JAK REAGUJECIE NA STRES??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: JAK REAGUJECIE NA STRES??

przez ewaryst7 06 wrz 2008, 18:14
wróbelek Elemelek, wiesz ćwiczyłam takie oddychanie .Fachowo nazywa się oddychanie po kwadracie....Ale mi nie wychodzi.Mój oddech jest szybszy od błyskawicy. :lol: dzisiaj mam super humorek i chętnie bym się a wami spotakala ..Poćwiczylibyśmy oddychanie? ;)

przez wróbelek Elemelek 06 wrz 2008, 23:32
coś mi się widzi że byłoby wesoło ;) a nie próbowałaś jakiejś jogi tai chi albo czegos takiego?? to podobno pomaga na takie ogólne rozluźnienie, już nawet nie chodzi o samo oddychanie...
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez ewaryst7 07 wrz 2008, 10:19
wróbelek Elemelek, wiesz ..? jestem takim przypadkiem , że wszystko , najdrobniejszy hałas mnie rozprasza..Musiałabym ćwiczyć gdzieś na pustyni :D a powiedz mi , czy ty próbowalaś jogi?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wróbelek Elemelek 07 wrz 2008, 11:09
hmm... jogi nie próbowałam ale strasznie mnie kusi tai chi :lol:
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez ewaryst7 07 wrz 2008, 16:25
wróbelek Elemelek, ok , to wypróbuj i napisz jaki jest efekt.pozdrawiam cieplutko.

przez showmustgoon5 16 sty 2013, 01:12
Do tej pory ciężko szło mi radzenie sobie w stresowych sytuacjach, głównie dla tego, że cała się trzęsłam, łamał mi się głos, miałam duszności, a obraz przed oczami mi się zamazywał. Ale od jakichś 6msc reaguje całkiem inaczej. Jakbym spadła na przeciwny biegun.
Moja reakcja na stres to stoicki spokój, apatia, wyłączenie się, dopada mnie coś w stylu otępienia, nie czuję tej adrenaliny, mam wrażenie, że tracę kontakt z rzeczywistością.

przez mark123 16 sty 2013, 02:05
W trakcie stresu trzęsę się, jąkam, szybko bije mi serce, pojawia się uczucie silnego lęku, czasem dochodzi gorąc i uczucie jakby lekkich problemów z oddychaniem. W czasie stresu mam też problemy ze skupieniem się, dobrym myśleniem i działaniem, a np. w czasie egzaminu ustnego dodatkowo spada poziom wiedzy. Czasami na stres reaguję śmiechem. Po głównej sytuacji stresowej uczucie lęku szybko znika, ale muszę jeszcze wszystko odreagować ruchowo, np. bujając się mocno, potem uczucie stresu całkiem znika.
Ale gdy tylko jest taka możliwość to unikam sytuacji stresowych, np. wszelkich rozmów z ludźmi w realu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Viii 17 sty 2013, 16:50
AKCEPTUJĘ GO :)

Sortuj wg