Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez tynka92 12 kwi 2011, 20:16
milka89, jakubkowa, Zawroty głowy przy kładzeniu się/leżeniu często występują przy chorych zatokach.

przez jakubkowa 13 kwi 2011, 16:38
ja mam zdrowe zatoki:)
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez milka89 15 kwi 2011, 20:40
też mam zatoki zdrowe. No byłam u neurologa. Pani doktor powiedziała, że to wszystko jest nerwowe...ale, żeby mnie uspokoić da mi skierowanie na tk, ale nie spodziewa się niczego złego po tym. TYlko, że na tk muszę czekać do 22 czerwca :( do tego czasu umrę...wczoraj znów dostałam strasznego ucisku, cały czas mi niedobrze, tj. od głowy niedobrze...boję się? To nerwica czy jednak coś może mi być? POdobno ta Pani neurolog to jedna z najlepszych jest...ale ja się boje ,ze czegos nie zauwazyla, nie dopatrzyla...:(
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jakubkowa 15 kwi 2011, 21:09
tez dostalam skierowanie na TK angio ale nie poszłam bo juz na tym etapie wiem ze to nerwica a nie choroba w głowie, tez mam sciski, strzelania, cierpnięcie, bóle opasujące, ściskające z zawrotami głowy - ale to wszystko ta "franca".....skoro neurolog ci stwierdzila ze nic powaznego to w to uwierz, bo jak nie pogodzisz sie z tym ze to nerwica, to do tego dnia badania bedziesz miala same ataki :(

przez milka89 16 kwi 2011, 11:52
jakubkowa ale ja się tak strasznie boję ;( już miałam kilka dni spokoju i znów mnie złapało wczoraj...i dziś mam takie straszne uciski po bokach, że aż mi niedobrze i mam takie uczucie jakby od choroby lokomocyjnej...juz nie wiem co robi ;( a do tego tk tak daleko....ja nie wytrzymam...jestes pewna, ze to nerwica? nic innego?:(

przez pumcial 16 kwi 2011, 14:43
Witam. Dosłownie czytam te Wasze wypowiedzi i za razem chce mi się smiać a za razem jeszcze bardziej ubolewać nad sobą. Czuje sie taka niezrozumiana przez nikogo w tym temacie ze masakra;( byłam na badaniach jestem ZDROWA lekarz powiedział, że to moze byc sprawa psychiczna albo do neurologa ale no wiem ze to moja pyhika zrobiła mi psikusa z uciskiem nad uchem skronia nie wiem już gdzie to zlokalizować ale dosłownie już nie wyrabiam z tym !!!!!!!!!!!!! od wczoraj do dzisiaj znowu mnie złapało jak byłam na kacu dosłownie mordęga się zbeczałam nie wytrzymałam tego ciśnienia ;(((((( podkręcanie , nakręcanie siebie że zaraz mi coś pęknie w tej głowie czy że zaraz się pogorszy i umre itd itd cały ciąg tego....... a psychiatra karze mi spokojnie oddychać i sie uspokajać a ja jestem strasznym nerwusem najchetniej bym to wyrwała z głowy bo moja kora mózgowa czy cos odbiera że jestem chora i coś tam siedzi ale to chyba sami rozumiecie;((((( dużo tych stron do czytania ale troche sie uspokoiłam czytając posty o uciskach Waszych jazdach ja nie wiem ja się chyab dobije bo ile razy sie nie poddaje to mnie taki ucisk jak wczoraj dopadnie że tylko wsadzić nóż w głowe i niech to pęknie bo już nie moge z tym ;((((((((((((((

przez milka89 16 kwi 2011, 15:31
pumcial jak na pewno czytałam mam dokładnie tak samo...czasem to już mam wrażenie ,że mi coś zaraz pęknie i rozsadzi głowę. I pomimo neurologa ja nadal nie wierze, że to tylko psychika. Ale dziś trzymało mnie dość mocno i przetrzymałam to i przeszło mi....i nic się nie stało. Tylko, że ja oczywiście stwierdziłam, że to jak z bólem głowy przy tetniaku, przechodzi co jakiś czas, a swoje i tak się tam dzieje :( ja też mam już dość i gydby nie to, że tak strasznie się boje śmierci, to już dawno bym sobie coś zrobiła :(

przez jakubkowa 16 kwi 2011, 15:52
przestańcie....ja też tak myślałam kilka miesięcy jeszcze jak wy....:(

teraz kończę psychoterapię i polecam każdemu , przechodzi jak ręką odjął:)

-- 16 kwi 2011, 14:53 --

milka89 napisał(a):jakubkowa ale ja się tak strasznie boję ;( już miałam kilka dni spokoju i znów mnie złapało wczoraj...i dziś mam takie straszne uciski po bokach, że aż mi niedobrze i mam takie uczucie jakby od choroby lokomocyjnej...juz nie wiem co robi ;( a do tego tk tak daleko....ja nie wytrzymam...jestes pewna, ze to nerwica? nic innego?:(

jestem pewna:)
czym prędzej na terapię , na pewno będzie lepiej, bez tego się nie obejdzie, trzeba zlikwidować przyczynę tych objawów!!

przez bardotka 16 kwi 2011, 19:09
U mnie ból głowy zaczął się w styczniu.Bolała głowa tuż przy karku i promieniowało aż do czubka głowa.Ból był okropny,wylądowałam na pogotowiu,facet powiedział,że to kręcz szyi.Po tygodniu bóle minęły,potem znów wróciły.To nie jest taki ból,który wymaga tabletek przeciwbólowych,ale jest dziwny,taki uciskająco-pulsujący i tylko po prawej części głowy. Zauważyłam,że ból się zmniejsza,gdy się położę,zrelaksuję,zamknę oczy i nie napinam mięśni szyi. Co najdziwniejsze,boli mnie gdy ucisnę palcem głowę po prawej stronie od czubka głowy.Byłam u neurologa,uważa,że to nic niepokojącego i sama się domyśliła,że mam nerwicę,bo mam słabe odruchy. Powiedziała,,że jeśli nic w okolicach głowy mi nie drętwieje,nie mrowieje,że nie mam żadnych nudności czy innych zaburzeń to nic złego.Pewnie,że się martwię,że to jakiś tętniak czy co,ale z drugiej strony,głowa mnie boli od stycznia i nic mi się nie dzieje. Chodzę na psychoterapię,bardzo mi to pomaga,bo dosyć szybko zgłosiłam się do psychologa od pierwszych objawów nerwicy lękowej.A jak zaczyna mnie boleć,to się kładem,włączam Gossip Girl i przechodzi;)

przez milka89 16 kwi 2011, 21:52
no a ja właśnie mam inne zaburzenia, mdłości, zaburzenia widzenia ;( więc moja neurolog sie pomyliła jednak? pomocyyyyy :why:

przez jakubkowa 17 kwi 2011, 11:15
milka89 napisał(a):no a ja właśnie mam inne zaburzenia, mdłości, zaburzenia widzenia ;( więc moja neurolog sie pomyliła jednak? pomocyyyyy :why:

ja też mam wiele innych jeszcze rzeczy - drętwienia głowy, strzelania, też zaburzenia widzenia, mdłości, mrowienia, coś mi przeskakuje czasem w głowie, także spokojnie to " tylko nerwica"..;)
nawet wymioty miałam przy bólu głowy i straszne zawroty - dosłownie mi pokój wirował.... i to nie oznacza przecież że jestem chora a byłam też u neurologa i to u kilku nie jednego więc nie mogło się pomylić kilku nie?

nerwica potrafi " udawać " wszystkie dolegliwości, więc wcale nie jest powiedziane że jak się ma te rzeczy o których wyżej koleżanka pisze że akurat jest coś groźnego, jeśli lekarz zbadał i na podstawie wywiadu nic nie stwierdził to są to objawy nerwicy:)
u mnie nerwica nawet zasymulowała mi raz wylew, że aż zasłabłam i ciśnienie miałam 200 na 140 i co ty na to?

przez bardotka 17 kwi 2011, 12:22
Oczywiście,te inne objawy,które wymieniłam,a sama ich nie mam nie oznaczają,że coś się dzieje złego w organizmie,ale z drugiej strony najgorszą rzeczą jest wkręcanie sobie,że coś Ci jest. Milka,musisz zacząć inaczej myśleć,bo to Twoje myśli powoduję u Ciebie lęki.Jestem pewna,że nic Ci nie jest,ale nie możesz się dręczyć,że masz tętniaka.Uwierz mi,gdyby to było to,to już dawno coś by Ci się stało,masz nerwicę,a jak pisała Jakubkowa,ona może dawać różne objawy. Jest piękna pogoda,niedziela,wyjdź na spacer,rozkoszuj się wiosną,naturą,rozwijającą się zielenią wokół,ciesz się młodością,bo sugeruję po Twoim nicku,że masz 22 lata,czyli tyle co ja ;) I zobacz taką zależność:prawie każda osoba mająca nerwicę ma bóle głowy i każda boi sie guzów,tętniaków,wylewów i Bóg wie czego jeszcze i zobacz,każdy z nich idzie na Tk i co?I nic;)Pomyśl o tym,że nie jesteś sama,wiec wielu ludzi takich jak Ty,borykających się z takimi lękami,bólami,cierpieniem.

przez maja30 18 kwi 2011, 17:02
Witam czytając wasze posty widze że nie tylko ja się borykam z bólami głowy przy nerwicy. Ale mogę spokojnie stwierdzić że też panikowałam że to coś poważnego, zaczełam u neurologa też miałam tk głowy bo oczywiście guz mózgu sobie wmówiłam i jeszcze tysiąc różnych chorób.Wylądowałam u różnych lekarzy u kardiologa również byłam bo twierdziłam że zawał mnie czeka tak fatalnie się czułam. Wszystkie najgosze scenariusze przychodziły mi do głowy bo nigdy tak fatalnie się nie czułam. Mam całą teczke badań jedyne co znależli to tarczyce. Przez okropny ból głowy postanowiłam jechać na pogotowie myślałam że głowa mi pęknie, zostawili mnie na badania i zbadali wzdłuż i szerz. Diagnoza brzmiała:Napięciowe bóle głowy a reszta badań ok. Czyli stres potęguje ból dostałam tabletki na stosowanie dorażne kiedy nastąpią mocne bóle. I powiem szczerze że kiedy mnie ten ból dopadnie biore tabletke i przechodzi.Pewnie gdybym umiała się uspokoić do bólu by nie doszło i nie mósiałabym brać tabletki. Ale niestety jeszcze tego nie potrafie i radze sobie tak. Za niedługo zaczynam terapie może tam się czegoś naucze i jakoś z tym uporam.

przez pumcial 19 kwi 2011, 21:20
mi się teraz przeniosło do strach przed alkoholem koniec świata;) dwa dni temu na kacu mnie dopadł ucisk i cały dzień lewa strona głowy mi odpadała i trzaski , że za chwile złapie jakąś padake i sie zatelepie na smierć ;) i jak nigdy ostatnie dni to ciągle ten ucisk mi nawraca nie mogę sie go pozbyć chcoasz dosłownie o niczym nie rozmawiam w myślach to i tak moja głowa sie samocynnie odpala i nakręca ;DDDDDD teraz mam faze , że chyba jednak mam cos w tej głowie ale jak weszłam na forum to sie uspokoiłam :) Całe życie twierdziłam , że jestem "wariatką" a tutaj NERWICA LĘKOWA ;) tyle dobrego , że bliskim oznajmiłam i nawet przy zakupach w sklepie mi pomagają kiedy powiem "wrócę za 2minuty" bo sie uspokajam oddycham przy bocznej półce ;) KOSMOS !

-- 19 kwi 2011, 21:25 --

milka89 a TY chodzisz na jakąś psychoteriapię coś? jakie masz sposoby na uspokajanie się?

Sortuj wg