Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jasaw 06 lis 2011, 12:06
[b]annes[/b, kiedy przeczytałam Twój post, zobaczyłam siebie sprzed 30 laty /teraz mam 54/. Ta ogromna odpowiedzialność za los maluszków, obowiązki domowe / u mnie dość toksyczne małżeństwo dodatkowo/, są niezwykle obciążające dla osoby podchodzącej poważnie do życia, dlatego rozumiem Ciebie. Uwierz mi, trzeba znaleźć w tym wszystkim czas dla siebie. Aby dzieci były szczęśliwe ,/niezależnie od wieku/ my musimy być zdrowe... dlatego polecam Ci link, który pomoże Ci trochę na pewno, potrzeba tylko ok. pół godziny spokoju, najlepiej codziennie, np.gdy dzieci będą już spały... .

_____________http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/474389,ewa-foley-pokonaj-stres.html

Myślę, że nie łamię regulaminu forum???

Mam nadzieję, że choć troszkę poczujesz się spokojniejsza, mnie to pomaga!!!

Pozdrawiam Cie serdecznie!!!!!

[b][/b]http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/474389,ewa-foley-pokonaj-stres.html
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez annes 07 lis 2011, 13:02
dziekuję bardzo :smile: mam nadzieje że pokonam swoje demony i ty pokonasz swoje równie serdecznie pozdrawiam i 3mam kciuki

przez jasaw 07 lis 2011, 13:40
annes Wierzę, że nam się uda.
Trudno w to uwierzyć, ale te wszystkie objawy same stworzyłyśmy / oczywiście po wykluczeniu chorób zdiagnozowanych,somatycznych/. Dlatego poradzimy sobie z nimi, znajdziemy antidotum na te "stwory".

Wczoraj moje dziecko sprezentowało mi - zakup na Allegro -książkę Louise L. Hay / na niej bazuje Ewa Foley/ MOŻESZ UZDROWIĆ SWOJE CIAŁO / cena ok.18 zł/. Jestem przekonana, że może ona okazać się pomocna wielu młodym ludziom w zrozumieniu świata i siebie.
Kiedy ja byłam młoda, trudno było znaleźć pomoc w takich sprawach, szczególnie osobom, które nie mieszkały w dużych miastach. Cieszę, że to się zmieniło i dzięki temu zwiększyły się szanse młodych zagubionych, znerwicowanych, niepewnych siebie.....

Pozdrawiam serdecznie.....
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez annes 08 lis 2011, 20:42
wczoraj przed snem skorzystałam z linka :-)
nigdy nie wierzyłam w takie rzeczy ale działa... odprężyłam sie ale najbardziej mnie zadziwiło że moje stwory walczyły drętwienie rak ból w klatce i ból głowy wszystko po kolei tak jakby sie broniło ale dałam rade. Dziś było inaczej... wstałam, ogarnełam... spacer... jakoś wszystko jest ok ciągle cos robie...

przez jasaw 08 lis 2011, 21:33
annws, Ja korzystam z różnych form relaksacji, głównie polecanych przez E Foley. Znalazłam te linki poszukując muzyki relaksacyjnej. W zależności od nastroju wykorzystuję te formy relaksu. Codziennie, przed snem słucham tego ....

http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/813301 ... tacja.html

W ciągu dnia mam włączone radio internetowe RMF World Music i tak wyciszam się, czego i Tobie życzę, bo to jest pierwszy krok prowadzący do uporządkowania swoich myśli.... :!:
Dobra Dusza Forum

przez Madzialenka 06 gru 2011, 20:22
Moim problemem są prądy w głowie. Biorę Effectin 6 tygodni a prądy są cały czas. Boję się, że to coś poważnego. Miał ktoś z was taką dolegliwość?

przez George 08 gru 2011, 19:31
Oczywiście, pytałaś o to w innym wątku.
Ad maiora natus sum

przez Carlsberg 21 mar 2012, 23:23
Chciałe zapytać o to czy takie dziwne zawroty głowy to jest objaw nerwicy? Tzn nie są to zawroty głowy typu wirującego. To raczej takie uczucie braku równowagi, takie, że źle się steruje ciałem.

-- 21 mar 2012, 22:24 --

Tzn występują tylko raczej podczas chodzenia. Czasami coś takiego zawróci gdy siędzę a jeszcze rzadziej gdy leżę.

przez jasaw 21 mar 2012, 23:39
Carlsberg, mnie tego typu zawroty głowy towarzyszą przy okazji drobnego zdenerwowania czy emocji...mnie pomagały kiedyś i teraz, łykam od roku, tabletki Cavinton, przepisane przez neurologa.
Dobra Dusza Forum

przez zjebnerwicowy 21 mar 2012, 23:44
Carlsberg napisał(a):Chciałe zapytać o to czy takie dziwne zawroty głowy to jest objaw nerwicy? Tzn nie są to zawroty głowy typu wirującego. To raczej takie uczucie braku równowagi, takie, że źle się steruje ciałem.

-- 21 mar 2012, 22:24 --

Tzn występują tylko raczej podczas chodzenia. Czasami coś takiego zawróci gdy siędzę a jeszcze rzadziej gdy leżę.

Opisałbyś to jako takie pozorne uczucie braku równowagi, trochę niczym lekkie upojenie alkoholowe? Przy czym, łatwo można wykazać, iż z równowagą ok, np. jaskółka z zamkniętymi oczasmi, chodzenie po wąskich przejściach, stanie na jednej nodze, podstawowe badania neurologiczne, itd? Występujące właśnie podczas chodzenia, a raczej wzmożonego chodzenia, czasem i po wysiłku, a także po wykonywaniu ćwiczeń zawierających szereg przemieszczeń głowy (choćby skrzyżne brzuszki)? U mnie to w dodatku jeszcze czasem w supermarketach i lasach występowało wespół z pozornym zaburzeniem przestrzennym, przy skupieniu wzroku na coś bliskiego (np. drzewa na tle najbliższego), choć trudno mi to dokładnie opisać, tak dziwne to wrażenie.

Miałem coś takiego, czasem mi się nadal zdarza, choć już dosyć rzadko. Neurolog nie wiedział co to, poza wysnuwaniem przypuszczeń, które zlecane badania obalały, no a raz byłem u psychiatry i ten raczej wciągał to pod zawroty i nerwicę, jak wszystko inne zresztą.
Moja walka. Z nerwicą. Nie uznaję kompromisu. Na polu bitwy w starciu o czystość mojego umysłu może zwyciężyć tylko jedna strona, druga musi zostać całkowicie zmiażdżona. Wiem, że wygram. Absolutne unicestwienie nerwicy, oto cel do którego dążę:

http://www.youtube.com/watch?v=6qG1sZhO74A

przez Carlsberg 21 mar 2012, 23:45
No właśnie pamiętam, że zaczęły się u mnie kilka lat temu po dość ciężkich przejściach nerwowych i tak trwały sobie. Stosunkowo lekkie nasilenie powodowało, że nie zwracałem na nie w ogóle uwagi, a teraz w tych nieprzyjemnych okolicznościach takie objawy się nasiliły. Może powinienem też pomyśleć o tym Cavintonie, zapytam lekarza za jakiś czas.

przez anja77 28 mar 2012, 18:38
ja rowniez jestem nowa
w zeszlym tygodniu nie wiedziec dlaczego tapnelo mna cos co czytalam wnikliwie w tym watku
przyspieszony puls, okropny lek gdzies w srodku ciala, scisk w glowie, szumy w uszach i zawroty glowy, uspokoilam sie po nerwomixie ale nastepnego dnia rano pognalam do lekarza z tymi samymi objawami, ekg wykazalo przyspieszona akcje serca, dostalam hydroxyzyne i metocard na wyciszenie serducha, zbadali tez hormony tarczycy i jony, sa w normie, rok temu mialam robiony rezonans glowy, wyszedl ok no ale wiadomo przez rok moglo sie zmienic, tak mi podpowiadja moje leki :why:
mam to co opisujecie, uciskajacy, lekki bol glowy promieniujacy od potylicy do czubka, szum w uszach, takie rozlewajace sie cieplo od karku po uszy, pogorszenie widzenia, wrazenie, ze swiat sie toczy gdzies obok mnie, lek gdzies w srodku, skurcz zoladka, brak apetytu, caly czas sie boje, ze ja, dzieci albo maz jestesmy chorzy, masakra jakas, byla taka noc w lutym kiedy spalam moze z godzine takie schizy lapalam, ze jego pieprzyki to czerniak, wyslalam do lekarza oczywiscie ok no ale leki nie daja za wygrana teraz to pewnie ja jestem chora, a matka dwojki malych dzieci, dom niewikonczony, praca rozgrzebana... i tak w kolko leki i leki :cry:
oczywiscie juz plakalam, ze umieram, ze napewno cos mam w glowie, ze to moze jakis wylew, lekarka pierwszego kontaktu mnie uspakajala, ze z tak niskim cisnieniem to nic naglego z glowa sie nie stanie, mam zamiar wyprosic skieroewanie do neurologa na wszelki wypadek niech zbada ale widze po waszych wpisach, ze i mnie dopadla nerwica :( zwlaszcza, ze moj brat mowil, ze miewal takie ataki w przeszlosci i co jakis czas probuja go dopasc ale jakos udaje mu sie je przezwyciezac.
moje poczatki gorszego stanu psychicznego przypisuje pigulkom antykoncepcyjnym, bo od nich wuyraznie sie zaczelo, odtsawilam je definitywnie tydzien temu i nie wiem czy samoistnie przemina te stany jak organizm pozbedzie sie hormonow czy moze jakis zbieg okolicznosci spowodowal, ze pani nerwica i mi sie trafila? jak kazdemu, stresow mi w zyciu nie brakuje :(

przez domka 29 mar 2012, 08:41
Ja mam takei zawroty głowy już od miesiąca. Byłam u neurologa TK głowy ok, badania krwi ok, okulista w porzadku. Najpierw bałam sie ze mam jakiegos guza w mózgu lub cośno bo miesiac czasu dzien w dzien chodze jak pijana ale piodejzewam ze to nerwica. a wy jakm myślicie?

przez George 23 maja 2012, 12:15
domka,
my tu nie jesteśmy od myślenia i diagnozowania... Masz inne objawy?
Ad maiora natus sum

Sortuj wg