Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bvb25 18 lip 2012, 18:30
U mnie zaczęło się 9 tygodni temu. Był weekend, w piątek pojechałem do znajomego pod domek tam dość dużo piliśmy i nie tylko. Poszedłem jakoś o 5.00 spać na 2 dzień wróciłem skacowany do domu. Prawie cały dzień spałem. Wieczorem znajomy wyciągnął mnie na imprezę do klubu(1 błąd). Tam piłem i nie tylko(2 błąd) wróciłem również jakoś o 5.00 do domu, koło 6.00 zasnąłem. W niedziele obudziłem się o 13.00 co było dla mnie już dziwne, bo nawet przeważnie się zawszę chociaż na chwilę wcześniej przebudzę ale ogólnie wciąż wszystko było ok. Zjadłem śniadanie,a koło 16.00 pojechałem z dziewczyną na obiad(miałem jeszcze w sobie alkohol bo dziewczyna ode mnie go czuła). Po drodzę zauważyłem pewną osobę która kiedyś mnie okradła i sie na jej widok strasznie zdenerwowałem co pewnie miało duzo wpływ na to. O 18.00 zszedły mi promile do 0,00%(sprawdzałem na stacji) wróciłem na chate położyłem się, oparłem głowe na poduszce i zaczął się koszmar. Strasznie zakręciło mi się w głowie, serce zaczęło mi walić, pojawiły się nudności(bez wymiotów), problemy z koncentracja i mysleniem i no i to nieszczęsne zamroczenie/otępienie. Dalszy ciąg opisywałem wcześniej. Ale pierwszy miesiąc to była katastrofa, też płakałem, miałem nawet myśli jakie jest najbardziej bezbolesne samobójstwo i kto przyjdzie na mój pogrzeb bo nie wyobrażałem sobie życia w takim stanie, poprostu załamka max. Dopiero jak sobie uświadomiłem, że to na 99% nerwica to zacząłem się uspokajać i stopniowo wracac do życia...
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 18 lip 2012, 19:22
Mysli samobójcze głownie pierwszy tydzień i wracały w weekendy. Ale równiez wczoraj, jakoś tak po raz pierwszy byłem tak dłuzej po za domem i jak wróciłem ok 20 to zacząl się atak histerii . Ale psycholog mówiła, że jak chce płakać to mam płakać i tego nie hamować . I faktycznie popłakałem i za godzine było troche lepiej. Dzisiaj jest znośnie. o 21 dzwonie do psychiatry czy się dzisiaj zobaczymy czy nie, w sprawie tej tarczycy głównie i czy nie zwiększyć citalu z 20 na 40

-- 18 lip 2012, 19:28 --

ja CIebie michał podziwiam, że nie bierzesz zadnych leków, ja bym chyba zwariował, a tak to mam chociaż w co wierzyć , że w końcu zadziała, ze za tydzien, za 2, za 3, za4.....

przez bvb25 18 lip 2012, 21:01
Ogólnie sam się sobie dziwię ale chodzi chyba o to, że ja się na początku wystraszyłem, że uszkodziłem sobie banie od dragów i alku ale potem jak diagnoza wyszła na nerwice to się uspokoiłem i stwierdziłem, że narazie daje radę poza tym chodzę do psychologa i Ona mi powiedziała, że jak wytrzymam to żebym nie brał. Miałem parę takich sytuacji, że trzymałem już w ręku to opakowanie i chciałem zażyć ale jakos mi chec przechodziła. Chodzi tez o to, że wtedy zupełni nie piłbym alkoholu, a mam takich znajomych którzy co okazja pija i czułbym się bardziej odizolowany. Wole uczycie, że moge pic ale niechcę niż, że chce ale nie mogę;). Bo ogólnie alk ograniczyłem o jakieś 70% tego co piłem przed objawami, dragów już nie ruszę;)
Krystian dawaj na gg:)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Madzialenka 18 lip 2012, 22:16
krystian2222 być może Twoje dolegliwości spowodowane są złą pracą tarczycy, myślę, że powinieneś to skonsultować z lekarzem.pozdrawiam!

przez bvb25 18 lip 2012, 23:09
Krystian przeczytaj koniecznie bardzo polecam:

http://www.derealizacja.fora.pl/glowny, ... html#11376

Doraźnie xanax

przez agusiaww 18 lip 2012, 23:44
Krystian moze byc to zupelnie od tarczycy, u mnie tez jest winna nadczynnosc. Niemniej mi akurat po braniu max lekow, tylko to pomoglo i sie ciesze, ze w ogole cos. Bralam Alventa, czyli wenlafaksyna, teraz juz nic nie biore i zyje bez bólu, i bez lęków.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez krystian2222 19 lip 2012, 01:00
Ja miałem motyw ok 4 misięcy temu, że jarałem, jednak musieli czegoś dorzucić co w efekcie mogło dać jakiegoś psychodelika, dopalacza.. Jednak , że jarałem mało, tak ok. raz na pół roku i nigdy nie miałem takich akcji. Tego dnia paliliśmy w 4 , jednak tylko ja miałem atak, tzw bad trip. Miałem kołotanie serca, zawroty głowy, ale takie konkretne, wszystko wrowało, nie wiedziąłem co się dzieje, widzialem co 4 klatkę , później zrzuciłem z siebie z góry wszytskie ciuchy bo nie mogłem złapać oddechu, myślałem, ze umieram, kazałem dzwonic po karetke , jednak koledzy wzieli mnie na lozko, dali coli i gadali do mnie, zaczeli mnie uspokajać. Wlaściwie po godzinie nie czułem ze coś brałem, i tak 3 miesiące nic. Możliwe , że to co mam teraz jest powiązane z tamtym przeżyciem ? ;/ na drugi dzień najlepszy kumpel powiedział, że coś musze miec nie tak ze zdrowiem, bo mówił, że podczas ferii kiedy jaraliśmy to tanto było duże silniejsze i zupełnie nic mi nie było. Całkiem prawdopodobne, że właśnie przez te pół roku mogła pojawić się niedoczynnośc tarczycy, plus byłem bardzo wykończony tego dnia i stąd taka akcja, dodam, że wziałem tylko dwa buchy. Sam już nie wiem, jednak wszyscy psychiatrzy i psycholodzy mowia, ze to niemozlwie, że dawno juz nic nie mam w organizmie i ze jak paliłem raz na pół roku (w sumie ok. 5 razy) to niemożliwe. Co najwyżej może być tak, że organizm odebrał to jaki traume (czyli np jak ktoś inny ma nerwice czy depresje po brał udział w tragicznym wypadku samochodowym) na tej zasadzie

przez bvb25 19 lip 2012, 10:21
emocjonalnie pewnie tak, fizycznie raczej już nie. To wystraszenie pewnie dołożyło jakąś cegiełkę do wszystkiego ale tym bym się raczej nie przejmował;)
Organizm dał Ci jasno znać, że to nie dla Ciebie;)

-- 19 lip 2012, 11:02 --

krystian czytałeś tego linka co Ci wczoraj wysłałem?

Doraźnie xanax

przez krystian2222 19 lip 2012, 11:20
No lekarze też mi wybijali to z głowy, że to niemożliwe. Że bym musiał palić przez długi okres, a ja tylko 2 buchy wziałem. Bo na pocztaku ja sie bardzo bałem , że to mi mózg wypliło i że już nigdy nie będzie normalnie, że nigdy nie będe normalnie odbierał tego co widze :( Ale no chyba tyle lekarzy nie może się mylić.. mam taką nadzieje. Po za tym wczoraj byłem u psychiatry i ona wybiła mi z głowy derealizacje, i powiedziała, że moje bóle głowy , w sensie, że raz boli z lewej, raz z prawej strony i ten ból jest taki sam to typowe na tle nerwowym. Dzisiaj zwiększyła mi dawke CItalu do 30 mg, i że mam się nie martwić, że najgorsze już za mną, że teraz tylko z górki, że lek dopiero się wchłania, a możliwa poprawa może być 6 tyg po braniu leku, a ja biore 3tyg i 2 dni. ZObaczymy, a i mamy jeść duzo papryki, pomidorów, orzechów, ogólnie jak najwięcej warzyw,

przez bvb25 19 lip 2012, 12:30
Krystian nie rozumiem czym Ty się Chłopie przejmujesz?! Ja zażywałem dużo więcej niż Ty i dużo dłużej i jakoś się trzymam, wierzę, że u Nas jest to kwestą czasu. Przejrzałem setki forów dla tych co brali i nigdzie nie znalazłem takich objawów po dragach. Wyjdź wreszcie z domu i zacznij coś robić. Ja dzisiaj jeszcze z domu nie wyszedłem i też zauważyłem, że sam organizm z braku zajęć automatycznie zaczyna się nakręcać co skutkuje silniejszymi objawami. U mnie Psycholog tez obstawia nerwice mimo, że zażywałem dużo więcej niż Ty i do tego alkohol, mnóstwo stresów, nerwów, mało snu. Także przestań szukać sobie chorób(ta tarczyce tylko skonsultuj z lekarzem rodzinnym, pewnie Ci coś przepisze). Pojedź sobie ze znajomymi nad jeziorko, walnij sobie piwko i weź się wyluzuj, popatrz na ładne dziewczyny, rozmawiaj z ludźmi, a zobaczysz, że objawy się przynajmniej zmniejszą;) Bądź dobrej myśli nie trać życia, nie dawaj nerwicy wygrywać bo jesteś silniejszy ale jeszcze dobrze o tym nie wiesz! Lek to tak naprawdę dodatek do leczenia wszystko zależy od Nas samych. Ja mam za piękne życie żeby mi tu jakaś nerwica niszczyła wszystko do czego doszedłem sam i mam jeszcze dużo rzeczy do udowodnienia i nie będę się tymi dolegliwościami dłużej przejmował. Będziemy walczyć do końca czyli do momentu jak nerwica ustąpi metoda na olanie tego wszystkiego. Zażywajmy te witaminy, zajmijmy się czymś, a nawet nie będziemy wiedzieć w którym momencie to minęło. Damy radę Stary kwesta czasu:)

Doraźnie xanax

przez krystian2222 19 lip 2012, 13:17
Dzisiaj sobie wyjde wieczorm na rower przed snem, chociaz na 20 min, zmusze sie , maz racje, moze lada dzien wszystko minie..

przez bvb25 19 lip 2012, 17:34
Krystian załóż sobie gg i sobie pogadamy bo męczy mnie to czekanie godzinami na odp.

-- 20 lip 2012, 15:33 --

A wasze zawroty, kręcenie głowy na czym dokładnie polegają? ja generalnie jak czytam zawroty to mi się bardziej kojarzy z takimi zawrotami po których nie można złapać równowagi, że świat wiruje itp. U mnie te"zawroty" są inne to bardziej jakiś problem z widzeniem postrzegania świata jak ja wypije piwo-góra dwa to nie mam takich żadnych zawrotów głowy żebym mną rzucało na boki tylko widzę niby normalnie ale tak jakby inaczej taki zamroczony.otepiały, troche klatkami, a jednak normalnie, niewiem trudne to do wytłumaczenia ale dokładnie takie coś mam od ponad 2 miechów tylko, że na trzeźwo i nie wcale nie jest to fajne wrecz przeciwnie jest to wręcz przerazające. Zauważyłem tez, że jak cos z bliska się przygladam to jest nawet ok ale gorzej jak widzę dużo rzeczy w oddali jak gdy byłem na stadionie na euro, dużo kibiców kolorów wszystko się rusza, wszyscy sie wydzierają mnosto wypuszczanych bodźców. Przed choroba bym był w swoim żywiole i pewnie bawił bym sie świetnie , a teraz to odliczałem każdą minute byle by sie ten mecz wreszcie skończył, chciałem stamtad wręcz wybiec bo wtedy najlepiej widać te moje dolegliwości i się zaraz nakręcałem jak cholera:/
Dzisiaj zauważyłem też, że mam też lekkie uciski na górej części głowy i, ze mam lekkie problemy z pamięcią krótko trwałą co mnie dziwni z długotrwała już nie

Doraźnie xanax

przez krystian2222 20 lip 2012, 18:34
No michał, teraz w 100 % mogę stwwierdzić , że mamy to samo. Identyczne objawy, jakbym widział właśnie co druga klatkę, ale dzisiaj tak pochodziłem trochę, zacząłem się z tym oswajać i po raz pierwszy było znośnie, już nie mam takich napadów histerii , że to się nigdy nie skończy. Także są już jakieś rzeczy na plus. No jeszcze musze tylko zrobic szczegółowe badania tarczycy (krew i prawdopodbnie usg, ale tym zajme sie od poniedziałku) na weekend chce sie troche poruszac i przyjmować ten cały CITAL, ziółka, plus mnóstwo witamin

Jedno jest pewne, wszystko jest PRZEJŚCIOWE i ze WSZYSTKIEGO WYJDZIEMY !!

Tak apropo gg to dzisiaj sobie założe , bo numer mam 7896250, już ładnych pare lat. A masz może facebooka ?

-- 21 lip 2012, 01:25 --

ktoś może próbował tego:
http://allegro.pl/rhodiolin-stres-nerwi ... 22823.html
http://allegro.pl/b-complex-kwas-foliow ... 33588.html

?

przez bvb25 21 lip 2012, 09:59
też jakaś dobra opcja ale wydaje mi sie, że takie "leki" najlepiej skonsultować z psychologiem/psychiatrą bo jest duzo firm co tak ludzi naciągają. Witaminy w 2 linku to ja mam w vigorze który kosztuje połowę mniej;) ale mimo wszystko może cos w tym stylu sobie zakupię, bo chyba napewno nie zaszkodzi. może pomoże

Doraźnie xanax

Sortuj wg