Szpital??oddział dzienny ???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Szpital??oddział dzienny ???

przez Pstryk 14 wrz 2008, 14:10
Pobyt tam jest chyba nadal darmowy - a sam fakt pobytu dobowego wcale nie jest taki straszny - poznałam tam wielu wartościowych ludzi z którymi w cztery oczy można pogadać o problemach... Z niektórymi z nich nadal utrzymuję kontakty mimo iż to już trzy lata minęły. Życie w takiej 'społeczności' ma również walory terapeutyczne [oczywiście minusy także ma ale ważniejsze są zalety ;) ]. Podstawą tamtejszej terapii jest terapia grupowa, poza tym jest szeroki zakres zajęcia z relaksacji, związane z samoakceptacją [nie pamiętam fachowej nazwy], psychodramy itd. Polecam w każdym razie a jak będziesz już w Szopienicach chętnie się z Tobą spotkam jak będziesz miała ochotę ;)
Pstryk

przez aldara.35 14 wrz 2008, 14:26
Oczywiście chętnie się spotkam. :D
Napisz mi jeszcze najwazniejsze-w jakim stanie tam trafiłas i na ile oddział Ci pomogł?Czy faktycznie te 2,5 mca zmieniło w Twoim zyciu coś?Rozumiem ze Ty bywalas tylko na zajeciach i wracalas do domu.
Acha i czy bierze sie leki podczas pobytu tam.Jesli mozesz to napisz czy zajęcia odbywają sie codziennie.Bo ja mimo ze jestem z innego woj do Szopienic mam 1h pociągiem,jesli zajęcia sa 2-3 razy w tyg to nawet nie musialbym tam ,,stacjonowac,,

przez offtopic 14 wrz 2008, 19:08
Przyłączam się do wyżej wymienionych pytań. Jestem praktycznie zdecydowany na pobyt tam, bo już nie wiem co robić z tym moim życiem, jak czegoś nie zmienię żebym mógł chociaż w miarę normalnie funkcjonować to źle się to niestety skończy.rozumiem że to o ten szpital chodzi:
http://www.psychoterapia-silesia.org.pl ... enice.html
Jeśli tak to na stronie jest dużo informacji.
bethi długo czekałaś na przyjęcie? Jak wygląda kwalifikacja do przyjęcia na odział ? Czyli przez te kilka miesięcy można tam normalnie mieszkać ??
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 15 wrz 2008, 17:32
Tak, offtopic, dokładnie o tym szpitalu piszę. Byłam tam 3 latka temu: mieszkałam wtedy 50 km od ośrodka więc tam 'stacjonowałam'. Pierwszy weekend trzeba spędzić w szpitalu - potem na weekendy można [nie trzeba] jechać do domku. Czekałam 2 miesiące - psychiatra wystawia skierowanie - trzeba tam pojechać osobiście ze skierowaniem, przyjść na izbę przyjęć, gdzie ustalają Ci termin przyjęcia. Nie wypytują szczególnie - zadają jedynie ogólne pytania o Twój stan zdrowia, zakładają Ci kartę, wracasz do domku i czekasz na termin. Nie ma czegoś takiego jak kwalifikacje offtopic - skoro masz skierowanie, to oczywiście, że potrzebujesz pomocy. Trafiłam tam po którejś tam z kolei próbie samobójczej i w skrajnym wyczerpaniu [anoreksja] - przez pierwsze 2 tygodnie przebywałam w 3-osobowym pokoju, z uwagi na sporą fobię społeczną a potem zostałam przeniesiona do większego pokoju - mieszkałam z 10 dziewczynami. Miałam z tym wielki problem - ale jak się potem okazało - w tym mieszkaniu w gromadzie jest wielki sens ;) Tworzą coś w rodzaju malutkiej społeczności, w której musisz znaleźć swoje miejsce i uczysz się żyć z innymi. Zajęcia są opisane na stronie. Podczas pobytu nie możesz posiadać przy sobie żadnych leków - wszystkie oddajesz pielęgniarce. Ona dozuje i wydaje leki o wyznaczonych porach i w razie potrzeby. Ogólnie - przeprowadzają z Tobą wywiad i jeśli zażywanie leków nie jest konieczne to Ci ich nie dają - a biorą je, aby Cię nie kusiły [dzięki temu odstawiłam przeczyszczające]. Zasada jest taka, że jeśli Cię przyłapią z lekiem na własną rękę to wylatujesz - dyscyplina i konsekwencja musi być. To samo tyczy się alkoholu - całkowity zakaz - niektórzy po zajęciach szli czasem na co nie co - pamiętam, że jeden kolega przecholował i pielęgniarka poczuła - na następny dzień żegnaliśmy się. Zajęcia są codziennie - w nie pamiętam dokładnego rozkładu - wiem, że w niektóre dni trwają dłużej a w inne krócej. Jeśli więc będziesz miała możliwość aldara.35 pobytu stałego to nie wahaj się - zajęcia zaczynają się o 8mej i będziesz musiała być na 8mą.

Dla mnie pobyt tam był punktem zwrotnym w moim życiu - od tamtego czasu wszystko zaczyna się układać i jest już tylko lepiej. Dzisiaj, gdy patrzę na moje życie sprzed szpitala a na obecne to się nie mogę nadziwić, ile szczęścia miałam... Nie ma na to jednak reguły - wiem, że mi ogromnie pomógł ale znam osoby, którym się nie udało. Dlatego dopóki się nie spróbuje, to się nie przekona.
Pstryk

przez offtopic 16 wrz 2008, 21:09
bethi, Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Wszystko mi odpowiada, pojutrze idę po skierowanie i mam nadzieję że niedługo będę pacjentem.
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez Pstryk 17 wrz 2008, 10:24
Życzę, aby to miejsce pomogło Wam tak jak mi. Dajcie znać kiedy macie terminy i w ogóle - jeśli będziecie potrzebować pomocy np. z dotarciem. Chętnie Wam potowarzyszę ;)
Pstryk

Szpital??oddział dzienny ???

przez gusia 07 mar 2011, 15:16
Temat stary co prawda ale być może ktoś się odezwie :) Chodzi mi głównie o kontakt z kimś kto przebywał na oddziale całodobowym leczenia zaburzeń afektywnych i depresji w Szopienicach.
Po pięciu latach latach walki ,upadkach i wzlotach dostałam na owy oddział skierowanie.Myślę że to najbardziej konstruktywne rozwiązanie jeśli chodzi o moja agorafobię więc nic innego mi nie pozostaje ;) Mam jednak obawy i byłabym bardzo wdzięczna gdyby zechciał skontaktować się ze mną ktoś kto zna troszkę ten oddział ,chciałabym zapytać o kilka rzeczy :)

Będę naprawdę ogromnie wdzięczna.
Pozdrawiam. :)
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

Sortuj wg