologa, że 1h mija mi jak 10min, a reszte dnia czuję się dobrze;)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 24 lip 2012, 20:51
W sumie racja z tym leczeniem ja też od razu zacząłem , a po 6 dniach od ataku dostałem ten Cital. A już dawno wyszedłem z łóżka i nie użalam się nad sobą. Fajki rzuciłem, kawe też, tigery też już na zawsze. Nawet dieta inna , hah . Plus nasz młody wiek .

Ja teraz mam całkowcie bezstresowo. Zero stresu, nawet odpuściłem kontakty z dziewczyną, bo to za bardzo toksyczne było, za dużo nerwów z nią miałem. Za młody jestem, jeszcze wiele wspaniałych kobiet przede mną.

Jedno jest pewne będe o sobie dbał i doceniał kazda chwile życia jak tylko z tego wyjde.

przez bvb25 24 lip 2012, 21:52
to fajnie masz:)
U mnie jest trudniej, ciągłe kłótnie ze starym który nie zdaję sobie sprawy przez co aktualnie przechodzę bo przeciez niemam żadnych widocznych dolegliwości. Do tego czasami stres w pracy(budowlanka niestety). wiem wiem, że powinienem sie na jakis czas odciąc od tego i wyjechac, gdzies sie wyciszyć porządnie zrelaksować najlepiej gdzies na wieś i wyłączyc telefon ale trafiłem na cięzka sytułacje i musze nap*****lac ,żeby to wszystko utrzymac do tego mam 2 kolejne zlecenia które juz wcześniej klepnąłem i musze je wykonać, do tego te ciagłe pytania znajomych dlaczego nie piję i , że sobie cos uroiłem bo przeciez jestem normalny w ogóle żartuja, że symuluję, a ja mimo, że staram sie smiac z tego to w głebi otwiera mi sie nóż ze złości na nich, bo kurde jestem ciekaw jak ci moim madrzy znajomi by sie zachowywali na mioim mejscu jestem bardzo ciekaw...

Ale ogólnie jest lepiej niz miesiąc temu kiedy praktycznie sie juz żegnałem ze swiatem. Do końca sierpnia czekam na porządną poprawę, jeżeli jej nie bedzie, Tianesal wjezdża, kończe wszystkie zlecenia i spadam gdzies do sanatorium komórka off i wtedy tylko Ja bede najwazniejszy;)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 24 lip 2012, 22:20
Ja już tak zrobiłem, że jestem dla siebie najważniejszy, nie gadam w ogóle z ludzmi , którzy wiem, że nie zrozumieją tego co ja teraz przechodzę , też Ci to proponuje. Tylko Ci zaufani, których jest mało , bardzo mało. ..

A z ciekawości zapytam co robicie konkretniej? Ojciec ma firmę drogowo-budowlaną, ale głównie zajmuje się kostką brukową, (parkingi, chodniki, drogi) czasami zieleń , hydraulika i mała infrastruktura , też właśnie wziałem do pracy 4 kolegów i jezdzilismy moim samochodem do pracy dla niego jako podwykonawca. Może też to mnie wykończyło, że za szybko chciałem wejść w dorosłe życie, teraz mam konsekwencje :( Jedno co mnie pociesza to to, że rodzice się serio przejęli i widze, że gdyby mogli to by zrobili wszystko żeby mi pomóc , a to mega pomaga

przez bvb25 24 lip 2012, 22:32
Ogólno-budowlana firma wczesniej budowaliśmy domy pod klucz(łacznie jakies 50 domów 130-180m2), od kilku lat uderzyliśmy w przetargi publiczne(ogónie remonty, przebudowy). Powiem Ci, że ja tez w twoim wieku robiłem fizycznie tzn pracowałem jako zwykły pracownik budowlany u ojca więc widze, że mamy wiele wspólnego;)
Od jakiś 2 lat jestem niezalezny finansowo od starych bo mam juz sowje zlecenia i ludzi pod sobą. Miałem ostatnio kilka naprawde dobrych strzałów na których naprawde duzo zarobiłem. Ale ogólnie chyba to wszystko mnie w końcu wykończyło. Tydzień roboczy stresy, do tego ciagłe kłótnie z ojcem(mamy te same nerwowe charaktery tylko, że on niema po kim dziedziczyc nerwicy bo ja mam ja po mamie i babci od strony mamy). Weekendy to praktycznie każdy piłem do tego czasmi jakies inne bezsensowe używki. Niezdrowy tryb zycia(nie lubie śniadań, warzyw, lubie fastfoody). Ogólnie jestem dosc nerwowa osobą tłumiącą swoje emocję(rzadko wybucham) i bardzo przejmuje się problemami zwłaszcza czaswymi problemami finansowymi. Jakby tego było mało studia, sesje, teraz ta obrona. Myślałem, że jestem twardy, widocznie sie przeliczyłem ale z drugiej strony łatwego życia niemam...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 24 lip 2012, 22:41
No bardzo podobne charaktery mamy i pewnie teraz stąd podobne problemy. Wiesz co , spróbuj brać ten lek już teraz. Na mnie może ten Cital nie działa (tzn nie ustępują objawy) ale nie załamuje się, mam lepszy humor i chęci do życia. A to zawsze coś, może za 2 tyg trochę pomoże z derealizacją czy z nerwicą sam nie wiem co to jest. Na pewno jak będą jakieś efekty to napiszę

przez bvb25 24 lip 2012, 22:48
z psychą nie jest źle, potrafie sie cieszyć i śmiać choć praktycznie codziennie złapie mnie jakis dół ale daje rade narazię. Jak wspomniałem w połowie sierpnia mam wylot za granicę na który musze już lecieć choc nie bardzo mi się chcę, a lece z moja dziewczyna i z ekipą która pije więc tez chce sie troche wyluzować jakims drinkiem, a po leku bedzie to raczej juz niemozliwe. Ogolnie dołowało by mnie tez takie wykluczenie, że wszyscy moga pic ale akurat Ja nie. Wiadamo, że bede sie ograniczał bo kiedys na takich wyjazdach to praktycznie non-stop%%% Zobaczymy co bedzie jak wróce.

A napisz mi jeszcze dlaczego lekarz wykluczył u Ciebie ta derealizację?

Doraźnie xanax

przez krystian2222 24 lip 2012, 23:03
No sam nie wiem w sumie , jak jej powiedziałem , że wyczytałem, że mam coś w stylu derealizacji to ona, że nie , że za dobrze się trzymam, że to tylko jakaś nerwica. Że mam brać Cital tak jak kazała mi wcześniejsza pswychiatra tak 6-7 tyg tylko zwiększyła mi dawke z 20mg na 30mg, a jak nie pomoże (chociaz ona w to wątpi ) to zapisze mi coś mocniejszego..

przez bvb25 24 lip 2012, 23:19
yhy to już wiem dlaczego mój psycholog tez nic nie zasugerował, jak Ty normalnie rozmawiam, nie tracę równowagi itp. Bo u Nas róznica jest taka, że ludzie z derealizacją są chyba bardziej zdołowani, przerażeni i problem siedzi głoboko wewnątrz. Ja i pewnie Ty potrafimy się cieszyć, normalnie rozmawiać, czyms sie zająć, nawet żartować i ogolnie nie widac tego po nas nic a nic. Jedynie neurolog zasugerował jakies badania psychiatryczne jak zaczałem u niej sie dołować jak mi nie potrafiła nieczego zdiagnozować. Troche żałuje, że odrazu nie poszedłem do psychiatry bo On juz cokolwiek by wiedział i nie odpowiadał mi na pytania "co to jest" że np: po takim weekendzie to powinienem sie cieszyć, że w ogóle żyję... - to skutkowało najgorzszym miesiącem w moim życiu co może nawet nasilało objawy...

Doraźnie xanax

Sortuj wg