Jak nerwica wpływa na wasze życie ??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Jak nerwica wpływa na wasze życie ??

przez danae 26 wrz 2008, 19:05
Katarzynaka,dzieki za te rady.Do lekarza na pewno pójdę,teraz tylko kwestia wlasciwego wyboru.Czy moglabys mi powiedziec,jaki lek zażywasz?Wiem,ze medykamenty rozmaicie dzialają na ludzi,ale moze poczynię jakąś sugestię lekarzowi.Nie wiecie ,czy psycholog może też wypisać leki? Czy ma prawo zlecac terapie farmakologiczną?

przez Katarzynka35 26 wrz 2008, 23:08
Witaj ponownie Danae!
NO mi dr przepisał efectin - na moją podręcznikową - jak się wyrazi nerwicę lękową. Przez okołó 15 lat miałam stany niepokoju napadowych lęków z kołataniami serca, szybkimi pulsami, dodatkowymi skurczami serca (oczywiście nie ciągle miałam przerwy kilkuletnie) Na wiosnę dostałam silnych bólów i zawrotów głowy i kupę innych objawów, których nie łączyłam z nerwicą. A dr połaczył jednak, zapisał ten efectin no i u mnie chyba trafił w "10", bo skoro po kilku dniach już byo o wiele lepiej a po tygodniu zazywania pojechaam sobie nad morze nie czując lęków ani stresu, a 2 tygodnie wczesniej na ulicę z domku bałam się wyjśc nawet z rodzinka...no więv mogę tylko stwierdzić, że lek mi pomaga... teraz sobie normalnie funkcjonuję i jest ok:) żadnych skutków ubocznych nie mam - troszkę libido spado:(
Bałam się cały czas, że lek będzie sztucznie wywoływał jakąś wesołkowatośc, że ludzie mnie będa postrzegać jakbym była naćpana, bo taki stereotyp troszkę krązy. Nie czują tak jak już pisałam żadnego oszolomienia, czuję się normalnie, a leki na mnie zazwyczaj fatanie dziaają, skoro po dwóch ziolowych uspokajających chodziłam jak nieprzytomna...
Psycholog nie jest lekarzem tylko magistrem psychologii - studia nie kończy się na medycnie tyko na "normalnej" uczelni, więc raczej nie ma uprawnień do wypisywania recept...
Danae a jakie Ty masz dolegliwości? Czy masz zdiagnozowane czy to nerwica czy depresja?
pozdr.

przez tomal 27 wrz 2008, 15:18
Na mnie tak wpływa, ze czasami czuję się jak małe dziecko a nie 19 letni chłopak.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez danae 27 wrz 2008, 20:02
Dzięki po raz wtóry Katarzynka.Mam podobne objawy ,jak wiekszosc tu forumowiczów.Kilka lat biorę już Isoptin ,na kolatania serca.Częto mdlalam i mialam wysokie skoki cisnienia.Caly czas jestem pod opieką kardiologa,poniewaz mam jeszcze niedomykalnosc zastawek .Nie mam zdiagnozowanej nerwicy.Sama to wydedukowalam.Kiedy ogarnial mnie lęk przed wyjsciem z domu,zaczęlam się zastanawiac,pozniej bylo coraz gorzej i doszy te ataki.Szybkie bicie serca,gonitwa,natlok mysli niedajacych spokoju.Niebawem udam się do psychiatry.Mam już namiary.Jestem Ci wdzięczna.
Goraco pozdrawiam:)

przez asia3006 27 paź 2008, 00:41
hej jestem tutaj nowa pomozcie mi mam 21 lat i 3 letniego synka od pewnego czasu mam dziwne bole pod lewa pacha lub tez kluje mnie ząłodek mialam robione wszystkie badania tagze 3razy ekg i jest ok z moim sercem a ja sobie ubzduralam ze umre na zawal tak jak moj tata i caly czas zyje z ta mysla ze ja tez dostane zawal bylam u psychaiatry zapisal mi xetanor i miansec ale tego nie biore bo jest na ulotce ze jak sie bierze moga wystopic proby samobujcze i sie boje tego brac a psychiatra stwierdzil nerwice lekowa czuje ze sie zmieniam na zla nic mnie juz nie bawi a nie mam problemow z mezem i dzieckiem nie wiem skod to sie wzielo pomozcie mi

przez linka 27 paź 2008, 08:36
asia3006, jeśłi psychiatra stwierdził nerwice lękową a ty nie chcesz brać leków to radzę jak najszybciej znaleźć psychologa i rozpocząć terapię - samemu raczej ciężko z tego wyjść......
Ps. Jeśłi nie masz myśli samobójczych to po podaniu leku one tak nagle się nie pojawią i nie zrobisz sobie krzywdy - leki mają pomagać a nie szkodzić, ale od ciebie zależy czy bedziesz je przyjmować czy nie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Misiek 27 paź 2008, 12:05
Z tym że bez leków może być ciężko... zwłaszcza na początku...

przez skipii 02 cze 2010, 02:08
witam wszystkich na forum .nerwica mojej żony wplywa jak poszła tylko do KOMOROWA .powiem tak moja żona ma ta depresje i walczylismy z nia razem 3 lata stałem przy nie cały czas ..wszystko było dobrze ..znalazła ten osrodek w komorowie wszystko było dobrze nim poszła tam na 3 miesiace ,,po paru tygodniach poczułem ze cos jest nie tak nie przyjerzdzała nie dzwoniła..do mnie ani do rodziny inny swiat ..jak by w amoku ...poczułem ze coś jest nie tak nie chciała mnie widziec ...ani zebym przyjeżdzał do niej ..po 2 miesiacach marta moja żona mówi mi że chce sie rostać dlaczego nik nie wie ..co sie stało .mówi ze mnie juz nie kocha i nic do mnie nie czuje i to wszystko.dostałem taki nóz w serce ze do tej pory nie wiem dlaczego jeszcze dwa tygodnie i wychodzi morze zobaczy co zrobiła tam ma teraz kolegów i przyjaciół co ja wspieraja ..ale nadal ja kocham i czekam ..to tam się zmiena człowiek odradzam tego miejsca zmiena człowieka o 180 st.Bende walczył o żonę...MARTA KOCHAM CIĘ

przez kasika20085 02 cze 2010, 22:42
iii

przez *Monika* 02 cze 2010, 23:15
skipii, MOze terapia coś jej uświadomiła? Coś przez co właśnie popadła w nerwicę. Oby Jej decyzja uczyniła ją szczęsliwą.
Przykro mi,ze zostałeś sam. MOże teraz poraz na Twoją terapię? Wybacz moją szczerość.
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 02 cze 2010, 23:24
....a może komuś zależało na takim krótkotrwałym i pożądanym dla siebie "uświadomieniu " ??
Komuś , komu wypadałoby połamać teraz bez skrupułów ręce ??
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez maniaa123 02 cze 2010, 23:40
Witam wszystkich !

Jestem tutaj nowa. Moja przygoda zaczęła się 27 października ubiegłego roku (także jak sami widzicie to już 7 miesięcy). Jest mi na prawdę bardzo ciężko. Mogę o tym porozmawiać z mamą, gdyż ma taki sam problem jak ja, jest jeszcze koleżanka... Może zacznę od początku. Mój pierwszy atak... Pamiętam dokładnie ten dzień, wtorkowe popołudnie. Jechałam samochodem. Zwykły ponury dzień, który zamienił moje życie w koszmar. Nagle wszystko rozmazało mi sie przed oczami. Serce zaczęło walić jak szalone, było mi gorąco a później trzęsłam się z zimna, potem to już tylko wymioty. Dwie godziny i po wszystkim. Myślałam, że to tylko jednorazowy wybryk. Natomiast kolejnego dnia było jeszcze gorzej. I tak się zaczęło. Nie mogłam nic jeść. Wciskałam w siebie suchy chleb, ale i to powodowało wymioty. Schudłam w krótkim czasie 4 kg, co w moim przypadku nie jest korzystne, bo jestem bardzo szczupłą osobą. Od tamtej pory bywają różne dni, ale zazwyczaj czuję się źle. Byłam u lekarza, robiłam badania (morfologia, rtg klatki piersiowej, TSH, CRP). Na koniec otrzymałam skierowanie do poradni psychologicznej z diagnozą "zaburzenia lękowe", ale nie udałam się tam. Codzienne bóle głowy (nie są to jakieś potworne bóle, da się z tym żyć, nie muszę biec od razu po tabletkę), zawroty głowy, nudności, czasem wymioty, kołatania serca, duszności, trzęsąca się głowa, drgawki, trzęsące się ręce, nogi, zaburzenia widzenia. Na początku bałam się gdziekolwiek wychodzić, nie mogłam prowadzić samochodu. Nawet w domu nie mogłam zostawać sama. Do dzisiaj boje się wyjść gdzieś sama (dlatego nie robię tego), gdy wychodzę mam w głowie jedna myśl "dojść jak najszybciej do celu". Często robi mi się słabo i boję się, że upadnę. Najgorszy jest też światłowstręt... Najlepiej gdy zrobi się ciemno, wtedy jest o niebo lepiej. Nie brałam żadnych specjalnych leków, jedynie co to lekarz zapisał mi magnez i Persen forte. Później popadłam chyba w depresje, często płakałam. Obwiniam się o wszystkie niepowodzenia. Nie miałam łatwego życia. Rozwód rodziców, przeprowadzki, niespodziewana ciąża w wieku 17 lat, zostałam sama z dzieckiem, na szczęście mam rodziców, którzy mi pomagają. No i brałam też Deprim, ale to chyba na mnie nie działa. Mam też niskie ciśnienie, co bardzo utrudnia mi życie. Na razie może to tyle. Przepraszam, że tak się rozpisałam :) I liczę na jakiś odzew z Waszej strony.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wtrwałości w walce z tym paskudztwem !
maniaa123

przez koszatniczka 03 cze 2010, 19:59
Gdyby nie nerwica:
jeździłabym na wczasy, wycieczki, bo kocham podróże a teraz boję się wyjechać z domu na ponad 300 km;/

przez skipii 07 cze 2010, 15:38
Marta miała to samo bała sie jechac do sklepu na zakupy sama zawsze byłem i jechałem z nia...bała sie samotnosci i ze to ja ją zostawie ...a w osrotku uswiadomili jej ze nie ma juz czego sie bać samotnosći i tak postanowiła ...ze chce sie rostać ze mną ..ten ośrodek w komorowie to jakas sekta ...znisze go tak jak on zniszczy mi 4lata małżenstwa

Sortuj wg