moja nadambicja

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

moja nadambicja

przez ja_sn_e 31 sie 2008, 09:27
Chodzi o to ze mam nadambicje, jeśli cos mi sie nie uda, to popadam w depresje, nie wychodze z domu z nikim nie rozmawiam, jestem zła na siebie, najlepiej zrobilabym sobie jakąś krzywde :/
Znacie jakąś poradę ma to ? bo ostatnio nie udaje mi sie duzo rzeczy a z racji tego ze chce aby bylo najlepiej to bardziej mnie dobija.Pozdrawiam.
Cokolwiek robisz, zawsze możesz dostac kulke. Nawet gdy nie robisz nic.

Re: moja nadambicja

przez Misiek 31 sie 2008, 13:23
Ja mam podobnie... :smile:

Sposób na to to chyba poprostu starać się tak nie przejmować i nie wyolbrzymiać poraszki... :smile:

przez ewa125 31 sie 2008, 15:45
a ja mysle ze to wynika z niskiej samooceny. tez tak kiedys mialam. jak czlowiek zacznie wierzyc w siebie to przestanie sie przejmowac porazkami bo takowe zawsze sie zdarzaja.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 31 sie 2008, 15:54
A czy wy wiecie , że NIKT nie jest idealny i KAŻDY ma prawo , pomylić się , sknocić coś .....Takie nadambitne osoby popadają w przeróżne choróbska , bo niemal bez przerqy są zestresowani...Nie ma ideałow a i geniusze , nie rodzą się często....

przez marmarc 31 sie 2008, 17:49
tak, mamy tu przykład jednego z licznych "błednych" kół nakręcających nasze neurotyczne życie. Właśnie jedną z rad udzielanych osobom z niską samooceną itp. jest nie porównywać się wiecznie z innymi

przez ewaryst7 31 sie 2008, 19:12
marmarc, tak. nigdy nie porównujmy się do innych , bo ZAWSZE wypadniemy blado.A szczególnie przy " IDEALACH" ...

przez Duran84 31 sie 2008, 20:17
Skąd Ja to znam... Jak Ja dobrze znam ten stan... :( Człowiek by się wtedy najchętniej pochlastał żeby nie to tchórzostwo Jego... :(
A do tego dochodzi ta jego niesmialosc w kontaktach w 4 oczy (i więcej :P) co jeszcze bardziej denerwuje człowieka. Z telefonem sie już prawie uporałem... Teraz zostało mi jeszcze tylko przełamać barierę w kontaktach na żywo :( TYLKO, ŻE TO JEST TAKIE TRUDNE :cry: :cry: :cry: Nie dam rady :!: :!: :!:
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

przez Misiek 31 sie 2008, 20:49
Duran84 napisał(a):Nie dam rady :!: :!: :!:

Dasz rade... :!: :!: :!:

przez ewa125 31 sie 2008, 22:10
ja mam sklonnosc do porownywania sie z innymi i zawsze z ladniejszymi, fajniejszymi itd. wtedy dostaje dola totalnego. nie wiem skad sie bierze to porownywanie. dla nas, dziewczyn nie trudno o to w dzisiejszym swiecie idealnie wygladajacych kobiet wszedzie wokol (tv, gazety itd). niemal wywieraja na ciebie presje ze jak nie masz wszystkiego idealnego to idz sie schowaj. juz nawet nie jest popularyzowane piekno ale IDEAL

przez ja_sn_e 01 wrz 2008, 09:47
dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
Moim istatnim trickiem na to jest czytanie sobie codziennie rano i wieczorem różnych cytatów motywujących. Mówią one czesto o porażkach, które powinny kształtować nasz charakter a nie załamywac nas.
Dostaje bzika kiedy ktos jest lepszy ode mnie w jakiejs kwestii mimo tego ze np ja miałam te same szanse na coś ale za to mniej szcześcia.
Pozdrawiam wszystkich nadambitnych :] spróbojcie z cytatami :]
Cokolwiek robisz, zawsze możesz dostac kulke. Nawet gdy nie robisz nic.

Sortuj wg