Jak przestać się stresować?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jak przestać się stresować?

przez whisper 23 wrz 2008, 21:00
Otóż to, odkąd zaczęłam chodzić znów do szkoły, cały czas towarzyszy mi stres i myśli o szkole, co będzie jak tam pójdę, sama świadomość, że muszę tam iść i tak w kółko, nawet gdy jestem już po to przychodzą myśli co będzie jutro. W związku z tym nie jestem w stanie się zrelaksować ani odprężyć, czuję, że ta ciągła nerwówka mnie wykańcza. Mam też świadomość, że martwienie się na zapas jest bez sensu, bo co będzie to będzie, ale nie potrafię zastosować tego w praktyce i tak się zadręczam :-|
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

Re: Jak przestać się stresować?

przez Misiek 23 wrz 2008, 21:54
Ja mam podobnie... może nie ze szkołą, bo aktualnie się nie uczę, a tak ogólnie... ale jak przerwać to błędne koło... to nie wiem.

przez bee84 23 wrz 2008, 22:00
hmmm ... każdy chyba tutaj tak ma :roll:
... ja też sobie z tym nie radzę ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gabriel 23 wrz 2008, 22:03
To nie jest takie proste. Trudno powstrzymać reakcję organizmu. Dla mnie czasem kupno gazety w sklepie jest kłopotliwe. Serducho zaczyna walić, ręce się trzęsą, nie powstrzymam tego...

przez Misiek 23 wrz 2008, 22:18
To co... ?? Pozostaje nam czekać aż miie... ??

przez wróbelek Elemelek 24 wrz 2008, 10:20
hmm, dołanczam się do oczekujących na odpowiedx na to pytanie ;> mam tak samo, stres mnie cały czas wykańcza... i to w takich głupich sytuacjach, jak kupowanie w sklepie, wejście do jakiegoś budynku, porażka...
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez ewa125 24 wrz 2008, 16:17
ja tez tak kiedys mialam przed praca ale teraz jakos sie juz uspokoilam, moze dlatego ze juz sie przyzwyczailam do tej pracy, codziennie to samo robie w sumie tylko inni ludzie. rozumiem to jednak, jest to stres nawet nie wiadomo przed czym bo w sumie nie czeka nas nic groznego i zazwyczaj jak juz sie jest w tej szkole/pracy to jest nawet ok, fajnie i nie bylo sie czym denerwowac a potem na nowo sie stresuje.

przez my_cha2 24 wrz 2008, 20:39
hmmm
szczerze mówiąc nie spodziewałam się takich odpowiedzi. Bardziej liczyłam na jakieś głęboko przemyślane rady,ale cóż :P :)

Ja mam stres "w głowie" jak tylko rano otwieram oczy. Już przechodzi mi przez myśl , "o rany musze iść z psem na spacer , kurcze a jak coś mi się stanie , a jak zemdleję" itp itd ...
Najczęściej poprostu staram się zająć czymś głowę.
Np wychodząc na spacer, spacerując gram w gry na komórce.
Będąc jeszcze w domu , malując się myjąc ząbki itp słucham muzyki i nuce sobie kolejne ulubione kawałki.
Jak siędze sama w domu i juz nie mam co ze sobą zrobić , a czekam do godziny wyjścia rozwiązuje np sudoku- polecam kręca :)

Wiem ,że jest to bardzo mało , ale lepiej jest napisać jakąś radę niż drążyć ten temat forum , typem odpowiedzi : "ja tez tak mam " " o i ja tak mam " itp itd .
Wydaje mi się ,że nie o to chodzi w tym forum...
ktoś zadaje pytanie i odpowiada na nie ktoś kto ma jakąś radę wskazuwkę , a nie pogrąża człowieka ,że tak ma od hoho i nie potrafi się tego pozbyć. No powiedzcie szczerze ? nie denerwuje Was to ,że do każdego tematu ,w który się tu wchodzi jest " ja też to mam " " o ja też" a nie ma nic pomocnego??
Irytuje mnie to trochę ....
To tylko moje zdanie wiem ,że są tu ludzie którzy się z tym nei zgodzą albo w myślach mnie nawyklinają , ale tak myśle , a forum chyba jest najlepszym miejscem ,aby to napisać.

---- EDIT ----

przepraszam jeżeli kogo kolwiek uraziłam

przez bee84 24 wrz 2008, 21:29
... no ja się nie zgadzam ;) .... bo jak czytam, że 'WSZYSCY TAK MAJĄ' ... to czuję się lepiej ... czuje, że ktoś mnie rozumie, pocieszam się, że skoro wszyscy tu jeszcze żyją to ja też tak od razu nie umrę ...... i tego nam chyba najbardziej potrzeba - zrozumienia i świadomości, że nie jesteśmy sami ...

---- EDIT ----

... no i jak coś mi jest ... zawsze sobie wtedy mówię ... 'dużo osób tak ma więc Beata nie dramatyzuj :!: ' ;)

przez Misiek 24 wrz 2008, 21:37
Pewnie... pamiętaj o tym że nie tylko Ty tak masz... niektórzy nawet mają gorzej...

przez ewa125 25 wrz 2008, 17:29
ojejku ale to jest wlasnie forum i kazdy pisze co chce. jednemu sie podoba to , drugiemu tamto. opowiadamy sobie o sobie a potem mozna wyciagnac jakies wnioski. mycha jak chcesz prostych odpowiedzi jak sie pozbyc nerwicy to moze szybciej psycholog ci odpowie, tutaj sa ludzie chorzy hello :shock:
co do tego jak przestac sie stresowac to ja stosuje od niedawna zasade -zmuszam sie do myslenia o pozytywach i cieszenia sie z pewnych sytuacji a nie zadreczania. tzn na przyklad ide na koncert i staram sie skierowac mysli na to ze zawsze chcialam isc na ten koncert, ze bedzie fajnie, jaka bedzie scenografia itd a nie - czy bede sie dobrze czula. pomaga tez melisa na noc , dobry sen to podstawa (ostatnio pije 4 melisy na raz i spie jak dziecko )

przez madzia26 25 wrz 2008, 20:03
mysle ze jak by kazdy miał gotową rade na każde pytanie to nie było by tego forum a samo to że wejdzie się tu i zobaczy że wiekrzość ludzi ma tak jak ja odrazu na sercu lżej i mniej się boje bo wiem że nie tylko ja to przeżywam...

przez Misiek 25 wrz 2008, 20:38
madzia26, dokładnie tak jest... :smile:

przez hyron 26 wrz 2008, 00:32
Mi nawet napisanie posta na forum może dostarczyć jakiegoś stresa ;-).

Jak przezwyciężę tego pana to Wam napiszę jak.

Sortuj wg